Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pénteken barátokat várunk, mert páromnak és az egyik haverjának lesz szülinapja. A fickó vega. Milyen kaját ajánlanátok, ami húsmentes? fórum

Pénteken barátokat várunk, mert páromnak és az egyik haverjának lesz szülinapja. A fickó vega. Milyen kaját ajánlanátok, ami húsmentes? (beszélgetős fórum)


19. 33a6bf503b (válaszként erre: 18. - 33a6bf503b)
2013. febr. 6. 23:31
Kihagytam egy japán gombalevest, amit átvariáltam húsmentessé és kicsit leegyszerüüsítettem.
2013. febr. 6. 23:26

Szia!

Nem tudom, mennyire gondolkozol több fogásban, vagy egésznapos-e a program, de az én fiúismerööseim jó néven veszil, ha akad a kezük ügyében néhány tálca "csini" szendvics. Ha esetleg délutáni program is van, vagy elööételnek akár, isteni szendvicskrémek léteznek (azért nagyon ritkán eszünk húst, de akkor sem májkrém és adalékolt nemtudommivanbennekolbász, stb. formájában), ha érdekel, ami nálunk menöö: tatár répából, répás-füstöltsajtos szendvicskrém (ezt egy itteni tüneményes fórumtársunk javasolta), tojáskrém, feketeretekkrém (majdnemhogy tojáskrém retekkel, tökmagolajjal felturbózva), léteznek bolti vega szendvicskrémek, pl. dm-ben, bár a margarin és a túl sok napraforgómaggal való süürítés miatt nálam nem annyira jófejek, van, amelyikben túl sok az élesztöö, van, amiben meg az adalékok nem szimpik, így magam csinálom inkább. Vagy Rokfort-krém kesudiósan...


Levesek között már a vöröslencsét sokan ajánlották, nálunk (indiai füüszeresen) kettöönkre elfogy egy nagy fazék két étkezésre (persze nekem jó, mert nem kell másik fogás:))), a pasztinákkrémlevest, zellerkrémlevest kicsit hiányoltam, sööt, hagymakrémleves is, ha nem húsleves alappal készül...


Indiai elööétel a füüszeres csicseriborsólisztben rántott zöldség(cukkini,padlizsán,karfiol jut így hirtelen eszembe) salátával, de ha nem elööételmennyiség, máris más a helyzet, gyakran föözök olyan babos egytálételt, ami kicsit süürítve van rántással és tulajdonképpen egy süürüü leves "leveszöldségekkel"és kétszer annyi -sokszor kétféle-babbal, húsos palacsintát is csinálhatsz kiegészítve spenótos-fetás palacsintával, még azt hiszem, nem mondták a csööben sütött zöldségeket (spárga, karfiol, brokkoli, répa-persze egyszerre max. 2-bööl csinálom), zöldséges lasagne(akár spenótos pl., akár kukoricás-borsós-gombás-répás-babos-padlizsános stb.), aztán létezik tojáspörkölt, ugyanígy borsópörkölt, stb.


Ha a felsoroltak közül bármi érdekel, írj priviben és leírom, hogy csinálom, vagy ha netrööl ismerem ööket, belinkelem a receptjét.


Gondolom, a desszertek terén könnyebb a helyzet, de van 1-2 reform receptem, ami bevált, ha érdekel, szólj!


Legyen kellemes az ünneplésetek! Üdv.

17. Carpediem* (válaszként erre: 13. - F1e23b97ee)
2013. febr. 6. 08:28

De jó neked, bár igaz eső után biztos lesz :):):)

Kár, hogy az aszfalton nem terem a belvárosban :(((

2013. febr. 6. 08:12
Grillezett zöldségek? MOndjuk neten szerintem sok receptet találsz.
2013. febr. 5. 22:26
Nekem is van 2 barátom is aki vega és Ő megmondták, hogy gombát ne csináljak mert már utálják. Csicseriborsó fasírtot csináltam, zöldségsalival. De pl egy zöldséges risottó is mehet szerintem. Csak csinálni kell egy zöldséges alaplevet.
2013. febr. 5. 22:19

Én nem eszem husit rég és tok jó kajak vannak így is!

Ami jól is tálalható és isteni: svéd gombasaláta, bruscetta (lehet több feltettel is) és egyeb húsmentes saláták amik közül lehet választani.

És en mindig az szerint csinálom mi a többieknek a főétel, hogy ahhoz hasonlót csináljak (ha pl. Nekik rántott husi a fő fogas, akkor panirozok melle zöldségeket is, stb).

Szóval határ a csillagos ég! :)

13. f1e23b97ee (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2013. febr. 5. 21:58
Most, hogy mondod megyek és szedek is holnap egy kis szegfűgombát kint a mezőn. :-)))
2013. febr. 5. 21:53
Vega spagettit. Imádom!!!!
11. Carpediem* (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2013. febr. 5. 19:42

ÚÚÚÚÚÚ egy jó kis tejfölös gombapörkölt, apám, de rég ettem, jó kis szegfűgombából, valami istenike :):):)

Nyam nyam :)

Köszi az ötletet:):)

már csak a bankba kellene elmenni szegfűgombáért :)

10. katus3
2013. febr. 5. 19:35
Gombafasírt: Ugyanaz mint a sima,csak hús helyett reszelt füstölt sajtot és gombát teszel bele, plusz a szokásos fűszerek,hagyma,fokhagyma,kevés kenyér.
2013. febr. 5. 19:02
Rántott sajt,gomba,karfiol.A rakott krumpli is szuper sok sajttal,kukoricával.Spagetti sajtszósszal a többieknek sonka mehet rá.
2013. febr. 5. 19:02

a neten szuper recepteket találsz!


ha rántasz zöldséget, arra ügyelj, hogy ne ugyanabban az olajban süsd, amiben a húst is sütöd.


Én a helyedben levest készítenék (sütőtökkrémlevest vagy vöröslencselevest) első fogásnak, aztán valamilyen zölldségeket összesütve sajttal-tojással, ez lehetne köret a húsevőknek, és valami finom süteményt

7. kszb (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. febr. 5. 18:57

karfiol fasírt?

Karfiol rózsákat megfőzöd sós vízben(1 normál fej- nem kicsi, hanem amolyan 1-1,5 kg-os)

Villával összetöröd, majd adsz hozzá tejfölt 2-3 evőkanálnyit (azért ne sajnáld), 1-2 tojást + annyi lisztet, h nokedli tészta állagú legyen + só, bors, vegeta. Ezután Forró olajba szaggatod evőkanállal, és aranyszínűre sütöd minden oldalát!

Én nem vegaként is imádom! :) Ez spárgából is elkészíthető (csak akkor a spárgát kisebb darabokra kell vágni, és sós- cukros vízben megfőzni, azután kutyulni), meg sztem más zöldségből is. Pld. cukkini, csak akkor reszelni kell, nem főzni, és fokhagyma kell még bele....

2013. febr. 5. 18:54

azt azért tudakold meg, hogy mennyire vega: tojást eszik-e?

tejterméket eszik-e?

2013. febr. 5. 18:54

Sörkifli, pizza, knédli (isteni), császármorzsa, madártej, nyami....

Rántott sajt, gomba, zeller, karfiol....

2013. febr. 5. 18:53
Falafel, gombás, sajtos ételek, tojásos ételek, pl. a kaszinótojást nagyon mutatósra el lehet készíteni.
2013. febr. 5. 18:53

gombapörkölt rizzsel?


vega rakott krupli? -ez akár mehet a többeiknek a hús mellé köretnek


sütőtökkrémleves- húsevőknek pirított baconnel a tetején, vegáknak kenyérkockával vagy pirított tökmaggal

2013. febr. 5. 18:52
rakott zöldség, sajt mártással- egyébként meg ha felmész a netre, biztosan vannak fent vega receptek. De talán még ilyen fórum is van, és receptek is, a receptek között:D
2013. febr. 5. 18:50
Kiadós kaját szeretnék, amit mondjuk a született húsevők sem vetnek meg, de azért kijöhetne olcsón is az is jó lenne ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook