Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Peteérést jelz ő tesztek... Használt már ilyet valaki? Tapasztalatok? fórum

Peteérést jelz ő tesztek... Használt már ilyet valaki? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 12. 07:14
Örülök, hogy végül sikerült nektek :) Bár én nem is panaszkodhatom, két szép gyerkőcöm van, a harmadik tényleg ajándék lenne :)
2009. jún. 11. 19:18

Évekig vártunk a babára, elmentünk egy meddősségi központba, ahol a vizsgálatok mellett LH teszttel figyeltük a peteérésemet.

A teszt jelzett - 6 éves a lányom :)) - pontosan tudjuk, hogy mikor fogant :))

14. aa35c27f5c (válaszként erre: 12. - *Pillango*)
2009. jún. 11. 19:09

Szia!

Gratulálok a babához, és köszi a segítséget :) Én a mikroszkóppal együtt kezdtem el használni az LH tesztet és az a tapasztalatom, ha az ember betartja az előírásokat, mint pl nem enni-inni a nyálazást megelőző 2 órában, akkor valós eredményt mutat. Mikor először vettem LH tesztet, az azért volt, mert a miki peteérést jelzett, vagyis páfrányosodott, és ezt az LH teszt csak megerősítette. Szóval nem tudom és nem értem, hogy sokaknak miért nem válik be. Az már más kérdés, hogy a baba mindezek ellenére sem jön össze december óta. Jövő héten megyek dokihoz, mert már a tejem is csöpög, szóval itt valami bibi lesz...

2009. jún. 11. 14:50
Elolvastam a lányokat itt. Az a mikroszkóp.. no komment... nem jött be maradjunk ennyiben... Ha vaterán, teszveszen rendeltek lh tesztet ott 100 Ft darabáron kapjátok, csak úgy mondom, szerintem jobban megéri.
2009. jún. 11. 14:48

Sziasztok!

13 hetes várandós vagyok. Az lh tesztek nekem nagyon bejöttek! Neten rendeltem nagyon olcsón, és azonnal teherbeestem tőle, kétszer egymás utáni hónapokban. A ciklus végén, az utolsó pár napban pedig jóstesztkánt használtam, ami ugyanolyan funkció, mint a HGC terhességi teszt. Az lh tesztet alajvetően este kell használni, ha két csík, akkor kell együtt lenni a pároddal. Ha a ciklus végén a mensihez közeledve reggel használod, és egyre erősödik akkor is a második csík, akkor valószínű hoyg sikerült összehozni a babát. A hgc és Lh hormonok összetétele nagyon hasonló, így használható a két teszt szinte ugyanúgy. Mivel nekem havonta csak egy peteérésem volt a 14. napon, a ciklus 26. napján pedig pozitív lett az LH teszt, így gyorsan vettem egy HCG terhességit és az is pozi lett:) Szóval nagyon tudom ajánlani annak is aki babát tervez, és annak is aki pont nem:)

11. aa35c27f5c (válaszként erre: 10. - Arnika01)
2009. márc. 4. 13:46

Szia!

Megkérdezhetem, hogy mi ez a "jósteszt"?? Van pg/53-am, nekem mutatta a peteérést, amire ráteszteltem egy pisilőssel, és pozitív lett. Engem igazából az is érdekelne, hogy van -e olyan módszer, amivel 1-2 nappal peteérés előtt kimutatható, hogy várható a peteérés

10. Arnika01 (válaszként erre: 8. - 92c8ab1dcc)
2008. júl. 28. 15:14
Szia! A mikroszkóp Nekem sem jött be, viszont a sima teszttel azonnal sikerült:). Az is bejött, hogy jós tesz ként használható. Már 3 nappal előtte kimutatta, hogy babás vagyok míg a terhességi teszt negatív volt.
9. zsugabubus007 (válaszként erre: 8. - 92c8ab1dcc)
2008. júl. 28. 15:03

Ez egy mini mikroszkóp.


[link]

itt nézd meg!!!!

2008. júl. 23. 10:45

Mi ez a pg53 pontosan?

kell hozzáű hőmérős dolog is???

ajaj, nem vágom:)))

2008. júl. 21. 22:25
Én PG53-at használtam és tökéletesen meg voltam elégedve vele, jókor-jót mutatott.
2008. júl. 21. 20:18

Ezt ma találtam:


A ciklusban bekövetkező hormonális változások hatnak a hüvely hámjára, a méhnyak által termelt nyák jellegére, sőt a nyál minőségére is, az ösztrogének hatására ún. arborizáció történik. A beszáradt váladék mikroszkópos megfigyelése és a páfránylevél alakzat kialakulása is jelzi az ovulációt, elvileg 90%-os biztonsággal, de ez csak a körülmények nagyon pontos betartása és nagy gyakorlat után ilyen megbízható. És nincs pontos jel az ovuláció napjának, tehát a termékeny 24 órának a kijelölésére.


Hasonló a helyzet az LH csúcs jelzésére alkalmazott tesztekkel is, ezeket a gyanús napokon minden reggel el kell végezni, és így elvileg a termékeny nap megtalálható. Sajnos azonban ez a csúcs igen gyorsan alakul ki, és hamar csökken, és mi nem is a vérben kialakult, hanem késéssel a vizeletben megjelenő csúcsot mérjük, gyakran már későn.


Ultrahanggal is követhető a tüsző fejlődése, de itt is csak utólag tudjuk, meg, hogy a tegnap még meglévő tüsző mára már megrepedt, azonnal elő kellene keríteni a kijelölt apát, de előfordulhat, hogy már a vizsgálat idején is eltelt az a bizonyos 24 óra.


A végére hagytam az alaphőmérséklet-mérést, amit mindezek közül a legjobbnak tartok, mert pont annyira hatékony, mint az előzőek, de olcsóbb és egyszerűbb. Látszólag, mert itt is be kell tartani a szabályokat, de szerencsével és tapasztalattal még idejében és jó helyen lehet a termékeny napot megtalálni.


Elméleti alapja az, hogy az ember testhőmérséklete 6 óra éjszakai alvás alatt lecsökken az egyént jellemző minimumra. Ébredés után a tevékenység okozta hőtermelés hatására ez az ún. alaphőmérséklet picit emelkedik, délután a legmagasabb. A napi ingadozás fél-egy fok. Az alaphőmérsékletet (ébredéskor mért, más szóval ébredési hőmérsékletet) a hormonok is befolyásolják, a ciklus első feléhez képest az ovuláció után az ébredési hőmérséklet már másnap emelkedik, 2-5 tizedfokkal magasabb.


Ha tehát minden reggel megmérjük, igazolhatjuk az ovulációt, igazolhatjuk, hogy volt peteérés, a görbe alakjának feldolgozásával azt is megmondhatjuk, hogy mikor volt. Biztos ciklus esetén a következő ciklusra már előre számíthatjuk, mikor lesz a termékeny nap. Az ovuláció általában a hajnali órákban következik be, és a hashártya-reakciókhoz (fájdalom, vérzés) még egy jelenség, hirtelen 2-5 tizedfokos ébredési hőmérséklet csökkenés társulhat. Ilyenkor a méréskor, ha résen vagyunk, minden együtt van a megtermékenyüléshez.

2008. júl. 21. 07:41

Nekem is van ilyen kis mikroszkópom.Nekem sem sikerült teherbe esnem és akkor vettem.Használgattam de nekem sem igen mutatta amit kellett volna.Már van két fiam, mikor velük lettem terhes nem használtam.Szerintem ezt is sokminden befolyásolja.Úgy emlékszem ha nyállal csinálod akkor evés-ivás, fogmosás ilyesmi megvan ,hogy mennyi idővel előtte legyen.Tehát ne közvetlenül előtte.

Nekem is van egy ismerősöm aki a mikroszkópos módszernek köszönhetően lett terhes a második gyerekével.Naponta többször nyálazgatta mert nem lett terhes.Azt vette észre a többszöri vizsgálat után,hogy ha peteérése ven, tehát páfrányos azzt nagyon rövid ideig csak néhány óráig mutatja.Szerinte ő azért ne esett addig teherbe mert pont abba a kis időben nem voltak együtt.Hát nem tudom, de ő ezt mondta akkor.A lényeg,hogy mikor kitapasztalta a dolgot terhes lett.

A gyerekeim keresztanyja szolott használni tesztcsíkot.Erről nekem személyes tapasztalatom nincs.A múlkor láttam a DM-ben úgy emlékszem 3-4000.- körül van de nem tudom hány darab van benne.Mindent bele lányok!!!

2008. júl. 21. 07:31

Én használtam LH tesztet, ami vizeletsugár alapján jelzi az elkövetkezendő peteérést. Mivel előtte kicsit ingdozott a ciklusom, nagy segítség volt, hogy tudjuk, mikor kell próbálkozni. A legrövidebb ciklust alapul véve, annak közepétől kb. 3-4 nappal előtte kell elkezdeni a tesztelé st.


Mivel egy dobozban általában 5 db tesztkazetta van, ez elegendő kell, hogy legyen egy hónapra, ha jól számolsz. Az első nap (pl. nálam a 11. napon) napközben (úgy hogy 2 óra hosszat nem ittam-ettem előtte) megcsináltam, és megjelent 2 csík, de az enyém halványabb volt, mint a kontrollcsík, tehát negatív. Ha a te csíkod meg sem jelenik, akkor érdemes a következő napot kihagyni, és 2 nap múlva tesztelni újra. Egészen addig kell próbálkozni (a napnak lehetőleg ugyanabban az időszakában), amikor már a te csíkod ugyanolyane erős vagy erősebb, mint a kontrollcsík. Ezt először, ha még nem láttál ilyet, nehéz picit eldönteni, de egy igazi pozitív tesztet azonnal felismersz, a negatívat nehezebb kicsit elvetni.


Ha már egyszer pozitívat kapsz, akkor 24-48 órán belül van peteérés, tehát minél hamarabb akciózni kell a siker érdekében. Érdemes a peteérés előtt pár napig nem közösülni.


Én a DM-ben vettem, LH ovulációs teszt a neve (Be Sure), és kb. 2500 Ft volt az 5 db. Annyit megért, hogy az ember megnyugszik, hogy látja, normálisan működik.


Na, a lényeg, hogy nálunk bevált, már az első hónapban sikerült vele a baba: nem is egy, hanem kettő!!!

2008. júl. 21. 07:30
Én pg 53-at használtam, amikor peteérésem volt akkoris épp hogy ki lehetett venni a másfajta figurákat. Nálam inkább a nyákfolyadék kézzel történő vizsgálata vált be, ill. azzal erősítettem mega teszt eredményét. Szóval nekem nem igazán vált be a teszt. A nyákfolyás nézegetését viszont tudom javasolni, egyszerűbb is, hisz nem kell hozzá semmi eszköz, és egyből látod hogy milyen az álaga. Sok sikert
2. s700
2008. júl. 21. 07:13

Szia!

Én minimikroszkóppal próbálkoztam, de még sosem láttam páfrányosnak. Lehet az is, hogy nem is volt valóban peteérésem. PCO Syndomám van, úgyhogy folyamatos orvosi ellenőrzés alatt állok. De amikor az ultrahang szerint kellett volna lennie, akkor sem láttam semmit....

De van olyan ismerősöm nem is egy, akik állítják, hogy ez a szerkezet segített nekik és már van babájuk.

Szerintem 2-3 ezer Ft nem sok, vegyél egyet és próbálgasd!

2008. júl. 21. 07:03
Peteérést jelz ő tesztek... Használt már ilyet valaki? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook