Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy pár hetes csecsemőnek?! fórum

Pofon egy pár hetes csecsemőnek?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. aug. 24. 16:44

Jelentem elmentem hozzá bekopogtam és beenedett

.

Sőt még ő hivott be,hogy (gondolom)nehogy szóljak valami hivatalos szervnek.

Esküdözött,hogy nem szokott ilyen előfordulni, csak az volt a baja,hogy a frje külföldön van és állitólag belesetezett és ezért volt ugy feldulva. Ott fogta a kezébe a babát és a bal szemét csak félig tudta kinyitni szegény. Nem volt beliluva de gondolom nem azért mert nem fájt neki hanem mert a babáknál ez nem ugy megy.Teljesen fel volt vizesedve a szemhélya, látható volt,hogy duzzadtabb mint a másik.

Illetve nem tudom csak azt irom amit gondolok. Az is lehet hogy az ütéstől lebénult vaami ideg a kis arcában????

Vagy inkább "csak" feldagadt a ütéstől??


Nos most hivtam a védőnőmet aki anno nekem volt és ő értesiti az illetékest, jönnek ide hozzám , felveszik a jegyzőkönyvet és utána mennek a nőhöz.

43. d78161f793 (válaszként erre: 42. - 7130b15964)
2008. aug. 24. 13:58
Sajnos ez biztos így van. Deríts ki hogy ki a védőnő és azonnal szólj. Istenem...rossz belegondolni :((( Más meg mit megnem tesz egy egészséges babáért. Érthetetlen!
42. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 13:55

Már a rázástól is beödémásodhat egy kisbaba, mert az agya a koponyacsonthoz csapódik többször. Az erős ütésről már nem is beszélve...


Az a baj szerintem, hogy aki ilyet csinál az utcán, annak otthon méginkább eljár a keze.

2008. aug. 24. 13:50
Szerinem szólj a védőnőnek, ő utána köteles intézkedni!Nálunk is volt hasonló eset, az alattunk lakó kedves anyuka minden nap ordított a pár hetes, hónapos kislányával, aztán amikor már hallottam az ütéseket, rögtön szóltam a védőnőnek, kb egy órán belül ott voltak a gyermekvédelmisek.Ugyan el nem vették tőle a gyereket, mert az nem megy olyan könnyen, de utána sűrűn jártak ki hozzájuk ellenőrizni és vizsgálták a babát.....Szóval szerintem szólj a védőnőnek!
2008. aug. 24. 13:31

Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!

Hogy merészel egy ilyen pici babát bántani??? Kitekerném a nyakát. Komoly lehet kicsináltam volna!!!

39. Czigi
2008. aug. 24. 13:12
Ez kiskorú veszélyeztetése így, ha tudod is már a címet telefonon is tudsz bejelentést tenni a Gyermekjóléti Szolgálatnál, illetve a Gyámhivatalban. Nekik kötelességük kivizsgálni a történteket, hiszen minden esetben a gyermek biztonsága az első.
2008. aug. 24. 12:53

Az ilyen embernek a szebbik felébe helyeztem volna eslő körben a telefont, aztán meg egyenként téptem volna ki a testrészeit. Jól megkínoznám az ilyent, meg aki a mosógépbe meg egyéb helyekre rakja a babáját.


Más küszköd mert nem lehet gyereke, az ilyen meg nem törődik vele....

37. 1eb84e4bad (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 12:44
Gratulálok, ügyes vagy! De tényleg, jó hogy vannak még ilyen rendes emberek! Le a kalappal. Tényleg nem lehet a gyermekjólétiseknek szólni?
36. 1eb84e4bad (válaszként erre: 13. - 80ASIQ)
2008. aug. 24. 12:43
Na igen inkább ezen kell aggódni, mert ha az utcán egy ilyen miatt megteszi, mi lehet ezeknél otthon? Jó ötlet lenne előkeríteni a némbert!
35. 1eb84e4bad (válaszként erre: 6. - 6ee0ffb012)
2008. aug. 24. 12:41
Egyetértek! Kurva kis dög, már bocsánat!! De gondolom nem az az értelmiségi fajta volt? Megkockáztatom, hogy kisebbség?
2008. aug. 24. 12:05
Honnan tudhatjuk, hogy ez volt az első eset, hogy megütötte? Az ilyentől rögtön elvenném a gyereket!
33. csillus78.06.27 (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 12:04

Szia Hanna!

Felháborító az eset.

Nem tudom, hogy-hogy reagálhat így valaki egy kicsi csecsemő sírására.

Nekem, 3 és 4,5 évesek a gyerekeim.

Csattant már el sajnos pofon, de nem egy sírás miatt, hanem, nagy butaság csinálása miatt. Na és akkor se nagy. Talán 3-szor fordult elő, a nagyobbikomnál.

Sajnos, néha elpattanak az idegeim, de uralkodok magamon. Viszont, ilyet, hogy ilyen pici babát megüt.....

Sajnos, igen, lehet baja a babának.

Igazából, nekem, külön fekhívták a kórházban a figyelmem arra, hogy ne rázogassam még véletlenül se erősebben meg a babát, ha sír, vagy a nagyon zötykölődős utakat is kerüljem, mert még a kis agya, is akár összevissza rázódhat, aminek súlyos következményei lehetnek.

Először, csak ámultam, mert ilyet soha nem hallottam még. Az első gyerekemnél se mondtak ilyet, de azóta, már több itt szült ismerősömtől hallottam.


Szóval, ha sír a baba, isten őrizz, az ideg miatti megrázástól is.

Van egy ismerősöm, akinek számtalanszor kellett szólni, mert idegében megrázta, de nem kicsit a babát, hogy de mi a fene bajod van?

Hát, nem tudom mit várt?

Talán azt, hogy majd megszólal, ÉS KRISTÁYTISZTÁN ELMONDJA?

vAGY AZT, HOGY MEGIJED ÉS ABBAHAGYJA?

nEM JÖTT BE, MERT CSAK JOBBAN RÁZENDÍTETT ILYENKOR A PICI.


cSILLA

32. Akymo (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 12:03
Az, hogy sír a baba nem jelenti azt, hogy nincs komolyabb baja.:-(((
31. dee7182d35 (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 12:01
Ja,és a sírásból én nem arra következtetnék,hogy nem kapott agyrázkódást.
2008. aug. 24. 12:00

Ja, most olvastam vissza én is!

Remélem szerencsével jársz, engem ráz a hideg az biztos, hogy ilyenek vannak!:(

2008. aug. 24. 11:58

Reménykedjünk!

Hogy hatott rá, hogy rászóltál!

Családja vagy a védőnő észreveszi, hogy nem stimmel vmi!!!

Ha esetleg meg akarod keresni, a környéken, akkor biztos meg fogod találni!

baba: szerintem is lehet baja neki!:( Ha nem is ettől az egy esettől, de ha rendszeresen így bánnak vele!

2008. aug. 24. 11:57
Most látom,lejjebb már írták.Jobb megoldás,mint a rendőrség.
27. dee7182d35 (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 11:56
Szerintem annyit megér,hogy a gyámügy felé jelezd.Nekik ki kell vizsgálni minden bejelentést,a te lelkiismereted meg megnyugszik.
26. 80ASIQ (válaszként erre: 24. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 11:55
Gratulálok! Ügyes vagy! Fogadd meg 21. Czigi tanácsát! Ők biztosan nem fognak elhajtani! Azt nem tudom, hogy a rendőrség hogyan reagálna. Félek, sehogy. Még neked lenne több bajod a dologból!
2008. aug. 24. 11:52
Hogy rohadna meg az ilyen! Miért nem mondta inkább a hívónak, hogy majd később hívja vissza? Szegény baba!
2008. aug. 24. 11:49

na itt vagyok

gyors körbe mentem a lakótelepen és megkérdeztem pár embert nem e tudnak valakit akire illik a személyleirásom.

Megtudtam hol lakik és hogy hivják.

Nem mertem bekopogni de hallottam,hogy sir a kicsi a csaj meg megint vagy telefonált vagy valakivel beszélt a lakásban.

Nem jó igy sem, de legalább hallottaM,HOGY SIR A KICSI.Ha agyrázkódást kapott volna biztos nem sirna hanem bágyadt lenne és elaludt volna, nem?


Nagyon kivagyo ettől az egésztől. Nekem is van gyerekem és hirtelen azt se tudom mit csináljak. Nem tudnék ugy lefeküdni hogy lehet az a kicsit mg bántja valaki.

2008. aug. 24. 11:44

most mégis mit lehet tenni ilyet ebben az esetben???megmondom őszintén,én is csak ennyit tettem volna.

az hogy belilult a feje,az valószínűleg attól volt,.hogy annyira elkezdett sírni,hogy nem kapott levegőt.nem biztos hogy lett baja,és az az igazság ha fel is hívod a rendőröket nem fognak nyomozgatni ez ügyben...sajnos ez van....

22. Czigi
2008. aug. 24. 11:41
Lehet, hogy Gyermekjóléti Szolgálathoz kellene elmenned és bejelentést tenned, személyleírást adnod Ők talán tudnának intézkedni.
2008. aug. 24. 11:39
Rohadt szemét az ilyen...nem való neki gyerek!!!!
2008. aug. 24. 11:37
el nem tudom képzelni mért ilyen igazságtalan az éelt, aki imádná a gyerekét, annak nem lehet, az ilyeneknek meg csak ugy lesz és után agyon ütik őket. És képzeld ezért olvassuk az ujságban, hogy halálra vernek egy csecsemőt, mert szegény kicsinek nem kell sok, olyan gyenge, persze, hogy lehet baja, sőt nagy baja. Ezért jó Amerika, ott már rég nem lenne az anyánál a gyerek.
2008. aug. 24. 11:30
Jaj a görény!
18. bnedora (válaszként erre: 14. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 11:25
Ha nagy ütés érte a fejét, bizony kaphat agyrázkódást is. Sajnos nincs kizárva, hogy máskor is bántalmazta már a picit. Lehet, hogy nem szólni kellett volna, hanem azonnal rendőrt hívni, amíg nem tűnik el az a nő. Tudom, nem könnyű ilyen esetbe beleszólni.
17. 80ASIQ (válaszként erre: 14. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 11:23

Hogy nyomozod ki? Egy pár hetes babának lehet, hogy nem kell sok, hogy baja legyen!

Sajnos fő kérdésedre nem tudom a választ.

16. Akymo (válaszként erre: 14. - Hanna0707)
2008. aug. 24. 11:23
Hanna én már válaszoltam, igen lehet baja a babának! Ugyanis bármilyen trauma éri a csecsemő fejét ödémához azaz bevérzéshez vezethet ami sajnos agyi történés , akár maradandó is lehet.
15. 80ASIQ
2008. aug. 24. 11:21
Nekem is az agresszívebb megoldás jutott eszembe, amikor a reakciómat írtam. De ott helyben nem úgy magy az!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook