Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Piaci árus megalázza a vásárlót... mit tennél? fórum

Piaci árus megalázza a vásárlót... mit tennél? (beszélgetős fórum)

1 2
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Michelle.r)
2014. máj. 25. 12:21
Én sem szoktam hangoskodni, bár én inkább flegma vagyok olyankor, bár közben mosolygok....
45. Bcicus (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 25. 11:44
Én sem értem minke jársz oda.
44. michelle.r (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2014. máj. 23. 08:47

Minél bunkóbb valaki, annál elbűvölőbb és kedvesebb vagyok vele. Halkan, mosolyogva, verbálisan zúzom porrá :o)).


A férjem csak úgy hív ilyenkor, mosolygó gyilkos.


Mondjuk szerintem ezt sem kéne, nem vagyok én népnevelő.


Ma reggel a villamoson bazi nagy tömegben furakodott egy idős hölgy az ajtóhoz, szinte midenki igyekezett eltakarodni az útjából, engem kivéve. Rám förmedt, hogy menjek arrébb, mert le szeretne szállni a következőnél. Hátrafordultam és a legangyalibb mosolyommal tájékoztattam, hogy nyugodjon meg, én is, de én megvárom, amíg megáll a villamos.

Aki hallotta, abból kirobbant a röhögés, a néni meg csak annyit hányt rám, hogy szemtelen vagyok.

43. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 20:56

Vannak helyek, ahol ki is van írva, hogy az áruból csak az eladó szedhet. Bizonyos szintem meg is értem, mert vannak, akik agyonra nyomogatják a gyümölcsöt, aztán mégsem vesznek. Én már ezt megszoktam és mindig szólok, hogy érettebbeket vagy éppen ropogósat kérek és ő úgy szed nekem. Ha nem olyant tesz a zacskóba, amit szeretnék, akkor szólok, hogy azt ne!

De a pénzzel kapcsolatban nem volt jogos az eladó hangneme! Én biztos, hogy visszakértem volna a pénzem és az árut pedig ott hagytam volna. Megjegyzéssel: Tudja vannak még árusok magán kívül is, megyek oda! Ezzel nem sértem meg, de többet nem mennék hozzá, sőt el is mondanám az ismerőseimnek, hogy milyen tapló volt velem!

Nagyobb bevásárló csarnokban szokott lenni iroda, ahol a helypénzt és az egyéb dolgokat intézik, ott viszont lehet panaszt is tenni. Ha úgy gondolod, tedd meg nyugodtan! :)

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 20:55

Ne vásárolj nála!

Én is szeretem magamnak válogatni az általam kifizetett árut, ha nem engedik, akkor rohadjon rájuk. Nem olcsó semmi, nehogy már rosszat vegyek meg.

Ha bunkók velem, akkor én is az vagyok. A férjem olyankor menekül:D

Mert én kivárom, amíg mindent szépen becsomagol, feláraz, összeadja, és után a közlöm vele, hogy ugye nem gondolta komolyan, hogy ezeket megveszem, és már megyek is el:DDDD


Kicsit több! Nem baj? Dehogynem! Azért kértem 10 dkg-ot, mert annyi fogy el.

41. d0323f6cea (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 17:10

Vagy verd meg és ne menj oda többé,vagy csak simán ne menj oda többé.

Válassz.

2014. máj. 22. 17:05
Megszabadítanám magamtól.
2014. máj. 22. 15:52

Az eladó köteles a törvényes fizetőeszközt elfogadni.

Ha ebben gátolja a vevőt, a vevő jogai:

- kérheti az üzletben a Vásárlók Könyvét, ahova bejegyzést tehet, és annak törvényes előírása van, hogy milyen lépéseket köteles a továbbiakban megtenni az eladó

- ha nincs Vásárlók Könyve (mert ez esetben gondolom nincs) a Fogyasztóvédelmi Felügyelet részére lehet írni, hogy az eladó a törvényes fizetőeszközt milyen módon utasította el!

38. michelle.r (válaszként erre: 22. - Anita.81)
2014. máj. 22. 15:47

Jesszus, menj egy másik piacra :). De legfőképpen próbálj nem agyalni órákat, napokat azon, hogy egy piaci kofa hogy viselkedett. Nyilván nem a francia nevelőnőjétől látta, és nem is az akadémián toborozzák őket. Ő ilyen és kész.


Csak magadnak ártasz azzal, hogy már most azon kattogsz, hogy fogsz reagálni arra, ahogy a jövőben hallod majd.

37. michelle.r (válaszként erre: 10. - Anita.81)
2014. máj. 22. 15:43
Nem, nem mondhatja, törvényes magyar fizetőeszköz az 5 forintos is.
36. michelle.r (válaszként erre: 6. - Anita.81)
2014. máj. 22. 15:42

Hova szeretnéd bejelenteni? A bunkóságot semmilyen jogszabály nem tiltja. Úgy viselkedik, ahogy akar. A vásárló meg ott vásárol, ahol akar.


Ezzel az erővel a fél országot fel/be lehetne jelenteni.

35. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 13:06
Nem kell bunkókkal foglalkozni.
34. IzaHold (válaszként erre: 33. - Loch ness)
2014. máj. 22. 13:02
Igen, a higgadtság nagyon fontos szerintem is!
33. loch ness (válaszként erre: 26. - Anita.81)
2014. máj. 22. 12:47

Úgy értettem, hogy ha van rá módod, kerüld el minél messzebbre, akkor nem irritál annyira, vásárolj távolabbi eladótól.

Ha kicsi a piac, akkor viszont tényleg érdemes megfontolni, hogy esetleg észre téríted valami olyan érvvel, amit itt a többiek javasolnak. De csak ha higgadtan tudod tenni, ne süllyedj le az ő színvonalára.

32. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 12:12

Ha valaki velem ilyen hangon beszélne, megkérdezném tőle, miből él meg, mert nem a levegőből, hanem abból, amit többek között tőled is elvesz, mert vásárolsz nála.


Egyéként mond neki, az ismerősöknek mondani fogod, ne jöjjenek hozzá, mert nem értékeli a vásárlóka.

Másnak is ez lehet a baja vele, csak senki nem mer szólni, nem tudom miért.

2014. máj. 22. 12:03

Az ember azt ad amit kap!Megalázott?Tedd meg vele Te is!

Én úgy hozzá vágtam volna zacsistől a cuccát,hogy a mentő vitte volna el!!Mi az hogy nem fogadja el a pénzt?Köteles,ha csak nem zacsiba kilószámra viszi az ember az aprót.

Velem csak egyszer csinálta volna meg,többet nem megyek oda!Az hogy a többi vásárlóval is bunkó,az legyen a többiek problémája!

2014. máj. 22. 11:28
Amikor azt mondta, azt is el kell adni, visszakérdeztem volna, a rohadtat? Aztán kis szünet után mondtam volna, hogy azt a kukába szokás dobni. 5ft-os: köteles elfogadni, ha nem tömegesen viszed! Megkérdezném, fennhangon, mióta bűn 6db öt forintossal fizetni? Ha megaláznak, báránykából is érdemes kicsit oroszlánná válni, ha az a cél, hogy máskor ne merjen ilyen lenni. Amúgy én sem mindig vagyok ilyen lelkiállapotban, megértelek, de ne hagyd magad! Amúgy meg, feléje se néznék többet! Majd rájön, ha így tesz mindenki. Ne hagyjuk magunkat elnyomni.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 11:21

Eleve nem értelek, ha egyszer már megbántott, car árút is ad, mi a francnak mész hozzá vissza. Ha 100 éve járok is egy bizonyos eladóhoz, és nem tetszik az árúja, rosszat akar rám sózni, az életbe többet felé se nézek.

Nem tudom , már most mit tudsz tenni, mert, hogy nem fogadta el a pénzt, arra tanúnak is kell lenni valakinek. Ha tényleg ilyen eladó, majd elmaradnak a vevők tőle.

2014. máj. 22. 11:20
Dehogynem! Pontosan, "csakazértis" a szomszédjától vásárolnék, miközben hangosan mesélném annak az eladónak, hogy borzasztó, mit meg nem enged magának az a másik eladó. Hogy képesek az emberek azt a stílust elviselni és még mindig ott vásárolni, és hogy az ilyen eladót ki kellene a szakmából is tiltani, stb.stb. Jó hangosan, hogy mindenki hallja! :))))
27. 82d45dcd14 (válaszként erre: 22. - Anita.81)
2014. máj. 22. 11:17
Szerencsére ilyennel még nem találkoztam..éppen most jövök a piacról,csupa kedves nénike,bácsika,fiatalemberek,segítőkészek.
26. anita.81 (válaszként erre: 23. - Loch ness)
2014. máj. 22. 11:16

Igen, kicsi piac, vidéken.

Ja, hogy a szomszédjától se vásároljak???


Én sem szoktam általában felhúzni magam ilyeneken. Lehet most feszültebb vagyok a kelleténél.

De azért rosszul esik, ha 2x egymás után hülyének néznek és megaláznak. Örülök, hogy semmiféle kapcsolatom nincs az illetővel. Ezután még ennyi sem lesz.

25. r-iett (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 11:13

Minek jársz hozzá????

Venne nála bármit is a fene

2014. máj. 22. 11:13

Nálunk a városban 2 olyan üzlet van, ahol alkalmazottat foglalkoztatnak "két lábon járó lopásgátló" munkakörben.

Amikor észrevettem, hogy utánam koslat, akkor szembefordultam vele, megkértem, mutassa már ezt+azt hol találom, persze a legfölső polcról szedettem + rakattam vele vissza az árut = láttam rajta, megbánta, hogy egyáltalán elindult utánam. Persze én jókat röhögtem közben magamban, de azóta sem mentem a tájékukra sem! Akármit is akarsz vásárolni, tuti, hogy több helyen is találsz, tudsz venni!

2014. máj. 22. 11:11

Nem tudom, miért húzod fel magad ennyire rajta, amikor semmiféle kapcsolatban nem állsz vele. Én sajnos nagyon fel tudom húzni magam az embereken, de akikkel nem vagyok napi kapcsolatban, azok miatt ritkán.


És miért a szomszédjától vásárolsz? Olyan kicsi az a piac? Nem tudsz jobban körülnézni?

2014. máj. 22. 11:09

Igen. Igazatok van. Nem megyek hozzá többé. De azért engem akkor is baromira fog idegesíteni, ha a szomszédjától vásárolok, közben hallom, hogy így viselkedik..

Egy undok, bunkó, magát felsőbbrendűnek képzelő hárpia.

2014. máj. 22. 11:07

Először is,elnavigálnám,hogy mit és hova dugjon!

Utána felvilágosítanám,hogy belőlem(is)él.

Aztán,visszadobnám neki,a vásárolni kívánt árut!

És,soha többet nem mennék oda!

20. ina87 (válaszként erre: 1. - Anita.81)
2014. máj. 22. 11:07
anyi zöldséges vann miért ott vásárolsz ha igy bánik a vevökel a vevöket megbecsülni kell nem pedig elkergetni,ha nekem valaki nme szimpatikus nyilván nem oda megyek vásárolni!
2014. máj. 22. 11:06
Mondjuk az is lehet, hogy épp valami nagy baj történt az életében, azért ilyen, ez mindig benne van a pakliban. Ha mindig ilyen, az viszont nem megy, mert azért ebben is van egy határ. Szerintem legjobb, ha sosem mész többet hozzá, és esélyt adsz a normálisan viselkedő és normális árut eladó embereknek.
2014. máj. 22. 11:04

Nem mennék hozzá többet. Ha kicsit bunkó valaki, de szép az áruja, azt még valahogy elviselem, de hogy bunkó, és rohadt dolgokat adjon el, ráadásul ilyen szöveggel... Másodszorra már nem mentem volna oda hozzá, az biztos. Ha mindenki így reagál a bunkóságára, akkor a nyakára rohad az áruja, és vagy megtanul normálisabban viselkedni, vagy állást változtat.

A rohadt árut meg nem szabad eladni, én otthagytam volna, ha olyat akar rámsózni.

17. d1e807c461 (válaszként erre: 16. - Anita.81)
2014. máj. 22. 11:03
soha ne tartsd magadban, mert árt az egészségnek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook