Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pokoli 9 hónap... Van még, aki így élte meg? fórum

Pokoli 9 hónap... Van még, aki így élte meg? (beszélgetős fórum)


1 2
40. villő (válaszként erre: 39. - Zebra25)
2012. nov. 27. 16:27
júliusban kaptam a kórházban pipolphent, fel is írták, mikor ki akartam váltani, akkor derült ki, hogy minden formáját kivonták a forgalomból. Kórházban egy régi tartalékból adtak, de már ott sincs. Helyette van a deadalon, ugyanezen hatással. De többet már nem írom le.
2012. nov. 27. 16:12

1 éve Én még pipolphent kaptam, de nem gyógyszer formában vagyis nem ilyen golyó formában hanem a gyógyszertárban állították elő a dokim kérésére.

Ha baj van akkor szerintem van rá megoldás, ha más nem akkor ez. Valamit csak tudnak mondani az orvosok.

38. villő (válaszként erre: 36. - B489304ffd)
2012. nov. 27. 13:30
A pipolphent kivonták a forgalomból. Deadalon adják helyette, ezért írtam a hozzászólásomban is, hogy korábban pipolphen. Én most már, hogy olvastalak benneteket, hogy ki mindenki mért kapott pipolphent, látom, hogy a terhességi hormonok bármilyen kémiai reakciót is váltanak ki a szervezetben, ezt a szert elég hatásosan alkalmazzák. Mert bár nyugtató, konkrétan én sem voltam ideges, feszült, csak a nyálam folyt. És megszüntette.
37. civa (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. nov. 27. 13:26
Szia! Sajnálom, hogy így kell megélned a terhességeket, megértem, hogy ezen változtatni szeretnél. A helyedben nem homeora szavaznék, nem szükséges semmi bogyót meg varázsszert bevinni, főleg, hogy en mtudhatod, hogy hat a babára. Én ebben nem hiszek. Abban sem, amit javasolni fogok, de szerintem inkább az akupunktúrát próbáld. Az feltehetően fizikailag tud olyan pontokat stimulálni, amik segíthetnek ezt az állapotot leküzdeni. Dilidokival semmire nem mész, ezt első kézből mondhatom, elég egy jó barát, aki meghallgat és ugyanúgy rávezethet dolgokra, mint egy pszichológus. Én nem próbálkoznék olyan módszerrel, ami kétes hatású idegen anyag-bevitellel jár a szervezetedbe. A gyógynövény, tisztán , az rendben van, de azzal is vigyázni kell, szakértőtől kérj tanácsot(sok olyan növény van, ami alhasi vérbőséget okozhat, és elvetélhetsz, ha iszod). Természetgyógyásztól. Ő is segíthet talpmasszázzsal.
36. b489304ffd (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2012. nov. 27. 13:21
jövöhéten megyek a dokimhoz,megkérdezem erről..köszönöm
35. b489304ffd (válaszként erre: 26. - Hudvig)
2012. nov. 27. 13:20
köszönöm..ezt kifogom próbálni
34. villő
2012. nov. 27. 08:24
ahogy a citromfű hatástalan ebben az esetben, a magne b6 is halottnak a csók...ilyen erős tüneteknél már nem nyugtat
33. villő (válaszként erre: 29. - Zebra25)
2012. nov. 27. 08:22
a pipolhenből semmit nem érez a baba, nem szívódik át a lepényen!
32. villő
2012. nov. 27. 08:02
Én most már a 39. hétben vagyok. A 20. hétig szenvedtem, mint a kutya. Nem ilyen problémák miatt mint a Tiéd, nekem nagyon erős gyomorproblémáim lettek, és savas nyálfolyás, napi 1-2 litert köptem ki. A köpőcsészém letenni nem tudtam, és így a lakást elhagyni sem. Természetesen azzal bíztattak, hogy a 12. hét után el fog múlni, aztán, hogy várjam meg míg megmozdul. Én kipróbáltam mindent. Homeopátiás bogyókat szedtem hányingerre, nyálfolyásra, gyomorégésre, puffadásra, semmi. Sok gyógynövényem is van, magam szoktam begyűjteni őket, azok se segítettek. Ezek nagyon jó gyógymódok, de én ezt megélve meggyőződésem, hogy van az a pont, amikor a természetes gyógymód már kevés. Pedig terhességen kívül ilyenekkel kúrálom ki magam, nem vagyok gyógyszerkapkodós, sőt! EZ A HORMONOK TÁNCA!!! A terhességi hormonokkal nem lehet felvenni a harcot. A gyomrom már olyan savas volt hónapokon keresztül, olyan kemény gyomorégéseim voltak, hogy elkezdtem inni az aloe vera gélt. Ami nem terhes embereknél a gyomorfekélyt is meggyógyítja. Nálam semmi. Azért ittam rendszeresen, mert rengeteg vitamint és nyomelemet tartalmaz, amivel gondoltam, csak jó teszek a magzatommal. Közben természetesen végig azon aggódtam, hogy a babám is szenved, mikhez jut általam, mert csak sima zsemlét, kalácsot, krumplit, tésztát tudtam enni. Csupa "egészségeset". Megnyugtatásként, az én bébim is végig nagyon jól volt, az ő gyomra tele volt, szépen fejlődött. Én is célzottan kerestem orvost, ahogy téged is pszichológushoz küldenek. Én nem ezt ajánlom, mert én is elmentem gasztroenterológushoz, hisz ezek a komoly gyomortüneteknek, ők az orvosuk. Hiába volt főorvos, fingja nem volt a terhességi hormonok hatalmáról. Levett egy 10-essel írt egy olyan savkötőt, amit ki sem mertem váltani, annyira tiltotta a tájékoztatója terhesség alatt. A szülész-nőgyógyász, aki szintén főorvos volt 20 hetes adta fel velem és beküldött a kórházba. Ott érdekes mód kenték-vágták az orvosok, hogy nem savkötők kellenek, hanem én is pipolhent kaptam! Írta egy előző hozzászóló is, hogy ő is pipolhent kapott, ami igen egy enyhe nyugtató, utazási betegségekre is adják, olyan mint a deadalon. Amúgy már nincs forgalomban, helyette a deadalon úgyanúgy hat. Szerintem egy jó szülész-nőgyógyászt kell keresned. Aki nem hülyén néz rád, mikor sorolod a gondjaid, hanem érti, találkozott már ilyennel. És fog tudni olyan gyógyszert, amivel nem ártasz a babádnak, de élhetővé válik a terhesség. Én is itt hibáztam, nem nőgyógyászt kerestem, aki érti a tüneteim, hanem spéci orvost, gyomorbaj, gyomororvos...NEM! Olyan orvos kell, aki a terhességi hormonokat ismeri. Nekem is a hormonok válthatják ezt ki, ezért "nyugtatják le az agyam", mert a terhességi hormonok túlzott termelődése(ami egyébként nagyon jó, mert ezek a babát védik, de közben téged bántanak)ingerli a hányinger és nyálközpontom. És egy ilyen egyszerű vénynélküli gyógyszer mint a deadalon (korábban pipolhen) egyik pillanatról a másikra megszüntette a napi 1-2 literes savas nyálfolyásom. Azóta persze új orvosom van aki adott a gyomromra is egy olyan savcsökkentőt ami szintén agyra hat. Nem vagyok tünetmentes, a gyomromnak folyamatosan kaja kell, és nem mindegy mi amitől lenyugszik, de a gyógyszerekkel élhető terhességet kaptam. Az egész terhesség alatt végig gyógyszert szedek, de tudom, hogy többet ártanák, ha nem szednék gyógyszert. 9 hónap nagyon hosszú...tudom. Keress egy jó nőgyógyit, addig menj, míg nem találod meg az orvosod!!!
31. *Edo* (válaszként erre: 28. - C1be9e6e0c)
2012. nov. 25. 17:01
Szia Moncsy.Mit takart nálad hogy pszichés beteg voltál végig? Milyen gyógyszert szedtél?
2012. nov. 24. 23:20

Szia!

Én is 30 hetes terhes voltam, mikor ezt a Pipolphent felírta a doki, valóban nyugtató van benne és segít.Régen a kórházakban is adták a betegeknek nagyobb műtétek után nyugtatásra és fájdalomcsillapításra.

Nekem is segített, talán a gyógyszernek köszönhetem, hogy a 37. héten szültem csak meg, a nőgyógyász írta fel.

Mindenképp keressed fel egy orvost, saját érdekedbe, és a picidért is,nehogy bármi gond legyen, a stresszelés árthat.

29. Zebra25 (válaszként erre: 8. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 23:10

Nem tudom merre laksz de biztos van a környéketeken ilyen homeopata. A pszichológus fogja tudni a dolgát, ne aggódj.

És tényleg ne idegeskedj.

Agykontroll esetleg?

magne b6 természetesen

amikor Én bekerültem a kórházba mert beindult a szülés a 28. héten akkor kaptam a haskeményedésre pipolphent(vagy, hogy kell írni) és csodálkoztam, hogy mindig ki olyan nyugis voltam a gyogyi után és utána tudtam meg, hogy az nyugtató is egyben(én előtte sosem szedtem olyasmit) és fel is írták Nekem ezt a gyógyszert itthonra, hogy nehogy meginduljon a szülés és hogy be tudjam tartani a szigorú fekvést. De persze Én itthon nem szedtem hisz feküdni tudtam anélkül is feküdni és ezáltal a hasam sem keményedett annyira.

Na, ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne stresszelj, van megoldás. Beszélj a nőgyógyászoddal is ha benne megbízol.

Ja, és beszéltem egy kismamával aki szintén ezt a pipolphent szedte csak Ő pont a folytonos stressz miatt. Idegeskedés miatt.

Persze nem ez a legjobb megoldás de a sok stressz is árthat, szóval majd a doki mérlegel.

2012. nov. 24. 22:03
Szerencsére a babával viszont semmi baj még sokkal nyugodtabb mint az átlag.
27. c1be9e6e0c (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 21:59

Az én terhességem is ilyen volt mondjuk nálam van is oka mert pszihés beteg vagyok sajnos gyógyszereket is szedtem végig. A vége meg valóban pokol volt mert úgy bedagadt a lábam hogy menni is alig bírtam, a gyereket meg a negyvenedik héten szültem császárral mert volt egy orvos aki megsajnált és javasolta inkább. Szóval megértelek.

Sok hozzászólásom volt itt amiért talán sokan megvetettek pedig létezik ilyen terhesség is.

26. Hudvig (válaszként erre: 25. - Zamila)
2012. nov. 24. 18:09
Én is erre gondoltam. Használj vérnyomásmérőt naponta 3X és jegyezd is fel, úgy menj el orvoshoz, mert akkor már tudsz mutatni valamit.
25. Zamila
2012. nov. 24. 17:26
A terhességkor emelkedik a pulzus,lehet,hogy a szervezeted nem jól tolerálja,magasabb pulzus válthat ki idegesség,feszültség érzetet,nézted már,hogy mennyi?Magasabb vérnyomás is,kiválthatja,nem kell extrém magasnak lennie,épp elég,ha magasabb mint amit megszokott a szervezeted.
24. ffda657edd (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 17:18

Szia!

Ne tudom, hogy ez segítene-e neked, de gondoltam leírom. Ha homeopátiát ki szeretnéd próbálni keress rá a neten a Homeopátiás Baráti körre. Van telefonyszám is fel lehet őket hívni hétköznap. De fel is lehet őket keresni. Sok városban van rendelőjük, ezt a telefonba is meg tudják mondani neked.

Remélem tudtam segíteni neked!

2012. nov. 24. 17:18
menj el kineziológushoz vagy családállításra.Mert a magzati kor is nagyon meghatározó!
2012. nov. 24. 17:10

Addig idegeskedsz amíg elvetélsz!

Tényleg keress egy jó dokit, és a magnézium nyugatató hatású! Próbálj pozitív lenni!

21. b489304ffd (válaszként erre: 20. - Da13f11406)
2012. nov. 24. 16:51
nem idegelem magam,egyszerűen csak bennem van az ideg..abban reménykedek hogy a 3.hónap után ez csökkeni fog..az meg már csak 6hét
20. da13f11406 (válaszként erre: 17. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 16:46

Nem.

Nem citromfő tea, hanem a gondolkodásod átformálása.

Beszélgess vagy írj egy jó dokinak és ne idegeld magad előre, mert én szerintem most azt csinálod.

ne lovagold meg az érzés a pánikolással mégjobban, hanem a megoldást- megnyugvásd keresd! És az nem kívülről jön, hanem belülről!!!

2012. nov. 24. 16:46
Nekünk 2 gyerkőcünk van.Én személy szerint imádtam terhes lenni.De megértelek és el tudom képzelni mit élhet át a családod.Unokatestvéremnek is így telt a terhessége.Amikor kiderült,hogy ikerterhesség,attól fogva állt a bál náluk.Naponta többször is hívott,hogy nem bírja,sőt még öngyilkossággal is fenyegetőzött.Szegény férje sokszor éjjelig győzködte,vigasztalta..Aztán miután megszülettek a kicsik minden megváltozott...imádja,szereti őket.
18. da13f11406 (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 16:44

ilyet én még nem hallottam, de ettől még biztos van.

Próbálj pozitív lenni és ne "várd", hogy megint jöjjön a stressz és megint rossz legyen. Az akkor volt ez most van. Olyan lesz a terhességed amilyenek beprogramozod az agyadat!

17. b489304ffd (válaszként erre: 16. - Moncanagyi)
2012. nov. 24. 16:43
Én is ettől félek,ezért is akarok valamit kezdeni magammal.Citromfű tea semmit nem ér,lehet hétfőn elmegyek az orvoshoz és megkérem írjon valamit amit szedhetek és hatásos is..ez lenne a legjobb mindenkinek
2012. nov. 24. 16:41
Tudod mi annak idején - 35 éve szültem az elsőt és rá 9 évre a második gyermekemet - seduxent kaptunk, ami jó volt a feszültségre és a haskeményedésre is. NEM azt mondom, hogy vegyél be ilyet, hanem azt, hogy van rá megoldás. Mással is előfordult már. Gondold végig mekkora változás ez a szervezetedben. Egyébként a lányom is terhes - 22 hetes - és úgy derült ki az első baba is , hogy felhívott, hogy hazaköltözik, vagy kinyírja az urát. Mondtam, hogy vegyél egy terhességi tesztet előbb. Kinevetett de igazam lett. Most másodszorra is így alakult. Sajnálom a környezetedben lévőket, de ki kell bírni ezt az időt. A pici lányodra ügyelj nagyon, mert Ő nem érti mi történik elég neki a tudat - sokk - hogy lesz testvére. Ha látja hogy amiatt vagy ideges nehogy utálni kezdje.
15. babszibobó (válaszként erre: 14. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 16:36

Ez azért elég komoly és ne keverd, ha már gyógyszerezték, akkor az pszichiáter volt és már más dolog.


Lehet emiatt is, a múlt miatt is összefüggés a kettő között, ezért lenne jó egy pszichológus!

14. b489304ffd (válaszként erre: 12. - Eperlevél)
2012. nov. 24. 16:31
ja lehet az lesz..csak anyám miatt utálom őket..8 öngyilkossági kisérletét néztem végig és egyik se segitett rajta,csak a gyógyszerekkel nyomták tele
13. b489304ffd (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2012. nov. 24. 16:30
Az is meg van..hetente 2x sportolok,főzök,takarítok,van hogy x boxozok párommal,kutyát sétáltatok,barátnőmhöz átmegyek délután pedig itt a gyerek..nem unatkozok
12. eperlevél (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 16:28
keress fel egy pszichológust, hátha tud segíteni
11. spinneli (válaszként erre: 8. - B489304ffd)
2012. nov. 24. 16:28

Lehet ez is baj, ha lenne vmi tevékenység, ami lefoglalna, kevésbé lennél feszült.

Séta, lightos sport?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook