Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilates eredmények fórum

Pilates eredmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. Guruljka (válaszként erre: 93. - Edu1980)
2018. ápr. 6. 19:38

Az a baj, hogy jelenleg más mozgásforma sem jut feltétlenül eszembe. :D


Szóval a Pilatest legalább elméleti változatosságnak megtartom.

94. Guruljka (válaszként erre: 93. - Edu1980)
2018. febr. 23. 19:43

Meglehet, de legalább már nem ellenszenves.

Mert az volt, csak ezt saját magamtól is hülyeségnek tartottam. :D

93. edu1980 (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2018. febr. 23. 17:57
Valószínűleg nem ez a te mozgásformád :)
2018. febr. 23. 16:17
Röstellem, nem szándékos volt az abbahagyás. Valahogy elsikkadt a sok munka közepette. Pedig még jól is eshetett volna akár.
91. edu1980 (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2018. febr. 23. 16:00
Igen, lehet, mert ezt is írták a neten lehetséges okként ortopédusok.
90. edu1980 (válaszként erre: 88. - Channa*)
2018. febr. 23. 15:59

Köszönöm szépen! Lehet, hogy van olyan gyakorlat, amit nem jól csinálok. Pedig nagyon összpontosítok az instrukciókra...

Igen, alakulok nagyon szépen, komoly izmaim nőttek, soha életemben nem volt ilyen kemény hasfalam, gondolom még jobb lesz. Mivel cardiózom is, ezért fogytam is, de sajnos az izomtömeg növekedése ezt kissé ellensúlyozta. A tüdőgyulladás után egy héttel újrakezdtem a piláteszt (tudom, ez veszélyes!), de nagyon szépen tisztult a tüdőm, rá két hétre teljesen tiszta volt.

89. Guruljka (válaszként erre: 86. - Edu1980)
2018. febr. 23. 15:11
Lehet, hogy éppen lazul az eddig letapadt izomzat a hátadban?
88. Channa* (válaszként erre: 86. - Edu1980)
2018. febr. 23. 15:11

Akkor valamit nem jól csinálsz!

Én ezért, azaz hasonlóért hagytam abba a pilátesre járást, ugyan is edző gyönyörűen megcsinálta a brutál nehéz gyakorlatokat is, de senkit nem korrigált, ha rosszul csinálta. Nekem el kezdett fájni a csípőm.

Ha otthon csinálom, akkor semmi bajom. Igaz, van olyan gyakorlat, amit nem csinálok a porckorong sérveim miatt.

A pilátesznek pont az lenne a lényege, hogy az ilyen problémákat enyhítse.


Egyébként alakulgatsz?

87. Guruljka (válaszként erre: 86. - Edu1980)
2018. febr. 23. 15:11
Teljesen elfelejtkeztem a Pilatesről.
2018. febr. 23. 14:42

Sziasztok! Piláteszezik itt még valaki rajtam kívül? Újabban a háti csigolyák gyakori ropogását figyeltem meg, többnyire függetlenül az edzéstől, akár éjszaka is az ágyban forgolódás közben. Biztos vagyok benne, hogy a pilátesz következménye. Mit tudtok erről?

Rágugliztam és az angol nyelvű oldalakon többnyire az a vélemény, hogy ha nem kíséri fájdalom és ingatagság, akkor nem kell vele foglalkozni.

85. Channa* (válaszként erre: 83. - Edu1980)
2018. jan. 27. 18:11

Óóóóó!:((((((

Jobbulást!

84. Channa* (válaszként erre: 82. - Globus)
2018. jan. 27. 18:11

Nem, nem! Nem a mozgást nem értem, hanem azt, hogy minek kell hajlékonynak lennünk.

Én nem vagyok hajlékony egy kicsit sem, de nem ropog semmim se és tornázok rendszeresen:D


És amit nem értek: miért jó, ha tudok spárgázni? Miért jó, ha tudok hátrafelé könnyedén hajolni? Miért jó, ha le tudom tenni lehajolás közben a könyökömet, miért nem elég a tenyeremet? Miért jó ha terpesz ülésben meg tudom érinteni a lábfejemet? Nekem pont elég, ha csak a térdemig ér el a kezem:DDDD

2018. jan. 27. 17:22

Egy időre búcsút kell mondanom a pilatesnek tüdőgyulladás miatt.

Hörghuruttal kezeltek, ami átfordult tüdőgyulladásba. Sőt, lehet hogy a pilates mélylégzéssel még segítettem is a bacikat eljutni a tüdőíg (ez csak egy laikus teória, persze).

82. globus (válaszként erre: 80. - Channa*)
2018. jan. 23. 21:24

Miért jó, ha hajlékony valaki? Valószínűleg nem recsegnek az ízületei reggelente. Könnyen lehajol, hirtelen mozdulattól nem húzódik meg semmije.

Gondolom, ha nem edzi magát, ez a tulajdonság hamar amortizálódik.

Ha nem tornázunk rendszeresen valamit, még a hétköznapi átlagmozgás is beszűkül. Sajnos.

81. Guruljka (válaszként erre: 80. - Channa*)
2018. jan. 23. 21:14

Itt van a gyakorlati haszna:


[link]

80. Channa* (válaszként erre: 78. - Globus)
2018. jan. 23. 20:28
Na, ezt sosem akarom tudni csinálni. Számomra rejtély az is, hogy miért jó, ha valaki hajlékony...
79. Channa* (válaszként erre: 77. - Edu1980)
2018. jan. 23. 20:27
Szerintem úgy 3 hónap múlva azaz innentől 1,5 hónap múlva kicsit hozzátehetsz már.
78. globus
2018. jan. 23. 18:52

Nem pilates, de elképesztő...


[link]

77. edu1980 (válaszként erre: 76. - Channa*)
2018. jan. 22. 18:35
Másfél hónapja, de nem akarok még áttérni, csak kíváncsi vagyok mit kell figyelembe venni. Mostmár könnyűek a gyakorlatok, tudom tartani a törzsizmmokat, megfelelően lélegezni stb., de a hátam miatt még nem mernék mást csinálni.
76. Channa* (válaszként erre: 75. - Edu1980)
2018. jan. 22. 18:05

Mióta csinálod?

Szerintem még korai.

2018. jan. 22. 17:52
Melyek az ajánlások? Mikor lehet átlépni haladó szintű pilatesre? Milyen szempontokat kell figyelembe venni azon túl, hogy az alapgyakorlatok könyűekké válnak? Köszönöm előre is!
74. Sirga (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2018. jan. 16. 11:17
Köszi szépen! :)
2018. jan. 15. 13:55

Én nem misztifikálok bele erőközpontot, aligha a köldökömben van az erőm, habár a törzsizomzat állapota nyilván alapvetően fontos. :D Az aerobicot sincs értelme ellazított hasfallal végezni, de még a helyben járós Leslie Sansone is figyelmeztet mindig, hogy egyenes háttal, feszes hassal végezzük a gyakorlatait.


Úgy látom, a Pilates gyorsabb, mint a jóga, és könnyebb követni. Ha belegondolok, pár mozdulat csak a tartásjavítás...

2018. jan. 15. 13:49

Kezdetben sem a megfelelő légzés, sem az erőközpont tartása, sem a gyakorlatok megfelelő kivitelezése nem ment, de ahogy haladtam előre és erősödött az izomzatom, sikerül kivitelezni.

Az erőközpontot kezdetben nem is éreztem, akkor hogy tartottam volna...Valami enyhe hasbehúzásra voltam képes.

Ha valaki megfelelő izomzattal kezd, akkor biztos azonnal értelmet nyer számára minden instrukció...

Szóval kitartás, mint a többiek is írják, mindenki rá tud maga is érezni, addig meg csak óvatosan!

71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Edu1980)
2018. jan. 15. 13:47

Ezt még nem, de egy órásakat még nem néztem.


Itt is rémes a hangminőség egyébként.

70. edu1980 (válaszként erre: 69. - Guruljka)
2018. jan. 15. 13:44

Ezt a kezdő álló gyakorlatsort láttad?

[link]

2018. jan. 15. 12:10

Az egyik német videóban úgy magyarázzák, hogy a csípőlapátok csücske, ami eleve előre "néz", úgy legyen elöl, mintha a fényszórónk lenne.

A magunk alá billentés egy kis mozdulat, a fenekedet előrébb billented. Úgy tudsz ráérezni, ha álló helyzetben kidugod-behúzod a feneked lehetőleg anélkül, hogy a hasad mozogna.

A köldök a gerinchez nemcsak a has kis behúzása, de a hasizmok tartása is (a pocakosra lazítás helyett), egyúttal ez akkor sikerül, ha a deréktáji gerinc-szakaszt kicsit kihúzod.

Németül magyarázzák úgy is a tartást, hogy mintha a gerincünket egy fonállal húznák felfelé.

68. globus (válaszként erre: 67. - Sirga)
2018. jan. 15. 11:33

Nem tudom, ezt élő órán sem mondják el. Edző végigcsinálja a gyakorlatokat, néha körbemegy, ha valaki ordító rosszat csinál, kiigazítja, de többé-kevésbé mindenki maga jön rá. Vagy nem :)

Szívesen mennék intimtornára is, ugyanez a nehézség. Nincs visszajelzés, nincs kontroll. De azt mindig elmondják, ha rosszul csinálom, többet ártok, mint használok.

67. Sirga (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2018. jan. 15. 11:31

A légzés nekem is fura: pont fordítva lélegeznék, mint ahogy "diktálják".


Kérdés: a "köldök a gerinchez" mezei nyelven a has behúzása? A "csípő magunk alá billentése" mit jelent?

Még jó, hogy a nyelvezet megtanulásával kezdtem! Így nem mindenre kérdezek rá. :D

66. edu1980 (válaszként erre: 60. - Sirga)
2018. jan. 14. 11:20
Köszönjük, hogy megosztottad már az első tapasztalatod! Tedd ezt folyamatosan, hogy másoknak is inspirációt és motivációt nyújts.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook