Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Plazmaferezis-vérplazma-adás fórum

Plazmaferezis-vérplazma-adás (beszélgetős fórum)


2019. aug. 5. 19:35

Én ma voltam először plazma adáson.A folyamat vége felé lezuhant a vérnyomásom(amúgy is alacsony)de cseppeket adtak és utána semmi gond nem volt.

A folyamat amúgy teljesen fájdalom mentes,a tű kb olyan vastag mint a véradó tű,a visszaáramoltatásból sem éreztem semmit.

Másik városban van,gond nélkül hazabuszoztam,semmi mellékhatást nem érzek,fáradt sem vagyok.A szúrás helyén nyomókötés van,nem fáj az sem.10 nap múlva megyek ismét,mert utána 2 hétig nyári leállás van és azalatt a vöröskereszt veszi ott a véreket.Minden ötödik alkalom után egy hónap szünetet fogok tartani.

2018. jún. 9. 14:56

Ez egy kisebb pénzkereseti forrás is egyben,és segitesz ezzel.

Meg nem utolsó sorban orvosi ellenörzés alatt vagy folyamatosan.

2018. jún. 2. 15:16
Valaki akar adni vérplazmát,ezzel másoknak segitve??
2018. máj. 31. 13:23

Aki teheti menjen vérplazmát adni.Fontos életet menthet.Pénzkereseti forrás is.

Fontos!!!

Utánna tudsz nézni neten!!De ha szeretnéd szivesen segitek! Külföldön is lehetséges,Ausztria,Németország!!!

Életet menthetsz!!!

2013. jan. 16. 19:13

A plazmaferezis a véradás egyik formája. Előnye, hogy a véradó csak plazmát ad, a vérsejteket visszakapja. A plazma a keringő vér folyékony része, amely sok, igen értékes anyagot, vérfehérjét, véralvadási és védőanyagot tartalmaz.

A plazmaferezis úgy történik, hogy a szokásos módon levett vérből kiemelik a plazmát, és a vérsejteket ugyanazon tűn keresztül, amelyen át a vérvétel is történt, visszajuttatják a szervezetbe. A vérplazmát a szervezet 1-2 órán belül, tehát rendkívül gyorsan pótolja, és mivel nem jelent számára nagy megterhelést, a plazmaferezis akár havonta is ismételhető. A vért olyan oldatba veszik, melyben épségét megőrzi, ezért változatlanul kapja vissza azokat a véradó.

Az eljárás a szokásos véradásnál több időt, mintegy másfél órát vesz igénybe. Felkészülni ugyanúgy kell rá, mint a véradásra: nem éhgyomorra, hanem sok folyadékot, rendes étkezést követően kell elindulni. Alkoholt itt sem szabad fogyasztani.

A plazmaferezis kizárólag intézetben, vagyis a vértranszfúziós állomáson végezhető, ahol a plazma elválasztásához megfelelően steril körülmények vannak. A plazmaferezisre is ugyanazok a személyek alkalmasak, mint a véradásra, tehát azok jelentkezését várják, aki már adtak vért. A vértranszfúziós állomáson kitöltött jelentkezési lap leadását követően az adott állomás fogja behívni a jelentkezőt.

A véradónak a munka törvénykönyve rendelkezései értelmében a vértranszfúziós állomás igazolása alapján a véradással eltöltött időre ún. távolléti díj jár, mely az átlagkeresetnek megfelelő összeg.

Kevésbé megterhelő a szervezet számára mint a sima véradás! Ha a "kórház szagot" bírod, nem lesz semmi gond!

Magasan képzett szakemberek foglalkoznak veled, és nem csak rád, mindenkire nagyon vigyáznak!!!

Hajrá!!!

2013. jan. 16. 19:05

A plazmapheresis, és a vérplazma adás két külön dolog.

Adhatsz vért,síma véradás nem fáj, abból kivonják a plazmát,amit később sterilizálnak, és beadják az arra rászoruló betegnek.

Maga a plazmapherezis , egy beavatkozás, amikor is, a beteg saját vérét megszűrik, kivonják belőle a kóros sejtes plazmát,asaját vörösvértestjeit visszakapja, és friss, steril plazmát kap visszapótlásként.De, ezt, csak nagyon indokolt esetben végzik el, nem veszélytelen ,ezért nem is csinálják rutinszerűen.

2. gizus58 (válaszként erre: 1. - Zendaya)
2013. jan. 16. 18:34
Mit szeretnél tudni róla?ha, tudok szívesen válaszolok!
2013. jan. 16. 18:04

Sziasztok!

Aki adott már,milyen tapasztalatai vannak? Fájdalmas? Vannak mellékhatásai? Vagy veszélyei? Keresgéltem,de túl sok konkrétumot nem találtam.. :(


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook