Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pihentető alvás - hogyan tudnám megvalósítani? fórum

Pihentető alvás - hogyan tudnám megvalósítani? (tudásbázis kérdés)


18. kedike
2011. szept. 12. 15:04

Én baromi keveset alszom (3.5-4 óra hétköznap, néha csak 2 óra). Hétvégén meg néha egész nap alszom, pár órás ébrenlétekkel, ha nincs itthon senki. De mindig álmodom össze vissza, sokszor szívdobogva ébredek fel minden neszre. Szörnyű :(

Egyébként 10 éve 3 műszakban dolgozom, vagyis éjszakás is szoktam lenni, ezért a nappali alvás elég kritikus tud lenni. Szerencsére a szomszédok ritkán fúrnak és kalapálnak mostanában, de akkor is max 5 órát alszom, azt sem egyhuzamban.

Inkább a stressz és a gondok nem hagynak aludni és hogy előre ráparázok, hogy megint nem tudok majd aludni...

2011. szept. 12. 14:57
B1 vitamin+ Ca-Mg bevitel.Ez az idegpályák nyugtatásához szükséges!
16. 5bfba16667 (válaszként erre: 14. - Ficusbenjamicus)
2011. szept. 12. 14:56
Akkor próbáld ki, hogy napi 1 órát mozogsz. Olyan baromi fárasztót. Hát ha csak a hajnali álmokkal lenne gond, az azért nem annyira rossz,első körben, mint az, hogy egész éjjel nem pihensz..
15. ficusbenjamicus (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 12. 14:56
Igen, már más is ajánlotta, de egyelőre nem tudok róla túl sokat, majd utána fogok nézni, köszi.
14. ficusbenjamicus (válaszként erre: 11. - 5bfba16667)
2011. szept. 12. 14:55
Biztos, hogy a sport is számít, mert pl. amíg sportoltam, addig valóban jobban aludtam. De hajnaltájt akkor is jöttek ezek a zizi álmok. Van pl. hogy idegen nyelvi fordításokat csinálok álmomban, vagy számolok! És kijön az eredmény! És reggel emlékszem rá... Éjszakai műszak. Olyan, mintha soha nem aludnék. Már nem bírom...
13. szöszi71 (válaszként erre: 3. - Ficusbenjamicus)
2011. szept. 12. 14:53

Szia!


A torna az tényleng sokat segítene. Próbáltad már? Elalvás előtt mindig foglalktat valami?

12. ficusbenjamicus (válaszként erre: 8. - Brad)
2011. szept. 12. 14:51
Hát igen, egy pszichológus lehet, hogy nem ártana. Csak sajnos számomra (jelenleg) megfizethetetlen. Komoly gyógyszerek szedésére nem akarok vállalkozni, mert félek, hogy függőség alakul ki. Borzasztóak ezek az álmok. Van, hogy horrorfilmet álmodom, színes-szélesvásznút. Próbáltam már a Hova filmtablettát meg a Nervenpflege-t, a Sedatif PC-t. De nálam nem is az elalvással van a gond, hanem az alvás minőségével. Köszi mindenkinek (előre is) a segítő válaszokat.
2011. szept. 12. 14:51

Nem lehet hogy fizikailag nem fáradsz el rendesen?

A sporttal egy csomó frusztrációdat kiütheted, és el is fáradsz..

2011. szept. 12. 14:51
agykontroll.
9. ficusbenjamicus (válaszként erre: 7. - Gaby76)
2011. szept. 12. 14:48
A napközbeni alvás nálam is csak kb. 1 éve megy, előtte képtelen voltam rá. A férjem mindig azt mondja, hogy ő úgy látja, hogy nem tudok kikapcsolni, állandóan pörög az agyam, nem adok magamnak időt pihenésre. A levendulát ki fogom próbálni, köszi.
8. Brad (válaszként erre: 6. - Edibest)
2011. szept. 12. 14:43

sztem itt nem a gyogyszer lenne szamara a megoldas. A napi felgyülemlett feszültseget nem tudja levezetni, igy almaban is elöjönnek.

Vannak neurologusok, pszichologusok, akik erre specializalodtak.

7. Gaby76 (válaszként erre: 4. - Ficusbenjamicus)
2011. szept. 12. 14:40
nagyon okosat most nem fogok írni. Nekem is ilyen álmaim vannak. Csak az esetemben mindennel baj van. Az elalvással, a felébredéssel... Napközben utoljára 2 éves koromban aludtam, azóta nem megy. Gyógyszerekkel alszom 15 éve több kevesebb sikerrel. Most éppen gyógyteákkal próbálkozom és úgy tűnik, hogy a levendula elég jól kiüt..
2011. szept. 12. 14:38
menj el orvoshoz, biztos tud rá vmi jó altatót.
5. Brad (válaszként erre: 3. - Ficusbenjamicus)
2011. szept. 12. 14:38
orvos? Vannak akik kifejezetetten ezzel foglalkoznak...
4. ficusbenjamicus (válaszként erre: 2. - 5bfba16667)
2011. szept. 12. 14:35
Tavasztól őszig nyitott ablaknál alszom... Szinte hűvös van a szobában.
2011. szept. 12. 14:33
Segítsetek! Kb. 30 éve nem tudtam egyszer sem igazán kialudni magam. Nem az elalvással van gond, és éjszaka sem ébredek fel (csak ritkán), hanem az alvás minőségével. Folyamatosan álmodom. A legapróbb részletekig, mintha egy film lenne. Munkáról, kapcsolatokról, megoldandó problémákról, stb. Reggel, amikor felébredek, olyan, mintha nem is aludtam volna. S ez megy 30 éve. Néha napközben (hétvégente) sikerül 1-2 órát aludnom, az sokszor többet ér, mint az egész heti éjszakai alvás. Próbáltam már mindenféle recept nélküli szert, még alkoholt is - de SEMMI nem segít! Már olyan vagyok, mint egy zombi.
2011. szept. 12. 14:32
Lefekvés előtt egy marha nagyot szellőztess!!!!
2011. szept. 12. 14:31
Pihentető alvás - hogyan tudnám megvalósítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook