Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik pinata a legjobb? fórum

Melyik pinata a legjobb? (tudásbázis kérdés)


2019. szept. 25. 06:29
Kora reggel... 😁😁 Életemben nem hallottam ezt a szót Ez az én műveletlenségemnek a következménye, de már vigyorgok
2019. szept. 24. 22:15
A fiatal. Gondolom én.
10. sviki0525 (válaszként erre: 3. - Szeplakisz)
2019. szept. 23. 12:00
Köszi a hozzáférést, megtaláltam, nagyon jó lett!!! Én végül a lufis verziót készítettem el, mert szeretem a kihívásokat. :-D Hát nagy hülyeség volt, mármint a lufival való bajlódás. Az időjárás változékonysága végett az elkészítés hetében hol 20, hol 29C fok volt, ami miatt a lufi hol összement picit, hol nagyobb lett, mint a ráapplikált papírréteg, így többször szétrepedt. Nagyon maecerás volt elkészíteni, de a gyerekek örültek végül a végeredménynek. A kisfiamé focilabda lett, a kislányomé színes gömb.:-)
9. Dodi44 (válaszként erre: 6. - Sviki0525)
2019. szept. 14. 06:32

Igen, Mexico-ban szokas az altalanos kis iskolas fiuk lanyok szuleik csinalnak papirmassebol, krepp papirral diszitett (minnel olcsobb legyen, mert az unepelt ugy is szet fogja verni vottal) egy csacsi, kecske, vagy mas haziallat formajuk ugy negyven-tol ugy kb. nyolcvan centis nagysagura, aminek a belsejebe minden fele gyerekeknek valo cukorkakat csokikat, edesseget, ragcsalni valot tesznek, es a papit masse allatkat valami faag felere felurol lelogatjak, ugy kogy a bekotott szemu kis unnepelt gyerek fejmagassagaban elerhesse a kezeben levo botjaval es meguthesse,azaz szetverhesse a csokik cukrok tartojat, csomagolasat a Piñata-ban. A cel, hogy a belsejebol kipotyogjonak a cukrok, csokik es meg a ragnivalok kiessenek a papir masse belejebol! A tobbi vendeg gyerekek hangos kiabalasuk kozben felkapkodhassak. De vigyazniuk kell mert a gyerek szeme meg mindig be van kotve, es nem latja, hogy merrefele csapkod a bottal es kit uthet meg veletlenul! Igy a gyerekek kihivasa, hogy ugy kapkodjak fel a cukrokat, hogy az unnepelt rajuk ne csapjon a bottal! :-)))

Az unnepelt gyerek apja a kezdetnel, kozel all a "Piñata"-hoz, a fuggo papir massehoz, es mielott az unnepelt elkezdi a botjaval levo csapkodast az apja meg szokta forgatni korbe korbe egy parszor a bekotott szemu kisfiat, lanyat! Igy a kezdetnel neha az apukara is jo nagyot rahuz a bottal az unnepelt, mert a megforgatasa utan teljesen nem fog ra emlekezni ki merre allt a Piñata-hoz viszonyitva! Igy eloszor ossze vissza csapkod a bottal, mig eloszor veletlen meg nem talaja, merre kell utnie, de a tobbi kiabalo gyereksereg iranyitja, hogy elore-hatra jobbra ballra lepjen! Mindenkinek vigyaznia kell, hogy rajuk ne csapjon a bottal veletlen!

8. globus (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2019. szept. 3. 14:23
Bakancslista játék többek között ismeretterjesztő jelleggel is bír :)
7. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Sviki0525)
2019. szept. 3. 14:12
Köszönöm útbaigazításod, bár a googleba megnéztem.
6. sviki0525 (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2019. szept. 3. 12:52
"A Piñata ejtsd: pinyáta, egy mexikói hagyományra épülő, születésnapok, partik, ünnepség, szilveszter, céges buli idején használt játék. A gyerekek illetve felnőttek megpróbálják eltalálni az édességgel és apró játékokkal, ajándékokkal megrakott, papírból készült parti kelléket." Szét kell ütni, s kipotyog belőle a cukorka. Nagyon nagy divatja van manapság hazánkban is... :-)
5. sviki0525 (válaszként erre: 3. - Szeplakisz)
2019. szept. 3. 12:49
Szia! Köszi, megnézném, kértem engedélyt a naplódnál... :-)
2019. aug. 26. 06:49
Csak ámulok, hogy ez mire jó?
2019. aug. 23. 11:18
A naplómban vannak képek róla (folyamatában is a készítésről- novemberi bejegyzés), ha gondolod.
2019. aug. 23. 11:16
Szia! Én kartonpapírból készítettem csacsit a kisfiamnak. Nagyon jó buli volt megcsinálni is, megtölteni, majd látni, ahogy szétüti és a gyerekek nagy örömmel szaladnak és szedik össze a cukorkákat.
2019. aug. 22. 16:01
Sziasztok! Pinata-szakértők jelentkezését várom! ;-) Arra lennék kíváncsi, hogy melyik pinata jobb: a lufiból készült, vagy a kartonpapírból gyártott? Nekem úgy tűnik, hogy a lufiból készültet jobb lehet szétütni, gondolom az szépen törik, viszont a dobozból, kartonból készült inkább szakad, hasad... Vagy? Aki készített már ilyet, megoszthatná a tapasztalatokat. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook