Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész szagú ruha... fórum

Penész szagú ruha... (beszélgetős fórum)


2010. aug. 13. 10:29

Ecetes vízben áztasd be, utána most ki újra. Nem fontos mosógépben, kézzel is átmoshatod, így nem sérül még a kényes anyag sem. Lényegében csak kicsit nyomkodni kell az áztatás után mosószeres vízben, majd az öblítős vízben, nem lesz baja így.

Próbáld ki, be fog válni!

2010. aug. 13. 08:20

Hmmm, hallottam már, hogy az ecet szagsemlegesító de azmég nem jutott eszembe, hogy kipróbáljam.


A mosógépes módszert többet nem akarom alkalmazni, mert a múltkor pár centit összement a selyem.

A tisztítóba elvinni... most nem nagyon futja.

2010. aug. 13. 08:16
Nem tudom hogy a szódabikarbóna használható e ruhákon,nekem a szőnyegre használt mikor a kislányom lehányta és hiába takarítottam ki takarítógéppel és szőnyegtisztítóval nem múlt el a büdös szag.
2010. aug. 13. 08:15
szódabikarbónás víz is jó
2. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Mineko-san)
2010. aug. 13. 08:09

Öblítsd ki ecetes vízben,az színfogó és szagsemlegesítő ezután tedd ki jó pár napra szellőzni szerintem,utána mosd ki újra!

Ennél jobb hirtelen nem jut eszembe!:)

2010. aug. 13. 08:07

Nemrég az egyik jó ismerősömtől egy régi kimonót kaptam. Azon kívül, hogy gyönyörű virágminta diszíti a ruhadarabot, egyébb tulajdonsága is van...

Borzasztó penész, dohos illata van. Próbálkoztam a mosógéppel, a Lenor öblítővel, de semmi...


Megkérlek szépen segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook