Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejt donoros baba fórum

Petesejt donoros baba (beszélgetős fórum)


2020. nov. 4. 07:28

Sziasztok! Donorbabás szülőkkel készítek interjúkat, amit aztán könyv formájában fogunk kiadni. Különböző történetekkel, élethelyzetekkel. Spermadonor, petesejtdonor, anonym, nem anonym, egyedülálló, házasságban élő, azonos nemű párok gyerekvállalása donor segítségével, stb... A cél, hogy beszéljünk a témáról, mert ez egy nagyonis létező jelenség és egyre több donorbaba születik, egyre több nő és férfi kerül szembe azzal a helyzettel, hogy donor segítségére van szüksége ahhoz, hogy szülővé váljon. Szeretném bemutatni ezeken a történeteken keresztül ennek az útnak a küzdelmeit, félelmeit, kétségeit, a lelki fejlődés útját, a gyakorlati megvalósítás útját. Megmutatni, hogy milyen erő rejlik az emberben, amikor az anyai- vagy apai- ösztönök dolgoznak benne. Hogy ilyenkor a világot kifordítjuk a sarkából, hogy életet adhassunk a gyerekünknek. Szeretném bemutatni, hogy ez egy küzdelmes, ámde csodálatos út a gyerekvállaláshoz. Szeretném láttatni, hogy nagyon sokféleképpen lehet családdá válni és gyereket vállalni, nem csak a hagyományos módon. És ettől szép az élet és ettől lesznek a gyerekeink is sokkal elfogadóbbak, nyitottabbak, szabadabb gondolkodásúak..


Ha donor segítségével született babád és szeretnél a saját történeteddel segíteni sorstársaknak, illetve érzékenyíteni az embereket, akkor írj e-mailt, röviden írd le a törénetedet és egy telefonszámot is, amin el tudlak érni.

Köszönöm. Kiss Kata kiss.kata83@gmail.com

2020. aug. 11. 21:01
Bennem növekedett, az én testem táplálta, én hoztam a világra. Az anyai érzések, ösztönök ugyanúgy megvannak, mintha a saját petesejtemből fogant volna. Amikor a kezemben tartottam egy perc kétségem sem volt. 20 évet vártam rá, és most leírhatatlan a boldogságom.
7. 44a64b262f (válaszként erre: 6. - Beja)
2020. máj. 19. 20:27

Vannak már kutatások azzal kapcsolatban hogy a szülő anya genetikáját is örökli a petesejt donoros baba. Kb 10-15 %-ban a mienk is.

Amúgy meg teljesen a mienk, mert mi hordjuk ki, mi szüljük meg, ránk fog nevetni először, és sorolhatnám.

Hogy kié volt az a sejtecske nem számít, akinek van már gyermeke biztosan tapasztalta hogy olyan keverék a gyerek genetikailag, hogy az szinte hihetetlen, mindenhonnan nagynéni, nagybácsi, és még távolabbi rokonok jegyeit tapasztaljuk. Ezért én el tudtam fogadni a azt hogy csak így van esélyem hogy még egyszer átéljem az anyaság örömét, vagy fel kell adnom. Hogy kire hasonlít majd ha sikerül nem érdekel, de nem tudom feladni.

6. Beja (válaszként erre: 1. - Anonymvagyok)
2020. máj. 11. 12:47
Szia! Mi most kezdjük Brno-val a petesejtdonoros folyamatot. A kétségek szerintem természetesek..Az édesapa fix, az ő genetikája rendben, de a tied nem lesz benne. Erre gondolsz mikor kétségeid támadnak?
5. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Anonymvagyok)
2020. ápr. 16. 15:32
Van egy fórum pont ebben a helyzetben lévő nők beszélgetnek. Keress rá. Sok sikert az utódhoz.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 16. 13:37

Pont fordítva értettem én. arra gondoltam, hogy más fogja kihordani a babát.


Úgy gondolom, ha így, ha úgy lesz a baba, éppen annyira fogja szeretni, ahogy leírtad. Ez lenne a logikus.

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Anonymvagyok)
2020. ápr. 16. 13:22

Szerintem mindegy hogy azt az apró sejtet nem a te tested hozta létre, hisz ha sikerül a te tested fogja kihordani és a világra hozni.

A te gyereked lesz, persze hogy imádni fogod!

2. matyera (válaszként erre: 1. - Anonymvagyok)
2020. ápr. 16. 11:10
Szeressétek egymást a pároddal és élvezéttek az életet!! Ne tegyétek tönkre magatokat! Az élet gyönyörű és ha egymással boldogok vagytok, akkor nem kell több 🥰🥰🥰
2020. ápr. 16. 02:08

Sziasztok!

Sajnos nem sikerült 3 lombikom..és az életkorom miatt már többel nem próbálkozom. Egy megoldás maradt..a petesejt donor. De ..kétségeim vannak. Vajon fogom e szeretni? Hogy birkózom meg az egésszel.

Jó lenne beszélgetni olyanokkal akik hasonló érzésekkel vágott (vagy vág) bele...és esetleg már időközben sikerült is teherbe esnie.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook