Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénzkérdés fórum

Pénzkérdés (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
568. Channa* (válaszként erre: 562. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 20:00
Szerintem sem ebből fognak meggazdagodni az emberek, ahogy a segélyekből sem....
567. Channa* (válaszként erre: 561. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 19:59

Nem beszélve arról, hogy ha csak a minimálbért keresi meg, márpedig legtöbbször csak azt keresik meg, akkor 20 napra 2000 Ft a bébiszitternek már el is vitte a fizetés nagy részét, a bérlet a másik felét vagy a tankolás, és akkor minek menjen el dolgozni?

Ja, és csak a reggeli bébiszitter és délután ki hozza haza...

566. plavalaguna (válaszként erre: 564. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 19:53

Most ez megint sarkitas. Ha vki bevallalja a bebisittet akkor mar tud jobban vallalni az allasok kozt is. Es egybol nem a minimalber kategoriaban van...

A reggel hatos munkakezdes az meg mar du 2 oras vegzessel jar. Akkor meg csak a reggeli gyerekvigyazast kell megoldani. Ha a masik szulo meg normal munkarendes akkor semmit. Vagy ha esetleg valtasban van egy szonszed anyukaval muszakban ha ehyedulallo... rengeteg megoldas van am. Csak ugye itt minden ordogtolvalo kb a szent anyasag meg jajjmilegyen oltaran. Holott sokfele megoldas van ha az ember akar haladni.

565. 124637ff9b (válaszként erre: 564. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 18:51
Naugye :D
564. jozsi.38 (válaszként erre: 563. - 124637ff9b)
2017. jún. 21. 18:51
ez jó gondolat. Keresek a bébiszitterre, kenyérre meg már nem jut :P :D hát ezért tényleg megéri dolgozni
563. 124637ff9b (válaszként erre: 561. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 18:50
Pedig fogadhatnál bébiszittert, hogy hozza-vigye a gyereket, mondjuk napi 4 ezerért, az egy hónapban majdnem annyi, mint amennyi minimálbért megkeresel.
2017. jún. 21. 18:49
egyébként egy gyerek után számolva a családit és a gyest nincs 40000ft a kettő összesen. Azért ebből nem lehet megélni, csak jelzem. Hallottam-olvastam a megélhetési szülésről, de aki erről beszél, az nem gondolja végig, hogy akkor ez per fő megoszlik. Szóval azért ebből olyan fényesen nem lehet megélni, bárhogy is ezt kiabálják bele az éterbe, attól még nem lesz igaz.
561. jozsi.38 (válaszként erre: 560. - Gribedli***)
2017. jún. 21. 18:44
a családit és a gyest csak úgy nem vonják meg. Betölti a gyerek a 3 éves kort és nem kapsz több gyest. Családi pótlék addig kapsz, amíg tanul a gyerek intézményben, nappali tagozaton. Szóval ezzel lehet előre számolni. De továbbra sem vélem úgy, hogy bárki a munka kedvéért otthon hagyná a 3 éves gyerekét egyedül reggel ötkor. Nagyon sok olyan ember van, aki éhezik, mert nem talál magának olyan munkát, ami megfelelne. Reggel ötkor semmilyen intézmény nincs nyitva, de ezt nem is várom el
2017. jún. 21. 18:18

De a kérdésre nem válaszoltál. Ha egyszer csak valakitől, aki csak gyesből és családiból tartja fent magukat, megvonnák a gyest, mit tenne?


Mert sokan tényleg azért mondják, hogy nincs megfelelő munka meg túl messze van, mert ott van a szociális háló. Ha az nem lenne, igenis elmenne messzebbre is. Meg korábban is kelne meg minden.

2017. jún. 21. 18:13

Tehát nem, senki se hagyja egyedül a gyerekeit, hanem ahol nincs nagyi, ott keresnek valakit csak arra, hogy elvigye meg elhozza a gyerekeket.


És szerintem ők ilyen tipikus példa arra, hogy van az a szitu, amikor ki kell lépni a komfortzónából

558. gribedli*** (válaszként erre: 557. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 18:12

A gyerekem osztálytársainak (ikrek) a szülei ezt teszik. Nem maradhatnak otthon mert egy gazdaságuk van és épphogy kijönnek. És nem érnek oda sulizárásra. Így fizetik a bébiszittert arra a 2 órára, hogyők mehessenek szart lapátolni. Nyilván ha lenne gyes, akkor ő is azt mondaná, hogy nincs számára megfelelő munka, ami nincs messze és ami összeegyeztethető a gyerekekkel. Ráadásul ikreik vannak, vagyis ők tisztában voltak azzal is, hogy csak egyet vállalhatnak de kettő lett.


Van, akinek nincs más választása. És a férje 4-kor kel, ezért a nő busszal megy, mert későbbre megy (6-ra), a pasi meg busszal. Sokáig azt hittem a bébiszitterre, hogy ő az anyuka

557. jozsi.38 (válaszként erre: 555. - Gribedli***)
2017. jún. 21. 17:57
Oké, vegyük azt, hogy messze kell mennie, utaznia kell, ha hatkor kell kezdeni, nem tudja hova tenni a gyereket, viszont reggel 5kor mennie kell a busszal, akkor hagyjon egyedül x gyereket hat éves kor alatt? ne már.
556. ina87
2017. jún. 21. 17:20
Szerintem szituációtól függ,na meg a munka adótól h a kis mamákkal h viselkednek.A másik dolog nem biztos h az a jó a gyereknek ha egy csomó külön órája van bele kapkodva mindenbe,aztán meg egyiket sem szereti a gyerek és csak vita lesz belőle,legyen külön óra de ne h a gyerek megszakadjon,és a szülő is beleszakad miközben azt hiszi h pont ez a jó és így a jó.
555. gribedli*** (válaszként erre: 552. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 16:44

Ha hirtelen nem kapna valaki gyest, szerinted mit csinálna? Mármint azok, akik csak abból élnek plusz családiból?


Szerintem erőt venne magán és elvállalna olyan munkát is, ami mondjuk messze is van, meg nem is egyeztethető össze semmivel, meg keveset is keres vele, de ha ennie kell, valahonnan csak kell egy bevétel. Egyébként én nem mondtam, hogy az jó, ha kevés part time meló van. Igen, biztos kellene több part time lehetőség. De ha ezen valaki nem tud egyedül változtatni és nincs semmilyen bevétele, el fogja vállalni a nem part time-ot is.

554. Channa* (válaszként erre: 552. - Jozsi.38)
2017. jún. 21. 16:19

Ugyan már!

Ne sarkíts!;)

2017. jún. 21. 16:17
Szerencsès az az ember akinek normális bejelentett munkâja van.
552. jozsi.38 (válaszként erre: 549. - 4c1a787e8f)
2017. jún. 21. 15:08
Nézd, én elhiszem, hogy Pesten hamarabb talál az ember magának részmunkaidős állást, de azért vidéken merőben más a helyzet. Elég, ha csak felmész egy állásportálra, vagy apróhirdetési oldalra, és láthatod, hogy mi a helyzet. Attól hogy más nem azt,írja amit te,attól még igaz
551. 4c1a787e8f (válaszként erre: 548. - Channa*)
2017. jún. 21. 13:02

Ezt is sarkítod. Ugyanis az adott fórumozó állt úgy a kérdéshez, hogy "szegény kicsik", minden nap este 8-ig rángatjuk őket különórákra..


De azért aztán ő is megértette, hogy ez azért általában nem ezt jelenti..


Meg erre is igaz, hogy nem mindegy, hogy a 12. kerület, vagy Bácsalmás ahol él egy család..

550. 4c1a787e8f (válaszként erre: 533. - Gribedli***)
2017. jún. 21. 13:00

Tök jó. Viszont ott mindenki ezt csinálja, és ezért nem lóg ki senki emiatt.


Én az első két gyerekemmel nem voltam otthon, nagyon sokat dolgoztam már kicsi koruktól. Akkor nehéz volt, de már akkor is úgy éreztem, hogy olyan jó, hogy nem "csak anya" vagyok, hanem a régi énem is megmaradt. Szerintem ez tök nagy gazdasági fegyvertény. Visszagondolva meg egyenesen szuper volt így.


Nekem is akkor fogyott el a töltény, amikor aztán már 3-4 gyerek volt, a férjem meg "nagyembör" lett, és én meg "egyedül maradtam". De saját magamon látom, hogy könnyebb sírni, mint összeszedni az embernek magát...

549. 4c1a787e8f (válaszként erre: 543. - Channa*)
2017. jún. 21. 12:55

Nem "nem elhinni" kell, hanem kicsit mögénézni a valós okoknak is.

Meg nem kell sarkítani a dolgokat.


Ha van 10 panaszkodó, és ebből 5 tényleg megszívta, 5 viszont tehetett volna azért, hogy jobb legyen, az már elég sok tehetetlen ember..


A gyes kevés, viszont a gyed nem, és tök kiszámítható mennyi lesz a fizetésed alapján.


Gyes a gyerek két éves korától van, aki kevesli, az menjen mellette dolgozni. Vagy ha jön a kistesó, akkor kapja a nagyobbra a gyest, a kicsire a gyed-et. Ez azért annyira nem car.


(A teljesség kedvéért, aki nem jogosult gyed-re, annak rögtön a gyes jár.) Persze a csak gyes nagyon kevés, de azért aki terhes marad az az elején is tudja, hogy milyen ellátások fognak neki járni, ennek függvényében lehet mérlegelni.


Persze, hogy van, akit kirúgnak, vagy lehetetlenné tesznek, velem is esett részben ez meg, de nem fogom csak a cégre, hanem arra is, hogy mi nem tudtuk jól beosztani a tennivalóinkat a családban..

548. Channa* (válaszként erre: 546. - Unom)
2017. jún. 20. 20:36

Dehogy gáz!

Nézd meg. Mindig ez van:)


Bár biztos tudod, csak most ezt mondod. Nehezen hiszem el, hogy nem veszed észre.


Egyik fórumban valakire azért ugrottak rá, mert az illető nem vitte 100 különórára a gyerekét.


Ja, az is itt volt:DDD És ugyan azok.

De érdekes...

547. Channa* (válaszként erre: 545. - Unom)
2017. jún. 20. 20:32

Egyébként megtudtad, hogy ki nem érdemli meg az alapjövedelmet?

Mert gondolom erre nem kaptál választ, ugye?

546. unom (válaszként erre: 543. - Channa*)
2017. jún. 20. 20:31
Ez a falkázás nagyon gáz :D
545. unom (válaszként erre: 544. - Channa*)
2017. jún. 20. 20:30

Lehet, többet tud róla, mint te az ő munkájáról.

Elhiszem, hogy irodistaként ennyire beszűkült a világképed, de az, hogy erre büszke vagy, meglep. Bár mindenki arra büszke, ami.

544. Channa* (válaszként erre: 542. - Zsanci79)
2017. jún. 20. 20:26
Ja, gondolom a kohászlány tudja, hogy mi az a banki informatika:DDDDD
543. Channa*
2017. jún. 20. 20:25

Ahogy gondoljátok!

Felőlem a kismamák azt csinálnak amit akarnak.

Ezentúl egynek sem hiszem el, hogy kevés a gyes, kirúgták a munkahelyükről, vagy azt, hogy nem veszik fel őket sehova, azt meg főleg nem, hogy a gyerekek mellett nem jut valamire idejük.


Mindent én találtam ki, ilyen természetesen nem létezik. Elnézést az itt összegyűlt jogászoktól, munkáltatóktól, szociológusoktól. Én értettem félre amit mondtak nekem, olvastam félre itt, stb.


És Józsi38 is talált részmunkaidős állást gondolom, csak rosszul fogalmazott, ahogy az a lány is aki még fórumot is írt ki, hogy kirúgták. Ez sem így volt gondolom, csak ő sem ért hozzá, ahogy én sem:DDDDD Ja, majd megfeledkeztem azokról, akik itt írják, hogy nem veszik fel őket, mert kicsi a gyerekük. Ááááh, biztos csak nincs kedvük dolgoni, mert ha lenne, akkor felvennék őket.

Tiszta hülye vagyok, hogy elhittem mind ezt. Naiv vagyok. Ez van. Ezen túl nem fogom!


Na, nekem elegem van ebből a falkából. Légyszi ne írjatok nekem. Gondoljatok azt, amit akartok.

542. zsanci79 (válaszként erre: 527. - Channa*)
2017. jún. 20. 20:14

Azert mert te nem tudsz masban gondolkodni, mint irodai munkaban, attol még van mas is, ha hiszed ha nem.

Errol beszeltem, hogy szerinted csak az letezik, ami a te csőlatasodban van.

541. unom (válaszként erre: 534. - Channa*)
2017. jún. 20. 20:14
Talán mert te írtad ebbe a fórumba? Fogalmam sincs kitől hallottad, hol olvastad, így csak neked tudok válaszolni.
540. zsanci79 (válaszként erre: 525. - Channa*)
2017. jún. 20. 20:12

Ki mondta hogy hazugsag?

En semmi masrol nem beszeltem, csak a velemenyemet mondtam el arrol, hogy mi van, ha valaki terhes lesz. Miert kell kiforgatni az ember szavait, es allandoan hozza kolteni?

Hu, annyi mindent tudnek irni neked, de felesleges.

Te allandoan azt mondod, hogy ezt meg azt hallottad, es keszpenznek veszed. Eroszakosan nyomatod a hallomasaidat nem csak itt, hanem nagyon sok forumon.

539. Channa* (válaszként erre: 538. - Gribedli***)
2017. jún. 20. 19:40

Nálad mi sokkal okosabbak vagyunk, ha gondunk van megoldjuk és nem szaladunk hozzád.

Remélem érted mire gondolok.


Ha meg még sem tudunk valamit, akkor meg tudjuk, hogy kitől kérdezzünk és az sem te vagy.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook