Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Perimenopauza, ami felborította az életem fórum

Perimenopauza, ami felborította az életem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Perimenopauza, ami felborította az életem

20. birebora (válaszként erre: 19. - Moni 0121)
2019. máj. 11. 20:43
Menj nőgyógyászhoz, de másikhoz.
2019. máj. 11. 20:40
Sziasztok. Hátha tudtok valamit mondani nekem. 45-éves vagyok. Kb 2-éve, hogy vannak hónapok, hogy 20-23 napot vérzek. Voltam töbször orvoshoz vele. De nem igazán mondanak semit. Decenber óta minden rendben volt. Most pedig megint megkezdődött. Megvan 6-7 napig első 3-napban sok, asztán pecsételget. 3 napig nincs asztán megint meg jönn. És tart 20-21 napig. Nem sok de mindennap pecsétel. Nem tudom mi lehet, gondoltam hogy elfog maradni, de akkor nem kellene ijen sokat leni neki. Nagyon örülnék ha valamit tudnátok erről mondani. Köszönöm ha válaszol valaki.
2019. márc. 17. 18:39
Termesztés progeszteron krém sokat segíthet. Ciklusbarát krém nagyon hatásos.
17. NoSpoon (válaszként erre: 7. - Rena81)
2018. máj. 7. 23:45

Miért? Ott életük végéig menstruálnak? Ezt nehezen tudom elhinni.

Elhiszem, hogy a korai petefészek kimerülés nagy probléma lehet, annak, akit érint, de ettől még a peri/menopauza is rengeteg nő életét befolyásolja negatívan.

2018. máj. 7. 12:59
15. ángyombángyom (válaszként erre: 12. - Edicske)
2018. máj. 7. 12:46
vérvétel endokrinológus. amit perimenopauzának hisztek, lehet hogy pajzsmirigy alulműködés. és inzulinrezisztencia..
14. edicske (válaszként erre: 13. - Belevalósrác)
2018. ápr. 16. 09:34
A fokozatossággal nem értek egyet. Amikor pár hónapja még semmi bajom sem volt.
2018. ápr. 15. 18:58
A nőknél kialakuló klimax a természet rendje. A hormonváltozás fokozatos, mindenki eltérő mértékben éli át a velejáró tüneteket.
2018. ápr. 12. 14:21
Sziasztok! Látom nem egyedül vagyok a problémámmal. Nálam pár hónapja van gáz. Előtte minden rendben volt. Pár hét múlva kezdem a Divinát. Hőhullámok hangulatingadozások, hízás volt eddig. Cudar dolog ezt megélni. Azt gondoltam anyukám nagymamám után hogy van még kb. 4-5 évem de sajna nem...
11. globus (válaszként erre: 9. - 31bc25d879)
2018. ápr. 10. 13:13
Akár nő is. Nekem rendszeresen beszólnak, ha pár percre ablakot nyitnék, mert zaj van, meg hátha megfáznak, hiszen odabent 25 fok :D
10. vakondka (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. ápr. 10. 11:08
Nagy örömmel olvastam a cikket, szerintem többet kellene foglalkozni ezzel a jelenséggel. De tapasztalatom szerint a nők nem szívesen beszélnek erről. Pedig fontos! 40-es éveim elején kezdődtek nálam a tünetek, általában hangulatváltozások, sokat voltam szomorú annak ellenére, hogy nem is volt igazán okom rá. Persze nehézségek engem is értek, de amit a legnehezebben viseltem el, az a hajhullás volt. Rengeteg szert kipróbáltam, végül sikerült megállítani, illetve pár év alatt egész szépen helyrejött a hajam. Sokáig az arcom változásaival sem voltam kibékülve, de beszereztem különböző jó minőségű krémeket és többet mosolygok:) Hőhullámokkal még nem küzdök. Szerintem nekem nagyon sokat segít a sport, valamint az egészséges táplálkozás, az élet szeretete, a férjem megértő támogatása. Nem beszélve a menopauzával foglalkozó könyvek olvasása is sokat számít. Szembe kell nézni ezzel a "problémával" is. Nyáron leszek 49 éves és jól érzem magam, mert elfogadtam magamat olyannak, amilyen vagyok.
9. 31bc25d879 (válaszként erre: 8. - Szeretekolvasni)
2018. ápr. 9. 13:18

Ez jó, ilyet még nem hallottam:)

Pár tünetet ráakasztanék a kedves beszólóra, aztán foglalja csak el magát:)

(férfi volt az illető? - nőről egy ilyen beszólást el sem tudok képzelni)

8. szeretekolvasni (válaszként erre: 7. - Rena81)
2018. ápr. 9. 13:09

Ennyire fiatalon ez tényleg katasztrófa lehet, nagyon sajnálom azokat, akikkel ez történik.


Az vajon mitől függ, hogy egyes népcsoportoknál nincs klimax? Csak azt ne mondd, hogy nincs rá idejük :), mert már ilyet is hallottam, hogy van időm szenvedni ezzel, miért nem foglalom el magam...

2018. ápr. 5. 15:01

Ez az állapot akkor igazán katasztrófa, amikor 20-30 évesen már elkezdődik ( elég ritka, 1000 ből 1 nő). Ekkor már nagyon kicsi az esély arra, hogy gyereked legyen saját sejtből.( mert rossz a petesejt minősége) :-( Akkor letojod azt, hogy milyen kellemetlen tünetekkel jár, csak az a fontos, hogy megfoganjon a baba.

Az a vicces, hogy vannak a világban olyan népcsoportok, akiknek a nyelvében nem létezik a klimax mint kifejezés, mert maga az állapot sem létezik.

6. globus (válaszként erre: 5. - Andi.Bobi)
2018. márc. 28. 10:20

Engem nem küldtek vérvételre.

Remifemin nevű szer sokat segített az elején, amíg durvább tünetek voltak. 3 évig szedtem, már megvagyok nélküle.

5. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 27. 18:32

Sajnos már én is megtapasztaltam ezeket a tüneteket..egy éve kezdődött már,annyira izzadtam mindig,öt tíz percenként jött rám,rosszul voltam..szerencsére mára már ritkábban van. A havi dolog is össze vissza van,van hogy hónapokig nincs. Az idegesség is van:(

44 éves vagyok. 22 hónapos a kisfiam. Késői baba, nagyon sok évet vártunk rá. Minden tünetem a szülés után kezdődött kb 10 hónappal...voltam orvosnál azt mutatta ki a vér eredmény hogy menopausa😱 vagy még hormon vissza állás a szülés után..

Holnap megyek a házi orvoshoz vérvételre...

2018. márc. 27. 18:02

Bocsánat, egy kis kiigazítás:


- peri = körüli, perimenopauza vagyis menopauza körüli


-prae vagy pré = előtti, prémenopauza vagyis menopauza előtti.

2018. márc. 27. 12:37

Halál pontosan az én életemet, panaszaimat írtad le :) Érdekes, hogy én is elhagytam a kávét, nem megfontoltan, hanem éreztem, hogy nincs rá szükségem, nem hiányzik. Ennek ellenére rossz alvó vagyok, ha már nagyon kimerült, megtámogatom az alvást 1-1 nyugtatóval, utána tovább megy az élet.

Öt éve viselem többé-kevésbé toleránsan magamon ezeket a tüneteket. Ezen idő alatt cukorbeteg lettem, magas vérnyomásos. Igyekszem odafigyelni az életvitelemre, mert így KELL élni tovább.

Jó, ha tudunk róla beszélni.

2. papája (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 27. 10:15
Nyugi, ez "csak" a klímax. Nők milliói élik át, mióta világ a világ. Tény, hogy tud nagyon rossz lenni és akár tünetmentes is. Ne foglalkozz vele állandóan, éld a legboldogabban az életedet. Nyugodtan igyál kávét és ha úgy hozza a sors guríts le egy pohár italt is. Meggyőződésem és tapasztalatom, hogy pozitív hozzáállással ez is könnyebben megy. Valamikor, valakitől azt hallottam, hogy őt szinte sehogy nem érintette ez a dolog. Én azt hittem ez természetes, hogy ez nem érint mindenkit. Magam részéről soha nem figyeltem, "vártam" a tüneteket. Tény, hogy valóban nem jöttek durván, látványosan. Lehet, hogy nem ezért, de úgy jutottam át a klímax nehézségein, hogy mire rájöttem mi a bajom már túl is voltam rajta (2-3 év) Minden jót Neked is, ne görcsöl, ne stresszejl, akkor jobb lesz. Néha egy kis könnyű nyugtató segíthet.
2018. márc. 27. 09:08
Sokáig nem tudtam mi van velem. Valahogy teljesen megváltozott az élethez való hozzáállásom. Mindenért megharagudtam, rendszeresen mérges voltam és rosszkedvű. Éjszakánként nagyon rosszul aludtam. Egyre csak nőtt bennem a düh, de nem tudtam miért. Szerencsére azóta már tudom és elfogadom a változásokat.

Ugrás a teljes írásra: Perimenopauza, ami felborította az életem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook