Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Piacképes szakmák, vannak-e egyáltalán? fórum

Piacképes szakmák, vannak-e egyáltalán? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 9. 17:29

Köszi,hogy írtatok :)! már annyira el voltam meg még vagyok keseredve, az osztályból már szinte mindenki tudja mi akar lenni csak páran nem, de ez nem nyugtat meg. 3 lehetőség jött eddig szóba:

1. megpróbálok kimenni külföldre barátommal majd 1 év múlva visszajövünk, és addigra hátha eldöntöm+pénzt szerzek+tanulom a nyelvet, ennek az a hátránya, hogy nem vagyok vmi társasági, talpraesett ember így nem biztos, hogy találok munkát

2. maradok a mostani sulimban vállalkozás és bérügyintézőn, majd megkeresem a pénzt a mérlegképes könyvelőre, ennek az a hátránya, hogy nem találok munkát az ügyintéző képzéssel

3. elmegyek a gyógyszertári asszisztensre, és ha fizetős vagy nem tanítják meg rendesen az anyagot(mert nincs jó híre a sulinak) akkor visszamegyek a sulimba bérügyintézőre és marad a 2. lehetőség

Szerintetek? Egyik sem valami biztató....

2013. márc. 9. 13:29

csak leírom, én mit gondolok.

én világéletemben tudtam mi akarok lenni, mi érdekel, azt is tanultam. piacképes is. kijártam az odavágó szakközepet, BSc-t. egy évig voltam munkanélküli, küldözgettem kéretlenül is az életrajzokat, alig érkeztek válaszok. diplomás ismeretséggel könnyebb lenne, de én vagyok az első a családban. azidő alatt egy interjúra hívtak be, angol nyelvtudás hiányában nem kellettem. meg mosolyogva hozzátették hogy nem nézik ki belőlem, hogy tudnék egy csoportot irányítani. köszi. aztán közmunkás lettem irodában egy évig, tök mást csináltam majd belehaltam. de jobb volt mint a gyári szalag. valószínű jól el is felejtettem a felét annak amit tudtam, pedig igyekeztem fenntartani. persze közben is küldözgettem, az ország másik végébe is, egyszer hívak interjúra, mert tökre megfeleltem volna oda, de addig hívott majd az ürge, hogy nem hívott. lehet hogy van ilyen ember akinek ennyire nem akar összejönni, nem sajnáltatni akarom magam, csak tények. :)) aztán megtanultam angolul, és megint visszavettek közmelósnak, mert megbízható vagyok, és el tudom végezni amit sose tanultam, csak megértettem. egy a gáz, hogy a fizetés nevetséges. eljutottunk oda hogy nagyon de nagyon menni kell innen, és tudod mit sajnálok. hogy én hülye előbb tanultam szépen, és már 28 vagyok mire elindulunk. ha fiatalabb lennék, sokkal könnyebben vágnánk bele, kiben is volt akkor szemernyi félelem is. meg kellett volna fogni magunkat szakközép után és lelécelni. persze most már okos az ember. :) egyszer ezt gondolom, mikor már nagyon kivan a t*köm. máskor meg azt hogy a tudást már senki sem veszi el tőlem, hátha kint lehet vele érvényesülni majd. szóval végülis oda jutottam, hogy nem tudom mi a jó. :)) ha tanulni akarsz, járd ki a gyógyszerészest, egy idő után biztos lehet kint is érvényesüln vele. ha nem, szerintem az sem baj, pár évig melózhatsz kint, iskolába járni később is lehet. hátha addigra megvilágosodsz.

43. Annie1130 (válaszként erre: 42. - 45b4ec3330)
2013. márc. 9. 10:43
Szia!Én mindenképpen olyan szakmát választanék a helyedben, amelyet akár külföldön is készpénzre tudnék váltani. Ezen a gondolatmeneten elindulva, a könyvelő szakmának nem sok létjogosultsága lenne, mivel minden országnak másak az adózási szabályai. Vannak a neten ún. pályaorientációs tesztek. Ha őszintén kitöltöd, megkapod a választ, hogy melyek azok a szakmák, amelyekhez megvannak az adottságaid, érdeklődésed. Ha a gyógyszerészet érdekel, akkor valami hasonló pályán kellene elindulni.
2013. márc. 8. 20:17
Már kb. 2 éve azon gondolkozom, hogy "Mi legyek?" Már rég el kellett volna döntenem, de semmire nem jutok :( . Már le kellene adni a jelentkezést...attól félek hogy kb. 2 év múlva mehetek közmunkásnak. Akármi tetszene vagy elviselném és jó fizetést adna, csak zsákutcába jutok. Könyvelni diploma nélkül nem megy, gyógyszertári asszisztens fizetős + nehéz az elhelyezkedés áhh, feladom
2013. febr. 16. 18:22
Az előzőt máshova akartam írni... a gyógyszertári asszisztensen kívül nem nagyon érdekel semmi. Szóval szerintem marad ez, pár év múlva úgyis megpróbálok majd kimenni külföldre, de valami szakma akkor is kellene, mondjuk már ebben sem vagyok biztos... ha kimegyek érettségi után és pár év múlva visszajövök még akkor sem késő nekilátni.
40. 06718ca650 (válaszként erre: 39. - 45b4ec3330)
2013. febr. 15. 22:16
ha nem érzel elhivatottságot a könyvelés iránt, az agyadra is mehet később. én lagalábbis megőrülnék benne. később, ha kimész, jobban megtanulod a nyelvet, aztán ott is van oskola. :)
2013. febr. 15. 21:27
Bonyolultabb ez mint hittem...szerintem marad a gyógyszertári asszisztens itt Magyarországon később pedig ha kimegyek megyek takarítani vagy valami, ismerősök ott vannak és jól keresnek...
38. 06718ca650 (válaszként erre: 37. - 45b4ec3330)
2013. febr. 12. 18:26
akkor jól láttam én is, hogy jórészt logika kell. a másikról nem tudok nyilatkozni. :)
2013. febr. 12. 16:52
Én beszéltem egy hozzá értő tanárral és azt mondta a könyveléshez alig kell a matek, csak meg kell érteni a logikáját. Viszont egyáltalán ahhoz, hogy pénzügy-számvitelire felvegyenek kellene 400 vagy több pont, nekem annyi közel sem lesz, másféle diploma ami 300 pont körül van meg nemhiszem hogy jó a könyvelőhöz, de írjatok ha tévedek.
2013. febr. 11. 18:08
bár én menekülök előle, pedig agyam lenne hozzá, de grrr, nem akarom. pedig lenne helyem, de áh, annak már minegy. én úgy látom logika kell hozzá jórészt és majd a gyakorlat hozza a többit.
35. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - 45b4ec3330)
2013. febr. 11. 18:05
ó, az ne tartson vissza. rengetegen elvégzik így is. :)
34. syria (válaszként erre: 33. - 45b4ec3330)
2013. febr. 11. 17:31

Annyira utálod a a matekot, hogy erőfeszítést sem teszel javításra?

A matematika a világ egyik legcsodálatosabb, legtökéletesebb dolga. Csak akarni kell megérteni. :)

2013. febr. 10. 17:36
Jól hangzik a jó fizetés és a biztos állás, de 2-3-as matekkal hamar kivertem a fejemből a pénzügy-számvitelt, diploma nélkül meg nem hiszem, hogy annyira kelendő lenne a mérlegképes könyvelő.
32. syria (válaszként erre: 31. - 45b4ec3330)
2013. febr. 10. 11:35

Nem tudom, elég-e hozzá tanfolyam.

De gondolom, a Pénzügyi és Számviteli Főiskola hamar elvezet a könyvelői tudásig. Ráadásul tágabb lehetőségeket is biztosít, mint a könyvelés.

2013. febr. 9. 11:58
Akkor ha elvégeznék egy mérlegképes könyvelő tanfolyamot az elég lenne? Vagy mellé pénzügyi-számviteli ügyintéző vagy valami kell?
30. syria (válaszként erre: 29. - 45b4ec3330)
2013. febr. 9. 11:18

Pedig ha valamivel jól lehet keresni az a könyvelés!

Vállalkozások mindig lesznek, azokkal rengeteg a papírmunka.

Állandóan változtatják a törvényeket, a különböző működési feltételeket. Komoly hozzáértés kell ezek követéséhez. Nem véletlen, hogy pl. a számítástechnikus fiam is felfogadott egyet. A rengeteg munkája mellett nincs ideje foglalkozni a cége adminisztrációjával.

Ja, és hatalmas előnye: otthon is lehet végezni!

2013. febr. 8. 16:33
Rájöttem, hogy hosszabb könyvelés után nagyon unalmas, és szerintem nehéz is...kedvem már nem sok van hozzá ezért gondolkozom, most máson
28. syria (válaszként erre: 27. - 45b4ec3330)
2013. febr. 8. 16:29
Már nem szeretnél könyvelő lenni? :)
2013. febr. 8. 16:16
Mivel egy gyógyszertár van a faluban nem hiszem, hogy el tudnék itt helyezkedni gyógyszertári asszisztensel. Nem tudom, lehet tényleg kevés ez a nettó 90.000 de nem vagyok nagyravágyó, amilyen helyzet van itt falun....ahhoz képest szinte bármi jobb. Itt örül a legtöbb ember ha megvan a napi betevője, se szórakozás, se semmi. Remélem 2 év múlva valahol máshol rám valami jobb vár :)
26. Regin_a (válaszként erre: 24. - 45b4ec3330)
2013. febr. 8. 16:07

De ha ott nem tudsz elhelyezkedni?

És a kenyér, hús, villany nem ugyanannyi vidéken mint a városban?

Ahhoz meg nagy energia kell hogy munka után a nagykertet/állatokat műveld, hogy legyen kiegészitő élelmiszer vonalon

25. Regin_a (válaszként erre: 22. - 45b4ec3330)
2013. febr. 8. 16:04

Az 125ezer brutto


[link]



Jellemzően kezdőként minimálbért adnak, de van képzettségtöl függő bérminimum

[link]

2013. febr. 8. 16:02
Persze, hogy el szeretnék menni innen, csak itteni árakhoz, bérekhez képest úgy ahogy jónak számít a nettó 90.000 Ft.
23. Regin_a (válaszként erre: 21. - 45b4ec3330)
2013. febr. 8. 15:55

Tudom nehéz lehet, de szakadj el a falutol!


Egy faluban még egy fodrász is elég, esetleg kettő

Ha kitanulsz egy szakmát, nagyvárosban vagy a fővárosban el lehet helyezkedni/már ha el/

Lehet hogy könnye beszélek, mert bp-i vagyok és itt éltem le az életem


Egy tini srácnak az apja azt mondta, legyen vasútgépész

Én azt mondtam komputertechnika a jövő

Vasutgépész lett , mire a rendszerváltás is beütött, munka persze semmi a MÁV-nál


Aztán GáborDénes info.főiskola, nyelvvizsga és a világ összes országát a szó-szoros értelmében összejárta már, kiküldetésekben


Ha falusi szinten gondolkodsz semmire nem jutsz az életben, nem mintha mezőgazdász nem lehetnél, ma már gépesitve van sokminden


Mezőgazdász magánvállalkozó viszont rengeteg pénz, mire födet, állatokat, gépeket veszel

2013. febr. 8. 15:27
90.000 Ft nettó fizetésre gondoltam
2013. febr. 8. 15:23
Nem tudom te milyen környéken élsz, de itt falun a vállalkozók vagy a nehéz fizikai munkát végző emberek keresnek csak többet. Ilyesmi szakmákkal nem hiszem, hogy meg lehetne keresni 150-200.000 Ft-ot Bár hidd el, nekem sem számít jó fizetésnek a 90.000 Ft, de jobbra nem hiszem hogy számíthatok.
2013. febr. 8. 15:03

havi biztos 90.000 Ft jó lenne."


Több a 60ezernél , de úgy tűnik fogalmad sincs a kiadásokrol, mi mennyibe bekerül.

És a 90 az brutto vagy netto?


Nincsenek olyanok hogy férfi-női szakma, eltekintve a bányásztól és nehéz fizikai munkátol.

El kellene felejteni az olyat mint fodrász és műkörmös, Dunát rekesztenek velük

Ugyanígy a pincér/felszolgáló

Milyen előmenetel van ezekben a szakmákban, milyen hivatalos pénzt lehet elérni?

Mert egyszer az sem lesz mindegy ha nyugdij korú leszel

Áh, hol van az még!


Én a számítástechnika valamely ágát javasolnám, abban van az egyik jövő. Ez megtalálható az élet minden területén ma már

CNC programozó pl. keresett

És mellette legalább középfokú nyelvvizsga

2013. febr. 8. 14:52
Persze tanulni szeretnék minél többet, ha lehetőségem lesz rá később is fogok. Most viszont hiába 4 körüli az átlagom, ezzel nem mehetek gyógyszerésznek....az érdekelne ennél lejjeb ilyen területen minek lehet továbbtanulni érettségi után?
18. 3f2a864951 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. febr. 8. 14:44

Hat, ha otthon laksz szulokkal (20 evesen el tudom kepzelni), akkor a 90 ezer netto jo, de ha lakast kellene berelned, s mindent magadnak finansziroznod (netan lakashiteled lenne), semmire sem eleg.

Tenyleg igaz, hogy ma hazankban eleg keves dologbol lehet megelni, normalis szinten meg muveszet.

Az elethosszig tarto tanulas fontos (de ugy, hogy egy teruletbe melyebben beleasod magad es nem ugy, hogy a mindenkori piaci szeljarasnak megfeleloen mindig masnak kepezteted at magad)...

Szoval ennek megfeleloen valassz.

2013. febr. 8. 14:26
Hát akkor tényleg ez marad.De fontos hogy szeresd különben szenvedés lesz az életed:O
2013. febr. 7. 21:15
Ami érdekel az a gyógyszertári asszisztens, mindig szerrettem gyógyszerekről, összetevőkről, gyógynövényekről olvasni stb. de nem tudom ettől feljebb milyen képzés vagy diploma szerzésére van lehetőség... a gyógyszerkiadó szakaszisztenst is meg szeretném csinálni, de jobb lenne valami ingyenes...a gyógyszerészhez buta vagyok. Inkább itthon szeretnék maradni, meg amúgy se szeretnék ápoló lenni, tudom ennek az árnyoldalait...semmi pénzért nem szeretnék ápoló lenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook