Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Polarizált napszemüveg fórum

Polarizált napszemüveg (beszélgetős fórum)


2011. aug. 9. 14:03

Én itt vásároltam tegnap a nyaralásra polarizált napszemüveget:

[link]


Plusz infó:

"A polarizált napszemüvegek abban különböznek a többi napszemüvegtől, hogy a lencséjükön egy polarizált bevonatot találunk. A polarizált anyaggal ellátott napszemüveglencse csak a függőleges irányú fénynyalábokat ereszti át. Vagyis a felületekről, különböző anyaghatárokról visszaverődő vakító fény nem jut át a lencsén. Miért jó ez? Azért, mert sok tevékenység során megkönnyíti életünket. Ilyen például az autóvezetés, vagy a horgászat, a vadászat, a vizi sportok, vagy a víz mellett eltöltött szabad idő. A vízfelszínről visszaverődő napsugarak nem jutnak át a polarizált lencsén, így sokkal jobban „beleláthatunk” a vízbe, meglepően nagy mélységbe is. Tengerparti nyaraláskor, amikor amúgy is sok látnivaló van a vízfelszín alatt, ez különösen nagy élmény! Autóvezetéskor is előfordul, hogy a csillogó aszfaltról visszaverődő fények zavarhatják látásunkat. A polarizált lencsével ez kivédhető."

2011. aug. 8. 21:26

sötétet akkor csak két igazi szemüveg merőlegessé tétele alkalmával láthatok, ha az egyik nem az, akkor bukta ugyi?

és mennyire sötét az a sötét?

teljesen átláthatatlan?

2011. aug. 8. 21:18
Akkor ahol válogatsz ott kezedbe veszel egyet és azzal ellenőrzöd.
2011. aug. 8. 21:17
köszi, de ami volt, az eltűnt :D
2011. aug. 8. 21:12
Vagy viszel egy polarizáltat, és ha keresztbe fordítod a másik szemüveggel, teljesen besötétedik, szinte nem is lehet átlátni rajta.
2011. aug. 8. 20:49
köszönöm a tippeket
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2011. aug. 8. 20:41
2011. aug. 8. 20:38

a polaroid napszemcsikre rá van írva, az biztos, mert nekem is olyan van :)

Az állványokon általában van egy kép is, ahol ki lehet próbálni, mi a különbség a polarizált, és a nem polarizált lencse között.

2011. aug. 8. 20:37

Tényleg lehet venni! párom tecsóban vett, 6 ezerért, de most sztem ő is elhagyta...

ha van pl egy digitális karórád, és annak egy fényvilágitása, ha arra nézel napszemüvegen keresztül, akkor másképp kell látnod, mint anélkül. de én se tudom pontosan. de a tescós az tényleg minőségi, meglepő módon.

2011. aug. 8. 20:35
Párom elhagyta valahol a régi szuper kis polarizált napszemüvegét. Most lesz a szülinapja, gondoltam meglepem egy másikkal. De a nagy kérdés az, hogy honnan tudom egy szemüvegről, hogy tényleg polarizált-e, és nem csak azt állítják róla? Látok mindenféle hirdetéseket, hogy már 3-6 ezer ft-ért is lehet polarizált szemüveget venni. Ez igaz? Vagy csak a népek ámítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook