Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy pár hetes csecsemőnek?! fórum

Pofon egy pár hetes csecsemőnek?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. nov. 15. 21:01

első kérdésem:mit lehet ütni egy babán???

a második:anya az ilyen??nekem nem fér el egy mondatban sem a pofon és a csecsemő szó...szerintem nektek sem,kedves hoxások...még a nagyobb gyereket verni is szemét dolog,nem,hogy a picike babát...szegényke és te is akinek ezt végig kellett nézni,gondolom milyen szörnyű volt...

kitudja mennyi ilyen van,amiről nem is tud a világ...

sajnos az én környezetemben is volt ilyen "anya",aki bántalmazta a kislányát,de azonkivűl rátette a világ minden kincsét,csak egyet felejtett el neki megadni,a szeretetet ,de ő szerencsére rájött,hogy mit tesz és abbahagyta,rájött szerintem,hogy egyszer ez majd valahol visszafog még köszönni...és énszerintem az ilyen nők idegbetegek,csak saját maguk sem látják be...ha sir az a baba,annak oka van..és nem hiszem,hogy az a megoldás,hogy még fájdalmat okozok neki azzal,hogy megütöm,mit gondol az ilyenek,hogy attól majd elhallgat????jaaaa,persze...hát van az ilyennek szive???nincs...

103. 80ASIQ (válaszként erre: 102. - D70dba7a0a)
2008. nov. 15. 20:16
Sajnos nem tudjuk, hogyan alakultak azóta az események. Augusztusban írt utoljára a topiknyitó ide a Hoxára úgy egyáltalán. Lehet, hogy ráunt a netezésre. Biztosan nem szép, hogy mondom, de hány olyan eset van mint amilyet a topik is tárgyal!
102. d70dba7a0a (válaszként erre: 101. - 80ASIQ)
2008. nov. 15. 10:48

Örülök, hogy vannak itt empatikusabb fórumozók is!:)

Én sem úgy gondoltam, hogy a topic-nyitónak kötelessége a nő lelkét ápolni, biztos megvan a maga élete - csak arra akartam rávilágítani az előző hozzászólásaimban, hogy nem megbüntetni kéne a verekedős asszonyt, hanem meggyógyítani.

Lehet igazad van, sokakat nagyon sokkolt a téma, hiszen mindenki nagyon sajnálja a babát, és ezért írtak ennyi meggondolatlan, agresszív hozzászólást.


Egyébként lehet, én vagyok naiv, számomra elképzelhetetlen, hogy egy anya ne szeresse a gyerekét - biztos vannak nagyon beteg, romlott emberek, akik nem tudják magukba felszabadítani a szeretetet, és nem szeretik a gyereküket igazán...


Akárhogy is olvasom a topicot, nem derült ki számomra, milyen típusú is a "verekedős nő" - eddig azon a jelzőn, hogy "szemét féreg" nem tudtunk meg róla konkrétabb dolgokat.

Talán alul iskolázott, primitív személyiség, akinek természetes ez a durva "nevelési módszer", hiszen ezt látta maga körül, szakirodalmat nem olvas.

Talán kiégett értelmiségi, akinek a karrierjét törte derékba a gyerek?

Vagy butuska, tizenéves plázabiccs, akinek "disco baleset" volt a baba, és nem fogj fel az anyaság súlyát?

Ezer féle variáció létezik - egy ember összetett.

Nem derült ki, van-e segítsége (nekem úgy tűnt, hogy nincs, csak a telefon, úgy veszem ki, a férje külföldön balesetet szenvedett, ezért van ki idegileg)


A topicnyitó jól tette, hogy felment hozzá, ez tényéleg bátor lépés volt - mondjuk nem tudni, milyen jellegű beszélgetése volt a nővel- vádaskodó-e, vagy segítőkész - nem tudni, látszott-e az anyán a megbánás, vagy csak az irháját mentette a rendőrségtől...

Szerintem is a legjobb megoldás a védőnőnek szólni, ő majd eldönti, bele kell-e keverni a hatóságot - lehet kell állandó felügyelet, lehet, csak egyszeri eset volt, és elég csak néhány empatikus beszélgetés, talán szükségessé válik pszichológushoz járni, és gyógyszert szedni...


Igazán nem tudom már, mit gondoljak, az egész eset homályos nekem.

101. 80ASIQ (válaszként erre: 89. - D70dba7a0a)
2008. nov. 12. 22:23

Az a fajta vagyok aki Téged is megpróbál megérteni. A topiknyitó látott valamit, sokkolta a jelenet és mérgében nyitott egy topikot. Ezzel az égvilágon senkinek sem ártott, kidühöngte mnagát és felbosszantott néhány embert akik szintén kidühöngték magukat ebben a topikban.

Nem nézem most vissza, lusta vagyok rá, de úgy emlékszem írta, hogy találkozott a kicsijét pofozó nővel és elbeszélgettek. Talán a rendőrség is szóbajött, nem hiszem, hogy ez baj. Azt sem gondolom, hogy a topiknyitónak kell a nőn segíteni. Szép dolog a segítség, de sajnos az embernek más dolga is van, mint a mások által elrontott világot megváltani. Akár a rendőrség, akár a gyámügy reméljük elvégzi a feladatot. Nekik igazán tudni kell(ene) mi ilyenkor a teendő. Talán jómagam is írtam, hogy a nővel való barátkozás talán segíthetne. (és itt ugrik vissza a tű oda, hogy "Szép dolog a segítség...")

2008. nov. 12. 21:41

Én is a mai napon rettenetesen kiborúltam(mert van ilyen nap is mikor már nem bírom cérnával...)Kislányom nem akart cicizni csak nyamogott és hisztériázott, az elején próbáltam szépen nyugodtan etetgetni,majd mikor már lassan 1 órája kűzdöttem vele,fennhangon elkezdtem neki mondani hogy a sírba akar tenni.....(ő meg annyira üvöltött hogy nem vett levegőt,ráfújtam és akkor is csak ordítot és sírt mondanom sem kell hogy én is.... olyan dühös voltam ,nem rá hanem arra hogy mekkora tetü vagyok hogy nem bírok nyugodt maradni....ezért fogtam magam, fel-alá járkáltam a lakásba, a kislányom tovább sírt, majd egy jó nagyot tenyérrel ütöttem a falba a gondolataim egyből a fájdalomra terelődtek és kicsit meg is nyugodtam.Én inkább ezt teszem minthogy egy újjal is bántsam a babámat.

Egy ilyen kis csöppség még nem tudja megvédeni magát,meg különben egy kismama ha depis szülés után azt a környezetének észre kell hogy vegye és figyelmeztetnie a problémára és orvoshoz fordúlni!

A másik fele hogy nekem elég nyomorúlt gyerek korom volt,az a "jó anyámmmmmmm" ütött-vert enge, is tesóm is.Sőt tesómat titokba otthon szűlte,búcsúlevelet írt mindenkinek és megakarta őlni magát meg nővéremet is de a szomszédnak feltűnt hogy nagy a zaj utána meg sokáig csend volt és kihívta a rendőrséget,az utolsó pillanatba érkeztek ,tesómnak így is szétszúrták az összes vénáját,meg a nyakán mai napig ott van egy vágás mert már csak ott tudták megszúrni és becsövezni,mert ez az idióta szerelmi bánata miatt megakart halni......(én elitélem ezeket az embereket.Én elhatároztam hogy akkor is különb leszek nála.

99. d70dba7a0a (válaszként erre: 98. - Kenzol)
2008. nov. 12. 21:18

Ebben igazad van, az én feszültségemet is az edények bánják, és a porszívó...de szerencsére mi egészségesek vagyunk.

Valóban nagyon sokkoló dolog a gyerekgyilkosság, a gyerekverés, és sokszor furcsán hangzik, ha a bűn elkövetőt mentegetik...

Nekem is nagyon fáj, ha ilyen történetet hallok, de remélem, a topicban szereplő beteg nő felépül, és kigyógyul a pszichózisból valószínűleg az lehet neki.


Ez utóbbiról belinkelek cikkeket, ez tényleg valós dolog:


[link]


[link]

98. kenzol (válaszként erre: 93. - D70dba7a0a)
2008. nov. 12. 20:28

Lehet,hogy az anyának segítségre van szüksége, de szerintem,akármilyen psichózisban is szenved,nem a gyereken kell levezetnie, ha úgy ütötte volna meg a babát, hogy esetleg valamilyen károsodás éri,akkor is az anyát kell sajnálni mert "beteg"????

Amikor az anyák szülés után megölik a gyereküket akkor is ezzel a pszhichózissal jönnek és simán megussza az "anya" :(


Én is van amikor tehetetlen vagyok a lányom hisztijével és már volt rá példa, hogy a fakanalat a konyhapulton vertem szét idegességemben, de nem a gyereken vezettem le az én tehetetlenségemet!

97. anyuca66 (válaszként erre: 95. - D70dba7a0a)
2008. nov. 12. 19:55
Írtam privát...
96. frutty (válaszként erre: 4. - Hanna0707)
2008. nov. 12. 19:51
én,pofán vágtam volna!
2008. nov. 12. 19:46

Szomorú vagyok, hogy ez a topic ilyen színvonalon működik.:(((((((((((((


Ne ítélj, hogy el ne ítéltess! (Biblia)

2008. nov. 12. 19:45
Király vagy!!!
2008. nov. 12. 19:42

Sajnálom a félreértést - valóban szörnyű,égbekiáltó dolog, ha egy védtelen csecsemőt megüt az anyja.

A gyerekeimet mindennél jobban szeretem, és nem verem őket természetesen, idáig még nem jutottam.


Mégis úgy gondolom, a topic főszereplője egy beteg, elhagyott, gyerekágyi pszichózisos nő.

Nem bántásra van szüksége, nem agresszióra, hanem szeretetre.


Tudom, sokan nem úgy gondolkodnak mint én - tiszteletben tartom mások véleményét.

Tőlem távol áll mások megítélése - pontosabban a tettet elítélem, megengedhetetlen, hogy effajta szörnyű dolgok megtörténjenek - az embert csak Isten ítélheti el - az én felfogásomban.


Sajnos úgy látom - tisztelet a kivételnek - a fórumhozzászólások tele vannak fröcsögéssel, meggondolatlan ítélkezésekkel és nem arra megy ki a játék, hogy valakin segítsünk...


Nagyon drukkolok a szegény picinek, aki ennyire méltatlanul kezdte az életét - és - jöhetnek a kövek - nagyon drukkolok a szerencsétlen, idegileg kiborult anyukának, hogy mielőbb meggyógyuljon, és jó anyja legyen a gyerekeknek, és ő is kapjon valakitől szeretetet, amit tovább tudjon adni!

2008. nov. 12. 19:37
?
91. 1eb84e4bad (válaszként erre: 89. - D70dba7a0a)
2008. nov. 12. 19:34
Szerinted egy szinten van az, aki megüti a csecsemőt, és aki, aki ezért lehülyézi az illetőt? Te is vered a gyerekeidet??? Hm???
90. 1eb84e4bad (válaszként erre: 89. - D70dba7a0a)
2008. nov. 12. 19:33

no comment.

nem vagy ép sztem.

2008. nov. 12. 17:33

Sziasztok Végig olvastam a topicot.

Valóban nagyon szomorú, és sokkoló ez az eset. Egy pici babára kezet emelni nagyon szörnyű, testi, és lelki épséget veszélyeztető dolog -

ha ott lettem volna, én is megijedtem volna.

De - azért ne vessük már el a sulykot - nem láthatunk bele a gyerekverő anya életébe: ki tudja, milyen élet áll mögötte?

Lehet, őt is bántalmazták, verték, megalázták egész életén keresztül. Lehet, hetek óta nem aludt, és halál fáradt.

Talán nem kapott szeretetet, odafigyelést, talán mikor bajban volt, nem kapott segítséget.


Nagy valószínűséggel nem emberevő szörny, hanem gyerekágyi depressziós, vagy súlyos esetben gyerekágyi pszichózisos.

Ez betegség, kezelni kell.

Nem rendőrséggel kell fenyegetni - hanem szeretettel segíteni rajta.

Ráadásul ő legalább megszülte a gyerekét, nem az abortuszbizottságra ment vele.


Azok a fórumozók, akik durva szavakkal illették a főszereplő verekedős anyát - bizony ők sem sokkal különbek nála - inkább magunkon kellene elgondolkozni!

Bárki kerülhet gyerekágyi depresszióba, bárkinek lehet tudatzavara - ez már népbetegség - azok is, akik az ilyen helyzet hallatán kígyókövet fújnak erre a szerencsétlen betegre.


A topicnyitónak azt üzenem: nem nyilvánosság előtt kéne játszani a jó tündért - inkább szeretettel, empátiával, figyelemmel kéne fordulni ehhez a nőhöz - aki talán ugyanolyan rendes ember, mint bármelyikünk - csak pszichiátriai/pszichológiai kezelésre szorul, mert valószínűleg depressziós - ugyanolyan betegség, mint más, csak az emberek "hülyeségnek" kezelik.

Én a helyében inkább próbálnék empátiával közeledni, barátkozni a beteg nővel - nem pedig a háta mögött szervezkedni, mások előtt befeketíteni - hiszen idegenek életében nem láthatunk bele.

Tudom, biztos jót akar, de nem ilyen kontár módon kellene a babán segíteni! Ha a rendőrséget belekeverjük, ez a szerencsétlen lelki beteg nő még jobban össze fog törni! Ez a babának is ártani fog! (megjegyzem - aki állít, köteles bizonyítani, ha nincs az esetről videofelvétel, a rendőrség nem fog semmit tenni)

Rendőrséggel fenyegetőzni véleményem szerint ugyanolyan erőszakos dolog, mint gyerekre kezet emelni - a gyengébbe belerúgni.



Kedves Topicnyitó: a legjobb, ha felajánlod a segítségedet a "gyerekverő szörnynek", vállald el néha egy-egy órára a baba gondozását, és így tényleg segíteni fogsz rajta.

Nem az erőszak segít, hanem a szeretet! Szerintem.

2008. nov. 7. 10:49
A témaindítója régen volt fönnt...
2008. nov. 7. 08:18
Dehogy!!!
2008. nov. 7. 03:37
Embertelenek tartom
2008. szept. 8. 23:30
Mi a helyzet a kicsivel?Tudsz valamit róla?
2008. szept. 2. 09:59
Persze egy 8 éves gyereket se verjünk és ne is rázzuk, de azért mégis van egy pici különbség. Egy 8 éves gyerek tudatos, tehát nevelni kell. Persze nem fizikailag bántalmazva, de egy speciális odafigyelést igénylő gyerek szüleit ne jelentgesse azért fel a szomszéd néni vagy bácsi, akinek nincs gyógypedagógiai, orvosi végzettsége. Egy 8 hetes kicsi viszont teljesen más, Ő még nem hisztiből vagy tudatosságból sír.... nem is értem, tényleg lehetetlen párhuzamot vonni, hiszen Ők még ilyen korban ösztönlények, szűk kis tudattal, amiben csak az anyukájuk van szinte és a kis szükségleteik.
2008. szept. 2. 08:50
"CSK" = CSAK, megráod = megrázod
82. 8da8a563b7 (válaszként erre: 4. - Hanna0707)
2008. szept. 2. 08:49
de van kööd hozzá. ha a 8 éves gyereked jólátványosan műhisztizik, és "CSK" jól megráod, nem ütöd meg, csak megrázod, már arra az anyára is kihívták a gyámügyet.a szomszédja. képzeld el. pedig a szomszéd is tudja nagyon jól, hogy a gyerek speciális iskolába jár, mert úgynevezett nehezen kezelhető gyerek. és pedagógusi tanácsra rázza meg és önti le hideg vízzel a gyereket. a gyámügyet ez a része cseppet sem érdekli, az anya bíróságra fog járni.
2008. szept. 2. 08:45
úristen!!!!! az anyát fel kell jelenteni!!!!! hát az a kisbaba nem tudja mi az, csak fáj neki és nincs szeretve. ezt érzi. semmi mást.
2008. szept. 2. 08:36
Ha esetleg mégsem veszi észre és nem akarta, akkor is tehet mást. Annyian vannak, akik ilyen pici babára várnak, még ha vér szerint nem is az övék. De szerinten ez a nő akarta, valószínűleg nem is feltünő eset, tehát nem lehetne megmondani róla, hogy ilyen egy átlagos találkozáskor. Csak ha jön a dühroham, nem tud parancsolni az indulatainak.
79. d78161f793 (válaszként erre: 77. - A9752c112e)
2008. szept. 2. 07:27

Szia! Kb. én is így írtam volna le a véleményemet itt. Mármint tetszik vagy sem ilyen durva szavakkal. Nálam sem maradna meg élve az a nő,aki a szemem előtt ilyet tett volna. Jah és én ettől a nőtől 20km-re lakom! Szóval lehet én már össze is futottam vele...

Utolsó mondataidhoz hozzászólva,én sem vettem észre h kismama vagyok a 14.hétig!!! Hogy hogy? Az égvilágon semmi tünetem nem volt! SEMMI! Se mellfeszülés,se hányinger,se menszi elmaradás. Tudom hihetetlen,pedig nem vagyok csodaszámba tartozó :) Vagyunk így egy páran.

78. 1eb84e4bad (válaszként erre: 77. - A9752c112e)
2008. szept. 1. 23:39

Kicsit kisarkítod, félre ne értsd, semmi bajom a romákkal, de tényleg!!! Csak rájuk jellemző ez a heves vérmérséklet, és nemtörődömség, hogy hiába látja 10 ember, akkor is megüti a gyermekét, aztán merjen valaki beszólni! Majd jön az 5 ajtós szekrény-apuci, és válaszol...

"Tehát szerintem aki nem a kissebbséghez tartozik az is lehet érzéketlen szemét tahó,aki nem való anyának." - teljesen egyetértek!!!

"Sőt a gyermekgyilkosságokat Magyarországon az eddigi adatok szerint,túlnyomó többségében nem kissebséghez tartozó egyének követték el." - ezzel anniyban szállnék szembe, hogy mivel a kisebbség kevesebben van, így egyértelmű, hogy kevesebb gyermekgyilkosság jut rájuk.


Az ez után következőkkel is teljesen egyetértek.-)

77. a9752c112e (válaszként erre: 35. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 1. 23:32
Mert aki kissebbségi az már nem is lehet értelmiségi.Ezt túl éles határnak érzem.Én kevert vérvonalú vagyok,ha fogalmazhatok így.Mégis úton vagyok 2 diploma felé,a jognak már a végén járok.És kisgyermekem is van 2 és fél éves,és képzeld ,még soha nem ütöttem meg,nem nagyon,kicsit sem,pedig leírhatatlanul rossz.Tehát szerintem aki nem a kissebbséghez tartozik az is lehet érzéketlen szemét tahó,aki nem való anyának.Sőt a gyermekgyilkosságokat Magyarországon az eddigi adatok szerint,túlnyomó többségében nem kissebséghez tartozó egyének követték el.Evégből arra következtetek,hogy aki nem "kissebbségi",az nem feltétlenül értelmiségi.Másfelől dögöljön meg az a tetü,ha kissebbségi volt,ha ne más.Remélem mielőbb biztonságos helyre,szerető környezetbe kerül az a picike ember,remélem elveszik attól a rohadt önző,embertelen nőtől,aki talán csak azért hozta a világra,mert már nem volt más választása.Bár én az ilyen eseteket is furcsálom!Mármint amikor úgy nyilatkozik egy nő,hogy ő nem akarta,csak nem vette észre időben,hogy várandós.Hogya lehet azt nem észrevenni?!
76. 80ASIQ
2008. szept. 1. 22:53

Hannaaaaaaaaaaa!

Bújj elő! Aggódunk!

(Viccen kívül.)

75. anyuca66 (válaszként erre: 73. - 32ed4c1137)
2008. szept. 1. 20:18
Mire én lányom megszületett a szüleim nem éltek. Ezért nem tudtak segíteni. Az anyósomnak pedig bizonyára nem hiányzik ( hiányzott) az unokája.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook