Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilonidalis cysta fórum

Pilonidalis cysta (beszélgetős fórum)


6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Yeeenky)
2012. márc. 3. 11:06

Hidd el sokkan jobban jársz ha megmütteted. Ez nem fog soha elmúlni max lappangani.



[link]


nem kerül pénzbe max ha külön fogadott orvoshoz mész el.

5. yeeenky (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2012. márc. 2. 20:57
Nekem napi rendszerességgel ürül belőle váladék, az orvos műtétet javasolt, az eltávolításával. Csak tartok tőle, de azt hiszem be kell látnom jobb megoldás nincs, mint kimetszetni.
2012. márc. 2. 13:43

Egyébként a felnyítás: helyiérzéstelenitéssel történik, ami a gyulladás miatt szinte mit sem ér. Akkora metszést ejtenek hogy egy apró csö beférjen amin keresztül tud tisztulni majd bekötözik.

A mütét: gerincérzéstelenitéssel, de kérdeheted altatással is bár azt nem szokták javasolni mert sokkal több komplikáció léphet fel főleg ha magas a vérnyomásod. Kivágják az éritett területet, behelyeznek egy csövel ellátott flakont, amibe tud tisztulni, össze varrnak. Én 3 napot voltam kórházban, utána jártam kötözésre és sikerült varrat szedés előtt 1 nappal leestem a lépcsőnkőn végig szántva a 3 lépcsőfokot..szétnyíltam mint a tangóharmónika.Így a heg nekem elég csúnya mivel dupla ideig tartott a hegesedés.

van aki "szerencsés" és saját magától kifakad, de ha nem akkor jobb orvosilag eltávolitattni.

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Yeeenky)
2012. márc. 2. 13:29
Nekem volt és én megmütettem miután 2x. felnyitás után sem változott a helyzet. 3. alkalommal inkább azt mondtam csináljuk meg rendesen. Nekem annyira pokolian begyulladt hogy nem tudtam lehajolni, ülni feküdni, oldalra fordulni szinte semmit mert csillagokat láttam. Az első felnyitás és a 2. felnyitás között alig telt el 1 év. Hidd el jobban jársz ha nem hagyod hogy simán csak felnyissanak kitisztuljon begyógyuljon, újra és újra kifog újjulni addig amig nem mütenek meg és távolitják el.
2012. márc. 1. 22:09
Szia! Farokcsont ciszta néven már van egy ilyen fórum, ott én is leírtam a történetem. Ha azon kívül érdekel valami, akkor írj nyugodtan.
2012. márc. 1. 20:29

Tudom, hogy leginkább férfiak körében jellemző ez, de hátha tud valaki róla valamit.

Tud róla valaki valamit, esetleg ismerőstől? Hogyan kezelték?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook