Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? fórum

Petevezeték elzáródás - kinek hogyan kezelték? Sikerült utána teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2016. szept. 26. 07:40
Sziasztok! Nehany kerdesem lenne, ha olvasna veletlen valaki. Tavaly egyik oldali hydrosalpinxal diagnosztizaltak, aztan elmentem 2. velemenyt kerni, es azt mondtak, nincs ott semmi. Aztan fel evre ra ujra elmentem egy 3. orvoshoz, aki azt mondja, hogy ugyan van ott valami, de nem olyan mint egy hydro. A tapasztalat az, hogy ovulacio elott nincs ott, azt kovetoen pedig igen, menstruacio elott par nappal erokifejtesre menstruacio-szeru gorcseim lesznek, egyuttlet soran is. De ovulacio elott sosincs semmi bajom. Nektek milyen tuneteitek voltak? Ennyit valtozott a hydro a ti esetetekben? Most volt az eskuvonk, es ebben a honapban mar probalkoznank...
116. gingina (válaszként erre: 115. - Csgabo)
2015. szept. 17. 07:36

Szia.

Nekem 2011-ben ki akarták venni a petevezetékeimet mert el voltak záródva teljesen és a meddőségi központban ezt javasolták.

Meg is volt a műtét, de a műtő orvos úgy döntött hogy nem veszi ki őket mert se begyulladva, se folyadékkal nincs tele. Májusban volt a műtétem, júliusban jelentkeztünk a lombikra. Ott azt mondták, ha augusztusban meg jön akkor menjek be és felírják a gyógyszereket ami a lombikhoz kell. És láss csodát, augusztusban már nem jött meg. Terhes lettem spontán. Nem rég megint spontán lettem terhes, de sajnos nem maradt velünk különböző egészségügyi problémák miatt.

115. csgabo
2015. szept. 10. 09:58

Sziasztok!


Szeretnék segítséget, véleményt kérni.

A problémám a következő: 1,5 éve kiderült laparoscópiás vizsgálat során, hogy petevezeték elzáródásom van (kétoldali). Azonban mivel nem ez volt az LSK fő indoka (ciszta) ezért azt hogy hol és milyen mértékű nem került leírásra a zárójelentésemben.

Ezután Lombik központot javasolt az akkori kezelőorvosom, ahol az első lombikom sikertelen lett. Most mentünk vissza újra (kihagyva 10 hónapot) a lombik központba.

A doki szerint az endo-ál (mivel ez az alap probléma - azonban ezt kezeljük) sokkal fontosabb lenne az elzáródott petevezeték állapotának felderítése - HSG-t javasolt, majd az eredménytől függően a petevezetékek eltávolítását.


Van-e itt esetleg olyan (pro, kont) aki kivetette a vezetékeit a lombikos doki javaslatára és valószínűsíthetően ez okozta a lombik sikerességét? Vagy esetleg olyan aki megbánta ezt?

Nem tudom eldönteni mivel adok nagyobb esélyt magunknak, javítok vagy rontok-e az amúgy sem rózsás helyzetemen.

Válaszokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.

114. Maya18 (válaszként erre: 113. - Onnanoko)
2015. aug. 25. 14:06

Nyilván mindenki maga dönti el, hogy miben hisz, mit próbál ki. De tényként közölni dolgokat, hogy ez hatásos, ez nem - egyik oldalról sem ildomos szerintem.

A lombik mellett én is Avivázom, vitaminokat szedek, ittam gyógyteákat, voltam gyógyfürdőben is, és eszem méhpempőt, stb. És igen, meg lehet, sőt, talán meg is kell próbálni előtte/közben egyéb dolgokat is. De a petevezeték elzáródás NEM olyan mint egy orrfújás. Mert nem mindegy, hogy miről beszélünk, gyulladás miatti (jó esetben átmeneti) letapadásról, ami rendbe jöhet (de az sem 100%, ha hegesen gyógyul, stb.), vagy elzáródásról (ahogy a topik nevében is szerepel), vagy összenövésről van szó. Én ez utóbbira írtam, hogy szerintem nem túl szép dolog lehúzni a lombikot, sőt, életveszélyes és kerülendő dolognak beállítani és csak az ülősóra vagy Harkányra esküdözni.

Meg mit jelent az, hogy beleugrik valaki a lombik programba...? Ha az a diagnózis, hogy egyik oldalon sem átjárható az ember lánya, sőt még a laparoszkópián sem tudják megnyitni (nincs gyulladás, nincs heg - összenövés van, valószínűleg születés óta), akkor felelőtlen dolog "azonnal beleugrani a lombikprogramba" vagy inkább épp az a felelőtlenség, hogy még egy ideig (meddig, évekig?) próbálkozol más, egyéb módokon, mert nem hiszel a dokinak?!

Nagyon sokan általánosságban írták, hogy jajj, nem szabad azonnal lombikozni, mert Harkány, meg ülősó és társai, de nem igazán láttam sehol leírva, hogy ezekkel PÁRHUZAMOSAN azért célszerű bejelentkezni egy meddőségi központba is, mert eleve 2-3-4 hónap, míg első konzira időpontot kapsz. Utána még általában kérnek jó néhány vizsgálatot, ami szintén hónapokig tarthat megcsinálni. Majd, ha valaki nem tud fizetős beültetésre menni, akkor min. fél év a várakozási idő a TB-s lehetőségre. És hipp-hopp már el is telt 1 év...!

De persze, még egyszer mondom, tényleg mindenki maga dönti el, hogy melyik utat választja, miben hisz - csak ne írjunk tényként dolgokat, mert sok "újonc" innen (is) szerzi az infókat és nem túl szép őket sem félrevezetni. De ez persze csak az én privát véleményem.

2015. aug. 24. 10:52

Nyilvánvaló, hogy nem a csodára kell várni. Tenni kell érte, mert magától nem fog rendeződni a probléma. Az én véleményem azonban az, hogy mielőtt beleugrik valaki a meddőség elleni hormonkezelésekbe, legyen biztos abban, hogy más mód már tényleg nincs arra, hogy gyermeke legyen. Én nem hittem el az orvosoknak, hogy csak lombikkal lehet gyerekem szerencsére, és nekünk össze is jött a baba természetes úton.

Szerintem sokkal kevesebb, meddőnek nyilvánított nőnek volna szüksége lombikprogramra, mint ahánynak az orvosok javasolják.

A petevezető gyulladt állapota pedig tényleg hasonlít ahhoz, mint amikor az orr a nátha miatt eldugul. Nyilván túlzó a hasonlat, de a lényeg benne van: ha a gyulladás lemegy, átjárhatóvá válik a petevezető. A gyógyulás folyamata azonban akkor lesz csak tökéletes, ha a szervezet saját magát gyógyítja meg. Lehet átfújást kérni, de ez messze nem lesz olyan eredményes, mintha tényleg regenerálódik. Ehhez az öngyógyuló mechanizmushoz kellenek a természetes módszerek.

Attól, hogy egy módszer olcsó vagy egyszerű (pl. tengeri sós ülőfürdő), még nem biztos, hogy hatástalan. És nem biztos, hogy a sok hókuszpókusz meg hormonosdi csak azért, mert drága és mert orvosok végzik, biztosan sikeres.


De a legfontosabb: mindenkinek magának kell eldönteni, mi az, ami a saját élethelyzetében vállalható és elérhető, akár lombikról, akár egy harkányi gyógykezelésről legyen szó.

2015. aug. 10. 12:57
Azt még hozzà szeretném tenni, hogy csúnyàn hangzik de ne itt vàrjatok csodàt. Amint lehet orvos, orvos,orvos!
2015. aug. 10. 12:51

Szia! Nekem 2 éve augusztusban vettèk ki a jobb oldali petevezetőm. Azóta próbàlkozunk sikertelenül. Júniusba megcsinàltàk a HSG-ét. Ami azt mutatta, hogy àtjàrható az az egy. Így remélen a

ez a hónap sikeres lesz ☺ Menj el egy meddőségi központnak, segítenek!

110. Maya18
2015. aug. 5. 16:19

Jajj, most lehet, hogy nem leszek szimpatikus, meg már több, mint egy éve nem is járt itt senki, szóval, talán nem is olvassátok. De elég sok butaságot olvastam itt.

1.) A petevezeték elzáródás olyan mint egy orrdugulás. Mi van??? Ha csak ennyi lenne, akkor mindenkinek ki lehetne fújni és kb. bezárhatnának a meddőségi központok. Először is, két külön dolog a letapadás és az elzáródás. Az előbbinél ki lehet fújni és jó eséllyel úgy marad, de benne van a pakliban, hogy 2-3 hónap múlva újra letapad. Másodszor: az elzáródást fújkálhatod, meg ülhetsz mindenféle sós vízben, azzal szerintem sok mindent nem tudsz kezdeni. Persze, rászánhatsz hónapokat, éveket az életedből, ha annyira ellene vagy a lombiknak, de csak rohannak az évek, és vártok a csodára. Ez szervi elváltozás, sérülés, nem sok esély van gyógyteákkal nekimenni... Harmadszor: nekem pl. pont úgy magyarázták a dokik, hogy a petevezeték nem egy vízvezetékcső, amit kitisztítanak és utána pikk-pakk 100%-os lesz. Ott vannak csillók pl. amik letapadás, elzáródás után, főleg, ha régóta fennáll, már sosem tudják betölteni azt a szerepüket, hogy segítség a petesejt mozgását a vezetékben.

Én is olvastam a harkányi kúráról, és tök szuper is lehet, tényleg. De azért a lombik ellen beszélni nekem kicsit erős...

Az persze már mindenkinek teljesen magánügy és saját döntés, hogy miről mit gondol. De én őszintén szólva, azon is lehidaltam, hogy valaki azt írta, hogy ő nem akar élete végéig a rákveszély árnyékában élni, és ha természetes úton nem lehet gyereke, akkor sehogy se legyen. Ha nekem valaki ilyet mondana én esküszöm nekimennék.

Szóval, elnézést, ha valakit megbántottam, nem állt szándékomban, csak szeretném kérni, hogy óvatosan az ilyen erős kijelentésekkel, mert mások, akik még az út elején járnak, könnyen tévútra mehetnek és éveket dobhatnak ki az életükből, mert egyesek megmásíthatatlan, kész tényként tálalják a saját történetüket, véleményüket.

Mindenkinek sok sikert!

109. eduarda (válaszként erre: 108. - Onnanoko)
2014. júl. 9. 16:37
Köszönöm,nekem pont illatosítitt thermál fürdőkristály van,akkor ha kipróbálom akkor cserélek sót .KÖSZÖNÖM SEGÍTSÉGED!!!
108. onnanoko (válaszként erre: 103. - Eduarda)
2014. júl. 9. 16:14
Eduarda: DM-es holt tengeri sot vettem mindig, mert az volt a legkedvezobb aru (1.5 kg-os). Fontos, hogy ne legyen se szinezett, se illatositott, csak a tiszta so jo. Ugy emlekszem, hogy tusolas utan kb. 35 fokos, derekig ero sos vizben kellett ulni 20 percet hetente 3-4x.
107. VendrinerPiroska (válaszként erre: 105. - Moni(ka))
2014. júl. 6. 14:39
A természetes alapu gyógyhatásu szerek és növények is tartalmazhatnak hormonokat, tehát nem ártalmatlanok.
106. 2cef577fc6 (válaszként erre: 102. - Onnanoko)
2014. júl. 6. 09:36

Szia!

Köszönöm szépen, ezt még nem hallottam. Velem közölték, hogy végleges és kész. Hát reménykedünk hátha csoda történik!

105. Moni(ka) (válaszként erre: 104. - VendrinerPiroska)
2014. júl. 5. 23:50

Koszonom. Lehet igazad van. En csak gondoltam ki próbálom a barátcserje....rossz nem tehet mert nem tartalmazz hormonok es termeszetes növény.

A furdokad tenyleg jo.

104. VendrinerPiroska (válaszként erre: 95. - Moni(ka))
2014. júl. 3. 23:16

Bocsesz, hogy beleszólok az altiszti beszédbe, de vitexet, ami magyarul barátcserje, bármelyik gyógynövény boltban kaphatsz. Viszont elsősorban a hormonális rendszert teszi rendbe, petevezető elzáródást megszüntető hatásáról még nem hallottam.


Mellesleg én is hallottam a sós ülő fürdők áldásos hatásáról. Állítólag akár csak rendszeres sárvári fürdőkristály elég, a sógornőm ismerőse esett így teherbe.:)

103. eduarda (válaszként erre: 102. - Onnanoko)
2014. júl. 3. 17:16

Szia!

Megkérdezhetem,hogy milyen sót használtál az ülőfürdőbe?és hányfokos vízben ültél?köszi

2014. júl. 3. 15:26
Szememfenye: Nekem annak idejen azt mondta az egyik orvos a petevezeto elzarodas okakent, hogy ugy kell a petevezetoket elkepzelnem, mint a nathas orrot. Ha meg van fazva az ember, az is bedugul, es ha elmulik a natha, ismet szabadon atjarhato. Nekem ez a gondolat sokat segitett, mert megertettem, hogy az elzarodas nem feltetlenul orokre szol!!! Ezert lehetett szerintem az, hogy sikerult mar egy spontan terhesseged. A sos ulofurdo szuper, szepen lehuzza a gyulladast, csak kitartoan kell csinalni, es hetente 4-szer legalabb. Harkany utan en is csinaltam,amig teherbe nem estem (kb. fel evig).
101. Moni(ka) (válaszként erre: 100. - Kolett1980)
2014. jún. 23. 09:53

Szia, én megértelek!!!! Ezt gondolom én is! Ha természetes úton nem akar jönni......hát másképen sem fog!!!!

De, ne keseredj, légy pozitiv, majd lesz baba is!!!

100. Kolett1980 (válaszként erre: 98. - 2cef577fc6)
2014. jún. 23. 08:42

Szia! Köszönöm! Aranyos vagy.


Nekem is úgy tűnik, hogy már csak a lombik maradt. Nálunk viszont én vagyok ellene... de nagyon! Lehet, hogy ez most brutálisan hangzik részemről, de ha spontán nem lehet gyerekem, akkor azt a sors akarta így.


Neked nagyon szurkolok ám!!!! A párod véleménye pedig egy idő után úgyis meg fog változni. :)

99. Moni(ka) (válaszként erre: 97. - 2cef577fc6)
2014. jún. 21. 23:27
Nagyon sajnálom !!!! Az egészet !! En megértem a férjedet is meg téged is! Mi is kb ugy vagyunk, félünk is meg költséges is, meg nem is biztos hogy sikerul...sok minden van! Azert a legjobb ha élvezunk a nyarat , nem gondolkozunk, legalább nem olyan sokat mint eddig. Így össze fog jönni ! Muszáj lesz!
98. 2cef577fc6 (válaszként erre: 96. - Kolett1980)
2014. jún. 20. 18:44

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy negatív lett. De nagyon szorítok, hogy minél előbb szép két csíkod legyen és babás legyél!

Én nagyon szívesen belevágnék, ha lehetne. De hát ez van.

97. 2cef577fc6 (válaszként erre: 95. - Moni(ka))
2014. jún. 20. 18:43

Szia!

Köszönöm szépen, megnézem!

Én készen lennék a lombikra, ha az anyagiak is engednék. Na meg, ha a férjem is szeretné a lombikot. Sajna nem így van. Szeretne babát, de lombikkal nem. Többek között azért is maradt abba az egész (más ok is volt), a sok hormon meg vizsgálat, a lelki részéről meg nem is beszélve. Engem félt nagyon. Ennek a dolognak sem örül, hogy ilyen műtéten gondolkodom. Már az átjárhatóságitól is kiborúlt. Én meg pont az ellenkezője vagyok. Hogy bármit megtennék a babáért, de szó szerint. Csak sokban az anyagi akadályoz.

De igazad van, hogy nem vágsz bele, ha még nem készültél fel. Kell időt hagyni magadnak. De nagyon szorítok neked, hogy minél előbb babás legyél!!

A stresszről meg annyit, hogy ha tényleg okozhat ilyet, akkor nálam is torony magasan vezet.

96. Kolett1980 (válaszként erre: 94. - 2cef577fc6)
2014. jún. 20. 08:02

Szia! Negatív lett a tesztem. :) Gondoltam! Ez volt az utolsó... soha többet. :) Tök felesleges.


Sajnálom, hogy csak lombikkal lehetsz babás... szerintem vágjatok bele! Szurkolok nagyon!

95. Moni(ka) (válaszként erre: 89. - 2cef577fc6)
2014. jún. 19. 23:25

[link]


Szia, ezt erdemes elolvasni! Ez egy gyógynövény ami állítólag segít teherbe esni. A latin neve Vitex Agnus Castus, magyarul tobb variáció is van. Nem tudom hogy ha a mi helyzetünkben jo, de én ki fogom próbálni. Júliusban hozzák nekem Romániából , az se tudom ha itt nálunk kapható. Tobb ismerős, barátnőim vannak aki ezzel segítségével teherbe estek. Kapszula formájában is van meg tinktura. En kapszulakat fogom venni mert egyszerűbb. Nem minden nap kell bevenni hanem csak ovulacio íg. Nem tartalmazza hormonok es nincsenek mellékhatás. Ez egy egyszerű palánta! Rossz nem lehet, én ki próbálom.

Nekem az orvosok azt mondtak hogy az elzárodás egy régebbi sérülést okozhata. De abszolút nem volt semmi, nagyon gondolkoztunk anjaval es nem. Én úgy gondolom hogy a stress miatt van. Legalább is nálam. És általában is a stress bármilyen betegség okozhat. Nagyon kell vele vigyázni.

Talán elmeséléd majd miert nem voltál végig a Lombikon. En nem álok készen erre még azert nem megyek.

94. 2cef577fc6 (válaszként erre: 93. - Kolett1980)
2014. jún. 19. 17:16

Olvastam a másik fórumot! :) Remélem holnap pozitív lesz a teszt!! :)))

Beszéltem a nővéremmel. Van ismerőse az ottani kórzázban, ahol lakik. Az ismerős beszélt a főorvossal. Azt mondta, hogy mivel teljese az elzáródás így csak lombik lehet. Ha nem teljes lenne, akkor még tudnának vele mit kezdeni műtéttel. :(

93. Kolett1980 (válaszként erre: 92. - 2cef577fc6)
2014. jún. 18. 08:06

Velem azóta semmi extra. :) Telnek-múlnak a ciklusok. :) Műtét óta most várom a harmadik mensim. :) Az első pont műtét másnapján jött meg. :) Elvileg holnapra várom... és nagyon remélem, hogy nem fogom érezni. :) :) :)


Endokrinológiai vizsgálatom befejeződött, minden hormonértékem tökéletes. Elvileg már csak egy dolog van, ami okozhatja, hogy nem esem teherbe, mégpedig valami rejtett immunológiai betegség. Utánamehetek, de sok idő, és egy részét nem támogatja a TB, így fizetős lenne. :) Majd még meglátom. :)

92. 2cef577fc6 (válaszként erre: 90. - Kolett1980)
2014. jún. 17. 17:31

Azért érdekelne ennyire, hogy mitől lehet, hogy akkor talán tudnám, hogy mennyi esélyem lenne rá, hogy sikerüljön megszüntetni. Meg tudnám, hogy mire figyeljek oda jobban.

És veled mi a helyezet azóta?

91. 2cef577fc6 (válaszként erre: 90. - Kolett1980)
2014. jún. 17. 17:29

Szia!

Nekem semmit sem mondtak, hogy mitől. Ezeket olvastam én is a neten, amiket írtál. Én 2010 májusában szültem, akkor még rendben volta a dolgok. Spontán terhesség volt. Utána történhetett valami, ami ezt okozta. Ezt nem értik az orvosok sem (akikkel én beszéltem). Többször is vizsgáltak és semmi kórósat sem találtak. Fetőzést sem találtak, meg nem is vettem észre, hogy bármi is lett volna közben. Lombik előtt is voltam mindenféle vizsgálaton és ott sem találtak semmit. Felső léguti megfázásom volt, de akkor ovosnál is voltam vele és kaptam gyógyszert. A lombikos doki azt mondta, hogy az nem számít. Kismedence gyulladásnak kellett volna lennie, vagy sűrű felfázásnak. Nekem amikor jön meg akkor néha, meg amikor megvan az elején szokott fájni kicsit a derekam. Egyáltalán nem vészes. De erről is mindig tájékoztattam az orvost. Egyszer volt, hogy már jóval előtte megkezdte (a próbálkozások közben). Voltam orvosnál, uh meg minden volt, de nem talált semmit (ugyan ez a doki műtött egyébként). Lehet, hogy a gyógyszertől volt, amit közben szedettek velem (akkor azt hitték, hogy a duphaston majd megoldja, hogy terhes legyek). Vagy úgy voltam felfázva, hogy semmit sem vettem észre. Másra már nem tudok gondolni. A nőgyógyászok is meg mindenki tőlem kérdezte, hogy de hát mégis akkor hogyan szülhettem én spontán terhességből előtte? Meg alig telt el egy kis idő, mégis mi történhetett?

Most olvastam egy lehetőségről a neten, hogy Bp.-n vállalnak helyreállító műtétet. Megpróbálják legalább az egyiket megnyitni. Kicsi az esélye, de akkor is esély. A tb állítólag állja, tehát nem fizetős, mint a lombik. Mivel nem én kértem, hogy kössenek el, hanem így alakult. Egyenlőre gyűjtöm az infókat mindenről.

90. Kolett1980 (válaszként erre: 89. - 2cef577fc6)
2014. jún. 17. 15:53
Szia! Nekem a műtétem után azt mondták, hogy okozhatja sűrű felfázás, sok gombás fertőzés, endometriózis, és egyéb hasban lévő gyulladás is a petetvezeték elzáródást. Kiskoromban elég sokat voltam felfázva, nekem talán azért voltak elzáródva.
89. 2cef577fc6 (válaszként erre: 87. - Moni(ka))
2014. jún. 16. 17:39

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy te is így jártál! Igen elég bunkók tudnak lenni! Engem Fehérváron műtöttek. Téged? Neked mondták, hogy miért záródhatott el? Nekem nem, hiába kérdeztem. Jó lenne tudni, legalább az okát. Utána nézek a tornának is, jó lenne csinálni. Harkányba több ok miatt sem tudok eljutni sajnos. Most úgy vagyok vele, hogy ismét elkezdünk próbálkozni és várjuk, hogy csoda történjen. Mást nem tehetünk. Én nem vagyok a lombik ellen, de sajnos az a lehetőség biztos, hogy kilőve.

Szorítok neked, hogy minél előbb babás legyél!

88. Moni(ka) (válaszként erre: 86. - 2cef577fc6)
2014. jún. 15. 21:22
A Harkány pedig nagyon jo lenne!!!! Ha tudnál oda jutni az sokat segítene !
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook