Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilates eredmények fórum

Pilates eredmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Channa*)
2018. jan. 13. 21:18
Ja, kimondottan fekvőset, értem. Bocs!
64. Channa* (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. jan. 13. 19:25
Nem derék gyakorlatokról beszélek:), hanem arról, hogy a derékfájósok a pilatesből az elején fekvős gyakorlatokat csináljanak!
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Channa*)
2018. jan. 13. 19:00
Nem néztem még a derékgyakorlatokat, de mindegyik végezhető?
2018. jan. 13. 16:43

Én mint derékbeteg (5 db porckorongsérv) az javaslom mindenkinek, hogy ha ilyen problémája van, akkor csak fekvős gyakorlatokat csináljon, és majd ha már megy végig az egész edzés és utána még csinálta fél évet, akkor jöhetnek az állós gyakorlatok.

Szerintem heti 5x30 perc elég a pilatesből, semmit nem ad hozzá az alakuláshoz az 1 órás. Persze ha van időtök ártani nem árt:D

61. Guruljka (válaszként erre: 60. - Sirga)
2018. jan. 13. 15:44

Heti 5 elég, sőt legalább heti 1 pihenőnap "kötelező".


Azért ha ment már le a túlsúlyodból, variálhatod is, ne szokja meg a tested az egyféle terhelést.


Nekem is fura a légzés, nem látom benne a rendszert. A jógában a mellkast szűkítő mozgásra kell kilélegezni, erre tegnap az egyik gyakorlatban pont arra kellett belélegeznem, amikor előre hajolva a mellkasom összenyomódott.


A gyakorlatokban a légzést kicsit gyorsnak is találom, de csak figyelem kérdése.

60. Sirga
2018. jan. 13. 15:37

1 órás videót kezdtem el tegnap. Gondoltam: csinálom, amíg jól esik. 28 percig jutottam - néhol könnyítéssel, de ki bánja?

Ééés ... Ma reggel, amikor felkeltem, NEM FÁJT A DEREKAM!!! Akinek gondot okoz ez, tudja, mekkora dolog! :) Amúgy én is gerincproblémás vagyok, túlsúllyal, és erősítésre vágyó izomzattal.

A mindennapi edzést nem tudom megoldani, de heti 5-öt szándékozom beiktatni. :)

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Edu1980)
2018. jan. 13. 14:38
Még nem mentem le a padlóra, ennek technikai oka van.
58. edu1980 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2018. jan. 13. 10:51

Örülök, hogy te is haladsz!

Igen, azt már én is észrevettem, hogy odafigyelek a tartásomra még ülés közben is. A talajgyakorlatokból ülés közbeni jobb tartást is tanultam.

A hátfájásnak búcsút intettem (ha ezt a módszert előbb tudom már rég nem szenvedek) és szépen formálódom :)

2018. jan. 12. 21:59
Azt érzem egyébként, hogy jobban odafigyelek a tartásomra napközben is.
2018. jan. 12. 21:58

Ma egy másik állót találtam, ami 16 perces lett volna, de nem sikerült végig. Holnap újra próbálom, és előre készülök majd több hellyel. Most elég helyem se volt.


Előtte egy 10 perces végig ment azért.

2018. jan. 8. 22:51

Megcsináltam az álló 20 perceset.


Szokatlan volt végig egyenesen tartani magam, mint akit fonálon húznak felfelé.

Egyelőre annyit tudok mondani, hogy jól esett. :D

54. Guruljka (válaszként erre: 52. - Edu1980)
2018. jan. 8. 19:14

Hát kislányok, nem lesz ez németül se fáklyásmenet. Letöltöttem három németet... hát mit mondjak a gyógytornászos beszédmódot a német nyelv se javítja. :D


De van flottabb is, egy olyan, amihez állni elég (ahhoz nem kell szerelnem előtte), és egy másik. ami egy háttorna, az meg direkt rövid. Ezt lehet, még ma megcsinálom és jövök!


(Azt azért tudjátok, hogy eredetileg vadul ellenálltam a pilatesnek, mert... ezeket az okokat már leírtam.)

53. Guruljka (válaszként erre: 52. - Edu1980)
2018. jan. 8. 13:53
Egyelőre ki kell találnom, hogy bogozom a talajra a monitort...
52. edu1980 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. jan. 8. 13:46
Majd számolj be róla, hogy milyennek találod a pilatest, hogy haladsz stb. Köszi előre is!
51. Guruljka (válaszként erre: 50. - Edu1980)
2018. jan. 7. 15:47

Muszáj mindenképp.


Csak tényleg csinálni is kell. Fel kéne találni az antilustamint, mondom én!

2018. jan. 7. 15:37

Igen, nálam is valahogy így...Nemcsak az izmokkal van gond, hanem a túlsúllyal is. Azt is hordoznia kell egy gyatra állapotban lévő gerincnek.

Én eldöntöttem, hogy helyrehozom magam, azért hogy ne kelljen operáltatni magam és tolószékbe se kerüljek.

A masszázs segített a fájdalomcsillapításban, de csak ennyi hatása volt. Hosszú távú megoldást kerestem.

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Edu1980)
2018. jan. 7. 15:26

Sajnos az én gerincem is nagygenerálra szorul, de egész gyerekkorom óta hanyag a tartásom. Nem szeretném a korral járó meszesedés miatt így rögzíteni!


Ugyanakkor pár éve volt egy huszáros 25 kilós fogyásom, sok itthoni mozgással. Az eltelt és tanulással és egyre több ülő munkával, no meg figyelmetlen étkezéssel telt évek alatt viszont megint pocakom nőtt, 8-10 kg plusszal megint.

Muszáj tenni ellene.

48. edu1980 (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2018. jan. 7. 15:03

Igen, a születési évem, azért vannak jó formában lévő idősebbek, s tragikus állapotban lévő fiatalok :) Anyukám 25 évvel idősebb, mégis egészségesebb gerinccel, jobb izomzattal rendelkezik mint én...Ülő munka és veszélyeztett terhesség hatása.

Remélem, hogy nyári ruhára is működik. Nálam 1 éves cél van: rendbehozni a gerincem, alakom formálni, fogyni.

Sok sikert!

2018. jan. 7. 14:21

Találtam egy jó minőségű német kezdő videót, majd beszámolok!


Köszönöm a segítségeteket.

46. Guruljka (válaszként erre: 43. - Edu1980)
2018. jan. 7. 14:03

Ez vajon nyári ruhára is működik?:D


Ha az 1980 a születési éved, akkor épp 23 évvel vagy fiatalabb nálam. Ezt azért szögezzük le. :D

2018. jan. 7. 14:02

Ja, hát mert nagyon dinamikus.


De ez a húsz perc még lehet rövid távú cél,


[link]


főleg ha sikerül begyakorolni a kéz-láb egyszerre, de eltérő mozgásokat.

44. Guruljka (válaszként erre: 41. - 300c83c7b2)
2018. jan. 7. 13:58
Hűha, belenézek, valami miatt régebben már elvetettem az ötletet...
2018. jan. 7. 10:41

Hűha, ez a pilates tényleg működik :)))

Magamra próbáltam egy kabátot, amit 3 hete még nem tudtam begombolni, a közelében sem jártam, s most be tudom gombolni.

A hátam pedig nem fáj, de izomlázam még mindig van.

42. michelle.r (válaszként erre: 41. - 300c83c7b2)
2018. jan. 7. 10:01
Balázs tényleg szuper. Van egy has burning videoja, na az gyilkos ;) Ha azt valaki rendesen és rendszeresen csinálja, garantáltan lapos lesz a hasa.
41. 300c83c7b2 (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. jan. 7. 07:51
Én egy anti tánc talentum vagyok, de Czanik Balázs capoera videói jól követhetők még nekem is. Zumba szóba sem jöhet. DD!
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Globus)
2018. jan. 6. 14:55

Sok jó edzés van a neten, több is kedvenc lett nálam.

De most nézegetem a Pilatest, mert jógázni nincs türelmem.


Csak bennem van az ellenérzés, ahogy minden egyéb olyan dolog iránt is, amit egyetlen ember dolgozott ki és őrület lett belőle. Pláne, hogy egy beste német piszkált bele a jógába. :D


De ez csak a saját ellenérzésem, látom a videókat, és látom, hogy sokaknak hasznos és követhető mozgás. Jelenleg tényleg a hangminőség tart vissza a kipróbálástól.

39. globus (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. jan. 6. 14:29
Zumbázni én sem bírnék, összevissza topogok :)
38. Guruljka (válaszként erre: 36. - Globus)
2018. jan. 6. 14:21
Valódi tréner végképp nem. A városban van fitnessz-terem, de nem nagyon busz-kompatíbilis.
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Globus)
2018. jan. 6. 14:20

Úgy összegabalyodnának a végtagjaim már az első gyakorlatnál, hogy az óra végéig azt bogoznám. :D


Abszolút semmi táncos...

36. globus (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. jan. 6. 14:10

Előbbiben egy valódi trénerre utaltam.

Sajnos nálam is ez a helyzet: asztali gép. DVD lejátszó ugyan van, de tv nincs, pedig ott nagyobb lenne a rendelkezésre álló hely is.

Off: capoeirát próbáltad már? Mondjuk ezt is látni kell...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook