Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejt donáció fórum

Petesejt donáció (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 16. 20:29
Én úgy tudom ez nem ilyen egyszerű, injekciókúra kell a donornak és a levétel sem kellemes dolog... vmi műsorban volt szó ilyenről...
2011. okt. 16. 20:24
A donornak 35 évnél fiatalabbnak kell lennie. Utánaolvastam a feltételeknek!:)
14. Habospite (válaszként erre: 13. - Ami.)
2011. okt. 16. 20:21
Igen!:) És te is pont ezt az "én gyerekem, de mégsem az enyém" aggályt veted fel.
13. Ami.
2011. okt. 16. 20:17
Köszönöm a választ,de akkor jóra gondoltam magamtól is:)
12. Ami.
2011. okt. 16. 20:16

Választ nem kapunk..:)

Én arra gondolok,h csak a sejtem adom oda,ezt összekeverik az apáéba,és beültetik neki.Ez a tippem.Viszont ez azt jelenti h a baba az én génjeimet viszi tovább,rám fog hasonlítani,és nem az anyukára.Nehéz lehet ez..és annak is aki adja,h tudom van a világban valahol egy "gyerekem",aki lehet tök úgy néz ki mint én.Bár nem érzem h az anyja lennék,mert nem én hordtam ki,nem fűz hozzá kapcsolat,de ha meglátnám,egyből felismerném benne az mozdulataimat a viselkedésemet.Viszont jobb megoldás,mint az örökbefogadás,mert gy átélheti a terhességet,és legalább az apából van benne valamennyi.

11. Habospite (válaszként erre: 9. - Ami.)
2011. okt. 16. 20:16
Leveszik a petesejtet a donortól, megtermékenyítik a leendő apa hímivarsejtével, majd az így keletkezett preembriót lefagyasztják. Ezt egy későbbi időpontban, legtöbbször három hónap múlva, beültetik a leendő anyába, vagyis akinek természetes úton nem lehet babája. Persze vannak a petesejt adásnak feltételei pl. már kell, hogy legyen saját gyereke. Az ember persze szívesen segít ahol tud, csak nekem furcsa lenne, hogy a genetikailag, az én gyerekemet más nő nevelje.
10. 93bb0fbb94 (válaszként erre: 9. - Ami.)
2011. okt. 16. 20:12
Én is pont ezt akartam kérdezni:)
9. Ami.
2011. okt. 16. 19:52

Szegény,nagyon sajnállak,és akiknek hasonló problémái vannak.

Nem igazán halottam erről,mit takar ez pontosan a petesejt-donor?

2011. okt. 16. 19:51
én nagyon szívesen segítek bárkin. én 164cm, 26 éves fekete hajú, zöldes-barna szemű vagyok. nekem már van egy kislányom ő szőkés barna hajú kék szemű lány lett.
2011. okt. 16. 19:50
én nagyon szívesen segítek bárkin. én 164cm, 26 éves fekete hajú, zöldes-barna szemű vagyok. nekem már van egy kislányom ő szőkés barna hajú kék szemű lány lett.
2011. szept. 30. 13:43
Sziasztok, köszönöm a hozzászólásokat. Igen tudom, hogy milyen kezelésen esnek át a donorok, ugyanazon, amin a lombikosok. Nem kis áldozat. Mi túl vagyunk az ötödik lombikon, ami sajnos nem sikerült. Az ok valószínű a petesejt, és most gondolkozunk, hogyan tovább. Ez is felmerült mint lehetőség. Sajnos egyenesági rokon nincs, így ezt a vonalat elvetettük...
5. kutykurutty3 (válaszként erre: 3. - E31f48b5f6)
2011. szept. 29. 18:16
Akkor lehet rosszul tudom, nekem annak idején a barátnőm akart volna adományozni, ha szükség lett volna rá, de hála Istennek nem kellett. Szóval ő nézett utána, és ő mondta, de akkor lehet, hogy nem pontosan tájékozódott. Gondolom nagyon szigorú szabályok vonatkoznak rá, ezért inkább érdemes hivatalos helyről infót szerezni.
2011. szept. 29. 16:19
Nagyon nagy nagylelkűség kell ehhez, mert nagyon komoly hormonális kezelésen esnek át az adományozók.
3. e31f48b5f6 (válaszként erre: 2. - Kutykurutty3)
2011. szept. 29. 16:18
Szerintem nem. A barátnőmnek egy kollégája lánya adta, gyakorletilag vadidegen.
2. kutykurutty3 (válaszként erre: 1. - Osztrovszki)
2011. szept. 29. 16:00
Én úgy tudom, Magyarországon, csak rokon adományozhat. Szerintem nézd meg egy meddőségi klinika honlapján, ott biztosan leírják.
2011. szept. 28. 18:51
Sziasztok, van valakinek tapasztalata a petesejt adományozással kapcsolatban? Ha nincs egyenesági rokon, aki segíthetne, hová lehet fordulni? Egyáltalán van más lehetőség?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook