Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pici kert építése fórum

Pici kert építése (beszélgetős fórum)


2011. márc. 8. 13:27

Köszi Mindenkinek!!! Dinocska megyek a klubodba :)

Egyébként már én is kerestem a neten ilyen oldalakat és vannak elképzeléseim is meg vettem már hagymákat csak azért jó mástól is hallani ötleteket :)

2011. márc. 5. 20:06
Csinálam egy kertes klubot, aki kertészkedik, gyűljön oda: kerimádó kertitörpék klubja..:DDD
2011. márc. 5. 07:43
körbeszorod büdöske maggal és beljebb meg öszirozsamagsorral ezek egynyáriak és sok sok olyan nővény van mit kishelyen is kivirágzik pl a muskátli stb
2011. márc. 5. 07:41
már most a teskoban veszel előhajtatott hagymás növényeket és mindenestől átteszed tulipánt játcintot stb olcsó és szép és évelő
2011. márc. 4. 23:38
Ja, és a rózsa nem szereti a kavicsos talajt (legfeljebb a kövirózsa:DD). Ha rózsát akarsz ültetni, akkor azon a helyen egy köbméternyi területen cseréld ki a kavicsot termőföldre. És a rózsák a napot szeretik. Minél naposabb, annál jobb. És a nagy nyári melegekben öntözést igényelnek, télen pedig avar vagy föld takarást..
2011. márc. 4. 23:34

Szia! Én is nagy kertimádó és amatőr kertépítő vagyok. Rengeteg növényt és virágot tudnék ajánlani, de hidd el a legjobb az, ha te magad fedezed fel a növényeket és megtanulod, hogy mi-micsoda, mikor virágzik. Mert akkor ki tudod választani a saját ízlésednek megfelelőt. Ez egy nagyon összetett dolog, mert annyiféle kert létezik, ahányféle ember. Ezért tényleg az a legjobb, ha megismered a saját ízlésének megfelelő növényválasztékot. Nem olyan bonyolult, hidd el! Egy hónap alatt bele lehet tanulni!:))

Most még úgysincs ültetési szezon: menj el a könyvtárba és vegyél ki ilyen témájú könyveket, de kizárólag fényképeset, mert anélkül fabatkát sem ér a dolog. Először is döntsd el, milyen funkciójú kertet szeretnél: pihenő, játszó, veteményes, gyümölcsös (tudom, hogy pici a kert, de málna, ribizli, egres, eper, vagy rácson nevelt gyümölcsfák apró kertben is nevelhetők), stb. Majd döntsd el a stílusát: viktoriánus, japán, stb. És utána jöhetnek a növények: fák?, cserjék (dísz, gyömölcs)?, évelők?, egynyáriak?..

Aztán ha felmerül benned valami kérdés, csak írjál nekem. Szívesen segítek, ha tudok!;o)

2011. márc. 4. 23:20

Sziasztok! Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. 1 éve van egy pici virágoskertem. Tavaly nem nagyon nyúltam hozzá hagytam ahogy volt, nőttek benne a virágok... idén szeretném teljesen átalakítani. Milyen virágokat vegyek bele, hogy egész nyáron virágozzon a kertem, mindig legyen ami nyílik. Előre is köszi!

Rózsát lehet kavicsos földbe ültetni? a kertem felett az ablak alá szeretném a kertem nem kavicsos föld...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook