Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pitvarfibrilláció - gyógyszer nélkül fórum

Pitvarfibrilláció - gyógyszer nélkül (beszélgetős fórum)


15. Surda2 (válaszként erre: 14. - Surda2)
2023. febr. 11. 15:20
Szia, egy roham utan nem ablal a doki, es ez igy van jol, be valt a kiutes!!!! Kaptam a propafenon melle bisoprololt a propafenont lecsokkentette 2x150mg!Majusba megyek vissza derecenbe kontrollra! Te hogy vsgy?? Meg volt a kiutes???
14. Surda2 (válaszként erre: 12. - Geri9821)
2022. nov. 22. 10:49
Szia,hogy vagy azota????Bevalaltad az ablaciot??Èrt valamit?????En is kiutesre varok most.
13. Surda2
2022. nov. 22. 10:46
Sziasztok,na nakam.is elott ez abszar pf+flutter!Elotte is voltak riuszavaraim de propafenonnal 8 evig kivaloan figtak,mig nem 3 hete 250 es pulzusra ebredtem!Mento=surgossegi,na ott semmit nem csinaltak celem csak fektettek🤷😓Semmi gyogyszert nem kaptam!!!!Atvittek masnap az illetekes korhazba a kezelo orvosomhoz,az intenziven voltan 9 napig!Metopropol Z t szedek 2x100mg (max adag)azota is fibrillalok🤷Ha felalok akkor felmegy 150-160 ra a pulzuseulok lemegy 70 re!KIUTESRE varok,csak a verhigito erteknek be kell hotza alnia!Alig varom eskuszom.Ablacio utan millio beszamolot olvastam betegektol,ertelme pf eseten kb semmi!!!!Ezt gyogyitani nem lehet,csak szinten tartani!Nem beteget 4x5x 10x ablaltak,tonkre basztak a szivuket megjobban!39 evesen igy mi lesz vekem,fogalmam nincs,higyan fogok birni dolgozni?Nagyon remelem a kiutes helyre teszi aztan a gyogyszerrel tudom tartani!De mar nagyon elegem van!!!!!!!
2022. febr. 11. 19:56
Sziasztok!Nekem 2016 12.24-én két napig volt folyamatosan nem állt helyre semmitől.Ekkor jött a defibrillátor azzal állították helyre.Utána olyan érzésem volt mintha kést forgatnának bennem,de pár órán belül elmúlt.Idén lehet,hogy megpróbálom a katéteres ablációt.Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban írhatna róla.Köszi!
2022. jan. 20. 10:21
Sziasztok. Van tapasztalata valakinek akinek tőbb napig állt fenn pitvarfibrillációja? Mit tudtak tenni az orvosok. Én a rytmonorm gyógyszert kapom.
2021. szept. 25. 18:57
A férjemnek szinte állandósult ez a pitvarfibrillacio. Három éve kapott stroke amiből szépen felépült. A szédülés fulcsenges és fibrillacio megkeseritik az életünket. Az a baj h. Az orvosokat nemigen érdekli a páciens, akár magán akár sztk szakrendelesen.vigyazunk amennyire lehet, meg egészségesen élünk.
2020. okt. 28. 18:06
*Cordarone
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ejmi)
2020. okt. 28. 17:28
Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszerre cserélték a Cordorone-t? Valamint a párodnak egyszer volt csak pitvarfibrilláció?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. okt. 28. 17:26
Igen, azt szedi, mert mellette cukorbeteg és így olyan kockázati csoportba tartozik, hogy indokolt.
6. ejmi
2020. okt. 27. 17:05

Ha visszaállt a ritmus valóban nem kell gyógyszert szedni, én úgy tudom. Párom legalábbis nem szed.

Vérhígítót ne hagyja abba. Nekem sajnos nem állt vissza szednem kell gyógyszereket. A Cordaroné helyett én is mást kértem, mert nagyon durva mellékhatásai lehetnek.

5. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 14:14
Ha vérhígítót szedi, úgy okés... azt hittem, nem akar szedni gyógyszert egyáltalán.
4. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 14:12
Cordarone mellett 3 havonta tsh-t kell ellenőrizni, de ha rontja a pm. funkciót, a gyógyszer cseréjével visszaáll. Nem okoz maradandó ártalmat, és nem is mindenkinél jön be.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. okt. 27. 14:07

A vérhígítót meghagyták neki, azt szedi ugyanúgy.

Egyébként pedig a pajzsmirigy gondok miatt aggódott a legjobban, amire az orvos azt mondta, hogy majdnem biztosan lesznek.

2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 14:04
Milyen mellékhatás lehet nagyobb baj, mint a szívritmuszavar okozta stroke, embólia, trombózis?
2020. okt. 27. 13:31

Üdv!

Olyanok tapasztalata érdekelne, akiknek volt már pitvarfibrillációja. Páromnak egy hete volt. Korábban már volt neki egy pár órás, ami spontán elmúlt. Akkor még nem tudtuk, hogy erről van szó. Viszont a mostanival inkább kórházba mentünk. Ott egy 8 óra alatt helyreállt, kapott gyógyszereket. 2 napig volt bent és írtak fel neki szabályzót és vérhígítót. A szabályzót 1 hét után abbahagyta, mert fél, hogy a mellékhatások miatt nagyobb lesz a baj, mint egyébként. Az orvosa azt mondta, hogy ha úgy gondolja, akkor ne szedje, csak ha megint előjön.

Viszont én aggódom. Pár órán belül múló ritmuszavart valóban nem szükséges gyógyszeresen kezelni?

Előre is köszönöm, ha valaki megosztja a tapasztalatait!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook