Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petefészekciszta magzatban? fórum

Petefészekciszta magzatban? (tudásbázis kérdés)


20. Szabe79 (válaszként erre: 18. - Gabriellka)
2021. márc. 9. 13:24

Sziasztok!

Jó régen nem írt senki ide,de azért megpróbálom 😊 Most èn vagyok ebben a cipőben, ezért kíváncsi lennék mi lett a történet vége nálatok? A 35. Héten közölte a dokim,hogy vagy a húgyhólyaggal van valami vagy petefészek ciszta,nem tudja.... Egy héttel később vissza rendelt. Ez tegnap volt most már biztosra mondta,hogy ciszta. Azt is mondta,hogy az elmúlt héten a baba nem nőtt,de minden mást rendben talált. Csinált ultrahangot, nézett szivhangot... Szóval most tanácstalan vagyok...menjek el másik orvoshoz is vagy várjak egy hetet a következő vizsgálatig? Nagyon jó lenne olvasni,hogy mi történt veletek....

19. a7f41877f6 (válaszként erre: 17. - Gabriellka)
2010. júl. 9. 13:38

Köszi!


Nektek pedig gyors és könnyű szülést/születést és jó egészséget kívánok :))


Majd írj, ha kibújt a kislányotok!

18. gabriellka (válaszként erre: 16. - A7f41877f6)
2010. júl. 9. 13:37
Köszi, én is abban reménykedek, hogy nem az...vagy, ha igen akkor felszívódik :)
17. gabriellka (válaszként erre: 14. - A7f41877f6)
2010. júl. 9. 13:36

Nagyon jó egészséget kívánok Nektek!!

Örülök, hogy jól vagytok!!

16. a7f41877f6 (válaszként erre: 1. - Gabriellka)
2010. júl. 9. 13:35

Szóval mi végig csináltuk ezt.

A 32 hetes uh-n vették észre a 4 cm-es cisztát. Végül nem szívódott fel, meg kellett műteni a lányom 1 hetesen. Kivették a cisztát az egyik petefészkével együtt.

De gyorsan túl voltunk az egészen. A műtét kb. 45 perc volt, 1 hét múlva kivették a varratot és jöhettünk is haza. Azóta semmi problémája nincs vele, teljesen egészséges kiscsaj.

Az egészből egy halvány csík maradt a hasán (csak én látom, hogy hol). Fél évente kell egy ellenőrző uh-ra vinni, de csak elővigyázatosságból.


De ne aggódj, hátha tényleg nem is ciszta, vagy hátha felszívódik!


Ha van valami kérdésed, nyugodtan írj!

15. gabriellka (válaszként erre: 13. - Heni86)
2010. júl. 9. 13:34

Köszi szépen,kedves vagy, hogy írtál.

Remélem a Babucink hamarosan megszületik:)


Igazság szerint Én még bízom benne, hogy nem petefészek cisztánk van, mert az egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt...szóval majd kiderül a szülés után...és remélem nem ugyanabban a cipőben járunk Tanchee -vel!!!

2010. júl. 9. 13:10

És már itt is vagyok :)


Heni, dehogy haragszom! Tényleg szívesen segítek ha tudok.

Nekem is nagyon sokat segített annak idején, hogy "beszélgethettem" egy olyan anyukával, aki szintén átélte ezt.

13. Heni86
2010. júl. 9. 13:03

Szia!


Először is gratulálni szeretnék és nagyon sok boldogságot, jó egészséget nektek!


Nálunk a fórumon (2009 márcusi babócáink) volt egy anyuka, Tanchee aki ugyan ebben a cipőben járt. A pici Reginél találtak anno petefészek cisztát még magzati korban. Remélem nem haragszik, hogy kiadtam a nevét. Ha jól emlékszem írt a naplójába is de nagyon kedves és ha megkeresed biztos segít. :)

12. doresz88 (válaszként erre: 9. - Gabriellka)
2010. júl. 9. 12:48
Na ezért nem pontos az UH. Nekem se tudták sose megmondani pontosra mekkora a feje stb. Mindig más volt a méret. Egyszer nagyobb, aztán meg hirtelen kisebb lett egy hónap alatt... És persze nem akkorával született, mint becsülték.
11. gabriellka (válaszként erre: 8. - Doresz88)
2010. júl. 9. 12:46
Igen nekem is fura ,hogy hogyan lehet ilyen nagy, mikor talán a petefészke ekkorka...
2010. júl. 9. 12:45

Egyébként ha nagyon komoly lenne, azért az orvosok is jobban foglalkoznának vele. Az enyém is felszívódott amúgy.

Ne aggódj, majd ha kint lesz megvizsgálják, és minden rendben lesz! Az UH meg nem olyan pontos, hiába mondják. Főleg méretekben! Lehet hogy csak 1-2 mm...

2010. júl. 9. 12:44
Köszi kedves vagy. Igazán nem aggódok,tudom, hogy minden rendben lesz... csak az a fura, hogy hétfőn egy másik doki-fogadott orvosom-azt mondta a húgyhólyagja az,és nem a petefészek, és minden ok. Elöször Ő is petefészek cisztára gyanakodott, ám látta hogy pisil a Babus, és kiürült a hólyag....Na akkor most kinek higyjek???
2010. júl. 9. 12:42
Az majdnem 4 centi!!!?? Pedig neki még olyan pici a petefészke.... Hát bízzunk benne a dokinak lesz igaza.
2010. júl. 9. 12:40
Ez szerintem csak a hormonok hatására alakulhatott ki nála és majd ez magától felszívódik.
6. kevian (válaszként erre: 4. - Gabriellka)
2010. júl. 9. 12:40
Szerencsére nincs tapasztalatom. De most hallgass a dokira és ne gondolj semmi rosszra. Ha ő azt mondta felszívódik, biztosan úgy is lesz!!!
2010. júl. 9. 12:39

Én még nem hallottam ilyet. Minden esetre ne aggódj most ezen. A babád a fontos, hisz mindjárt kibújik ebbe a nagy világba. :)

Nekem is vannak/voltak cisztáim (pcos) De nekem maguktól felszívódtak. (petefészekben voltak)

2010. júl. 9. 12:37
...de elég nagy nem?????????
2010. júl. 9. 12:37
40 hetes vagyok :) Ma az egyik uh-s Doki azt mondta, a Babámnak az egyik petefészkében 37mm ciszta van :( ...Van valakinek valamilyen tapasztalata? Vagy hallottatok-e valamit ezzel kapcsolatban... Állítólag fel is szívódhat a szülés után, mikor már nem lesz teli a PIcur az Anyai hormonokkal... remélem így lesz!!!
2010. júl. 9. 12:33
mire gondolsz ezalatt?
2010. júl. 9. 12:33
Petefészek ciszta magzatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook