Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pharmavit hüvelykúp ki mit tud róla? Mennyire jó fogamzásgátlásra? Nőgyógyász ajánlotta. fórum

Pharmavit hüvelykúp ki mit tud róla? Mennyire jó fogamzásgátlásra? Nőgyógyász ajánlotta. (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 19. 15:35

Most vagyok 8hetes terhes,hüvelykúp és szoptatás mellett!

Nem terveztűk,ez nem megbizható módszer,inkább kiegészitő óvszer mellé annak aki szoptat,vagy nem akar hormonokat a szervezetébe juttatni tablettával.

2009. aug. 5. 15:57
Sziasztok!én 1 éve abba hagytam a tablettát és nem is szeretném ujra kezdeni,de egy új kapcsolat elején vagyok és miután a gumi elszakadt bevettem egy esemény utánni tabit ,megjott a mens....,es ezalatt az idő alatt ezt a hüvelykúpot használjuk...mit gondoltok hatásos mert így ahogy vissza olvastam jó és rossz is van írva...?????????
18. Lirori
2009. júl. 3. 10:17
Szia a terhességem előtt mi is azt használtuk a férjemmel, nekünk nagyon bejött, biztonságos. Csak próbáld ki, mert nem mindenki bírja, valakinek folyása lesz tőle.Egy próbát megér.
17. Rika1 (válaszként erre: 14. - Agitamas)
2009. júl. 3. 00:05
Nem csak a páromat csípte a tabi engem is:(
16. Rika1 (válaszként erre: 9. - Sena)
2009. júl. 3. 00:02
Erősíti, de egyáltalán nem vészes!
15. Rika1 (válaszként erre: 11. - Whitehill)
2009. júl. 2. 23:59

Igen a kúp íze, mert az valami bűn rossz volt pár éve mikor elkezdtük alkalmazni. Azóta sokat javult, mert közben közvélemény kutatás is volt ez ügyben. Tehát a gyártó is odafigyel a véleményekre:))

Azért írtam ízt, mert ez elolvadás után bizony visszafolyik, tehát tudni kell, hogy mikor kerüljön fel:))

2009. jún. 19. 07:21
mi is kipróbáltuk a tabit,de a páromat nagyon csípte,így abbahagytuk a használatát
2009. jún. 18. 22:30
:)
12. whitehill (válaszként erre: 8. - Rika1)
2009. jún. 18. 22:23
Rika1-nek ment :D
2009. jún. 18. 22:23
Íze? A tabi íze? Mert nekem a kúp íze jött le a harmadik mondatból :P
10. 2d5a00656a (válaszként erre: 9. - Sena)
2009. jún. 18. 22:09

Nem nem így működik.

A spirál mechanikai és kémiai úton gátolja a spermium hüvelyből méhbe jutását,és ezzel a megtermékenyülést.Ha már megtermékenyült a petesejt nem csinál semmit ...

9. Sena (válaszként erre: 8. - Rika1)
2009. jún. 18. 22:08
A spirálnak az a működési elve hogy a megtermékenyült petét (ami végülis már egy élet) nem engedi beágyazódni. Nekem ez nem szimpi. Vagy nem is így van? Lehet hogy hülyeséget írtam, még nem olvastam utána. Viszont azt tudom hogy a mensit erősíti.
2009. jún. 17. 00:08

Nos a véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy nekünk bevált. Már három éve folyamatosan ezt használjuk. Eleinte borzalmas volt az íze, viszont szerintem sokat változtattak rajta azóta.

Már van ilyen fórum több is, ezért ide nem tudok semmi újat írni, ha csak azt nem, hogy jobban bevált, mint a tabletta változata.

Ha viszont már nem akartok több gyermeket én a spirál mellett voksolnék. 17 évig volt nekem is fenn, és teljesen panaszmenetesen.

A spirál levétele után tértem át a kúpra.

7. Sena (válaszként erre: 6. - Dius81)
2009. jún. 15. 19:55

Azért a rendes fogamzásgátló mellett nem kell izgulnod, nagyon ritka hogy amellett valaki teherbe essen.

A 2. gyerek után már én se merem használni a hüvelykúpot, valami tutibb módszer kéne.

2009. jún. 12. 21:58

én tabit használtam, nekem is égető érzés és nem bízom benne túlzottan, sőt a én dokim is ingatta a fejét, azt modta, akkor inkább a szopis tabi.


na, egy ismerősöm meg az mellett lett terhes.

15 hónap van a két gyerkőc között.


már nincs tejci,átálltam a rendes foggátlóra.

de így sem vagyok teljesen nyugodt, bár egyik sem 100%.os, sajnos.

5. Sena
2009. jún. 12. 21:42
Én nem tapasztaltam semmi csípő érzést. A nedvesítő hatás kifejezetten jól jött szülés után a szoptatós időszakban. Én csak azt nem szeretem ebben a módszerben hogy a párom kezdeményez, én meg kimegyek vacakolni a kúppal, szóval nekem kicsit hangulatromboló.
2009. jún. 12. 21:33

Szia!

Mi is a Pharmavit-et használjuk. Nekünk bevált. Igaz az első két -három alkalommal nekünk is csípett, mert van egy bizonyos fertőtlenítő hatása is, de utána nem vettük észre.

2009. jún. 12. 21:23

Szia!


Hááááát, nekem, nekünk a párommal egy borzalom volt, őt is és engem is rettentően csípett így mondanom se kell hogy az együttléteinket eléggé megkeserítette...

Meg ha jól emlékszem akkor nagyon csúszós is lettem tőle, a szaga is borzalmas...

A kúp után döntöttem úgy, hogy inkább fogamzásgátlót szedek.

Viszont arról, hogy mennyi véd, hááááát, a nőgyógyászom is rázta a fejét...


Szerintem válasszatok más készítményt ha tablettát nem akarsz szedni.


Nálam egy 10es skálán a kúp 2est érdemel....

2009. jún. 12. 21:10
biztos jó de nekem égető érzés volt
2009. jún. 12. 21:05
Pharmavit hüvelykúp ki mit tud róla? Mennyire jó fogamzásgátlásra? Nőgyógyász ajánlotta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook