Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesti jó iskolát keresek! fórum

Pesti jó iskolát keresek! (beszélgetős fórum)


9. Örök Álmodó (válaszként erre: 1. - Hetfeju)
2014. febr. 14. 00:44

Szia, Hetfeju! Ajánlom a figyelmedbe a Rogers Akadémiát.


Ez egy nem iskola :) Konkrétabban az, de magántanulói rendszer, 7-12.-eseknek, pont olyan, amilyet most látni abban a híres TED videóban a 13 éves amerikai sráccal (Logan Laplante). Teljesen szabad, saját érdeklődés szervezi a tanulást a normál tananyag mellett, körülugrálják őket tanárok, mentorok. A lényegi különbség azonban, ami általános ellenérv is az alternatív oktatással szemben, hogy nem könyöklő, öntörvényű gyerekeket akarnak gyártani. Itt arra irányul a nevelés, hogy a fiatal ne eszközként lássa az embert, hogy emberséget gyakoroljon. A kiinduló filozófiájuk, hogy az ember nem attól pusztán boldog, hogy önmegvalósító, hanem hogy eredendően odafordulóan éli életét, ettől lesz emberi. Azt mondják, ez a "társas oázis".Foglalkoznak mindenféle képességű gyerekekkel.


Nem olcsó mulatság, de ha megteheted, nézz rá. Úgy tűnik, ez nemzetközileg is újnak számít. A webcímük a nevük.


Vannak saját órák, kötelező szociális oktatás, elmenős programok. A tanítók, mentorok normálisak. Kosztolányi térnél van. Egyébként a volt Rogers Középiskola gárdája csinálta tavaly, ezt tartják a továbbgondolásnak.

8. trapiti (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. jan. 28. 19:09
Ugyanazon a környéken lakunk, mint Hétfejűék, épp az a gond, hogy a közeli iskola botrányosan rossz :(
7. Hetfeju (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. jan. 28. 18:18
A waldorf is szóba jött, a XVI. kerületit gondoltam. Még bent van a lehetségesek között.
2014. jan. 28. 18:18

Azt nem jeleztem valóban, hogy első osztályba megy most a lányom és ma kaptam egy újabb visszajelzést az oviból, hogy ő valóban nem egy feltétlen teljesítmény orientált gyerek. Nagyon jó képességű, de nem izgatja, hogy másokkal megossza, hogy "villogjon" vele. Sima beszélgetésekben elmond mindent, de nem könyököl a válaszadási lehetőségért. Ez az amiért, nem a versenyistálló a célpontom számára.

És, igen, én is a neten néztem körbe és meg is fogok látogatni pár iskolát, nyílt napokon, de reméltem, hogy vannak saját tapasztalatok, amit meg tudtok osztani velem. Mégis többet ér, mint némi"kirakat" bemutatkozás.

5. Hetfeju (válaszként erre: 4. - Tüzbogyó)
2014. jan. 28. 18:13
Köszi, utánanézek!
4. tüzbogyó (válaszként erre: 1. - Hetfeju)
2014. jan. 28. 10:43
Szia!Én a zuglói Móra Ferenc általános iskolat bátran merem ajánlani!Mind a három gyermekem odajárt és nagyon szerették a tanárokat.A két nagyobbik már főiskolás a kisebbik pedig egy eléggé komoly középiskolába jár!Egyik gyermekemnek sem volt probléma sem a középiskolai sem a felsőoktatási felvételinél!Szerintem az eredményeikhez nagyban hozzájárult az amit az általánosban mint tudásilag mint emberileg kaptak!A mai napig vissza-vissza járnak és jó kapcsolatot tartanak fent a tanárokkal is!
3. Ata06 (válaszként erre: 1. - Hetfeju)
2014. jan. 27. 18:26

Nézd meg a kínálatokat. Menj el a nyílt napokra.

Ami az egyiknek bevállt ,nem biztos, hogy másnak is jó! Gondold át milyen elvárásaid lennének a sulival kapcsolatban.

Nézd meg milyen programokat kínál a suli. Hogy tanítanak, milyen sport vagy bármilyen más külön foglalkozásra van lehetőség.

Nagyon fontos, hogy inkább tanító nénit válassz, mint iskolát. Nem mindegy, hogy boldogan megy-e iskolába reggelente vagy sírva, goymorgörccsel.

Milyen módszer szerint tanítanak?

Milyen az iskola hangulata ,ha belépsz? Világos vagy nyomasztó?

És nem utolsó sorban, milyen gyerekek járnak oda, milyen környéken van.

Lehetőleg ne olyan iskolába írasd ,ahova sokat kell utazni, mert ha szerencsétek van, akkor hosszú ideig oda fog járni! :)

2014. jan. 27. 11:24
Manapság max a waldorfok amik nem versenyistállók.De azok között is van jó és szar.Mint minden ez is tanár és gyerekfüggő.Nézd meg miben jó a gyereked és ennek függvényében keress olyan iskolát,ami közel van a lakhelyetekhez.Iszonyat sokat számít,ha csak egy köpésre van a suli.
2014. jan. 27. 10:00

Budapesten keresnék a XV, IV, XIV kerületekben vagy vonzáskörében jó iskolát. Lényeg, hogy ne versenyistálló legyen és minél inkább szabadon hagyó szellemiséggel, nem szeretnék a lányomból egy rögtön standardosított kockagyereket csináltatni.

Egyébként egy érzékeny, okos, talán picit tartózkodóbb gyerekről van szó, aki nagyon érdeklődő minden iránt. Tud valaki ajánlani, vagy tapasztalatot megosztani velem? Megköszönöm előre is mindenkinek a hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook