Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pesszárium újratöltve? fórum

Pesszárium újratöltve? (beszélgetős fórum)


16. rexa87
2013. nov. 5. 22:27

Helló!

Ugyan rég nem jártatok erre, de hátha valakinek a segítségére leszek. Semmi közöm a céghez azt leszámítva, hogy én használom a terméküket. Még mi is csak most próbálgatjuk, nekem elvileg hátra hajló a méhem de ez eddig nem hátráltatta a használatot.

Bemásolom a blogot ahol rá lehet bukkanni a termékre és talán a reklámszabályzatot sem sértem vele...

[link]

15. Syl1 (válaszként erre: 14. - Kíváncsi64)
2013. márc. 27. 19:56

Esetleg egy márkanevet, vagy valami rá utalót :) kaphatnánk (vagy privibe akár). Régóta keresem ezt a lehetőséget.

Köszi!

14. kíváncsi64 (válaszként erre: 10. - Leilee)
2013. márc. 25. 16:11

Én például mindig is idegenkedtem a gyógyszerszedéstől. Meglehet, az is benne van ebben, hogy volt rossz tapasztalatom akció utáni pirulával, aztán már a naponta szedendőt sem kultiváltam. Ezért is örültem meg nagyon, amikor a barátnőim néhány éve beszámoltak a németeknél kapható korszerű pesszáriumról. Húzós volt az ára, hát még, ha belevesszük a szállítás díját is, de nekem mindenképpen megérte, mert nem kell a legjobb pillanatban kiugrania a férjemnek, nem kell közben vacakolni a gumival, nem kell közben folyton ezzel az egésszel foglalkozni, valójában olyan, mint ha nem is lenne. Ráadásul időközben el is értem abba a korba, amikor már amúgy sem írna fel fogigátlót az orvos.

Egyébként már kapható ez a pesszárium itthon is, konkrétan tudom.

13. vikroca (válaszként erre: 11. - Skarma_)
2013. febr. 13. 14:48
Dr Hamvas Ferenc!
2013. febr. 13. 14:48
Sziasztok! Nekem is elegge meggyült a bajom a gyógyszerekkel Dr Hamvas Ferenc elegge otthon van a pesszaruim kerdeskörben, nekem is ajánlotta, sőt mi több azt mondta h a lányai is ezt használják teljes elégedettséggel! Szóval szívből ajánlom a doktor Urat!
2012. dec. 27. 16:11
Sziasztok! Tudnátok nekem mondani konkrét budapesti nőgyógyászt akivel tudok a pesszáriumról beszélni és nem utasítja el rögtön a kérdést? Nagyon nagy segítség lenne. Az eszköz beszerzését valahogy megoldom, de előtte szeretnék nőgyógyásszal is találkozni. Sajnos az én doktornőm már nem praktizál és még nem találtam meg az utódját. Eldöntöttem, hogy kipróbálom ezt a módszert, de itthon elég nagy kihívás ebbe belevágni :(
10. leilee (válaszként erre: 9. - Missblond)
2012. aug. 19. 10:36
Igen, vannak még szerencsére olyan nőgyógyászok, akikről te is írsz, hogy nem kizárólag a haszon érdekli őket, és még értenek is a szakmájukhoz, csak sajnos ők nagyon-nagyon kevesen vannak. Személyesen még ilyennel sajnos nem volt szerencsém találkozni, viszont akitől hallottam a pesszáriumról meg a méretet is tőle tudom, ő egy nagyon jó orvos pl., a neten keresztül kaptam tőle tanácsot. Nem elképzelhetetlen, hogy újra elkezdenék nálunk forgalmazni a pesszáriumot valamikor, ha van pár ilyen jó nőgyógyász, és még mi nők is tájékoztatjuk egymást a pesszáriumról mint lehetőségről, akkor már mi is tettünk egy kicsit az ügy érdekében, úgy érzem :) Én nagyon úgy érzem, hogy be fog válni, akik rosszat mondanak róla, azok általában azt sem tudják mi az a pesszárium, ahogy írod, ilyenek általában a fiatal nőgyógyászok is. Szerintem most inkább próbáld úgy megközelíteni a dolgot, hogy megpróbálsz örülni annak, hogy bár 10 évig szedted, de végül mégiscsak abbahagytad a gyógyszert, és nem szeded tovább még X évig. Én csak 1,5 évig szedtem, de ha nem jelentkeztek volna mellékhatások az utóbbi pár hónapban, akkor biztos, hogy abba nem hagytam volna a szedést. Ez a szerencse az egészben, hogy mindez ráébresztett, hogy talán ez a módszer nem nekem való.....Nem is fogok kipróbálni több fajtát, mert nem biztos, hogy megbocsátaná a szervezetem, és nem akarok esetleges maradandó mellékhatásokat produkálni magamnak. Amúgy kérdésedre válaszolva, én is azt tapasztalom, hogy valóban elindult egyfajta tisztán látási tendencia a világban, hiszen jó páran akadnak, akik esetében a hagyományos orvoslás csődöt mondott, viszont egy alternatív természetes módszer segítségével rendeződtek a problémái. Nem véletlenül hallunk annyiféle új alternatív terápiról, újra felfedezett gyógynövényekről, biotermékekről, stb. Egyedül az szomorít el, hogy az ilyen módszereknek szinte mindig borsos áruk van, és én elhiszem azt, hogy az illető sokat tanult és sok pénzt kiadott a képzésére, így szeretné azt, hogy a praktizálása során mindez megtérülne. Viszont van aki már olyan pofátlanul drágán kínálja az ilyesfajta kezeléseket, hogy elgondolkodom, vajon ő most tiszta szívvel csinálja azt amit, vagy csupán egy nagy üzleti durranásnak tartja az egészet?!
9. missblond (válaszként erre: 8. - Leilee)
2012. aug. 18. 16:12
Köszönöm!!! Minden gondolatomat megfogalmaztad, amit a fogamzásgátló gyógyszerekkel kapcsolatban érzek. Állítólag fiatalabb nőgyógyászok azt sem tudják, mi a pesszárium, és mivel nem kapható hazánkban, nem is ajánlják. Szerencse azért, hogy van egy-két olyan orvos, aki a természetes eszközök híve és nem kizárólag a haszon érdekli. Jó lenne, ha valaki felkarolná a pesszárium ügyét és forgalmazni kezdenék Magyarországon is, hogy ne bombázzuk hormonnal a testünket már 15-16 éves korunkban. Bárcsak én is előbb hallottam volna erről a módszerről és kimaradt volna az életemből a több mint 10 év gyógyszerszedés. Belegondolni is rossz, mit okozhatott mindez a szervezetemnek. Egyébként csak én érzem azt, mintha elindulna egyfajta tisztábban látás most a világban és kezdenénk visszatérni a természetes módszerekhez? Mintha egyre többen kiáltanának fel, hogy elég volt a gyógyszer- (és élelmiszer)ipar manipulációjából?!
2012. aug. 17. 16:04
Én is pont most rendeltem egyet 60-as méretben, mivel nem szült nőknek az kell, legalábbis az újfatjta szilikon eszközökre ez érvényes. Hamarosan megérekzik. Nagyon remélem, hogy beválik, biztos ami biztos még egy nőgyógyászt is felkeresnék, hogy ellenőrizze le, jól helyeztem-e fel. Sajnálatos azonban, hogy a legtöbb nőgyógyász sok jóval úgysem fog kecsegtetni engem úgy érzem(tisztelet a kivételnek), az eddigi tapasztalataim szerint teljesen rá vannak állva arra a nézetre, hogy minden nő szedjen tablettát és kész. Ugyanis a pesszárium nem vényköteles, itthon már nem is lehet kapni, emögött pedig az van, hogy a receptírás nagy profitot hoz ez pedig nem. Tehát érdekükben áll ellenezni ezt az igenis jónak és mellékhatásmentesnek tűnő módszert.....Ha nálunk megint elkezdenék gyártani akkor a gyógyszergyárak talán még ellenséges lejárató kampányt is folytatnák ellenük, ugyanis jóval kevesebben vennének fogamzásgátló gyógyszert. Ráadásul a szülésig tökéletesen használható egy darab eszköz, csak utána kell újat rendelni nagyobb méretben, mivel ezek szinte bármeddig használhatóak.
7. missblond (válaszként erre: 6. - 2a69f78972)
2012. aug. 16. 21:19
Köszi szépen a jó tanácsokat! Mindenképpen tájékozódni fogok.
6. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - 2a69f78972)
2012. aug. 16. 18:06

Ja és az igazsághoz tartozik, hogy az a méret, amit a nőgyógyász írt fel nekem, az nagy volt, érezhetően.

Önhatalmúlag legközelebb egy számmal kisebbet vettem és az tökéletes volt.

Ezt úgy lehet érezni, hogy ha az ujjaddal felnyúlsz, tapasztalod, hogy teljesen simán rá van tapadva a méhszájra és a gyűrű is fixen áll.

Ha nagyobb, akkor úgy érzed, mintha egy bugyor, vagy zacskó lenne ott. Szerintem ez esetben a gyűrű sem zár hermetikusan.

5. 2a69f78972 (válaszként erre: 4. - Missblond)
2012. aug. 16. 18:01

Kérlek, nézesd meg azért nőgyógyásszal, vagy legalább telefonon kérdezd meg!

Én szültem és 45-ös kellett. Egy kolléganőm pedig nem szült és mégis akkora kellett neki, hogy én a fejemre tudtam volna húzni.

Bár lehet, hogy manapság már egységesítve vannak a dolgok, mert az enyém már nem egy mai történet.

2012. aug. 16. 11:31
Úgy tudom annak, aki még nem szült, egységesen 60-as méret kell. Ehyébként éppen most hívtam fel azt a futárcéget, akiktől lehet rendelni, 60 euró az ára + szállítási költség (2700 Ft). Köszönöm Libra924 a megnyugtató és pozitív hozzászólásod! :) Remélem valóban ilyen egyszerű és nagyszerű ez a védekezési mód! Sok olyan nő életét könnyíti meg, akik a gyógyszer kellemetlen mellékhatásaitól évekig szenvedtek.
3. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Missblond)
2012. aug. 16. 10:50

Én hosszú évekig ezt használtam, teljes biztonsággal!...pedig nekem NAGYON kellet vigyázni, mert pillanatok alatt terhes lettem.


A nőgyógyász mondja meg a pontos méretet, azt beszerzed, bele a kenőcs, egyszerű, nagyszerű, észrevehetetlen, biztonságos.


A feltevést (...és a levételt) kicsit gyakorolni kell, de utána kb. 1 perc.


Csak az együttlét után - úgy emlékszem - 12 órát nem szabad levenni.


Nagyon tudom ajánlani !

2. Syl1
2012. aug. 16. 09:30
Ez engem is nagyon érdekelne. Én úgy tudom, hogy Magyarországon nem lehet kapni, ha valahol mégis, ott is külföldről rendelik.
2012. aug. 16. 09:17
Évek óta keresem azt a fogamzásgátló eszközt, amely nem tartalmaz hormont és biztonságos is. Rábukkantam egy régi, ám elfeledett módszerre, a pesszáriumra, természetesen ma már spermicid krémekkel kiegészülve. Talán újra "divatba jön" ez a védekezési mód, hiszen egyre többen tesszük le a fogamzásgátló gyógyszereket?! Van aki ezzel védekezik vagy tervezi, hogy ezzel fog? Jó lenne tapasztalatokat cserélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook