Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penészedett már be valakinek a hordós savanyúság, ha igen mit csináltatok vele? fórum

Penészedett már be valakinek a hordós savanyúság, ha igen mit csináltatok vele? (tudásbázis kérdés)


11. Szmirma (válaszként erre: 10. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 13:31
Köszi szépen, megpróbálom, aztán majd meglátom,ha csak nem lesz jó akkor kidobom, de hátha még megmenthető.Köszi mégegyszer.
10. fd8e423e9e (válaszként erre: 9. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 13:25

És nem tette vissza, ahol penészes, zavaros volt, azt kidobta.


Ne csinálj új levet, csak rakj bele még sót, ecetet, egy kis borként, várj egy-két napot, hátha még megmenthető.

9. fd8e423e9e (válaszként erre: 8. - Szmirma)
2011. okt. 10. 13:23

Beszéltem Anyával. Azt mondta egyszer járt így, mert elfelejtette összekeverni az új zöldségeket a régiekkel, így valószínű nem kaptak eleget a léből, és a teteje bepenészesedett, ekkor ezt a réteget kiszedte, de a többi zöldség még roppanós volt, nem lágyult meg. Felöntötte vízzel, rakott még hozzá sót, ecetet, ami tartósít, meg egy kis borként.


És azt mondta, hogy vannak a lágy hagymák, azok nem jók, csak a kemény, elállások, lehet hogy az volt a baj.

8. Szmirma (válaszként erre: 6. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 12:45
Köszi.
7. fd8e423e9e (válaszként erre: 5. - Szmirma)
2011. okt. 10. 12:44
mi is borkénnel szoktuk
6. fd8e423e9e (válaszként erre: 4. - Szmirma)
2011. okt. 10. 12:43
igen, ilyen bedobálós, csak tényleg nagy szívás, ha az utolsónál történik valami gikszer - azért anyukámat felhívom, mert Ő csinálja, és rákérdezek, hogy járt-e így, meg mit tudott csinálni vele, nekem nem rémlik, hogy történt volna ilyen, de majd írok még
5. Szmirma (válaszként erre: 3. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 12:43
Te milyen tartósítót szoktál bele rakni? Mondjuknem hiszem, hogy az lenne a gond, mert csinátam vegyes vágotatta is hordóba,és abba is borként rakatam és annak semmi baja, meg ezt a fajtát is csináltam már máskor is ugyanígy borkénnel, és mindig jó volt, kivéve msot.
4. Szmirma (válaszként erre: 3. - Fd8e423e9e)
2011. okt. 10. 12:28
Hagymát raktam bele utólag, meg is lett mosva, de nem tudom én is arra gondoltma, hogy esetleg amiatt mert az később lett belerakva mint a többi, de hát ugye elvileg bármikor lehet bele rakni plussz dolgot.
2011. okt. 10. 12:19

Mi még nem jártunk így soha, egysze tavasszal volt már zavarosabb a víz, de akkor valaki belenyúlt, nem az erre rendszeresített szedőtányérral.


Mi volt az utolsó, amit beledobáltál? Paprika, tök, káposzta? Nem lehetett az esetleg valahol piszkos?

2011. okt. 10. 12:10
Bepenészedett a hordós savanyúság teteje,leöntöttem róla a levet, lemostam a zöldségeket,nincs penészes ízük, beáztattam őket ecetes vízbe ,hogy kicsit megszívja őket, de egy nap után megint zavaros rajta a víz(és a szaga sem túl jó),és most nem tudom,hogy merjek-e rá felöntő levet csinálni vagy ikább dobjam ki az egészet bár azért sajnálnám kidobni, de félek attól, hogy megint csak penészes lesz és belepocsékolom megint csak a cukrot meg a többit.Vagy tegyek bele esetleg több tartósítószert? De eddig is mindig így csináltam, és eddig egyszer sem volt baja, nem tudom most mi történhetett, ráaádásul két hordóban van és mind a kettő ugyanígy járt.
2011. okt. 10. 12:10
Penészedett már be valakinek a hordós savanyúság, ha igen mit csináltatok vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook