Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Policiszta/Multiciszta magzati vesében fórum

Policiszta/Multiciszta magzati vesében (beszélgetős fórum)


2023. márc. 7. 23:02
Szia. Miett végül a babával?
3. FreiaZia (válaszként erre: 2. - Yankees)
2021. febr. 12. 07:03
Szia, de ,jövő héten megyek dr. Bátorfi Jòzsefhez, akinek szakterülete a magzati diagnisztika, akkor többet tudok. Igazából csak arra voltam kíváncsi mennyire gyakori diagnózis ez, illetve megzavar, hogy policisztát és multicisztát vizonáltak holott a leleten egy szó nem hangzik el cisztáròl. Értem én, hogy az echoszerkezet enyhe mássága jelenthet ilyet, de ha más kismamák hasonló leleteit nézem ilyen fórumokon, ott mindenhol ki van emelve hogy "ennyi és ennyi ilyen és olyan méretű ciszta". Nálunk meg hónapok óta az "intenzívebb echoszerkezet" van.
2021. febr. 12. 00:47
En nem ertek hozza, de esetleg magan orvoshoz nem tudnal elmenni, hogy tobb valaszt kapj a kerdeseidre? Hatha kicsit megnyugodnal 😘
2021. febr. 10. 19:32
36.hétben vagyok. A 20.heti uh.n még semmit nem láttak a pici veséjén. 27.hétben jelezték, hogy van pici tágulat mindkét vesében, és a mindkét vese "kissé intenzívebb echoszerkezetű". 31.hétben picit nőtt a tágulat (6mm és 8mm) szintén megismételték, hogy intenzívebb echoszerkezetűek a vesék és lehetséges diagnózisként policisztás vesét jelöltek meg, a domináns jellegűt (ADPKD). 34.heti uh.n egyik tágulat elhanyagolhato méretűre csökkent a másik stagnált, szerkezeti megjegyzés maradt. A magzatviz és magzati húgyhólyag teljesen rendben van, van kiválasztás. Pár napra rá már 14mm-es tágulatot mutatott az uh, majd 35.hét 4 naposan 2,5 cm-t. Mivel én és a férjem is ép vesékkel rendelkezünk, azt mondták talán kétoldali multiciszta ami halálos. De nem értem, akkor hogyan lehet továbbra is kiválasztás, mert a magzatviz és vizelet továbbra is rendben. Valaki járt hasonló cipőben? Létezik olyan képalkotò diagnoszta aki jelenleg többet tudna mondani? Én azt olvastam a domináns ciszta nem csak apától anyától örökölhető, hanem távolabbi felmenőtől is. Rettegek, hogy meghal a babám. Már nincs könnyem sem,hogy sírjak csak fáj a szemem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook