Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petőfi-forrás vize, Aszód és Gödöllő között. Kíváncsi lennék, tud-e valaki valami infót a forrás vizével kapcs. fórum

Petőfi-forrás vize, Aszód és Gödöllő között. Kíváncsi lennék, tud-e valaki valami infót a forrás vizével kapcs. (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 8. 12:51
Sziasztok! Én is hatvanban lakom, 10 éve innen hozzuk a vizet, én csak ezt iszom. Csütörtökön voltunk utoljára, akkor láttuk ki van téve a vegyi összetétele. Nem volt nálam fényképezőgép, de legközelebb lefényképezem az összetételét. Ide is felteszem nektek. Én a kávéfőzőgépbe csak ezt teszem, nem vizkövesedik a gép.
2011. máj. 9. 13:40

Sziasztok!

Én hatvani vagyok, már rég szerettem volna kipróbálni a forrásvizet, de most hétvégén merítettünk is belőle egy flaskával.

Szerintetek mire jó a víz, azon túl, hogy iható, bár kismamáknak nem ajánlott. Háziorvosunk is erősen javasolta, de nem részletezte, miért. Ő is azt issza, főz vele stb. Tud valaki bővebbet a vízről? Köszi!

6. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Burkuska)
2011. febr. 21. 12:56

Szia!

Mi Gödöllőről hordjuk, tehát hozzánk tényleg közel van. Azelőtt egy ideje víztisztítót használtunk, ezt most így elpakoltuk, helyette isszuk a forrás vizét. És én is nagyon szeretem. A napokban hallottam a Herbáriában, h erős vesetisztító hatást tulajdonítanak a vizének, erről jutott eszembe, h megkérdezem, hátha hallott valaki egyéb hatásáról is.

:)

5. Burkuska (válaszként erre: 4. - Burkuska)
2011. febr. 20. 20:28
Ja,az még eszembe jutott,hogy lúgos víz,ezt is ott hallottam a forrásnál,hogy nagyon lúgosít:)
2011. febr. 20. 20:27

Halihó:)


Régebben mi is hoztuk onnan,többen mondták,hogy iható és szerintem finom is!

Az biztos,hogy kismamák nem ihatják a nitrát tartalma miatt,nem ajánlott.

Én nagyon szeretem azt vizet,csak nincs közel hozzánk:)

Ti honnan jártok oda?

2011. febr. 20. 19:24
Igen, azt én is tudom, h iható, uis mi is onnan hordjuk a vizet ivásra, főzésre, azt már kiderítettem, h a BME nemtommilyen tanszéke bemérte és iható, szóval ez OK, arra lennék kíváncsi, h tulajdonítanak-e a víznek vmilyen egyéb jótékony hatást. De köszi!
2011. febr. 20. 15:43
Láttam,hogy nincs sok hozzászóló,így benéztem a Googliba,mindent leír róla.Iható,mint általában a források 99,99%-a.
2011. febr. 20. 15:25
A fenti témával kapcs. várom a hozzászólásaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook