Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlanság.... fórum

Pofátlanság.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. 6b006fc769 (válaszként erre: 65. - Ec63a7fc29)
2012. márc. 16. 14:46
pofátlanság egy nénikét leszólni azért mert utazni merészel és tudomásul kell venni, hogy ő már nem bírja annyira, mint az, aki le tud dolgozni 8-10 (12-24..) órát...
70. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 65. - Ec63a7fc29)
2009. jan. 8. 00:30

"A nénike meg ingyen szórakozik velünk, csak mert unatkozott."


Az az unatkozó nénike lehet hogy ledolgozott már egy életet és tett a társadalomért, nem gondolod?

69. 0260f21e84 (válaszként erre: 68. - Nikice)
2007. nov. 26. 19:04
:)) Nekem sem. A kiabalasrol meg inkabb nem is mondok semmit:(
68. Nikice (válaszként erre: 67. - 0260f21e84)
2007. nov. 26. 19:02
Elképzelhető, egyáltalán nem áll szándékomban általánostíani. Csak sajnos a szemtelenség kortól független is lehet, de egy idősebb lekiabálhat egy fiatalabbat, míg fordított esetben hallgatni kell, mert "úgy illik".
67. 0260f21e84 (válaszként erre: 66. - Nikice)
2007. nov. 26. 12:21
Egy idoben sokszor jartam BKV-n. Reggel termeszetesen nem, delelott utazott a sok nyugdijas. Mindig felalltam, hogy atadjam a helyet, villamoson, metron, buszon. Talan ketszer fordult elo, hogy elfogadtak. En is meglepodtem. Talan a pesti nyugdijasok masok?
66. Nikice (válaszként erre: 65. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 1. 15:11

Ez is ismerős! Pécs, 30-as helyijárat, fölszedik a nénikéket a piacon, a szatyrocskáikkal körbebarikádozzák magukat, az Édesanyák útjára tartó nagypocakos kismamák meg ide-oda dülöngélnek, meg lavíróznak a kosarak között. Kicsit több, mint 1 évig jártam azzal a busszal, de egyszer sem láttam, hogy esetleg egy mindennapos kismam kapott volna ülőhelyet!


Félreértés ne essék, én nem akarom bántani az idősebbeket, de többször volt rá példa, hogy az ő általuk hangoztatott illemet ők maguk is elfeledték.


Azért hozzá teszem, első terhességemnél a buszra várva elájultam, egy idős hölgy segített fel, gombolta ki a kabátom, és itatott meg vízzel. Nem általánosítok.

2007. nov. 1. 11:58

Ugyanilyen pofátlanság, amikor az unatkozó nénikék leülnek a buszon, te meg álltál már 8-10 órát a munkahelyeden... És még nekik áll feljebb!

Pedig igaza van annak, aki le mer ülni, sokezer forintért megvásárolt bérlete van. A nénike meg ingyen szórakozik velünk, csak mert unatkozott...

2007. nov. 1. 10:55
Mikor a kisfiamat (4 éves) vittem bőrgyógyászatra, nem időpontra mentünk, hanem sürgősségi beutalóval. Délelőtt 10 óra körül értünk fel. A nővér közölte hogy ki kell várnunk amíg az időpontos betegek sorra kerülnek. A 1,5 éves kislányom is velünk volt, mivel nem volt kire hagynom. Vártunk, sétálgattunk fel-le a betegekkel zsúfolt sztk-ban. Eljött az ebédidő! A bőrgyógyosok mentek ebédelni. Mondom a nővérnek, akkor mi is elmegyünk enni valami szendvicset. Mondanom se kell, a gyerekek már nagyon nyűgösek voltak. mikor visszaértünk, kb fél óra múlva, tovább vártunk. Kb. 20 perc múlva kijött a nővér, és ránkszólt, hogy hol voltunk az előbb mert már kerestek. Mikor mentem volna be a gyerekekkel, a kicsit letettem , de már annyira fáradt volt hogy nekiállt sírni, és el is szürkült, felakadt a szeme. Akkor aztán lett ám sürgés-forgás. "Menjünk csak befelé, hát miért nem szóltunk előbb?" Persze nekiállhattam volna vitázni, hogy már akkor, mikor ideértünk, jelentkeztünk, de úgy voltam vele hogy csak mielőbb végezzünk és el innen.
63. ec63a7fc29 (válaszként erre: 62. - Nikice)
2007. nov. 1. 09:52

Ezzel én is így vagyok. Mindig kérek időpontot, s hobbiból nem járok orvosi rendelőbe.


Volt olyan, hogy az éjszakát végigdolgoztam a munkahelyemen, s 11-ig sem hívtak be, pedig 8.30-as volt az időpontom. Akkor elaludtam a széken, s naná, hogy leestem. A papák-mamák akkor nagyon megijedtek, s rögtön be is tudtak hívni.

Pedig én csak a magas vérnyomásomra szedek gyógyszert, ami miatt időnként fel kell őket keresnem.


A múltkor úgy jártam, mint te. De nagggggyon pofátlanul, a rendelő várójának a közepén felhívtam őket a mobilomon, s kérdeztem, hogy kb mikor juthanék be a 2 órája lejárt időpontomra???


Na, akkor a nyugdíjas állampolgárok kezdtek kicsit összemenni a székükön.

62. Nikice
2007. nov. 1. 08:29

Friss műtétesként mentem vissza a háziorvoshoz Iidőpontos rendszer nem működik, mert az idősebb korosztály már 7-kor ott ül/vagy oda teszi a szatyrát és elmegy, ez komoly! azzal foglal!!!/, és felháborítónak találja, ha valaki mondjuk az időpontja miatt be merészel menni a rendelőbe.Szóval 40 perce ücsörgöm a hideg váróban, miközben idézem: "javallatt: ágynyugalom, kímélő életmód...", mindösszesen a táppénzespapíromért voltam visszarendelve, amit ugyanezen körülmnyek között hétfőn kértem bemutatva a szombati kórházi zárójelentést. Időnként meg-meg jelent egy idős úr, felmérte a terepet, majd távozott. nem tudom, miért pont engem pécézett ki magának, de mikor már végre sorra kerültem volna, szabályosan beugrott elém (nem volt nehéz, ugyanis még mindig úgy közlekedem, mint egy csiga) és intézte a dolgát.

Ezek a mai fiatalok, ugye? Kérdem én, embertársunknak nem jár meg ugyanaz a tisztelet, ha huszonéves? Honnan tudja, hogy nem éppen olyasvalakit előz be, akinek történetesen-mégha fiatalabb is- esetleg nagyobb baja van.

Nem általánosítok, de sajnos azt tapasztalom, hogy az idősebbek sem úgy viselkednek néha, mint amit ők elvárnak. Persze, meglehet, hogy a mai törtető világban csak így tudják érvényesíteni magukat...

61. 754c7e07c3 (válaszként erre: 58. - Pencil)
2007. okt. 24. 16:13

Úgy meglepődtem, hogy a tipikus -köpni-nyelni nem tudtam- működött nálam.

Ezt a dolgot nagyon bánom, hogy akkor nyugodtan, szó nélkül mentem el. Azóta is forr bennem a harag.

2007. okt. 24. 16:07
Ha a párod tesója rádnyomul (holott tudja, hogy az öccse fülig szerelmes beléd) és utána még el is meséli a párodnak, mintha te is benne lettél volna...
59. Redia
2007. okt. 17. 14:37
Rendeltem egy vega pizzát és helyette szalámisat hoztak.Mondtam, hogy nem veszem át,erre azt mondja a futár, hogy akkor legalább a fuvardíjat fizessem ki. Perszeee...
58. pencil (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. okt. 17. 13:21
és nem borítottad rá a pultot?
2007. okt. 13. 09:13
Hogy a volt élettársam a gyerek érdekét nézve sem együttműködő. Hát igen, sose fogjatok ki ilyen faszit mint én, csajok!!!!!
56. 4c35511f0b (válaszként erre: 55. - H.editke)
2007. okt. 9. 17:21
"korrekt"...
2007. okt. 9. 17:21
Pofátlanság a neten egy hévízi szállodába meghirdetni egy akciós wellnesshétvégét, majd a konkrét megrendedelés után emailt írni, hogy 29.200 Ft helyett 43.200 Ft-ba fog kerüni az akciós hétvége.
2007. szept. 8. 00:47
Mikor nem igazán ismerek egy férfit, és első látásra meg akar hágni. Na akkor aztán felmegy a pumpám!
53. Nikice (válaszként erre: 51. - Vica30)
2007. aug. 31. 06:58

Igen, sokkal nehezebb annak a helyzete, aki "görcsöl". Mégha nem is pofátlanság, amit csinálsz, állandóan meginogsz, biztos?

Éppen ezért "erölködsz", nem kérsz segítséget, rágódsz, és valószínüleg mindig tele leszel szorongással, ha mégis máshoz fordulsz. Akik meg nem ilyenek, nyomulnak előre, eredményesek, nem forgolódnak álmatlanul...

A férjem mindig azt mondja, legalább jobban megbecsüljük amink van. Ez igaz. De azt elérni így..?!Sokkal nehezebb.És a szintes dolgoban is igazad van, de éppen azért kerültek föl ezek a dolgok a topicra, mert ezt a szintet egyesek nem ismerik!

2007. aug. 31. 06:43
apropó autó! a parkolónk bejáratánál az éjszaka földhözcseszte valaki a kiürült üvegét,énpedig óvatlanul áthajtottam rajta!:( most imádkozhatok hogy a kerekek megtartsák a nyomást!
51. Vica30 (válaszként erre: 44. - 6c78107ff2)
2007. aug. 30. 23:18

Valószínüleg igazad van, én is ismerek ilyent. Jól jár mindig. Én meg aki görcsölök mindenen feleannyira érzem ezt. Viszont nem mindegy kivel szemben vagyok pofátlan.

Rokonok el szokták kérni anyukáék autóját autóját, de tankolni "elfelejtenek". Hát nem mernek szólni, csak a hátuk mögött rentyüli. Most mi is megjátszottuk ezt, mert ami nekik jár, nekünk is. No ez nálam már a pofátlanság határán belül van. De hát mindkét félnek igaza van egy szintig.

50. 4726e582cf (válaszként erre: 48. - Szendmen)
2007. aug. 30. 23:03
bocs, de ez politika mentes oldal... az ilyen vélemények nem ide valóak...
2007. aug. 30. 08:30
az amikor eljöttem gyesre a munkahelyemről és pont az dumál a hátam mögött szemét hazugságokat aki a fél havi fezetésemmel lóg
2007. aug. 28. 22:27
pofátlanság=gyurcsányi mértékegység
47. Nikice (válaszként erre: 46. - 6c78107ff2)
2007. aug. 28. 11:39
Köszi a tippet, szép napot Neked is!
2007. aug. 28. 11:05
Nem a nagy pofával csak egy kis önzés a magad irányába.Kibontakoznak a dolgok előbb utóbb.
45. Nikice
2007. aug. 28. 11:02
Ez tőlem nagyon messze állt eddig. nem kívánom magamat fényezni, de elég sok barátom van, szerintem olyasmin lehet lemérni, hogy hányan hívnak fel, ha te nem jelentkezel egy hétig, hány mail érkezik, míg nyaralsz, hány embernek jut eszébe a szülinapod(nem névnap, az benne van a naptárban)..stb. Efelől nem panaszkodhatom...Rengeteg emberen érzem, hogy kedvel, a férjem családja viszont kizsigerel, és unos untalan azt érzem, nem vagyok jó ember, minidig meg akarok felelni nekik, tele vagyok szorongással, ők pedig rámtelepszenek. megfolytanak.kihasználnak. Szóval elő az önzéssel, meg a nagy pofával? Hát, nem tudom...ezen csak én változtathatok , az tény.
2007. aug. 28. 10:57
Ha már a pofátlanság topikban vagyunk Légy "pofátlan" és csak magatokkal törődj. Nekem bevált. Szép napot!
43. Nikice
2007. aug. 28. 10:52
Akkor jó úton haladok ezekkel a nagy eszem-iszomokról való lemondással! Tényleg úgy tűnik, nincs más megoldás, kerülni kell őket...
2007. aug. 28. 10:50
:D nem rossz ötlet! lassan beláttam, hogy egyszerűbb egy kicsi boldog családban élni mint egy nagyobb állszent,idegesítő,igyígykedő,bosszantóban. Egy kicsit nehezebb de a nyugi fontosabb. Sokat melóztam előtte ,hogy szép kerek család legyünk sok kedves taggal de néha be kell látni,hogy nem megy.(kevesebb ajándék kell karácsonykor :)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook