Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petefészekciszta eltávolítása után szeretnék teherbe esni. Mik az esélyeim? fórum

Petefészekciszta eltávolítása után szeretnék teherbe esni. Mik az esélyeim? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Mackóbandi (válaszként erre: 36. - Mackóbandi)
2015. aug. 22. 21:37
Ki a dokitok? Nekem Mika Péter Győrben.
36. Mackóbandi (válaszként erre: 13. - Andesz75)
2015. aug. 22. 21:36
Én is 40 vagyok, hátrahajlik a méhem. Miómát vett le dokim a méh faláról, és én is szeretnék babát.
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Youandme)
2015. aug. 22. 07:15

Ez adott most egy kis reményt....köszi :)

Gratulálok!

2015. aug. 22. 07:12
Nekem is volt 11cm cisztám plusz több kissebb,kivették egyik petefészekkel együtt,3 honap mulva spontás terhes lettem (fiam 3 éves)és tavaly megint terhes lettem spontán (lányom 6 honapos) szoval nekem egy petefészekkel sikerült kétszer is!!!! NEADJÁTOK FEL
2015. aug. 22. 06:58

Sziasztok!

Nekem tavaly volt műtétem,cisztával együtt a bal petefészkem is kivették...azt mondta a doki még simán lehetek terhes..ciklusom a műtét óta 28 napos,kb fél éve próbálkozunk de semmi....hát majd kiderül!

Jó egészséget és kitartást!

2015. aug. 21. 21:15
Hát fáj a derekam, azt hiszem ebből lehet mensi lesz... Elteszem magam holnapra, jó éjszakát mindenkinek.
31. marcsix (válaszként erre: 30. - Pema)
2015. aug. 20. 14:05
Jujj ez.nagyon jo hír :-) akkor sok sikert.kivanok :-)
30. Pema
2015. aug. 20. 09:48
Sziasztok! Tegnap voltam dokinál, felszívódott a ciszta. Azt mondta nem is remélte mert h igen nagy volt 5,2 centis de ügyesen csináltam bármit is csináltam! Amugy málnalevél és palástfű teát ittam szerintem az tette meg hatását! :) Boldogság van. Azt mondta útban van 2 tüszőm is éredni!
2015. aug. 4. 08:45

Szia!


Nekem is volt petefészekcisztám, méghozzá csokiciszta, a durvábbik. Az ilyen nem is szívódik fel, ki kellett venni. Utána elkezdtem a doki tanácsára fogamzásgátlót szedni, ami rendezte a mensimet. Rá három évre babát szerettünk volna, szóval abbahagytam a tablettát, vártunk fél évet, hogy kitisztuljon a szervezetem és elsőre összejött a baba, most épp 39 hetes terhes vagyok :)

Kitartás!

Ajánlom még a halolajkapszulát!

2015. júl. 28. 10:03

Kicwit olvasgattam miket kellene fogyasztani a fogamzás érdekében

[link]

27. marcsix (válaszként erre: 25. - Andesz75)
2015. júl. 28. 09:57
Sajnos nem tudom de elvileg valami hormon felelős a tüsző repedesert tehát valamilyen hormon pótlás esetleg. Szerintem kell hogy legyen valami hiszen a ciszta nem egy normális dolog. Inkább valami rendellenes.mukodes kovetkezmenye. Ovu utáni napokba kegyek dokihoz akkor rakerdezek. De az még odébb van. Van a tüsző repesztes is de azt se.igazán szoktak csinálni ráadásul elvileg a tuszorepeszto az azt mondta a doki hogy növekedésre ösztönzi a tuszot és azért reped meg. Ha pedig már eleve nagyobb akkor az még nagyobb lesz... Valami ilyet mondott. Mindenképp ki kell deríteni dokiktol. Ha valamelyikőtök hamarabb megy dokihoz megkerdezitek?
26. Pema (válaszként erre: 25. - Andesz75)
2015. júl. 28. 09:09
Sokat hallottam,hogy kaptak rá gyógyszert, hogy elmúljon ill utánna h legyen peteérés. Valami csak van....
25. Andesz75 (válaszként erre: 24. - Marcsix)
2015. júl. 28. 08:32
Van egyáltalán a cisztának kezelési módja?
2015. júl. 27. 22:14
Persze ha valakinek jön majd el is megy a ciszta aztán van két rendes hónap amikor ovu jön és nem ciszta akkor.ez idő alatt teherbe lehet esni. Amikor a.domináns tuszobol ciszta lesz abban a honapban nincs tuszorepedes és a pete eloregedik majd a tüsző felszivodik elmulik következő hónapra. Amúgy a.petefészek is felvaltva működik egyszer bal aztán jobb oldalon amíg bal oldali petefészek pihen. Nekem sajnos amikor bal oldalon volt tüsző akkor abból is ciszta lett majd a jobb oldali a következő hónapban ismét ciszta letr.és a rákövetkező hónapban megint bal oldal ami most időben elvileg megrepedt. De három honapbol egyszeri ovuval hiába a legeslegjobb időkben voltunk együtt nem sikerült. A teherbeeses a jó időben való probalkozaskor is csak 20szazalek. Tehát nagyon minimális. Egyetlen doki se mondja nekem azt hogy sokszori ilyen alkalom után a cisztat megvarjuk hogy eltunik e. Kezeljék igenis ha az ember babát szeretne mert a legjobb esetben is kevés esély van a teherbeesesre hát még ha 3 honapbol kettő honapvan nincs is ovu baba helyett csak cisztat kapunk. Szóval az orvosoknak ezt meg kell erteniuk és felfogniuk a problemankat és igenis a lehető legkedvezobb dolgot kell javasolják.
2015. júl. 27. 19:25

Ami biztos hogy ciszta és ciszta között is van különbség. Két barátnőmnek is volt cisztája. Egyiküknek hamar felszívódott, nem volt gond. Másik barátnőmnél sok apró ciszta volt. Soha életében nem védekezett!!!! Így született egy egészséges kisfia.

Még 2 terhessége volt de egyik sem maradt meg. Hogy ennek köze van-e a cisztákhoz, ki tudja? Na de azért ha belegondoltok, hogy mondjuk 20 év alatt 3 terhessége jött össze a ciszták mellett azért ez elég karcsú. :( (egyébként tök egészséges, kórházat csak kívülről látott eddig)

22. Pema (válaszként erre: 21. - Marcsix)
2015. júl. 27. 19:25
Pedig ebben reménykedtem. Sokat olvastam a témában és az orvosok azt mondták hogy lehet teherbe esni ciszta mellet ha van havi rendesen. Már csak abban bízom hogy a jobb oldali jól működik. Akkor legalább 2 havonta van / volna esélyem (ha a párom nem külföldön dolgozna).:/
21. marcsix (válaszként erre: 12. - Pema)
2015. júl. 27. 19:20
Dehogynem. A havi megjon attól hogy a tüsző nem reped meg. Nekem két hónapig így volt. A másik esetben valahogy a belső hasfalba megy a folyad vagy mi de azt is látni lehet uh al. Nekem doki meg is nézte coszta után hogy felszivodott vagy a folyadék a hasban van e. De nem volt
20. Pema
2015. júl. 27. 19:18
Én most leszek 31. de már most is úgy érzem h nem érek rá semmire. Már legalább 5 éve várom ezt az időszakot, mikor minden kapu kinyílik akkor rögtön az elején elbukok valamiben. :(
19. marcsix (válaszként erre: 11. - Andesz75)
2015. júl. 27. 19:18
Az ilyen dokitol elvennem a papirjat hogy ne is tudjon foglalkozni betegekkel. Imádkozzon ő utána.
18. marcsix (válaszként erre: 16. - Pema)
2015. júl. 27. 19:16
Jól teszed. Drukkolok is neked. Mindenképp írd meg mikor mész másik dokihoz és hogy mit mondott.
17. marcsix (válaszként erre: 13. - Andesz75)
2015. júl. 27. 19:14
Az a baj 30 fölött a nők el már nagyobb esély van annovulaciora is. Én is épp a korotokat akartam kérdezni. Én 33 vagyok és nem érek rá.tologatni az időt magam előtt. Nekem 29. Napra jön még. Szerencsére kiszamithato max egy nap késés. Érdekes is hogy a ciszta megzavarja a ciklust de nálam ez nem.látszik. A doki ezzel is akart nyugtatni. De két hónapon át ugye a.petefészek is felvaltva működik ami azt jelenti hogy két hónapig nem volt ovum... Mégsem borult fel a ciklusom szóval a.doki engem ezzel csak ne nyugtasson.
16. Pema (válaszként erre: 13. - Andesz75)
2015. júl. 27. 19:12
Megyek! Nem nyugszom bele, hogy mindig műtsenek azért, ami másnak magától elmúlik. Hátha mond más valami mást!
15. marcsix (válaszként erre: 13. - Andesz75)
2015. júl. 27. 19:11
Uhhh ez is egy érdekes dolog mert nekem még szív alakú a méhem....ez sem egy nyerő dolog
14. marcsix (válaszként erre: 10. - Pema)
2015. júl. 27. 19:10
Állj ki magadért. Ha nem ütközik a babasodassal akkor miért ne lehetne valamilyen gyógyszert kapj? Én is arra fogok most raallni hogy a dokimba nyomatekositsam hogy igenis valamivel kezeljük a cisztat. Nekem a hajam is hullni szokott tőle :-( kicsit tulozni kell hogy régóta probalkoztok és nem szeretnél fölös kört futkarozni meg tolni magad előtt az időt. Én ezt fogom mondani a dokimnak. És határozottan segotseget várok tőle és kezelest annak érdekében hogy sikerüljön a babasodas.
13. Andesz75 (válaszként erre: 12. - Pema)
2015. júl. 27. 19:10

Nekem hátrahajló méhem van és a doki inkább emiatt mondta, hogy nehezebb lesz teherbe esni. Az egyetlen petefészkemre sose mondta, hogy probléma lesz. (Én azt olvastam, hogy az az egyetlen átveszi a másik szerepét viszont így hamarabb "elfárad"-de ezt a doki nem erősítette meg)

Nekem 20-26 naponta jön meg, ezt azt hiszem nem lehet pontosnak mondani.

40 éves vagyok de terhes még sose voltam.


Szerintem menj másik orvoshoz is. Én négynél voltam a biztonság kedvéért. :)

12. Pema (válaszként erre: 11. - Andesz75)
2015. júl. 27. 19:03
A jobb oldalon dermoid cisztám volt ami tele volt hajjal meg szőrrrel, a másikat véletlenül vették észre az kissebb volt, de mivel már úgyis fel kellett vágni, hát kivették mind a kettőt. Most csak a bal oldalon van. A gondom az hogy mindenhol azt olvasom hogy lehet így teherbe esni, semmi baj. Ennek ellenére az orvos hol ezt hol azt mond. Meg azért érdekelne hogy mégis mitől van, mert ha a tüsző nem érik meg és úgy alakul cisztává akkor az gond. Viszont általában ebben az esetben nem jön meg a havi. Viszont ha megreped csak a tüsző nem szívódik fel és abból lesz a ciszta akkor sem jön meg? Mert nekem viszont ilyen gondom sose volt, és napra pontosan jött.
11. Andesz75 (válaszként erre: 10. - Pema)
2015. júl. 27. 18:58

Milyen műtétet csinált neked a doki?

Mindkét oldalon van cisztád?

Már bocsánat de az ima és a cickafark tea mióta elfogadott gyógymódszer? :(

10. Pema (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2015. júl. 27. 18:50
Dehogynem mentem. De csak vakarózik, hogy várjunk hátha felszívódik, vagy akkor műtét megint. De azt nem szeretném mert akkor megint kisebb lesz a petefészkem és akkor hogy lesz nekem baba? :'(Gyógyszeres kezelésről szó sincs, pedig mások mindig azt mondják kaptak gyógyszert ellene. Nekem azt mondta igyam a teát (cickafark én mondtam hogy iszom) meg imádkozzak. :(
9. Andesz75 (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2015. júl. 27. 18:49
A cisztára adjon gyógyszert, erre gondolsz? Erre a gyulladáscsökkentőt adta mert annyira nagyok voltak, hogy az egész petefészkem gyulladásban volt.
8. marcsix (válaszként erre: 5. - Vikyci)
2015. júl. 27. 18:47
Nekem csak a domi tüszőm szokott megmaradni majd 32 mm után kb ez már mensi idő eltűnik. Eddig mindig felszívódott. Csak ez pont elég ahhoz, hogy ne tudjak teherbeesni :/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook