Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Placenta infarktus után fórum

Placenta infarktus után (beszélgetős fórum)


12. timi83
2014. okt. 16. 13:31
Szia, voltunk dokinál, azt mondta, hogy egyrészt sárgatest elégtelenségem van, amire ha elkezdünk próbálkozni Clostibevit-et kell szednem, valamint mielőtt elkezdünk próbálkozni legalább 1 hónappal egy csomó vitamint kell szednem és aspirin protect 100mg-ot naponta 1x. Egyenlőre azt mondta, ha terhes leszek azonnal vissza kell mennem. Egyenlőre azt mondta, hogy majd kapok hormonokat, de szeritnem majd kapni fogok vérhígítót is... A páromnak van egy kis gyulladása, amit kezelgetni kell, de azt mondta, hogy utána próbálkozhatunk. Már nagyon vártam, hogy ezt mondja, most pedig úgy érzem, hogy inkább még várni szeretnék...
11. Fagyi23 (válaszként erre: 10. - Timi83)
2014. okt. 13. 19:34

Szia!


Mi újság? VAgy még nem voltatok a dokinál?

10. timi83
2014. szept. 16. 10:41
Köszi csajok. Én is ilyet olvastam, remélem minden rendben lesz, bár egy kicsit még ilyesztő ez az egész véralvadás probléma. Néhány orvos mondta, hogy ilyen esetekben aspirint is szoktak adni, de nekem még nem javasolta a dokim. Októberben megyünk vissza leletekkel, már számolom vissza a napokat... :-)
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Bcicus)
2014. szept. 16. 07:47
(nem feltétlen kötelező a vérhígító miatt a császár, de ezt az orvos dönti el)
2014. szept. 16. 07:45
a következő terhességed valószínűleg végig kell injekcióznod magad vérhígítóval
2014. szept. 16. 07:44
Mi voltunk már genetikusnál (Zalaegerszegen) meddősség miatti kivizsgáláson, olyankor automatikusan megnézik ezeket az eshetőségeket is, vagy azt külön kérni kell, vagy kórelőzmények alapján vizsgálják?
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Timi83)
2014. szept. 16. 00:38
Amint teherbe esel vérhigítót fogsz kapni. Ez segíteni fog. Annyi csak, hogy emiatt császározni kell majd.
5. timi83 (válaszként erre: 3. - 09d0a2c098)
2014. szept. 13. 22:06
Igen, a genetika nem egyszerű dolog. Genetikushoz járunk, de megmutattam a leleteim a vidéki orvsomnak is,ő nem is akarta boncolgatni a témát. Legalább őszinte vot. Október elején megyünk vissza a genetikushoz, most már az összes lelettel. Kromoszóma analízis eredményre még várunk, de azon kívül más gubanc nem jött ki. Azért indítottam a fórmot, hogy talán találok valakit aki hasonlókat élt át és kérdezhetnék. Nem volt problémamentes a terhességem, sok a megválaszolatlan kérdésem. Éda ti is próbálkoztok vagy már babázol?
2014. szept. 13. 15:14

Ennyit találtam, a beágyazódásért felelős 3 gént szoktak nézni, ennél van gond valószínűleg amit írtál. Másolom:


MTHFR: a homocisztein és a folsav anyagcserét szabályozó metilén-tetrahidrofolát-reduktáz (MTHFR) gén változatai - az MTHFR C677T és az MTHFR A1298C - összefüggésbe hozhatóak a szív-és érrendszeri betegségekkel.

Ha valaki mindkét szülőjétől 677T változatot örököl (677T/677T homozigóta genotípus), akkor a szervezetében a szabályozó enzim aktivitása 50-60%-al alacsonyabb 37°C-on, mint a normál típusé, heterozigotáknál (677C/677T) 20-30%-os aktivitáscsökkenést írtak le. A 677T/677T genetikai mintázat gyakorisága a magyar népesség kb. 11,1 %-ában, míg a heterozigóta génváltozat 45,2 %-ában fordult elő.


Remélem segítettem valamit.

3. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - Timi83)
2014. szept. 13. 15:06

Szia! Sajnálom ami történt.

Én úgy tudom ez genetikai probléma, gén mutáció okozza az ilyen problémát, és amint látom mindkettőt meg is nevezted. Habár erről érdemben orvos tudna részletesebb tájékoztatást adni.

Egyébként hallottam már nem egy olyan esetről, amikor hasonló és ugyanilyen megnevezésű mutációt mutattak ki, és csak sorozatos vetélések után derült ki, de olyanról is hallottam, aki egészséges babát hordott ki ezek ellenére.

Egy genetikus erről többet tudna mondani, mert ez azért bonyolultabb téma. Én erről ennyit tudok, mindenképpen orvos-genetikussal beszélj, biztos van rá valami megoldás, ha mások is ugyanezzel egészséges babát tudtak szülni, akkor neked is sikerülni fog. :)

2014. szept. 13. 14:10
orvost nem kerdeztel?
2014. szept. 13. 14:09

Sziasztok!



A terhességem 20. hetében derült ki, hogy a magzatom placentáris okok miatt nem fejlődik. Még annyira pici volt, hogy esélye sem volt a túlélésre. A szülés után megvizsgálták a placentát és placenta ifarktust állapítottak meg. Sem genetikai probléma, sem fertőzés nem volt. Azóta elkezdődtek a kivizsgálások és MTHFR C677T heteroigóta, páromnak MTHFR A1298 homozigóta mutációt mutattak ki. Leiden, prothrombin normal. Van valaki, akinél szintén placenta infarktust állapítottak meg vagy hasonló leletei vannak? Mire számíthatok, hogyan fog kezelni az orvosom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook