Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelusról bilire fórum

Pelusról bilire (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 15. 10:10

Most a déli alvásig kap, majd estig semmit.

A főzést sem hanyagolhatom el. Szűkítőn fél.

Gondolom fél, hogy beleesik. Mindegy, mert nekem a bili is jó csak üljön rá vagy szüljon :)

59. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 58. - Sopianae)
2012. szept. 15. 09:06

Na látod,csak összejön valahogy.Nem vagy egyedül,mindenki megszenvedte valamilyen formában ezt a dolgot:-)

De azt én is javasolni tudom hogy próbáljátok meg a Wc-t.Klasz szűkítőket lehet venni:-)

Egyébként én is kétségbe voltam esve hogy mi lesz a kisfiammal 2,5éves elmúlt amikor már a második körben próbálkoztunk.Egyik délután még pisis lett a nadrágja,aztán estére kijelentette hogy nem kell neki pelus.Ennyi volt azóta se nappalra se estére nem kellett neki.El se akartam hinni:-)

Úgyhogy fel a fejjel és ne erőltesd!!!

2012. szept. 14. 19:14

2 órát ült a bilin. Volt 4szer pisi és kaki is. Ott ültem mellette és olvastam mesét. Hát ha ez kell neki...

De mosolygósan szólt mikor pisilt :)

Menni fog ez, de nagyon türelmetlen vagyok, mert így éjjelre marad a házimunka.

Fürödtünk, de most már ráadtam a pelust.

57. 9678a02221 (válaszként erre: 56. - Sopianae)
2012. szept. 14. 18:55
En azt tanacsolnam ne eroltesd.Az en kisfiam 3 eves kora utan meg pelusos volt,aztan egyik naprol a masikra levette a pelust,azota szobatiszta ejszaka is.Egyetlenegyszer nem volt 'baleset'.Ha erolteted azzal csak folosleges nyomast gyakorolsz ra,es meg kesobb lesz szobatiszta.Vard meg amig magatol lesz szobatiszta.
2012. szept. 14. 17:02
Köszönöm. 1 órán belül másodszor lett pisis a nadrágja. Most a bilin ül, mint a kisangyal, de nem tudom meddig. Egyedeül nagyon rossz, mert vagy a házimunka marad el vagy a bilizés.
55. evamaria0803 (válaszként erre: 54. - Sopianae)
2012. szept. 14. 16:55
Tanácsot adni sajnos nem tudok. Mi az unokámmal szórakoztunk nagyon sokáig e témában. A bilire talán soha nem ült rá. Vettünk a WC-re a felmászós ülőkét, az sem jött be. Az egyetlen az maga a WC volt, mindenféle szűkítő és egyéb nélkül. Próbáld meg, hátha! (arról már beszélni sem akarok, hogy elmúlt 3 éves, de a nagydologhoz még kérte a pelenkát, azt hittük ez így marad, de végül leszokott ilyen értelemben is a pelusról). Sok szerencsét!
2012. szept. 14. 16:46

Sziasztok


Tudom már van egy hasonló fórum, de rég nem szóltak hozzá.

Lányom 2,5 éves. Fürdés előtt szépen pisil bilibe, de nappal hallani sem akar róla.

A bili a mi wc-nk mellett található, szóval ha ráültetem én is ráülök. próbáltam már úgy, hogy kimegyek, de sehogy nem megy.

1 hónap múlva költözünk Skóciába és amíg pelusos nem mehet oviba csak bölcsibe... Bölcsibe nem szeretném járatni, mert 3 éves korába mennie kell oviba és szerintem gyors lenne neki a váltás.

Kompromisszumra csak ebbe az 1 esetben nem hajlandó. Mi tévő legyek? Tudom nem szabad erőltetni, de a pelus is horribilis összegű. Egyedül nevelem őt és nincs kitől tanácsot kérnem.

Segítsetek kérlek.

53. be749d73f9 (válaszként erre: 51. - Rózsaszál:-))
2012. jún. 15. 21:59
Nagyon ügyi a kicsid!! Gratulálok!!!
52. be749d73f9 (válaszként erre: 50. - Nirvi)
2012. jún. 15. 21:59
Nekünk az vált be, h megkérdeztem, maradjak-e bent vele?? Azt mondta igen. :) És megkért, h fogjam közben a kezét! Kis drágám!! Ez így ment 3 napig. Most már nem! És ma volt az első alkalom, h egyáltalán nem pityergett!!! :))
2012. jún. 15. 14:07

Sziasztok!

100% szobatisztaság éjjel-nappal.Nem hittem hogy tényleg megy egyik napról a másikra,ráadásul rögtön éjszaka is pelus nélkül:-DDD

50. Nirvi (válaszként erre: 45. - Be749d73f9)
2012. jún. 11. 16:18

Gratula!!

Nagyon ügyes!! :):)


Nálunk még mindig semmi...hiába ültetem rá mindig a wc-re, ha rajta múlna szerintem fél napot is ülne rajta kakilás nélkül.

De nem adjuk fel :)

2012. jún. 9. 22:54
Naugye!
48. be749d73f9 (válaszként erre: 46. - Rózsaszál:-))
2012. jún. 9. 22:43
Köszönjük és nektek is gratula! ;)
47. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 45. - Be749d73f9)
2012. jún. 9. 20:53
Bocsi,erre akartam:-)
46. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 44. - Yanett86)
2012. jún. 9. 20:53

Gratula a nagylánynak,már mi is szobatiszták vagyunk több mint 1 hete:-)

A kakival mi is megharcoltunk de győzőtt klótyómanó:-))

2012. jún. 9. 19:47

Na sziasztok!

Csak jöttem eldicsekedni, hogy az én ügyes nagylányom ma este végre belekakilt a wc-be!!!! :D

Igaz, sajnos nem ment könnyen, rendesen megszenvedtünk vele, de a végén az az angyali mosoly!! Olyan büszke volt magára! Hát még én Őrá!!! Megbeszéltük, h ezután már mindig csak wc-be fog kakilni!!!

5 perccel a dolog után pedig a következőt mondta nekem, hatalmas komolysággal az arcán: "Anyuci, kistesó még pici baba, mert ő még pelusba kakil, de én már nagylány vagyok!" :DDD

44. yanett86 (válaszként erre: 42. - Rózsaszál:-))
2012. jún. 1. 18:12
nagyon ügyi!
43. Szilvita (válaszként erre: 42. - Rózsaszál:-))
2012. jún. 1. 09:51
:D Szerintem is jó jel. Nekünk sokáig azt mondta a gyerek, mikor kakilnia kellett, hogy fáj a hasa, én meg mondtam, hogy bizti kaka jön, üljön a bilire. Általában bejött. Most meg már teljesen időben szól.
2012. jún. 1. 09:37

Sziasztok!

Vagy másfél hete megpróbáltam a kisfiam leszoktatását.Sokszor,sokáig nem szólt hogy pisilnie kell,na de most!!!Két napja szól és pelus nélkül alszik:-))))

Már csak a kaka téma hiányzik,de jó jel hogy nem tartja vissza a gatyóba is benyomja:-DDD

Na hogy miknek nem tud örülni az ember?:-DDD

41. yanett86 (válaszként erre: 40. - Nirvi)
2012. máj. 29. 14:57

úgy kezdtem szerintem, ebben benne van, hogy én így gondolom, más meg máshogyan gondolja, ez teljesen egyértelmű! És ÚGY GONDOLOM hogy így barátkoznak a bilivel, nincs elvárás, szimplán csak sikerélmény, míg ugye ovi környékén már jobban próbálkozik az ember, mert az oviban már elvárás, ennyi idősen szerintem még több idő és vicces játék belefér és persze nagy sikerélmény a babónak, legalábbis nálunk az! Természetesen mindenki úgy csinálja, ahogy az a gyermeke szempontjából a legjobb! Én csak azt ítélem el, ha valaki kizárja a próbálkozás lehetőségét és bizony sokan falnak mennek attól hogy 1,5 évesen ráültessék a gyermeket a bilire! Nincs abból semmi, ha a gyerek nem szobatiszta még 2-3 évesen, de próbálkozni lehet és lehet hogy a gyermek is partner lesz!


Lényegében én csak azt akartam mondani, hogy később már szégyelli egyik másik babóca hogy bepisil, akkor is ha nem elvárás a bili és normál esetben nem az! A szomszédban a kislány szeretne bilizni és rá is ül, na de még nem kötötte össze azzal mikor jön a pisi és tök csalódott volt, pedig nem erőlteti senki a bilit!

40. Nirvi (válaszként erre: 37. - Yanett86)
2012. máj. 29. 09:14

Szerintem meg semmit nem jelent, hogy mikor kezdődik a szoktatás, mikor ül először bilire...


Az én fiam is már kapott másfél éves korában bilit, háromszor bele is kakilt, aztán valamiért meggondolta magát és azóta nem hajlandó csak pelenkába.


Van olyan gyerek az ismerőseim között, akik alapból 2,5 évesen ültették rá a gyereket a wc-re, előtte csak pelenkában volt...és egyik napról a másikra szobatiszta lett. Teljesen.


Szerintem felesleges egy kalap alá venni a gyerekeket, mert egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinél ugyan úgy alakulnak a dolgok.

persze tapasztalatokat lehet cseréni, de nem szeretem amikor valaki azt mondja, hogy ezt így kell csinálni , azt úgy kell csinálni és akkor működni fog.


Lehet az egyiknél működik...de egyáltalán nem biztos, hogy a másiknál is fog.


Az én fiam pl. nem szorulásos egyáltalán (hála az égnek)....egyszerűen csak pelenkába akarja intézni a dolgát. Viszont ha elveszem tőle ezt a lehetőséget, akkor visszatartja.


Ezért én már eldöntöttem, hogy nem erőltetem...persze apró kis praktikákat azért próbálgatok, de ha nem akarja, akkor nem fogom erőszakkal rávenni.


Az oviban valószínű úgysem fog kakilni, mert a bölcsiben sem szokott...ha meg mégis, akkor remélhetőleg magától rászokik ott a wc-re....

39. yanett86 (válaszként erre: 38. - Be749d73f9)
2012. máj. 29. 09:06
mármint a szorulás? Hát sok gyereknél van, lehet ez akár a belek növekedésével is járhat, ugye minél nagyobb a gyerek annál jobban tekeredik. Mi is ezeket az édességeket esszük, bár mama azért dugiba édesebbeket is benyom neki, viszont minden rögtön látszik a kaki sűrűségnél, még a dörmi is! Főleg, hogy kb 13 hónapos koráig kb fél kg gyümit evett meg meg egy nap vagy zöldséget, de inkább a gyümi ment nagyon! Nálunk ami mindig hígított: eper, szilva, sütőtök, szójatej...ez a mai napig is, csak ez állitólag allergizálhat, nálunk nem volt vele gond!
38. be749d73f9 (válaszként erre: 37. - Yanett86)
2012. máj. 28. 22:52

Amikor a bilit megvettük neki, 1,5 éves volt! Akkor rögtön magától rácsücsült, tökre tetszett neki, sőt, még aznap bele is kakilt!!!! Aztán néhány hétig inkább csak ismerkedett vele, babáit pisiltette bele, majd ezután szépen, rendszeresen ment bele neki is!

Viszonylag rövid (pár hét) bilibe pisilés után át akart térni a wc-re, mi pedig természetesen hagytuk!

A pisi azóta is oda megy természetesen. Kaki az 1. alkalom óta se bilibe, se wc-be!

A gyerkőcöket 1. perctől tudatosan neveljük a párommal, ebbe benne van az is, h nyalókát, cukorkákat, chipset még egyik sem evett, csokit szinte csak mikulás, húsvét tájékán esznek, nagyszülők is így vannak "nevelve"! Kakaót csak ritkán kér, mióta szorulása volt és mondtam neki, h akár emiatt is lehet. Ami nálunk édességnek mondható az a rudi, nápolyi és a dörmi maci. Nasiként a gyümölcsöt és a nyers zöldséget kapják, amióta rágni tudnak, illetve nagyon szeretik a Rossmannban kapható bio cuccokat, a Lola csemegét meg van egy másik is, de annak most nem ugrik be a neve. Sőt, egy seggrepacsit nem kapott soha, ha esetleg történt is baleset, pont ezért, m olvastam, h emiatt később gondok lehetnek! Ezért nem értem, mitől lehet ez az egész??

2012. máj. 28. 22:02
Sziasztok! Szerintem a dolog lényege a korai szoktatás, mármint 1,5 évesen már reggel rá lehet csüccsenteni a bilire 5 percre és mehet tovább a nap és nem fog félni a bilitől, mert korán megszokja, később tényleg csak a tessék bilizni hat vagy a beletőrődés, mert már van kőkemény akaratuk és szégyenérzetük is a dolog a rossz helyre sikerül! Ha szorulásos a gyerkőc én ajánlom az összes fajta édesség megvonást és 100%-os kicserélését gyümölcsre! Nem az első nap hat, de a második héten tuti! A fiam 15 hónapos és minimum napi 3x bilizünk és szinte mindig van pisi vagy kaki, ha leveszem róla a pelus akkor 90% csak bilibe pisil, de hideg van még így bugyipelussal kihúzzuk amíg nem lesz kánikula!
2012. máj. 27. 11:40
Ja igen, nekem is megnézte az elején, mit alkotott :) és egyszer később amikor már volt, hogy bilibe kellett, mert foglalt volt a wc, szóval megnézte a művét és látta hogy még van pici hely a biliben, és mondta, hogy oda még kéne egy kis csoki darab, mert az hiányzik.:))))))Hát igen, először azt hitte, hogy csoki, szerencsére sosem hagytam egyedül wc-zni és nem nézte meg, hogy tényleg az e:))
2012. máj. 27. 11:36
Sziasztok!Nekem is későn szokott le 2,5 évesen ovi előtt nem sokkal.Először nekünk is gond volt, hogy a kakit nem akarta bilibe.Ráadásul mi galériás lakásban laktunk akkor így fel a bilit éjszaka, amíg elaludt 2-3-szor le fel ugye.Addig minden este volt hogy 2-szer is peluscsere volt és reggelre így is tele volt a pelus.Amikor levettem róla, először felébredt éjszaka pisilni párszor, utána már végig aludta az éjszakát.Soha nem pisilt be.A kakit úgy oldottuk meg, hogy ugye szerettem volna azt is bilibe egyből de ordított, hogy adjam rá a pelust, mert addig ő nem.Kitaláltam, hogy akkor próbáljuk ki a wc-t mert az olyan nagyfiús dolog.Bejött.Igaz, fogni kellett közben a kezét, ugye hogy bele ne essen, mert olyan hirtelen volt, hogy még kisülőkét sem tudtam venni, de utána nem is akart.Szóval egy pár hónapig fogtam közben a kezét, aztán erről is leszokott.Most arra kell szokatni, hogy törölje ki magának, ami megint nem könnyű, mert már tudja, csak lusta kicsit.De sztem az új nekik is félelmetes kicsit, legyen bármiről szó.Látják a bizonytalanságot, hogy sajnáljuk őket és próbálkoznak.Én mondtam neki, hogy már pedig akkor sem kap pelust és muszály volt kiegyeznie. Kapott választási lehetőséget így is és kicsit neki is igaza volt, meg nekem is.Nálunk ez jött be.Remélem kicsit segítettem. :)
2012. máj. 27. 11:04
Köszönöm mindenkinek, aki próbált tanácsot adni, segíteni! Reméljük a legjobbakat.... szép napot nektek! Bea
2012. máj. 27. 07:10
sziasztok nálunk is ez a "gond". 3 éves a fiam (májusi) hiperaktív és sosem volt ideje pisilni kakilni wcbe. Ez a leül a bilire és olvasni neki... Hahaha ez elképzelhetetlen volt:) aztán most kb 3hónapja elkezdte zavarni a pelenka és 1 hónapja nappal is szobaTiszta és a nappali alváshoz is. Csak a kaki van mint az előttemszólók is írták :csak pelenkaba.ő kaki közben is ugrál rohan stb ez a "szokás" az oka szerintem annak hogy nem tud leülni bilire. Ő is szeptemberben kezdi az Ovit és ha nem változik a dolog én attól megpróbálom vinni mert bugyiba ő sem nyomja bele. És az is van Amit szintén írtatok már hogy ha nem kap pelenkát napokig visszatartja .egyszer csináltam így és utána napokig fájt a kakilás.
32. Szilvita (válaszként erre: 29. - Rózsaszál:-))
2012. máj. 26. 22:26
Reméljük. Én tudtam, hogy nálunk muszáj lesz, olyan szinten ragaszkodott magához a pelushoz, nem volt önbizalma, és félt hogy bepisil nélküle. Egyszer odapisilt fürdés előtt a kádkilépőre, onnantól máshol mint a pelenkázón nem vehettem le róla a pelust hónapokig. Mert akkor bepisil, olyan édesek:) Nekem pl. egy órát ült pucér fenékkel az ölemben inkább reggeli ébredés után, mert ha nem az ölemben van, bepisil:)
31. be749d73f9 (válaszként erre: 27. - Szilvita)
2012. máj. 26. 22:24
Igen, ez nálunk is ment, h mindig meg akarta nézni.. egy darabig meg is mutogattam neki. Olvastam vhol,h az ő korában ez normális. Aztán gondoltam egyet és azt kezdtem el mondani erre, ahányszor kérte, h nem mutatom meg, majd, ha a bilibe v wc-be kakilsz, megnézheted! De ez sem hatotta meg egyáltalán...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook