Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petekevezeték átjárhatósági vizsgálatra kell mennem. Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok? fórum

Petekevezeték átjárhatósági vizsgálatra kell mennem. Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. dec. 8. 21:25
Nekem is volt ilyen vizsgálat,semmit nem éreztem belőle,pedig nem átjárható.
15. Csibe78 (válaszként erre: 14. - Csibe78)
2007. dec. 8. 20:09
Hol dolgoztál?
14. Csibe78 (válaszként erre: 12. - Szamó)
2007. dec. 8. 20:09
És a Te Gergőd is rászolgált a nevére? A mi kisfiunknak nem is lehetett volna jobb nevet választani, mert egy eleven, örökmozgó. A második neve Bendegúz :)
13. Szamó (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 13:20
Hát, én is nagyon remélem, hogy jó lesz az eredmény!
12. Szamó (válaszként erre: 9. - Csibe78)
2007. dec. 8. 13:20

Csibe! Néztem az adatlapod. Nagyon cuki családod van! Az én kisfiam is Gergő.


Ja, és Dorogon dolgoztam.....

11. Szamó (válaszként erre: 9. - Csibe78)
2007. dec. 8. 13:18

Köszi a jó tanácsot és hogy megosztottad velem a történetedet!


Sokat segítenek ezek a sorok.......

2007. dec. 8. 12:49

Sziasztok!

Nekem petevezeték átfúvásom volt. Az ugyanaz, mint az átjárhatósági vizsgálat? Igaz engem nem vittek röntgenre utána.

Az biztos, hogy nálam nagy fájdalmat okozott ez az átfúvás, iszonyatosan fájt, bár nem tartott tovább az egész 2 percnél. Kaptam nyugatót előtte, de még így is nagyon fájt. Kb. 4-szer fúvatták át a petevezetékeimet (két hét alatt) és az utolsónál már altattak, mert látták, hogy mennyire nehezen viselem. De az biztos, hogy egy kisbabáért ez a fájdalom kibírható.

2007. dec. 8. 12:44

Szia!

Én voltam :( és nekem nagyon fájt! De nyugtasson az, hogy rajtam kívül kb még voltak 4-5-en és senkit nem viselt meg, csak engem. Ilyen az én formám :)

Amúgy csak akkor fáj, ha valami letapadásod van, és a kontraszt anyag nem tud simán átjutni a petevezetéken. Ilyenkor egy egy párszor még próbálkoznak, hátha sikerül "felszakítani", ez a jobbik eset, mert van olyan is, hogy hiába a "szenvedés" nincs sajnos eredménye. De egy jó tanács egyél a vizsgálat előtt. Én elkövettem azt a hibát, hogy nem reggeliztem, és a fájdalmon kívül még a vércurkorszintem is a béka s***e alá ment, és még ez is rosszullétet okozott.

Sok sikert!

2007. dec. 8. 12:28
uhh :( remélem jó lesz az eredmény, ha már muszáj átmenj ezen!
7. Szamó (válaszként erre: 5. - Ppiiccii)
2007. dec. 8. 12:17

Köszi! Nagyon aranyos vagy!


Már csak a remény maradt.....

6. Szamó (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 12:16

Ezt azért csinálják, mert nem sikerül összehoznunk a babát. Megnézik, hogy nincs-e elzáródás a petevezetőkben.


Műtéti előkészítés után felhelyeznek valami csöveket, majd irány a röntgen és kontrasztanyagot fecskendeznek be, és látható lesz, hogy átjárható-e....


Valami ilyesmi. Én sem tudom pontosan. Jövő hét szerdán kell mennem....

2007. dec. 8. 12:15

Attól függ, hogy mennyire fáj, hogy átjárható-e vagy nem. Ilyenkor egy kontrasztanyagot fecskendeznek be a hüvelyen keresztül. Ha átjárható a petevezeték, akkor símán kiürül. Amennyiben nem, akkor görcsöket okozhat.

Én szülészeten dolgozom, és azt tapasztalom, hogy inkább csak kellemetlenségről, kényelmetlenségről számolnak be a páciensek.

Ne izgulj, bízz abban, hogy minden rendben lesz!

Pici

4. Szamó (válaszként erre: 2. - Davider)
2007. dec. 8. 12:14

Köszi, hogy leírtad! Én is azt hallottam, hogy fáj, a dokim is felkészített rá.....


Majdcsak túlélem valahogy!

2007. dec. 8. 12:13
miért csinálják ezt a vizsgálatot? és konkrétan mit csinálnak?
2007. dec. 8. 12:09

Szia nekem volt és nekem retenettesen fájt nem akarlak megijeszteni de nagyon fájt még utána is:(


De nagyon sok emberrel taliztam akinek volt soknak nem fájt tehát reméljük nem lesz semmi gond vele és csak én vagyok ilyen kis kényes:-DD


Ja és az sem mindegy hol csinálják az is mindig más élménnyel párosult akikkel beszéltem:)


Ne aggodj annyira nem vészes ne félj tőle az a lényeg:)

2007. dec. 8. 12:05
Petekevezeték átjárhatósági vizsgálatra kell mennem. Kinek volt már ilyen? Tapasztalatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook