Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénzügyi-számviteli ügyintéző után érdemes elvégezni a vállalkozási ügyviteli ügyintéző képzést? fórum

Pénzügyi-számviteli ügyintéző után érdemes elvégezni a vállalkozási ügyviteli ügyintéző képzést? (tudásbázis kérdés)


11. Scherlock (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 20:13

Inkább nem megfelelő a tudásod.

Nagyon más.

10. Hattori (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 20:13
Menj eloszor foszkra es onnan roviditett kepzessel bscre.
9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. jan. 23. 20:11

Nagy különbséget látok a "részt vesz", "közreműködik" és a önállóan végzi szavak között.


"A szakképzettséggel rendelkező" címszó alatt sem esik arról szó, hogy köze lenne a pénzügy-számvitelhez.


Jól mondtad korábban, hogy ez egy teljesen más szakma.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Hattori)
2022. jan. 23. 19:49
Nem vettek fel, nem kellek nekik.:(
7. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:22
Menj a BGE-re.
2022. jan. 23. 17:35

És azt írja, hogy technikusi végzettséget ad, tehát én úgy értelmezem, ahogyan leírtam.


De természetesen eszem ágában sincs erről bárkivel is vitázni. Én leírtam, amit gondolok, és ennyi.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2022. jan. 23. 17:31

Én is ezt olvastam át.


A második bekezdésben írja:

"...részt vesz a számviteli és pénzügyi feladatainak ellátásában, közreműködik a mikro-, kis- és középvállalkozások számviteli és pénzügyi feladatainak ellátásában, továbbá egyes részfeladatokat önállóan lát el..."

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2022. jan. 23. 17:22

Bocsi, hogy közbe szólok! Az ügyvitel nem összetévesztendő a számvitellel.

Pénzforgalmi nyilvántartásokról tanulnak csupán, de olyan, mint pénzügy-számvitel nem szerepel a repertoárban.


Tk. egy jólképzett titkári/titkárnői képesítést ad.

[link]

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 16:31

Utána olvastam:

- a vállalkozási ügyviteli alapképzés technikusi végzettséget ad, tehát a pénzügyi-számviteli ismereteket alapfokon tanítja. Tehát valahol a közgazdasági technikum 4 éves szintű ismereteit adja.


A pénzügyi-számviteli ügyintézői, ami már meg van neked, ennek a szakmának egy felsőfokú szintje. Mondjuk, mint régebben a mérlegképes, vagy esetleg a számviteli főiskola a közg.technikum elvégzése után.


Ha már elvégezted a pénzügyi-számvitelit, én ugyanabban a szakmában egy alacsonyabb fokozatú képzésre nem áldoznék pénzt, időt, energiát.


De ha még érzel magadban erőt, energiát, javasolni tudnám akár a munkaügyi ismeretek terén, vagy a tb.-ügyintéző vonalon tovább tanulni. Mindkettő egy-egy külön szakma, de a könyvelési feladatokhoz szorosan kapcsolódnak, és meglehet, hogy keresettebbek is ezen a területen a jó szakemberek.

2022. jan. 23. 16:13

Ha dolgozni akar vele, igen.

Ha csak azért tanulod, mert támogatja a munkaügyi hivatal, akkor minek?

2022. jan. 23. 15:43
Pénzügyi-Számviteli Ügyintéző után érdemes elvégezni a vállalkozási ügyviteli ügyintéző képzést? Vagy a két képzés egyet takar?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook