Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Philodendron fórum

Philodendron (beszélgetős fórum)


16. 103cacdfd2 (válaszként erre: 14. - Maku2434)
2013. okt. 26. 20:12

Altalaban felulrol;

a fokfoldi ibolyat viszont csak alulrol, mert ha vizet ernek a levelei, elrothad;

2013. okt. 26. 08:29
Mindkettő jó , én a nagyobb vízigényűeket beleállítom langyos vízbe és felszívatom velük a vizet , a többinek csak a földjét , meg néha lemosom a levelét , v ha nem túl nagy cserepes , akkor beleállítom kádba és lezuhanyozom langyos vízzel . A túl kényes növényeket nem igazán szeretem , inkább azokat , amit nagyon könnyű szaporítani önmagából . Most évek óta a Syngónium a kedvencem , mert beéri kevesebb fénnyel , nagyon könnyen szaporítható , 3-5 hajtást ültetve 1 cserépbe hatalmas , gyönyörű cserepest lehet belőle nevelni ! / bocsi , tudom , nem ez volt a kérdés ! /
2013. okt. 26. 08:09
Meg egy olyan kerdesem lenne h a viragokat alulrol vagy felülről jo öntözni?
2013. okt. 25. 18:44
Pont ma törölgettem le:-) koszonom a valaszt
2013. okt. 25. 18:12

Ez tenyleg az erzekenyebb fajta.

A vilagosabb levelek kesobb besotetednek... gondolom, vilagos helyen tartod, hiszen szereti a fenyt. Az also, kisebb, gyengebb level pedig le fog esni.

Azt hiszem, szereti a langyosvizes lemosast is.

2013. okt. 25. 17:55
Köszönöm:-)
2013. okt. 25. 17:32
Ha nem sikerül választ kapnod , írd be a keresőbe a kérdésed , hátha már fent kering a válasz valahol . Rengeteg növény kezeléséről vannak fenn jótanácsok .
9. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2013. okt. 25. 17:29
Ez a fajta lehet , h kényes , a sima mezei Monstera egy könnyen kezelhető , könnyen szaporítható növény , én rendszeresen szaporítgatom , amikor már kinövi a helyét és túl nagyra nőtt . Most is van 5 cseréppel mert sajnálom kidobni amikor darabolom a szárat , olyankor nem csak a fejdugványt gyökereztetem , hanem minden darabot . / éppen olyan könnyen szaporítható mint a yukka + a dracena . / tudom nem ez volt a kérdés !
2013. okt. 25. 17:29
sikerült feltöltenem a kepet. Valaki meg tudna nezni?
2013. okt. 25. 17:20
hogyan kell feltölteni a kepet :) bocsi csak meg itt nem csinaltam kepfeltöltest
2013. okt. 25. 17:15
igen csak mindenhol mast irnak.engem csak ez a sarga level ijeszt meg :( h a többi halvanyabb level is azert halvany mert azis elfog sargulni? :(
2013. okt. 25. 17:14

ismerem 1-2 valtozatat;

oserdei kuszonoveny nagy szabdalt levelekkel, legzogyekerekkel;

a felso levele/i fokozatosan lesznek nagyobbak, illetve sotetednek be;

szeretik a meleg szobahomersekletet;

akkor erzi igazan jol magat - allitolag -, ha a level hegyen megjelenik egy vizcsepp;

ilyenkor mondjak, hogy "sir" a noveny;

hirtelen ennyi;

2013. okt. 25. 17:13
A philodendron nagyon kényes virág, jó ha informálódsz róla több helyen is.
3. forrest2010 (válaszként erre: 2. - 103cacdfd2)
2013. okt. 25. 17:02
Írd be a nevét a keresőbe és menj rá a képekre , egy különlegesen szeldelt levelű növény , nem a megszokott filodendron . / hátha nem tud feltenni képet . /
2013. okt. 25. 16:58
Tennel fel fotot rola??
2013. okt. 25. 16:55

sziasztok


tegnap vettem egy philodendron nevü viragok, pontosabban philodendron xanadu..ma eszrevettem h alul 1-2 pici level sarga, illetve van egy par ami nem olyan elenk szinu mint a többi, ilyen halvanyzöld es nem is olyan vastag..ez uj level lenne??es az az elsargult level mitöl van? szaraz?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook