Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocakosok és Pocaklakók topik fórum

Pocakosok és Pocaklakók topik (beszélgetős fórum)


20. molntak (válaszként erre: 16. - Vandancsi)
2006. jún. 28. 14:53
Én is úgy voltam ezzel a dologgal, mint a nővéred. Lehet, hogy önző dolog, de a plafonon lettem volna akkor, ha ott rohangált volna mindenki. Arról nem is beszélve, hogy ha istenneadj valami baj lett volna, akkor kinyírtam volna mindenkit, aki ott sajnálkozik nekem. Szóval én azt hiszem egyet értek a nővéreddel.
19. Jay (válaszként erre: 17. - Vandancsi)
2006. jún. 28. 14:48
Babát nem várok, de Neked egy nagy gratula hozzá!
18. Eve20 (válaszként erre: 17. - Vandancsi)
2006. jún. 28. 14:22
Gratula a babához így ismeretlenül is!:) Ja, meg ha meglesz a nővérednek a baba, tájékoztass minket:D
2006. jún. 28. 14:16

Hahó!


Várok ide mindenkit, aki mostanában tudta meg, hogy babát vár! Izguljunk és örüljünk együtt!!!!

2006. jún. 28. 14:13

Sztem a doki azért nem mondta a vitamint, mert hogy ez a terhesség úgyis elmegy, így gondolkodhatott... Tudod mi a furi. Hogy én múlt héten rosszul voltam. hányinger, főleg a kocsiban, a kanyaroknál, délelőtti émelygés. Én akkor vettem észre, hogy pár napja késik. És akkor csináltattam tesztet. Pedig akkor még kb. 1 vagy 2 hetes lehetett (ha egyáltalán van, mert ugye mégcsak petezsákot látott a néni az ultrahangon). Nem korai még ez? Arra is gondoltam, hogy pszichésen csak bebeszélem magamnak a tüneteket, bár nem vagyok az a fajta... Fene se tudja!


Én hízékonyabb vagyok, mint a nővérem, az biztos. Pont múltkor mondta, hogy lassan megszül, nekem adja a kismamás ruháit, nekem már most is jók...

Kedves, nem? :) Amúgy jól megvagyunk, bár, kicsit rosszul esik, hogy a párja stikában szólt, hogy bent vannak a kórházban, mert Reni kitalálta, hogy ő csak akkor szól, ha már megvan a gyerek, hogy mi ne izguljunk! Ezt már korábban is pedzegette és én már akkor is mondtam neki, hogy ez mennyire önző dolog lenne(szerintem), de nem gondoltam volna, hogy tényleg megteszi. Szóval most itt izgulok a melóhelyen, és mégcsak be sem mehetek, hogy le-föl mászkáljak a folyosón, miközben az egyetlen nővérem éppen szül! Hülye vagyok?

15. Hoxa
2006. jún. 28. 13:54

Átneveztem! :)


NAGY DRUKK A TESÓDNAK!! :)) Tök jó, hogy ilyen sok gyerek van/lesz a családban.


Mi teszttel tudtuk meg, július elején. Közérzet változás kicsit később jött, sokat hánytam etc. :)


Ohohó, akkor a súlyodon nincs sokat aggódnod, elvileg a dokik szerint a +13-15 kiló nem vészes egy terhesség alatt. A szüléssel úgyis sok lemegy. :)))

És amíg jól esik, addig mozoghatsz is, aztán a vége felé már úgyis érezni fogod, amikor már nem jó, és akkor marad a séta. :) Akkor te is február-március körül fogsz szülni, ugye? Remekül lehet ám a gyönyörű hóesésben terhesen andalogni a férjjel. :)))))))) Sokkal jobb, mint a hőségben pihegni.


A dokid nem mondta, hogy mit szedjél? (még egy rossz pont) Én elevitet is szedtem az első orvosi vizsgálattól kezdve.


Majd még a védőnő lesz fontos, hogy ő milyen lesz veled. És sajnos védőnőt nem lehet választani. Az enyém egy angyal. :) Egy csomó mindent vele beszéltem meg és nem a dokimmal, merthogy mégiscsak közvetlenebb, barátnős hangulat alakult ki köztünk, mint a pasi dokimmal... :)))


Milka joy? A nevében is benne van a lényeg. Egészségedre! :)))


Te hízékony vagy egyébként? Majd úgyis az orrodra koppint a védőnő, ha soknak találják a gyarapodást. Addig nem kell aggódni, csak elővigyázatosnak lenni. :)) Hallottam olyan kismamáról, aki nem hízott el, pedig napi 1-2 tábla milkacsoki lecsúszott a terhessége alatt. De a vitamindús gyümik, meg zöldségek legalább a babának is jók, nem úgy, mint a csoki, ami csak a mamának. :))

2006. jún. 28. 13:45

:)))))

Köszi!!!

2006. jún. 28. 13:39
én tudom átnevezni a topicot, vagy Hoxa Te is? (azaz a drága jó Urad!)
2006. jún. 28. 13:38

Oké, nevezzük át a topicot!! Elvileg 90%, hogy méhen belüli, és jobban is hangzana...


Az orvossal kapcsolatban igazad van, én is valami hasonlóra jutottam délelőtt, és már el is kértem a sógornőm dokijának a telefonszámát. Asszem jövő héten az ultrahang után el is megyek hozzá. A sógornőmmel csodát tett, mert az előző, itt nálunk, vidéken (Kecskemét) nagyon híres nőgyógyász közölte vele, hogy ne is reménykedjen benne, hogy gyereke lehet!!!! Most 13 hetes!


Jaj, most hívtak, hogy a tesóm bent van a szülőszobán, és este 8-ra már valszeg nagynéni leszek!!!! :)))))


Én is pont így voltam a felkészüléssel, majd, majd, majd...

A súlyom nem vészes, mert 66-67 kg vagyok a 176 cm mellé, de a korábbi énemhez képest ez sok. Nem sportolok, abbahagytam az aerobikot, és ez látszik a bőröm állapotán. Arra gondoltam, hogy kicsi szobabicikli, meg a futógépen gyaloglás, esetleg egy kis taposás nem lehet baj. Mondjuk hihető, hogy majd pont most szánom el rá magam...

Nővérem mindennap két órát edzett, egészen a hetedik hónapig. mondjuk szerintem ő nem is normális, de hát sosem volt az.. :) Bár, igaz, ami igaz, nem is hízott sem a lábára, sem a karjára, csak baromi nagy pocakja van.


Akkor azt a milka mjoy csokit, amit most benyomtam, nem kellett volna?!?! Jajj :)


Hát, ma megveszem a vitamint (elevit jó?), és megígérem, hogy annak ellenére, hogy csak nagyon kevés gyümölcsöt szeretek és még annál is kevesebbet eszek (a zöldségről már nem is beszélve), jó kislány leszek és ráveszem magam. meg a sok folyadékra is. Mert nagyon keveset is iszok.

Paratatu! Nagyon aranyos vagy, köszi.


Egyébként ti hány hetesen tudtátok meg, hogy babátok lesz és hogyan? Volt valami közérzet változás, vagy csak nem jött meg...stb?

Puszika

2006. jún. 28. 11:37

Szia Vandancsi!

én is örülök a jó híreknek! gratula a kicsihez!

(még tényleg nagyon kicsi :) )

10. Hoxa
2006. jún. 28. 11:19

Szia!


Nagyon kedvesek a soraid. :) Benji most éppen itt alszik rajtam, miközben gépelek. :)) Ennyit az anyaság részéről. A frissítgetést a büszke apa végzi, én csak ötletelek neki, Ő meg mecsinálja nekem, a drága. :) A kedves szavak meg csak jönnek, önző módon én így érzem jól magam. :)))


Mintha csak magamat olvasnám. Tőlünk is állandóan kérdezték a babát, mert mi már 5 éve voltunk házasok, de a körülmények még nem olyanok voltak.Tavaly júniusban láttunk mi is neki, gondolván legalább fél év, majd utánaolvasok mit kell tenni, majd elmegyek kivizsgálásra, majd még fogyok közben... Hehehe. Benji nem így gondolta, megfogant rögtön. Vannak ilyen babók. :) De én azt mondom, még mindig jobb, hogy nem jutott időm felkészülni, mintha hosszú hónapokig kellene várnom rá. A vitamint elkezdheted most, a kivizsgáláson átestél.

Viszont az orvossal kapcsolatban én a helyedben megfontolnám, hogy inkább még most, az elején váltanék. Nem azért, mert elnézte a cisztát, ahhoz én sem értek, de olyan orvos jó a terhesgondozáshoz, aki veled tud örülni, aki elmagyarázza a dolgokat, akitől nem félsz kérdezni. Ez nagyon fontos.


A fogyás most már nem időszerű. Inkább a súly megtartása a cél. Végülis, ha nem hízol, de a baba nő, akkor igazából fogysz. :)

Én már az elején hibáztam. Felmentést adtam magamnak, merthogy terhes vagyok.. Na ezt nem így kellett volna. Későn kaptam a fejemhez, csak a terhesség közepén csináltam jól, mert a végén megint elszaladt velem a ló.

Na mindegy, amire figyelj:

- sok gyümi, zöldség

- finom husikák

- barna pékáruk

- tej, joghurtok

- no csoki, süti - persze azért néha lehet, de ne sokat! :)

Most mennyi kiló vagy?


Mit szólnál, ha átneveznénk ezt a topikot, terhességes topikká, most már bizti, hogy nem kívül van, ugyi?


Vigyázz magatokra!


Pusza:

Hoxa

2006. jún. 28. 10:49

Kedves Hoxa!


Mondd, hogy csinálod????

Hogy van ennyi energiád, erőd, kedved, hogy csinálod ezt a honlapot, frissítgeted, szépítgeted, mellette gyereket nevelsz, feleség vagy, és mégis, mindenkihez van egy-egy kedves szavad????? Hát most nagyon őszintén, le a kalappal előtted!!!!! :)


Hát, én is nagyon örülnék egy sikeres terhességhez. Az az igazság, hogy mióta férjhez mentem (2 éve), mindenki azt kérdezgeti, hogy babuci, mikor lesz. És nem hiszem, hogy elhitték, elhiszik, hogy mi eddig tényleg nem voltunk rajta az ügyön, mert mert. (munkahelyváltás, 1 szobás lakás, és mert szerettünk volna kicsit ketten lenni). viszont úgy döntöttünk, hogy idén júniusban belekezdünk a projektbe. Én azt gondoltam, hogy minimum fél-egy év, mire lehet belőle valami, mert olvasgattam itt is a hozzászólásokat, meg az ismerőseim körében is azt tapasztalom, hogy sokan nagyon keményen megküzdenek, hogy összejöjjön a gyerek. szóval nálunk a projekt konkrétan csak abból állt, hogy nem védekeztünk, de én hülye nem szedtem semmi magzatvédő vitamint, és nem mentem el előtte egy jó alapos nőgyógyászati vizsgálatra, mert úgy gondoltam minek, ha szűrésre rendszeresen járok. Hát, ezt lehet, hogy másképp kellett volna, de most már mindegy. Ráadásul nem ártott volna egy kicsit izmosítani magam, meg leadni pár kilót, mert ez a terhességnél, szülésnél azért nem mindegy. Asszem...


igazából legnagyobb gondban most a nőgyógyászommal vagyok. Mert az azért furi, hogy egy cisztát méhen kívüli terhességnek néz, nem? Mondjuk nem értek hozzá. Egy kicsit most meginogtam benne, meg nem is olyan régóta járok hozzá. Ráadásul hallottam rosszakat róla, de mondjuk sztem nincs olyan nőgyógyász, akivel mindenki elégedett lenne. Csak az zavar, hogy bementem hozzá fülig érő szájjal, mikor a tesztem pozitív lett, és ő miután kellően lelohasztott, nem magyarázott el semmit, mintha az természetes dolgo lenne, hogy a terhességem méhen kívüli. Már majdnem szégyelltem neki újra és újra kérdéseket feltenni. lehet, hogy másikat kellene keresnem...


ja, és a legfontosabb. Hogy nővérem és sógornőm is terhes. Szóval külön jó lenne egy unokatestvér kis korkülönbséggel. :)

Nővérem most hétfőre volt kiírva, de Zsombika egyenlőre nem nagyon akar kijönni anyából. már annyira várom.

Hú, most aztán jó sokat írtam.

szted ilyenkor még lehet valamit "csinálni" fogyás ügyben, vagy ezt most már nem kéne erőltetnem?


Ti testvérkén gondolkodtok? :)

8. Hoxa
2006. jún. 27. 17:55

Jaj se jóóó! Örülök!! Drukk drukk!! :)


Nekem is volt cisztám, sokáig nagyobb volt, mint a gyerek, aztán Benji beelőzte. :)))

No para, az tényleg nem ritka a terhesség kapcsán, nem kell miatta aggódni, amíg a doki mást nem mond.


Annyira örülnék, ha végigkövethetném a terhességed. :)))

2006. jún. 27. 17:06

Sziasztok!


nos, ma voltam hüvelyi ultrahangon, ahol egész jó híreket kaptam. 90%, hogy méhen belüli a terhesség bár egyelőre csak petezsákot látott a néni (aki nagyon, de nagyon aranyos volt!!!!). Még nagyon korai állapotban van a terhesség (május 23-án volt utoljára menstruációm-vagy ahogy én hívom, ödönkém), egy hét múlva vissza kell mennem.

Van viszont egy cisztám, lehet, hogy ezt nézte méhen kívüli terhességnek a nőgyógyászom tegnap?! Állítólag nem veszélyes ez a ciszta, de azért...

na mindegy, az a lényeg, hogy sokkal, de sokkal rosszabbra számítottam, főleg miután tegnap utánaolvastam a neten a méhen kívüli terhességnek.

Majd a fejleményekről tudosítok. köszi, hogy szorítottatok!!!!!

2006. jún. 26. 21:35

Szia Vandancsi!

Remélem nem lesz semmi baj és csatlakozol majd az anyukák csapatához! Drukk nektek!

Paratamatu

2006. jún. 26. 21:30

köszi, köszi!

Holnap jövök! :)

4. Hoxa
2006. jún. 26. 21:27

Nekem az volt megható, ahogy sokan mellettem álltak és támogattak. :) Felemelő érzés volt.

Remélem nem találnak nálad bajt, mindenképp jelentkezz holnap!! Drukkolok neked és a babónak, hogy jó helyen legyen!

2006. jún. 26. 21:21

lehet, hogy az lesz a legjobb, ha megvárom a holnapot, mert csak beparáztatom magam.

Majd jelentkezek, hogy mit mondott a doki.


Ja, és Kedves Hoxa!

Végigkövettem a terhességed utolsó pár hetét és nagyon megható volt ez a közvetlenség, amivel felénk közvetítetted életed valószínű legszebb időszakát. Köszönjük!

2. Hoxa
2006. jún. 26. 21:18

:( Ez nem jó hír.

Sok mindent nem tudok róla sajnos.

2006. jún. 26. 21:12

Sziasztok!


Mit tudtok a méhen kívüli terhességről?

Ma voltam nőgyógyásznál és elküldött hüvelyi ultrahangra, mert nagy a gyanu, hogy méhen kívüli terhességről van szó. Félek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook