Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pici kiütések a száj körül fórum

Pici kiütések a száj körül (beszélgetős fórum)


17. egypt (válaszként erre: 16. - Laleh)
2010. márc. 23. 18:02
Köszi! Csak zavar... Nincs rá valami krém?
16. Laleh
2010. márc. 23. 09:55

egypt, a lányom 3 lesz, ő is cumizik, (szintén Mam).

Neki is elő szoktak jönnek a pöttyek. Én egyértelműen látom az összefüggést a cumi és nyál között.

Ne aggódj!

15. egypt (válaszként erre: 14. - Caffi)
2010. márc. 22. 17:37
Köszi!:)
14. caffi (válaszként erre: 13. - Egypt)
2010. márc. 22. 15:33
Jobbulást a pici szájára:)
13. egypt (válaszként erre: 12. - Caffi)
2010. márc. 22. 15:32
Hát az én gyerekem nem eszik se csokit, se fűszereset, se más édességet... Semmi újat nem kapott már régóta, azért gondolom, hogy nem ételtől van. A tejre gondoltam még, de annál szerintem más tünet is lenne, és már régóta kap tejet, a kiütések meg csak egy-két hónapja vannak.
12. caffi (válaszként erre: 1. - Egypt)
2010. márc. 22. 15:25

Szia!Nekem nincs pici babám....ill.rég volt mikor kicsik voltak...

A lányomnak(20éves) tavaly előtt voltak a szája körül pöttyök....elment a bőrgyógyászhoz....és a doki azt mondta h ami a száj körül van,az mindig a gyomor problémáját,mutatja....Diétáznia kellet,se csoki,se fűszeres kaja...

A ti esetekben bizti h a cumi.....de h megnyugodj muti meg egy dokkernak..

11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Egypt)
2010. márc. 22. 14:18
nem erőltetem a leszokást, más előtt szégyenli, elő sem veszi, dugdossa!legalább van valami ami megnyugtatja tutira!
10. egypt (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2010. márc. 22. 14:15
Azt olvastam, hogy ha már egyszer cumizik, nem szabad tőle elvenni meg "leszoktatni". Majd abbahagyja, ha akarja. Hát ez van...:) Kis függők.
9. babszibobó (válaszként erre: 8. - Egypt)
2010. márc. 22. 14:00

igen, mi nők!

engem is zavart, sőt, most is zavar, mert 4 éves létére cumival alszik.

szoktam neki mutatni, hogy nézd milyen csúnya a szád a cumitól, de csak mosolyog!

8. egypt (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2010. márc. 22. 13:53

Köszi!:)

Igazából csak zavar, de nem tűnik valami komoly dolognak.

7. babszibobó (válaszként erre: 6. - Egypt)
2010. márc. 22. 13:50
ne aggódj, nem lesz semmi baj!
6. egypt (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. márc. 22. 13:49
Az lehet. Én is gondoltam ilyesmire, hogy megváltozott a nyála összetétele.
2010. márc. 22. 13:43
mert már mindent eszik, a nyál összetétele erősebb
4. egypt (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. márc. 22. 13:38

Köszi szépen!

Én is erre gyanakszom, hiába Air cumi, attól még ugyanúgy van olyan része, ami a szájhoz tapad, és a nyál aláfolyik. Ráadásul általában mindig alvás után jelennek meg, mikor cumizik. Most már csak alváshoz kell neki, de ahhoz mindig.

Szerencsére csak apró kis piros pöttyök szoktak lenni, semmi más, két vagy három pöttyöcske, és elég hamar eltűnnek, néha fél nap alatt.

Csak azt nem értem, korábban miért nem volt ilyen a cumitól.

2010. márc. 22. 12:02

Szia!nyugi ez cumi gyanús, mindegy milyen az a cumi ahol ütközik a bőrrel, nyállal meg egy kis szellő és ott is a pötty, ha ételallergia lenne ennyi idő után nagyobb felületre terjedni, persze nem mindig igaz, de 96% tuti,!

Amikor csak tudod töröld szárazra, óvatosan a szája körül, na meg cumit is!nyáron könnyebb lesz, a nap csodája!

A nagy fiam (4 éves), szóval vele jártunk így, főleg szeles időben, de olyankor is előfordult, hogy ha a négy fal között voltunk!

nem hiszem, hogy szükséges kenegetni, ha nagyobb foltban és tartósan pöttyös és kezdene varasodni, ekcémásodni, akkor vidd el a gyerekorvoshoz, van egy gyógyszertári kence ami segít, de ezt csak csúnya esetekben írják fel!

2010. márc. 22. 11:27

Senki???

Légyszi segítsetek!!!

2010. márc. 22. 11:15

Kisfiamnak (2 éves múlt) apró kis kiütések szoktak lenni pár hónapja a szája körül és az orra alatt. Egy-két nap alatt elmúlnak, de nagyon zavar, és nem tudom, mitől lehet. Általában nem sok van, két vagy három kis pötty.

Gondoltam étel-allergiára, de semmi más tünet nem társul hozzá (pl. hasmenés), ráadásul nem is kapott újfajta ételt. Még mindig elég babás ételeket eszik.

Arra gondoltam, talán a cumi az oka, ahogy a nyál aláfolyik. Vettem neki MAM Air cumit, de így is vannak kiütések.

Volt valakinél ilyen? Mivel kenjem? Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook