Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Piszmog az evésnél. Tudtok ötletet adni gyorsításhoz? fórum

Piszmog az evésnél. Tudtok ötletet adni gyorsításhoz? (beszélgetős fórum)


20. dixem
2011. jún. 3. 17:43

Köszi a hozzászólásokat, aranyosak vagytok. :)

Amikor mondom neki, hogy jó nagyot harapjon, hamm (szinte tényleg úgy ahogy írtad) akkor bele is harap nagyot, meg amíg ott vagyok mellette és mondom, de amikor magától eszik, akkor ugyanúgy mini falatokkal halad. Nem baj tulajdonképpen, nem is azért írtam, csak gondoltam, hátha van valami jó kis ötlet, hogy ez változzon, kicsit gyorsabb legyen. Nem azt akarom, hogy pillanatok alatt behabzsoljon mindent, hanem valami arany középút lenne jó, én már a fél órával simán kiegyeznék, az megfelel egy jó kis komótos, nyugis étkezésnek.

De nem fogok ráerőszakolni semmit, max. majd kinövi valamikor, ha majd randira kell szaladnia és nem lesz ennyi ideje a vacsira. :)

19. martin3 (válaszként erre: 8. - Dixem)
2011. jún. 3. 16:34
azt már próbáltad, hogy azt mondod, ne ilyen pici falatokban egyél, hanem hamm (és mutatsz egy normális adagot a villán, kanálon) és beteszed a szájába...persze nem erőltetve, ha engedi...hátha csak nem szokta meg mekkora valójában egy falat...
18. jersseygirl (válaszként erre: 13. - Ac808a6b30)
2011. jún. 3. 14:14
Ja igen énis ilyen nevelést kaptam. Aztán most külföldön dolgozom egy családnál, velük vacsizok, és olyan szinten belémrögzült ez a baromság, hogy amikor ők szép nyugadtan esznek, annyit amennyire szükségük van, én mindig 10 percel hamarabb készen vagyok,ugorhatok fel csinálni tovább a dolgom, ahelyett hogy legalább amíg eszem pihenne a testem, a lábaim, szegény csaj azt hiszi éhezek mert mindig egyre nagyobb adagot ad és mindig elfogy. Szerintem az az evésfelfogás rossz ami Magyarországon van. Az evésnek egy kellemes alkalomnak kellenne lennie amit élvezni kell, nem pedig kötelességből sietve belökök néhány falatot, és más határozza meg mit, mennyit, mennyi időb alatt.
17. tündér74 (válaszként erre: 16. - 00a194caf9)
2011. jún. 3. 13:06
Szerintem is, megnyilvánulna másban is, ha depresszív tüneteket produkál a gyerkőc.
16. 00a194caf9 (válaszként erre: 15. - Ac808a6b30)
2011. jún. 3. 13:00

Ha mozgékony, életvidám, és szereti az ételt, akkor nem lehet az szerintem. És ezt írta korábban.


De nem értek hozzá, nincsen gyerekem, még csak pici gyerek sincs a közelemben.

15. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - 00a194caf9)
2011. jún. 3. 12:56
Szerintem nem kifejezetten az a gondja, hogy a gyerek lassan eszik, hanem hogy nem -e valamiféle depressziv tünet ez...legalábbis én ezt vettem ki eddig...
14. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Dixem)
2011. jún. 3. 12:43
Nem értek ehhez, de úgy tudom, minél lassabban eszed az ételt, és minél tovább rágod, annál jobb, mert könnyebben emészti utána a szervezeted, és előbb jól laksz vele.
13. ac808a6b30 (válaszként erre: 12. - Re87)
2011. jún. 3. 12:02

Igen, kell kicsit noszogatni őket, meg fegyelmezni az asztalnál.


Emlékszem, mi amikor kicsik voltunk, nem volt ilyen pl., amit én megengedek a gyerekeimnek, hogy anya, most ne, most tök jól játszom, nem lehetne kicsit később, vagy felugrál az asztaltól.


Amikor ebéd volt, akkor kellett menni mindenkinek (bár mi 4-en voltunk, gépies volt minden) ebéd közben nincs végig duma, csendben ettünk, na nem olyan vasszigorors csend, és addig fel nem állt senki az asztaltól, amíg mindenki evett!

És érdekes, ha nem is szerettünk valamit, mindent meg tudtunk enni, mert arra voltunk nevelve!

Én már nem vagyok ilyen ügyes anyuka...

12. Re87
2011. jún. 3. 11:36
Az én fiam is nagyon lassan eszik itthon(oviban nem),de ő azért ,mert dumál,meg felugrál az asztaltól.Azt szoktam csinálni,hogy amikor feláll,akkor mondom neki,hogy egészségedre és elveszem a tányért.Az nem szokott neki tetszeni.
11. ac808a6b30 (válaszként erre: 10. - Ac808a6b30)
2011. jún. 3. 11:33
Mondjuk ott is most lesz leállás, nyári szünet kezdődik, de valami munkájuk csak van ilyenkor is, gondolom, nem otthon ülnek.
10. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - Dixem)
2011. jún. 3. 11:32

Minden városban van nevelési tanácsadó, általában nagyon aranyos kis pszichológusok, terapeuták foglalkoznak velük, de jó, hogy ez eszembe jutott.

Az én fiam a másik véglet, nem engedem a konyhában használni a TV-t evés kötzben, én szoktam hosszú főzések közben "nézni", azért úgy habzsol, hogy az valami hihetetlen, kigúvad a szeme, amikor lenyeli a falatot, mert marha fontos mese megy a TV-ben, vagy játékkal játszik éppen amikor eljön a kaja ideje.

Na szóval a fiamat nev.tanba hordtam, mert nem akart az oviban gyurmázni, rajzolni stb., 2 évig hordtam, nagyon sokat tudtak segíteni, nem is goldoltam volna, hogy ezt legfőképp tornával oldják meg, mert a nagy mozgásból indulnak ki a kis mozgások. Mindenképp menj el egy nevelésibe, vagy hívd fel őket, kérd el az óvodapszichológus (vagy nem is tudom, miként volt megnevezve, aki a fiammal rajzolt az oviban) számát (hozzánk a nev.tanból járt ki), és be is jártunk tornára.

9. tündér74 (válaszként erre: 8. - Dixem)
2011. jún. 3. 11:32
Szia!:) Szerintem ezen kár idegeskedned. Fogadd el, hogy lassan evő gyermeked van, ami egyáltalán nem baj. Kisfiam is mindenben nagyon fürge, de enni szintén lassan, jól megrágva a falatokat eszik.:)
2011. jún. 3. 07:14

Oviba jár már október óta. Ott is a lassan eszik, de ott erre nincs mód, hogy 1 órát várjanak rá, gondolom elveszik előle ha mindenki végzett.

Nem a TV előtt eszik, a konyhában az asztalnál és ott szoktuk hagyni ha már mindenki befejezte, már el is mosogattam de ő még mindig szép komótosan rágja a falatokat. Akkorát harap az ételbe, mint egy kisegér és azt rágcsálja. Nagyon idegesítő, már nem is nézzük ... Nem szólunk neki, de szerintem ez nem jó így. Biztos valamit kompenzál vele, ezt lenne jó kideríteni, hogy miért csinálja. Régebben nem volt ennyire lassú evő. Különben másban meg gyors, mindent pikk-pakk megcsinál.

7. ac808a6b30 (válaszként erre: 6. - Ac808a6b30)
2011. jún. 3. 06:27
Na jó, azért mondjuk ö nem egy órán keresztül, csak fél óra. Ja, az oviban ezt hogy tolerálják neki. Mert ha nem ovis, ott majd leszokik rola, ott nem fog rá senki várni. (ugye nem szobában tv elött eszik, mert akkor elbambul rendesen)
2011. jún. 3. 06:24
Én lányom 15 és nem szokott le róla, és valahogy örülök neki, az lenne az egészséges, ha nincs idötök, azt tudom tanácsolni csak, kezdje el hamarabb az evést mint a többiek.
5. syria (válaszként erre: 1. - Dixem)
2011. jún. 3. 06:21

Emlékszem, kicsi koromban és is így ettem, a szüleimet, nagybátyámékat szinte az őrületbe kergettem. Kb. úgy nézett ki: egy kanállal be a számba, kanál tányérra, én meg hátradőltem a széken és nyammogtam. A többiek már a 2. fogásnál tartottak, mikor nekem a levest újra kellett melegíteni.

Néha nógattak, de nem mentek vele semmire. Aztán magamtól leszoktam róla.

4. judith.budapest (válaszként erre: 1. - Dixem)
2011. jún. 3. 06:20
Ő az egészséges, kiélvezi az étkezés örömét, régen sokáig étkeztek az emberek, el fogja rontani a világ, de soha nem lesz kövér felnőtt, ha ezt meg tudja tartani...ne aggódj...ő ilyen és valóban az óvoda, az iskola majd begyorsitja...
2011. jún. 3. 06:17
:-) Én 31 éves vagyok és baromi lassan eszek. Amíg otthon laktam, a szüleim már kávéztak mire a 2. adag közepére eljutottam.
2011. jún. 3. 06:13
Oviba jár? Unokaöcsém ott tanult meg rendesen enni. Rájött, hogy különben éhen marad. Egyébként ekkora gyereket már simán egyedül hagynék az asztalnál...
2011. jún. 3. 06:03

4,5 éves lányom minden evése kb. 1 órán át tart.

Mindegy, hogy meleg vagy hideg fogásról van szó, annyira lassan eszik, hogy ez már szerintem kóros.

Nem válogatós, ízlik neki szinte minden, meg is eszi amit kap, de csigalassúsággal.

Nem akarom piszkálni ezzel, meg sürgetni, mert attól tartok, hogy játszma lesz úgy a dologból és még az étvágya is elmegy, de tennem kell valamit.

Van ötletetek arra, hogy tudna normál tempóban falatozni?

Valami kis trükk vagy játékos dolog, vicces valami, amivel észrevétlenül le tudnám szoktatni erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook