Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Petefészek eltávolítás után fórum

Petefészek eltávolítás után (beszélgetős fórum)


2016. aug. 29. 08:45
Sziasztok,működik még ez a topik? Szeptember 14 .-én műtenek és jó lenne beszélni olyanokkal akik nem régen ,illetve már átestek a műtéten.
2015. máj. 17. 00:04

Az a kérdésem, hogy teljes méh és petefészkek eltávolítása után mennyire működőképes a nemi élet?

Engem viszonylag fiatalon, egy éve műtöttek meg, de nem kapok semmilyen hormonpótlást, mert az kockázatos lenne.Örülnék, ha valaki írna ezzel kapcsolatos tapasztalatot. Köszönöm!

16. Treinamento (válaszként erre: 15. - C130f7eb3b)
2011. jún. 1. 21:20
Szedtem Lenkeit :), meg most is sok vitamint szedek, de a colitis autoimmun, szóval gyengítették is az immunrendszerem. A vitamin meg erősíti. Nem egyszerű. Mindenki mást mond.. meg nekem évek óta véres hasmenésem van, ill. ha nem is véres, de hasmenés az mindig, napi 15x, vagy többször akár, amivel nem tudnak mit csinálni, ezért ilyen rossz a vérképem.
15. c130f7eb3b (válaszként erre: 14. - Treinamento)
2011. jún. 1. 20:54
Szedjél valami ütős multivitamin készítményt! Engem végbéldaganattal műtöttek, ekkor vették ki a méhem és petefészkem is, és annyira legyengültem, hogy azt hittem, itt a vég, de a Lenkei alap vitamin egy hét alatt talpra állított. Azóta tökéletes a vérképem is.
14. Treinamento (válaszként erre: 11. - Hte23)
2011. jún. 1. 19:00
Engem úgy műtöttek, hogy eléggé veszélyes volt, mert nagyon le vagyok/voltam gyengülve (0,3 vas, 80 hemoglobin) és egymillió fölötti volt a throbocytám. Ez az alapbetegségem miatt, amiért kivették a vastagbelem is (colitis). Szóval lehet így nehezebben gyógyulok. Remélem csak ez van...
2011. jún. 1. 18:56
Köszi a válaszokat! Remélem azért jobb lesz minden nap.
2011. jún. 1. 18:36

A fájdalomérzet kortól, a műtét nagyságától és az egyéni fájdalomküszöb mértékétől is függ.

Nagyon sokat szenvedtem és még ma is. A többi nállam a padlón van, ezért nem csodálkozom. Megtanultam vele együttélni.

11. hte23
2011. jún. 1. 18:06

Nekem a jobb oldalit vették ki majdnem 30 éve. (petevezetővel együtt )

Már nem emlékszem mennyire fájt, viszont én meddő lettem ( hajlamos vagyok a gyulladásokra )

Nekem éveken keresztül fájt. Nem vészesen, de peteérés idején ( akkor lobbant be mindig ) minden lépésnél ki akart szakadni a belső részerm.

(nálam összenőtt ennek következtében a húgyhólyag, belek és a méh fala, sőt a mási petevetető is gumicső lett.

A fájdalom attól függ, hogy a szervezeted hogyan reagálja le a beavatkozást. Van akinek fáj, van akinek nem.

10. Treinamento (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2011. jún. 1. 17:39
Köszi!
2011. jún. 1. 17:05
8. Treinamento (válaszként erre: 7. - C130f7eb3b)
2011. jún. 1. 16:49
Szerencsére az nincs.
7. c130f7eb3b (válaszként erre: 6. - Treinamento)
2011. jún. 1. 16:40
Lázad nincs?
6. Treinamento (válaszként erre: 5. - C130f7eb3b)
2011. jún. 1. 16:35
Varratszedésen (most hétfőn volt) mondtam a dokinak, hogy fáj az alhasam és semmit nem mondott rá. De inkább keresek egy másik orvost...az a biztos.
5. c130f7eb3b (válaszként erre: 4. - Treinamento)
2011. jún. 1. 16:30
A műtéti heg érzékenységén kívül másnak nem szabadna fájni szerintem, Te meg elviselhetetlen fájdalomró panaszkodsz. Én a helyedben nem haboznék, legfeljebb azt mondják, hogy másképp reagálsz a műtétre. És ne a nővértől kérj tanácsot, mert ő nem tromfolhatja meg az orvost.
2011. jún. 1. 16:22

Jozsu, a kórházban volt egy nő és neki is kivették a méhét, petefészkét, mindenét és neki se fájt már a kórházban sem. Én akkor megkérdeztem a nővért, hogy ez normális-e, hogy nekem még fáj műtét után 5 nappal és azt mondta igen. Szóval nem tudom.

Nekem kivették a vastagbelem is régebben, talán ezért másabb kicsit...de tényleg passz. A dokim meg...jobb, ha hagyjuk. Max. keresek másikat.

3. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Treinamento)
2011. jún. 1. 16:17
Nekem mind a két petefészkem kivették, meg a méhem is, de nem fájt utána a hasam. Leszámítva, hogy egy darabig nehezen tudtam felülni, mert a műtéti seb fájt, de ez a hasi műtétek velejárója. Szerintem menj vissza az orvosodhoz!
2. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 1. - Treinamento)
2011. jún. 1. 16:15

Szia!


A Nejemnek ua ez volt 18 éve.

Semmi problémája nem volt utána vele.2 évre rá szült egy gyönyörű kislány is.Szerintem nincs miért aggódnod.

A fájdalom minimum 6 hét bármilyen hasi műtét után,de érezni fogod hónapokig.

2011. jún. 1. 16:11

Azért hoztam létre ezt a fórumot, mert 2 hete távolították el a bal oldani petefészkem és lenne pár kérdésem (ha már a dokik nem válaszolnak semmire) azokhoz, akik szintén átestek ilyen vagy hasonló műtéten. Milyen változásokkal jár (hormonok miatt), ki mit tapasztalt stb...

Illetve normális-e, hogy két hét után még mindig nagyon fáj az alhasam? Néha szinte elviselhetetlenül :S, pedig bírom a fájdalmat, volt már pár műtétem sajnos, ennél komolyabbak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook