Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyam fórum

Pénzügyi-számviteli ügyintéző tanfolyam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. júl. 6. 23:39
*még annyit a könyv amit ajánlottam a "bevezetés a szv rendszerébe" még ha jól tudom 2007-es de mivel csak az alapokat írja le, azok nem változnak szóval szerintem nem gond hogy régebbi
2011. júl. 6. 23:36

SReni!

Mindenképp érdemes az elméletet tanulni, azt folyamatossan kell tanulni. A vizsgák előtt már annyira halmozódna az anyag hogy az lehetetlen lenne behozni mivel a számvitel területe eléggé nagy.(már amit mi veszünk az is nagy és ez még nem is minden!)


Ha májusba kezdted a tanfolyamot akkor tényleg szoros a határidő (akkor is ha van nyári szünet és akkor is ha nincs) Javaslom azt hogy a könyv és a jegyeteiden kívűl tanulj önállóan is pld vegyél egy könyvet vagy neten is van jó anyag ami konyhanyelven elmondja. A legroszabb helyzetbe akkor vagy ha a tanárod csak a törvény alapján tanít, mert a szövege nehezen értelmezhető és csak többszöri elolvasás után lehet értelmezni (legalábbis nálam)

Ajánlhatok egy könyvet ez én is magamtól vettem a tanár nem javasolta, viszont nagyon jó: "bevezetés a számvitel rendszerébe" Korom, Ormos, Veress a szerző neten is lehet rendelni, én sokszor előveszem, illetve a 2000 évi C törvényt ez a számviteli törvény, a szóbeli tételeket megtalálod a www.kormany.hu -n (ha nem találod szólj, és elküldöm a linket)

Pénzügyből a számításokat gyakorlassal lehet "megtanulni" bár amennyire én észreveszem a képzés inkább a mérlegképesre készít elő. Én speciál nagyon szeretem a számvitelt, főleg a számításokat, de én is gyakran elakadok:(

Még tanulok én is, és ugyszintén februárba megyek szóval ha segíthetek írj bátran


A szóbeli tételeket szerintem nyugodtan kezdheted kidolgozni, hiszen februárba már tételt húzunk:)


Mit vesztek? hol tartotok? számvitelből, pénzügyből?

33. SReni
2011. jún. 26. 21:11

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, vagyis inkább tapasztalatot a tanfolyamról. Én május óta járok, Szegeden. Azt kérdezném Tőletek, hogy tényleg olyan nehéz 1-1 része, vagy én nem értem. Pl. a tanár idő szűke miatt féléves anyagot (amit a szakközépben fél évig tanulnak) 1 nap alatt adja le, néha nem is tudjuk követni. Meg ott vannak a számítások a pénzügyből. Az is érdekelne, hogy a vizsgák februárban lesznek, addig érdemes-e elméletet tanulni, vagy csak vizsga előtt nem sokkal. Szóval tapasztalatokat szeretnék.........

2011. jún. 11. 22:47

Én a 2010-eset is rengeteget kerestem:D, de ha jól tudom a 2011-esnek csak a megoldókulcs van fennt a feladatlap nincs, de kerestem én is nem találom, és a megoldókulcsot is az oktató mutatta, szóval elkérni se tudom.


Most akkor adózásból is lesz szóbeli vizsga???? És hogy hogy "új" adós tétel?

Most azok a tételek érvényesek szóbelin ami a kormány.hu-n rajta van, és 2008. követően megkezdett. Te nem erről dolgozod ki a szóbelit?!



Én csak februárba vizsgázok, de szeretnék képben lenni, mire odakerülök..



Küldöm privátba az e-mail címemet.


Sok szerencsét a vizsgára!

2011. jún. 8. 09:20

Sziasztok!


Esetleg ha valakit érdekelnek perfektes tankönyvek pénzügyi és számviteli ügyintézők részére, az írjon priviben!

2011. jún. 7. 15:13

Na szia.

Szinte lehetetlen volt rátálalni, de itt van, csak ezt találtam: [link]


Nekünk a tanárunk azt mondta hogy a marketing nagyon divatos lett manapság azt nagyon nézd át.


Hova jársz?


Figyi, én elég szerencsétlen helyzetbe vagyok, mert sem marketing óránk nem volt sem adózás, tb-ból 2 előadás csak sima esetben fejtettünk bért.


Nem tudnál küldeni adóra anyagot? valmit? most dolgozom épp ki a pü 15. tételét, nem nehéz tétel, de elég tágan lehetne értelmezni.

Ha kell elküldöm az e-mail címemet

29. Norchy
2011. jún. 6. 12:49

oh, 2011ben én már nem foglalkoztam vele...

gugli sokat segít, azt bújtam sokat, mikor kellett. én 2009ben végeztem, azóta nem feladatoztam

28. Norchy (válaszként erre: 27. - Évi1111)
2011. máj. 30. 22:19
oh, bocsi.... azt nem emlékszem honnan szereztük meg, de meg volt valahonnan az is.... gondolkozom, ha eszembe jut valami jövök, és szólok :)
27. évi1111 (válaszként erre: 26. - Norchy)
2011. máj. 30. 22:07

Köszi a választ.

A mérlegképes tanoncok oldalán a mérlegképes könyvelőknek van csak fennt a vizsgafeladatlapok, de nekem a "pénzügyi számviteli ügyintéző" vizsgafeladat és megoldás kellene. De nem tudom hogy hol van, és tudom hogy fel rakták már. Csak hova??????? Esetleg más tipp?

26. Norchy (válaszként erre: 25. - Évi1111)
2011. máj. 29. 22:07

szia


a mérlegképes tanoncok oldalán keresd, amikor nekem kellett, ott mindig mindent megtaláltam.

googleba írd be, és meglesz :)

2011. máj. 29. 18:46

sziasztok.

Nem tudom mennyire aktív ez a fórum, remélem azért valaki benéz ide.

A pénzügyi számviteli ügyintéző tételeket szeretném megtekinteni 2011 februárit, de a 2010-es őszi is érdekel.

Hol lehet ezeket megtekinteni? Fennt vannak neten de egyszerűen nem találom...

A feladatlap és a megoldási kulcs is kellene. Ha valaki tudja hol van elküldené a linket?

A választ előre is köszönöm!

24. monika0104 (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2010. szept. 16. 12:13
de ez különben nem csak ebben a szakmában van így hanem másikban is ugyan ez van.
23. Norchy (válaszként erre: 12. - Melinda0328)
2010. szept. 16. 11:32

szia,

az ügyintézőit minősítették felsőfoknak? vagy a mérlegképest?

22. sysy66
2010. szept. 15. 11:36

én is ilyet végeztem. 3 éve nem tudok elhelyzkedni.

ha az ember nem vkinek a segge vége.:)-- már elnézést--akkor esélytelen elhelyezkednie a szférában. tapasztalat

21. jucusmucus (válaszként erre: 12. - Melinda0328)
2010. szept. 15. 08:08

Felsőfokónak minősítették?

Én még '94-ben végeztem el. Vajon az akkori bizonyítvány is felsőfokónak számít már? A Perfekten keresztül végeztem el.

Üdv.

20. gabi0630 (válaszként erre: 15. - *Haynee*)
2010. szept. 14. 21:43
Akkor nem ugyanaz.
19. *Haynee* (válaszként erre: 16. - Melinda0328)
2010. szept. 14. 21:36
Nekünk egy tanárunk van, de Ő nagyon gáz. :S
18. *Haynee* (válaszként erre: 17. - Melinda0328)
2010. szept. 14. 21:36
Szegeden, nem munkaügyis, Én finanszírozom.
17. melinda0328 (válaszként erre: 15. - *Haynee*)
2010. szept. 14. 21:35
És melyik városban? Munkaügyis neked is?
16. melinda0328 (válaszként erre: 14. - Gabi0630)
2010. szept. 14. 21:34
Nehéz, de nem kell megőrülni tőle :) Mi rengeteget gyakoroltunk, és két nagyon jó tanárunk van. A számvitelt egy fiatal csaj tanította, utálja is mindenki, de ha más tanította volna is nehéz lenne. Könyvet ők adtak,igen, de ez sulitól függ.
15. *Haynee* (válaszként erre: 13. - Gabi0630)
2010. szept. 14. 21:33
Én a Perfektnél tanulok.
14. gabi0630 (válaszként erre: 12. - Melinda0328)
2010. szept. 14. 21:23

Az akkor kemény lesz, bár ha elmagyarázzák?

Könyveket ők adnak???

Sajnos nem vagyok reálos....

13. gabi0630 (válaszként erre: 11. - *Haynee*)
2010. szept. 14. 21:22

Szia!


Ha más nem, priviben megírod hol tanulsz? Lehet, hogy egy helyen fogunk tanulni, legalábbis egy cégnél!

12. melinda0328 (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2010. szept. 14. 21:21

Köszi!

Én debrecenben csinálom, a Perfekt-nél. Minden nap kell menni hétfőtől péntekig, délelőtt. Jól megtanítják, kemény is, de ha reál beállítottságú vagy könnyebb. Ja, és felsőfokúnak minősítették ezt a képzést a tanfolyam alatt, és a példák is fősulis példatárakból vannak.

11. *Haynee* (válaszként erre: 5. - Melinda0328)
2010. szept. 14. 21:09
Ugyanezt tudom Én is írni. Én most csinálom,decemberben vizsgázom. Sajnos Én sem reál beállítottságú vagyok, küzdök is rendesen, nagyon sok a számítás. De sok sikert. :)
10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Myrika)
2010. szept. 14. 21:03
Vállgazdot tanultam, az nem volt talán annyira nehéz. De a számvitel és pénzügy mindig is kínai maradt.
2010. szept. 14. 21:00

Én is elvégeztem de mikor elakartam helyezkedni mindenhol azt kérdezték "mérlegképes van?"-szóval azt is elvégeztem és így együtt a kettővel tudtam érvényesülni.

Szerintem is a számvitel része a nehezebb,de a váll.gazd elmélet sem kutya.

8. viva70 (válaszként erre: 6. - Viva70)
2010. szept. 14. 20:59
Ez ma nem az én napom. Priviben akartam küldeni. Most már mindegy...
7. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Melinda0328)
2010. szept. 14. 20:58

Szia!


Akkor előre is sok sikert.

Mennyire tanítják meg? Úgy értem, volt fősulin pl pénzügy, de nagyon nehéz volt, mivel szinte magunknak kellett megtanulni, nem volt pl példákon keresztül bemutatás.

Hol végzed?

6. viva70 (válaszként erre: 4. - Gabi0630)
2010. szept. 14. 20:58

Szia!


Kaposváron végeztem a Penta Uniónál. Nem dolgozom benne, csak azért akartam elvégezni, mert kellett egy ilyen jellegű végzettség. Meg pont akkor volt lehetőségem uniós támogatásban elvégezni. Csak a könyveket kellett kifizetni, meg a pótvizsgadíjat, ha valami nem sikerült. Sokat kínlódtam vele, mert nekem nem testhez álló a reál terület. De van olyan ismerősöm, aki viszont fél kézből elvégezte.


Üdv

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook