Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pocak kérdés fórum

Pocak kérdés (beszélgetős fórum)


10. jooeva
2019. márc. 20. 16:32
Második babánál a 18. hetes uh-ra mentem és szinte észre sem lehetett venni, hogy van hasam :-)) Némelyik 12. hetes kismamának nagyobb volt. Ez alkat kérdése is, méhlepénye elhelyezkedése.....A lényeg, hogy a baba és anyukája is jól legyen. Majd lesz ott nagy pocak is, mikor nehéz lesz bekötni a cipőt. 65-86-as hasból lett 104 centis kishordóm :-))
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Karolina1302)
2019. márc. 19. 15:37
igen az ö :-) nekem is kb 15. héttöl kitapintható, meg néha látható is ha angyon kinyomja magát. föleg ha teljesen egyenesen nyujtott lábban fekszel. Én most már félig ülö helyzetben is ki tudom tapintani épp merre van ha nem nagyon mélyen van épp :-)
8. Karolina1302 (válaszként erre: 5. - Ágio8405)
2019. márc. 19. 15:15

Én a baloldalamon szoktam általában aludni ( azt mondják az segíti a vér keringését,ha a baloldalon fekszel) és reggel mikor felkelek kis puklit erzek ott baloldalon lent. Akkor ezekszerint az Ő volt😍 :-)

Pukkanást,buburékolást meg hasonló dolgokat még nem éreztem..😁

7. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Tyityu)
2019. márc. 19. 14:39
akkor az valószinüleg ö lesz, én is már joval elöbb is éreztem bizsergés szerüt és valószinüleg az is ö votl. nagy rugásra még vaárhatsz jo sokáig. nyugi elöbb is tudni fogod hogy ö az. kis kapargászás pukkanás szerüt fogsz érezni. na meg elöbb fogod ezt látni is mint nagy rugást érzezni :-) ha már ki tudod tapintani és/vagy van szivhang hallgatod végképp tudhatod ha gyanus hogy ö volt-e. én is gyorsan ráhallgattam amikor elöször éreztem és tényleg ott volt. innen tudtam biztosra. AMi nekem még fura azt hittem lent fogom érezni de hogy sosem éreztem lent pedig nappal lejjebb van. én amikor éreztem mindig köldök alatt pár centire. de van aki lent is érzi.
6. tyityu (válaszként erre: 4. - Karolina1302)
2019. márc. 19. 14:27
Igen en is azt hallottam, es a dokim is azt mondta, hogy a 20. hettol egyertelmu a mozgas. Olvastam forumokat, ahol egyesek azt mondjak, hogu mar a 12 hettol erzik. Nem tudom, hogy tenyleg a gyereket erzik vagy csak bekepzelik. 🤔 Mindenesetre ezen a heten erzek furcsasagokat, nehez leirni, hogy pontosan milyen erzes. Ugy vagyok vele, hogy mig egy nagyot nem rug, addig nem elem bele magam, hogy tenyleg ot erzem 😀
5. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Karolina1302)
2019. márc. 19. 13:53
biztos hamarosan lesz dudor. nekem 2-3 hetente már ki is tapinthato épp emrre van és néha reggel nagyon ki tudja magát nyomni. reggel mindig fent van köldök alatt mivel a gravitácio nem huzza le és azon az oldalon van amelyik oldalon feküdtem. Én mozgást elöször 16. héten éreztem de csak nagyon enyhén és még mindig van hogy napokig nem érzem és csak egy egy pukkanás érzés a mozgása. egyszer volt hogy 1-2 percig lehetett többször érezni még a férjem is érezte kicsit, ez pénteken volt azota ma éreztem egy pillanatra délelött.
4. Karolina1302 (válaszként erre: 2. - Tyityu)
2019. márc. 19. 12:58

Nekem mindig azt mondja mindenki, hogy először ott alul egészen a szeméremcsont felett picivel kezd majd el látszódni az a bizonyos kis "dudor". Én sem tudom már hordani rég a farmerjaimat. De azt a pici dudort nem látom még. :-D

Egyébként nekem is első baba. Ha a genetikát nézzük,akkor anyukámank is marha pici hasa volt velem,és a 28-30. hétig észre sem vették rajta,hogy várandós.

Sok minden függ a méhlepény tapadásától is. Ha hàtsó falon tapad ,akkor később látszik a poci állítólag.

Biztosan hamarosan érezni fogod a mozgolódást!! Nekem arról azt mondták,hogy majd a 20. héttől lehet határozottan érezni az első babánál. :-)

2019. márc. 19. 12:53
tök egyéni. Én 18 hetes vagyok kis kerekedés van alul de nem feltünö aki nem tudja nem mondja meg róla. de én nem bánom ha nem elsz oriási a végére, persze még igy is lehet majd nagy de hátha nem, annál könnyebb a vége legalább. van akinek huszon hetesen is alig van még. a lényeg minden ok legyen a babával
2. tyityu (válaszként erre: 1. - Karolina1302)
2019. márc. 19. 12:45

En ma vagyok 18+2. Mindig teljesen lapos hasam volt, kb 3 hete szerintem teljesen lathato. 2 hete voltam a nodokimnal, o is mondta, hogy szepen alakul. Viszont a kornyezetemnek alig tunik fel, pedig en mar most balnanak erzem magam 🤣. Mondjuk eddig teljesen lapos voltam, most pedig annyi hasam van, amennyi sok nonek alapbol is van. Lehet, hogy masok ezert nem latnak nagy kulonbseget, pedig van. Kb 3 hete hordok kismama nadragot, addig a regi farmereim siman feljottek.

Ne aggodj, a legfontosabb, hogy orvosilag minden rendben legyen. Allitolag attol is fugg, hogy elso terhesseg e. Nekem az elso, es elmeletileg kesobb latszodik mint aki mar szult.

En most az agyalok, hogy meg nem erzem mozogni. De ez mindenkinek mas, van aki korabban es van aki kesobb erzi. Allitolag elso terhessegnel kesobb erezzuk. 🙂

2019. márc. 19. 12:31

Sziasztok! Ma vagyok 15+2 hetes. Még nem látszik a pocim...

Nektek mikortól kezdett el látszani valami?

(170cm ,60 kg vagyok. Tehát teljesen átlagos testalkat,mindigis lapos hasam volt)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook