Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pikkelysömör gyógyítása epesavval fórum

Pikkelysömör gyógyítása epesavval (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. napalm (válaszként erre: 50. - Napalm)
2010. jan. 8. 22:49
tutin=tutit
50. napalm (válaszként erre: 45. - Dajcsesz)
2010. jan. 8. 22:46

Nem sok mindent, de érintett vagyok én is;)

Nekem megjárta az ízületemet, volt olyan telem alig bírtam lábra állni mert ez a szemét ráhúzódott a sarkamra.

Tavaly télen az egyik ujjízületemre kúszott rá.

Na az elzavartam egy kis Medrol+Metho kúrával.

Ez jót tett a bőrömnek is.

De mint tudjuk a Metho nem egy leányálom, plusz nekem a vége felé (6 hónapig szedtem) mellékhatások is előjöttek (gyengeség, hányinger, pedig heti 15 mg volt "csak" az adagom) úgyhogy mondtam a dokinak hogy ácsi, akkor én most abbahagynám.

Szerencsére az ujjam rendbe jött, úgyhogy leállhattam vele.

Most itt tartok.

A Metho abbahagyása után visszakúsztak a foltok, de van rá egy másik szer amit mostanában alkalmazok : napi háromszori egy leszarom tabletta.

Nincs mellékhatása;)


Ezt a betegséget a mai orvostudomány állása szerint NEM lehet gyógyítani csak esetleg tünetmentesíteni.


Aki mást mond az nagy valószínűséggel át akar cseszni anyagi haszonszerzés céljából.


De aki tudja a tutin ne kíméljen.

Diétában nem hiszek, semmi köze az étkezéshez.

Hirtelen ennyi....

2010. jan. 8. 22:42

Van egy természtgyógyász ismerősöm, aki felajánlotta ingyenesen a "kezelését". Ez kb 3 éve kezdődött, akkor még csak makacska volt sömi. 3 kezelés után alig negyedére visszahúzódott és kevésbé volt irritatív. Én nem hittem az ilyen hókusz-pókuszokban, de itt be kellett látnom a boszorkány tud valamit. A kezelés 20-30 perces hókusz-pókuszból és kb egy órás teljes testfelületet érintő masszázsból állt. A hókusz-pókuszon először elmosolyodtam, mert számomra nevetséges volt, de amikor olyan olyan dolgokat kezdett elmondani a életemből, ami majdhogynem még saját magam előtt is titkoltam - hát lenyűgözött. A masszázst nyirokmasszázsnak nevezi, a nyirokrendszert stimulálja a talptól a fejtetőig történő masszírozással. Sok visszatérő és elégedett páciense van, sokkal beszéltem is, dícsérik. Az én problémám az, hogy a kezdeti jelentős javulás után lassan visszatértünk a kiinduló állapotba.


Az én sömim is vastag, hámló; reggelente az ágyneműn vastagon van a lehámlott, levakart pakk. Ritkán vakarom, a hosszú idő alatt megtanultam nem vakarni. Volt amikor véresre vakartam az egyes hámló foltokat, de rájöttem, hogy ez nem jó, stimulálja a terjedését. Hát ez van. Most már bátran fölvállalom, a mustráló tekintetek ellenére járok strandra, elmondom a történetemet a kezdetben fertőzés lehetőségét gyanítő, majd később megértő és együttérző embereknek. Ez boldogít, hogy még vannak ilyenek.

Amúgy meg tényleg a csodára várunk, én még hiszek a csodákban.

48. Náíma (válaszként erre: 47. - Zizabella)
2010. jan. 8. 22:27
Szia!Nem próbáltad ki az epesavval való gyógyítást?Én el olvastam a linket amit küldtél,és nagyon bíztató!De talán ha nyáron haza megyek majd hozzájutok én is.Szia
2010. jan. 8. 22:11

Nekem 5 éve van masszivabban, előtte csak a könyökömön és környékén volt, akkor még nem tudtam hogy mi ez.

Aztán szépen terjedt tovább és akkor mentem bőrgyógyászhoz, aki felhomályosított hogy mi ez.

Daivonex kenőcsöt írt fel, ami szépen elhalványította, de végleg nem tünt el.

Aztán megjelent a térdemen, bokámon. Közben próbálkoztam más krémekkel is amiket éppen dicsértek.

Legutóbb már olyan vastag volt mint a prézli. Akkor olvastam egy másik fórumon a Pso-roos krémről, egy tubus 15.000.- Ft volt, eleinte szépen halványodott, most meg már szétterjedt és apró piros pöttyökként szét szórodtak a régi mellett. Igaz hogy a felszíne simább de szétterjedtebb. Hát most itt tartok... abba is hagyom azt hiszem, és előveszem a régi 30 éves kvarclámpámat. Volt hogy attól lett szebb.


Borzasztó, hogy milyen keveset tudnak erről a betegségről az orvosok. Lehet hogy eggyszerű oka van, csak még nem tudják.


Mi meg mást nem is tehetünk, csak reménykedve várunk a csodára!

2010. jan. 8. 21:32

Az én estleírásom.

13-14 éves koromban jelent meg először a fejbőrön, korpásodást tapasztaltam. Irány doki, aki Lorinden A kenőccsel és fólsav tablettáéval kezelt eredménytelenül. Természetese nem közölte a betegségem főbb jellemzőit, így hát egy kis korpa elfér, amúgy is nápbetegség. Aztán jött a könyökön és térden megjelenő tipikus tünet. Terápia: kencét arra is és napfürdőzés. Ez így működött is; tavasszal és nyáron napfürdő – októberig tünetmentes voltam. Aztán amilyen ütemben eltűnt, ugyanolyan sebességgel jött vissza októbertől, csak nagyobb felületen. Évekkel később elkerültem egy nagyvárosba, ahol az ottani kezelő dokim PUVA fényterápiát írt elő. Na ez tökéletesen eltüntette a cuccot. Kora tavasszal kezdtem heti két alkalommal, és mire rövidújjas öltözékre váltottunk tünetmentes voltam. Ezután a nyári napfürdő elégséges volt.

Két év után elköltöztem, megszűnt a PUVA terápia lehetősége, a sömim évről évre egyre makacsabban jött elő. A napfényre is egyre gyengébben reagált, de a strand szezonra még mindig tünetmentes tudtam lenni. Ezután hossszú éveken keresztül kísérletezés dokival, kencével, terápiával, para dolgokkal, masszázzsal…..

A 90.-es évek elején Hollandiába vetődtem, ahol a már itthon alkalmazott diprosalicos kezelést javasolták. Ők egyébként a makacs sömiseket befizetik 2 hét Holt-tengeri nyaralásra – így nekik olcsóbb – aztán egy évig , de inkább kettőig a páciens garantáltan tünetmentes. Na én nem jutottam el oda.

Aztán jött a csodadoki, aki szigorú diéta, speckó kence és az előzőekben említett Methotrexat tablettés kezelés mellett néhány hét alatt tünetmentesített. Nem lehetett disznózsír tartalmú dolgokat, disznóhúst, alkoholt, cigit, kávét, szalámiféleségeket, tartósított és füstölt húsféléket, fűszeres dolgokat, erőset, friss gyümölcsöt…..mindent, ami jó, enni. Hetente kötelezően kellett legalább egyszer halféleséget fogyasztani. Csak azt felejtette el mondani, hogy a kezelés első heteiben a Methotrexat miatt hetente máj-és vese funkció ellenőrzésre van szükség, amit a vérben kimutatható összetevőkkel lehet ellenőrizni. Ez a szer rövid időn belül likvidálhatja a két szervet, garantált a rövid élet. Na 6 heti kezelés után szakítottam a dokival, akinek a látványos siker érdekében semmi sem drága. A sömim pedig amilyen ütemben eltűnt, olyan gyorsan jött vissza, csak makacsabbul. Egyre nehezebben reagált a nyári napfényre, már nem tudtam magam még nyárra sem mentesíteni.

Újabb doki…dithranolos kence…rövid ideig látványos javulás, aztán mintha mi sem történt volna, csak több lett és makacsabb, szinte egyáltalán semmire nem reagál. Mostanában – tél van – diprosalic, illetve elosalic kence a szteroid adag „megléte” miatt, valamint valami bőrszárazság elleni turmix.

Az első tüneteim megjelenése óta kb 28 év telt el, most már az egy-két folttól eljutottam odáig, hogy testfelületem 25-30 %-a sömis; vannak a lábamon 2-3 tenyérnyi összefüggő foltok, de a legtöbb bolhacsípés nagyságú irdatlan mennyiségű pötty.

Kórházban egy hét alatt eléggé visszaszorítják; 24 órán keresztül valamilyen kencével vagyok kenve és folpackkal teljesen betekerve – hát nem túl jó, de az a baj, hogy két hét alatt ugyanúgy visszajön és egyre rosszabb. Hát nem csoda, hogy nem vágyódom vissza.


Ezek csak a jelentősebb lépések a sömis életemben, csak azért írtam, hátha felkeltettem valakinek az érdeklődését valamelyik terápiával, hátha tudok segíteni.


Ami nekem nem használt, az nem biztos, hogy másnak sem használ.

45. dajcsesz (válaszként erre: 44. - Napalm)
2010. jan. 8. 18:50

Napalm Te tudhatsz valamit, ha ilyen biztos vagy a válaszodban. Velem elég rég óta próbálkoznak az orvosok, de tájékoztatásuk alapján a sömör legjobb esetben is csak tünetmentesíthető, nem gyógyírtható.

Genetikai probléma okozza ezt a betegséget, a hajlam ezért is örökölhető. Majd. ha a genetikusok annyira topon lesznek, hogy - mint valami hibásan működő szoftwert a programozó - a rosszul működő alkatrészt kicserélik a jól működőre, akkor lesz esélye a gyógyításra.

De, ha ettől eltérő a véleményed, kérlek információdról tájékoztass bennünket, szenvedő (kísérleti ?)alanyokat.

44. napalm (válaszként erre: 6. - Pingvin90)
2010. jan. 8. 11:50
Tévedsz.
2010. jan. 8. 09:08
Hát azért jó lenne tudni mit kevert a disznózsírba a katonadoki...nagy felfedezés lenne, de lehet hogy örök titok marad.
42. dajcsesz (válaszként erre: 41. - Zizabella)
2010. jan. 8. 00:27

Nálunk a családban halmozódik. Nagymamám a 2. világháború alatt egy német katonaorvosnak megmutatta a testszerte mutatkozó sömörjét. A doki 20dkg disznózsírba kevert valamit, amit akkor a patikában meg lehetett venni. Ezt kellett a mamámnak a testére kenni, megvárni, míg megszárad, majd 3 napon keresztül nem lemosni. Nos, amikor 3 nap múlva lemosakodott, "lemosta" magáról a sömört is; ugyanis fürdés után semmi jele nem volt a sömörnek. Sömije a 60-as évek vége felé - kb 20 év múlva - kezdett előjönni, majd később elhatalmasodni.

Mit tudott a német katonaorvos 1943.-ban?!


Érdekel a téma, ütöm a vasat.

41. zizabella (válaszként erre: 40. - Dajcsesz)
2010. jan. 6. 22:39

Sajnos a bőrgyógyászok sem tudnak mindent.

De azért bennem is felmerült egy gyanú, hogy üzleti dolgok vannak a háttérben. Ha kevés a beteg akkor az orvosokra sincs szükség. Nem kell azonnal egy egyszerű anyagot bevetni, ami olcsó és ráadásul még hatásos is, mert akkor nem fogy a drága hatástalan kotyvalék.


De azért jó lenne ennek az epesav dolognak utánajárni. A régebbi írásokban is mindig megemlítik a sömivel kapcsolatban a máj rossz működését.

Nekem is régóta van epe és májproblémám, és kb. 5 éve vagyok sömis, ami egyre rosszabb.

Akiknek kivették az epehólyagjukat, azoknak még termelődik epe, csak nem tárolódik hanem folyamatosan ürül a májból.


Remélem sikerül valamit kikutakodnunk :))

40. dajcsesz (válaszként erre: 36. - Dajcsesz)
2010. jan. 6. 21:35

Nekem valami itt bűzlik. Ha ilyen egyszerű, olcsó, biztonságos és hatásos lenne a publikációban leírt terápia, akkor a bőrgyógyászok miért nem alkalmazzák. Miért a drága, mellékhatásokkal rendelkező nem, vagy alig használó kencékkel gyötörnek bennünket. Magyar ötlet, magyar teszt, 10 éve publikált és a magyar bőrgyógyász társadalom még csak nem is hallott róla. Vagy jobb buli pénzes magánrendelésen foglalkozni a beteggel, életük végéig drága szereket vetetni velük a patikák és gyógyszergyártók nem kis örömére. Vagy talán ez is a világ nem létező 8. csodája lenne, mint - többek között a pikkelysömör gyógyításában is - kikiáltott kezelés, gyógyszer, masszázs, terápia.....

Az elmúlt időszakban 15 éve kezelő bőrgyógyászomat és annak két kollégáját ostromoltam a témával, eredménytelenül. Még csak nem is hallottak róla. Ígérték, utána néznek, érdeklődnek, a megmutatott cikkből egy-egy példányt maguknál tartottak.

Bennem fölmerült egy ravasz kérdés: tehát, ha az epe által termelt epesav hiánya illetve alacsony szintje okozza a pikkelysömört, akkor mi a helyzet azokkal az emberekkel, akiaknek eltávolították az epéjét; ezek szerint ők mind sömörösök lesznek?! Ha megtudok valamit, jelzem.

2010. jan. 4. 11:15
nagyon leállt a fórum:(((
2010. jan. 2. 10:43
BUÉK mindenkinek!
37. dajcsesz (válaszként erre: 36. - Dajcsesz)
2009. dec. 31. 14:45
Köszke és BUÉK!
36. dajcsesz (válaszként erre: 32. - Zizabella)
2009. dec. 30. 21:03

zizabella!

Légyszi elküldeni priviben az említett linket, HÁTHA!!!?

35. Náíma (válaszként erre: 32. - Zizabella)
2009. dec. 30. 11:32
Köszi a linket!
34. kingi7 (válaszként erre: 31. - Dajcsesz)
2009. dec. 29. 23:31
Hát nem irigyellek :( lehet benne valami, hogy ha nagyon muszáj, akkor kell kezelni...én voltam dokinál írt fel mindenfélét-mázlim van, mert a fejemen és a fülemen van és nem látszik-de ne használt, sőt,még rosszabb lett, maradok az évek óta bevált diprosalicnál, de azt is csak akkor,ha nagyon viszket... érdekes, mert a terhességem alatt tünetmentes voltam, igaz, halolajjal meg vitaminnal tömtem magam... lehet benne valami, halolaj...hmmm
33. Náíma (válaszként erre: 32. - Zizabella)
2009. dec. 29. 22:23
Engem nagyon érdekelne,úgyhogy ha valamit meg tudsz róla kérlek írd meg!Köszike!
2009. dec. 29. 21:35

Én is csak mostanában olvastam róla, akit érdekel priviben elküldöm a linkjét, érdemes elolvasni és utána érdeklődni, mert ha ez valóban igaz akkor igazi csoda történne a sömisekkel..

Azért is indítottam ezt a topikot, hátha többet tudunk meg róla, és így segíthetünk egymáson.

Nekem is vannak epe és májproblémáim, ezért is érdekelne ez az egész.

Jó lenne ha igazi szakértők is írnának ide ezzel kapcsolatban!!

2009. dec. 29. 18:49

35 éve küzdök vele, amit a pénztárca megengedett, kipróbáltam. Eleinte a nyári napfény szinte tünetmentesített, de a téli hónapok alatt teljesen visszajött. A PUVA fényterápia volt a legjobb; tavasszal megcsináltam, nyárra tünetmentes lettem. De sajna most a környezetemben nem elérhető a kezelés. Volt szuperdoki, aki 2 hét alatt methatrexattal tünetmentesített, csak azt felejtette el mondani, hogy ebbe általában rövid időn belül bele szoktak halni. Hát abbahagytam; inkább foltosan élni, mint tiszta bőrrel meghalni negyven alatt. Sok-sok próbálkozás eredménye, hogy most már a sömöröm semmire nem reagál; most már testfelületem 25-30-a sömörös, és szinte semmire sem reagál. Régebben a nyári napfény, télen a dipro-illetve elosalic használata elég volt, most már semmi. Kipróbáltam teát, diéát, természetgyógyászt, fénytherápiát, sok-sok-féle kencét....hiába, de epesavról még nem halottam,csak itt a fórumon. Nagyon érdekel a kezelés elérhetősége, eredménye, költsége, hatékonysága..... Kérlek benneteket, aki tud róla tájékoztason.

Köszönettel: dajcsesz

30. Náíma (válaszként erre: 29. - Zizabella)
2009. dec. 29. 13:36
Légyszi írd meg,hogy mit kell tenni az epesavval?Meg kell inni?Vagy kenni kell vele a sömört?És milyen eredetű az epesav?Emberi?Állati?Bocs a sok kérdésért,de szeretném ha válaszolnál!Előre is köszönöm!
29. zizabella (válaszként erre: 20. - Mandella)
2009. dec. 29. 12:52
jaj nem töményen kell inni:)))
28. kingi7 (válaszként erre: 27. - Zizabella)
2009. dec. 28. 22:14
Ox, várom, köcke :)
27. zizabella (válaszként erre: 25. - Kingi7)
2009. dec. 28. 22:11
ha akarod priviben elküldöm a linket róla
26. kingi7 (válaszként erre: 24. - Mandella)
2009. dec. 28. 21:59
Az oké, hogy eltüntetik... de ismét kijön, az a gond vele,nem? Én nem hallottam róla, próbáltam már pár kenceficét, de a diprosalic jött be egyedül...
25. kingi7 (válaszként erre: 23. - Zizabella)
2009. dec. 28. 21:57
Na ezt bővebben!! Légyszííííí, nekem epekövem volt!
24. mandella (válaszként erre: 22. - Kingi7)
2009. dec. 28. 21:57

hm, oké, már gondoltam rá, hogy meg kéne nézetni, lehet, kedvet kaptam hozzá


a lézeres eltüntetésről mit tudsz?

2009. dec. 28. 21:56
Azért az is igaz, hogy sok helyen ahol a sömiről írnak általában megemlítik többek között a máj elégtelen működését is...tehát valami összefüggést találtak már régebben is.
22. kingi7 (válaszként erre: 21. - Mandella)
2009. dec. 28. 21:53
Hát nem tökmindegy...nekem most vizsgálgatják, közben kiderült, hogy van egy autóimmun betegségem is :( hurrá... a leletre még várok...érdemes kezelni, vagy megnézetni-pl az ORFI-ba- valami immun teszttel nézik... ha nem kezeled, csúnyán deformálódhat és jobban fájhat, nekem speciel elviselhetetlen már...:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook