Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pharmatex.. fórum

Pharmatex.. (beszélgetős fórum)


14. siba22
2014. dec. 21. 17:20
a pharmatexet én közel 10 évig használtam csak önmagában és nem lettem terhes.igaz,oda KELL figyelni a 10 perc betartására mert egyéb esetben tényleg nem ér semmi.a nagy fiam tabletta mellett fogant.szóval nekem a tabletta nem vált be mint jó néhány ismerősömnél.
13. inta (válaszként erre: 10. - Eliana.)
2012. júl. 16. 17:12
Én is csak önmagában. Évekig.
2012. júl. 13. 20:15
Ha nem akarsz gyereket,akkor max.megszakítással használd.Vagy úgyse...
11. eufórbia (válaszként erre: 10. - Eliana.)
2012. júl. 13. 19:17
Én csak önmagában.
2012. júl. 13. 16:35
Aki azt írja, hogy bevált neki az csak önmagában használta a Pharmatexet vagy más módszerrel együttesen?
2012. júl. 13. 16:25
Remélem azért nálam sem lesz baj, csak iszonyatosan megijesztett ez a sok fórum amit olvastam róla.. mert a megszakításon kívül egyik módszerről sem írnak ennyi rosszat.
2012. júl. 13. 16:25
Nekem bevált, de nem a tabletta, hanem a kúp.
2012. júl. 13. 16:24

De ez annyira felháborító, hogy nyomtatnak egy betegtájékoztatót.. és vény nélkül kapható a gyógyszer.. és azt rátudják írni, hogy a hüvelytabletta nem befolyásolja az gépjármű vezetési képességeidet (huh ki gondolta volna..)de azt nem, hogy kombinálnom kéne más módszerrel?:S

Lehet, hogy hülye voltam, mert nem néztem máshol utána csak ugye gondoltam, hogy ha már forgalomba engednek hozni valamit az hatásos, illetve minden információt meg lehet tudni egy betegtájékoztatóról.. de nem.


Szóval így utólag nagyon "megérte" azt a kétezer forintot..


Ne haragudjatok, hogy ide 'piszkítom' az agymenéseimet, de a párom elutazott és nem akarom a nyaralását ezzel elrontani..

2012. júl. 13. 16:19
Én évekig használtam,semmi gondom nem volt vele.A használati utasításra jól oda kell figyelni,mert pár perc is sokat számít!Barátnőm tablettát szedett ahogy kell mégis terhes lett.
5. inta
2012. júl. 13. 16:18

Hello, én évekig használtam, és nem lettem terhes. Igaz, nekem később is nehezen jött össze, de akkoriban, amikor ezt használtam, még nem volt bajom. Nekem bevált, de én is olvastam, hogy nem tartják megbízhatónak.

Amikor én használtam, nem szerettem volna gyereket, de úgy gondoltam, ha mégis besikerül, mindenképp szeretném megtartani, szóval nem aggasztott annyira, hogy nem 100%-ig megbízható. Ha megszületik a (tervezett) babám, utána is ezt fogom használni.

4. 458101abbf (válaszként erre: 1. - Eliana.)
2012. júl. 13. 16:16
Valakinél a 0,7-7 kisebb, mint a 0,5-5. A gyártók honlapján kívül mindenhol rosszabb adatokat lehet amúgy találni.
2012. júl. 13. 16:12

Több barátnőm is használja,és több gyerekük is van,akik pharmatex mellett fogantak.


Betartották a használati feltételeket is pedig...

2. 1d613b23a9 (válaszként erre: 1. - Eliana.)
2012. júl. 13. 16:09

Szia. Van ezekből többféle is, de mivel én sem tartom őket túl megbízhatónak így csak a megszakításos módszerrel egybekötve mertem használni, peteérés előtt és után.

Egyébként meg egyik fogamzásgátló módszer sem 100%os mindegy mellett teherbe lehet esni.

2012. júl. 13. 16:05

Több ilyen témát is találtam de mind nagyon régi hozzászólásokat tartalmazott csak..


Dohányzom ezért nem akartam kitenni magamat a hormonális fogamzásgátlónak. Sok rosszat hallottam már a fogamzásgátló tabletta+dohányzás kombóról..


A Pharmatexről a tv-ben hallottam meg is néztem az oldalát, mindent elolvastam ott amit csak lehetett.. Sőt egy ilyet is találtam:



''A Pharmatex termékcsalád fogamzásgátló hatása

klinikailag igazolt. A fogamzásgátló módszerek

hatékonyságát a Pearl-indexszel jellemezzük, mely a 100

asszonyévre jutó terhességek számát adja meg (vagyis

100, az adott módszert egy évig alkalmazó nőnél

előforduló terhességek száma).

Fogamzásgátló módszerPearl-index**

Hüvelyi spermicid anyag0,7-7 ***

Intrauterin eszköz0,5-5

Condom3-28

Coitus interruptus 8-38


Használata során a Pearl index átlagos értéke kedvezőbb egyéb,

nem hormonális fogamzásgátló módszereknél.*''


Elolvastam a betegtájékoztatót is, mindent betartottam..


Kétszer szeretkeztem a párommal ezzel a módszerrel erre mindenhol csak úgynevezett 'PHARMATEX babákról'' olvasok.. meg, hogy csak megszakítással vagy más módszerrel kombinálva ér valamit..


Ezt miért nem tudják feltüntetni a betegtájékoztatón? Meg ez a ''Használata során a Pearl index átlagos értéke kedvezőbb egyéb,

nem hormonális fogamzásgátló módszereknél.*''" mondat.. Hát akkor ez nem félretájékoztatás?:S Vagy most hogy van ez?


Annyira kiakadtam ezen.. Még jó, hogy csak kétszer használtuk és, hogy pont nem volt peteérésem.. Persze most idegeskedni fogok a hónap végéig, mert nagyon nem jönne jól egy baba most..


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook