Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Perzsa macska szőre összecsomósodott, mit csináljak vele? fórum

Perzsa macska szőre összecsomósodott, mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 8. 12:34

Örülök neki :).

Majd esetleg becsalogatjátok néha télen 1órácskára cirógatni és ez is megoldódik.

De most jön a tavasz,beindul a zsongás,majd bandázik a többi cicával:D.

19. Szilvita (válaszként erre: 17. - E300c9a9d2)
2012. márc. 4. 14:44

:)

Én is úgy veszem észre, hogy sokkal jobban elvan, mint bent. Fára mászik, ugrándozik. Csak azt nehezebben viseli, hogy télen nem vagyunk annyit kint ugye, így ő kevesebbet van a közelünkben, de egyébként jól van. A csomókat többé-kevésbé sikerült kibontani, vettem rá spray-t de nem a kedvence:)

18. e300c9a9d2 (válaszként erre: 17. - E300c9a9d2)
2012. márc. 3. 16:49
Tudom,hogy a tiéd nem perzsa,nem azért írtam az ismerősömről:)!
2012. márc. 3. 16:45

Dehogy pusztul el a cica az udvaron!

Van egy ismerősöm,aki panelba lakott 6-8 éve a cicájával..

Elvált nő,gyerek nélkül,olyan 6-8 éve volt vele a cicusa,perzsa,hájas,ivartalanított macska :)Garfield elbújhat mellette.

Ki volt nyalva a feneke a cicának,macskafű,mászókák..

Egy darabig csak Whiskas,majd Gourmet Gold-ot ehetett csak,az sem volt neki mindegy milyen tej....macskatejet kapott.

Ajd,már lassan egy éve összeköltözött egy pasival..

Közös ismerősünknek adta a cicust,aki szintén imádja a macskákat,de elve,hogy a macska helye kint van.A cicus még él, és sokkal boldogabb mint a panelban volt,már nem hájas..szín izom cicus lett,gyönyörű,és nem mindennap fésüli,csak alkalmanként.

Hülyeség ennyire betegesen nyalni egy cica seggét,napi 1 órát fésülni,túlfélteni,mert az a szerencsétlen jószág nem attól lesz boldog,attól mert nem szól.Kell nekik a szabadság!Nem kell megfolytani és rátelepedni szegényre.

A miénk csak este aludt bent volt,hogy akkor sem jött haza csak hajnalban.

Ne is foglalkozz azzal mit írtak, a te macskád legalább szabad és boldog.


Ha olyan láthatatlan a kóc,azt hittem borzasztóbb :),akkor még ráér a fodrász,ha már jó idő lesz.

Alkalmanként megfésülöd,lehet lassan addigra ki is jön.

Ha egy kis napraforgó olajjal átdörzsölöd a szőrét,könnyebb fésülni,de utánna füröszteni kell és bent tartani meg ne fázzon.Én az egérragasztót szedtem így ki.

A sima körömkefe jobban fésül,nekünk jobban bevált mint a kesztyű.

A kesztyű akkor jó,ha lusta vagyok bajlódni vele,ölbedobom és símogatom :)

Ő nem válogat.

16. Szilvita (válaszként erre: 13. - E300c9a9d2)
2012. febr. 26. 20:19

Nem olyan, mint a juhászkutyáé, hanem csak a bőrénél teljesen össze van csomósodva, olyan mint a vatta, tényleg nem tudom máshogy írni, de felette a szőr normális. Így nehéz észrevenni, ha épp nem ott simogatom, akkor nem tűnik fel.

Most kipróbáltam egy ilyen simogatókesztyűt, és a hátán nagyon szépen kibontotta, remélem holnap többre jutok, ha nem, akkor este viszem dokihoz, hogy ahol gond van, levágja.

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, és az együttérzést!

15. Szilvita (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2012. febr. 26. 20:17
Nem perzsa, hanem aszerű, azért írtam, mert hosszú a szőre, hogy ezt ne kelljen magyaráznom. Szoktam fésülni, szerintem most a havas-nyírkos idő miatt lett ilyen, mert mint írtam még sosem fordult elő, pedig 8 éve velünk van. Van meleg helye, de azért attól tartanék, hogy csupaszon kirakjam, nyilván.
2012. febr. 26. 19:02

1. Perzsa macska nem kintre való macska, nem fog sokáig élni.

2. Napi rendszerességgel 1-1,5 órát kell egy perzsa macskát fésülni, hogy szép legyen a bundája, kezelhető. Ha ez elmarad, akkor csomós lesz, akkor le kell vágni a bundáját, más megoldás nincs.

2012. febr. 26. 18:16

Ha ngyon rasztás a cicus,mint a juhászkutyák,te jó ég!

Akkor bizony nagyon nehéz.

Tényleg vagya cicakozmetikus, ha pedig nem sürgős akkor ráér tavasszal szőrteleníteni a drágát.

Remélem sikerül megoldanod!

2012. febr. 26. 17:56

A mi cicánk 12 éves lesz idén, az első években okozott gondot, de azóta megtanultuk, hogy sűrűn kell fésülni. Tavasszal valahogy ellazultunk és el kezdett csomósodni a szőre, de hajvágó géppel megnyírtam:)

Mi is szoktunk adni neki krém szerű valamit a kajájába, ami a szőrét ápolja, valamint van olyan száraz kaja is, ami kifejezetten a perzsáknak ajánlott a szőrük miatt.

11. timycat (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2012. febr. 26. 16:46
van filcesedés kibontására valami spray, keress rá neten
2012. febr. 26. 16:45

Borotváld le :).

Csak vicceltem,szegény cica.

Körömkefével is próbálhatod kifésülgetni,ha ölbe veszed.Ami végképp nem jön ki, körömvágó ollóval kivágod.

Nekem olyan volt,hogy a cicánk egérragasztóba fetrengett,igaz nem perzsa,de közepesen hosszú szőrű..vicces:),étolajat locsoltam a szőrére és úgy fésülgettem körömkefével.Egy másik kisfésűvel pedig a ragasztót a körömkeféből,majd megfürösztöttem.

A gyantát is mindíg olajos kendővel töröljük le,innen jött az ötlet,és bevált.

Fürdetés közben is próbálhatod körömkefével fésülni,de olyankor nem olyan nyugodtak,bajlódós.

9. Szilvita (válaszként erre: 8. - Szilvita)
2012. febr. 26. 16:28
Megtaláltam, köszi, fel is hívom.
8. Szilvita (válaszként erre: 5. - Gyongyi0313)
2012. febr. 26. 16:22
Van ilyen?
7. Szilvita (válaszként erre: 3. - Margareta51)
2012. febr. 26. 16:20
Mivel nyírja? Géppel? És hagyja a macsek? Egész jól tűri, hogy vágom a szőrét, csak olyan csomós, hogy alig haladok, van ahol öklömnyi. 8 éve van nálunk még sosem volt ilyen, de volt egy bejáró cicánk, valószínű a tesója, és ő volt egyszer ilyen, le is tudtuk vágni ollóval neki a csomókat pár óra alatt, de akkor volt segítségem.
6. natina (válaszként erre: 1. - Szilvita)
2012. febr. 26. 16:20
Nekem két perzsám van sajnos csak félsikerreé fésülöm őket, most ajánlottak egy spray-t pézsma zsirral és könnyebb lesz fésülni, kisváros nehéz kivárni mig a megrendelt áru megérkezik. Ezt általában kutyáknak javasolják, de aki ajánlotta az mondta, hogy perzsának is jóé
2012. febr. 26. 16:17
vidd el cica kozmetikába. Ott nem altatják el, csak szakszerűen lefogják. Csak olyanhoz vidd, aki régóta csinálja. Az unokatesómat szakszerűtlen hozzáállás miatt harapta meg a macskája, és az ujja azóta "oda" van. Ezt csak példának okául írtam - de egy kozmetikus rendbe teszi. 4-5000ft.
4. Evawitch (válaszként erre: 2. - Szilvita)
2012. febr. 26. 16:16
Fésülni kell minden nap. Az orvos tényleg segít ezen a problémán. Vidd el szőrnyírásra, nem fog megfázni.Más megoldás nincs sajnos.
3. margareta51 (válaszként erre: 1. - Szilvita)
2012. febr. 26. 16:14
Nem irigyellek.A leanyomnak van ket perzsa macskaja az egyik feher a masik fekete,a feherrel van mindig meggyulve a baja o megszokta nyirni nyaron probalta fesulni de nem volt eredmeny.
2012. febr. 26. 16:13

Sziasztok!

Van egy perzsa szerű macskám, kinti cica, és úgy összecsomósodott a szőre, mint a vatta, olyan rasztás, teljesen a bőrénél:( Ma elkezdtem neki levágni a csomókat, de már 3 órát kínoztam, nem jutottam sehova, még mindig tiszta csomó. Ha elviszem állatorvoshoz, az elaltatja, hogy levágja, ráadásul kinti cica, jól megfázna kopaszon:( Nincs valami csodaszer erre?

2012. febr. 26. 16:11
Perzsa macska szőre, összecsomósodott, mit csináljak vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook