Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus nélkül nem megy fórum

Pelus nélkül nem megy (beszélgetős fórum)


18. ibike22 (válaszként erre: 17. - Krisz979)
2009. nov. 29. 16:04
Rég jártál itt, a pisiproblémára, amiről a topik szól ;)
17. Krisz979 (válaszként erre: 16. - Ibike22)
2009. nov. 29. 14:57
Miért? Mire vagy kíváncsi?
2009. nov. 27. 22:17
Krisz, mi újság felétek?
15. ibike22 (válaszként erre: 14. - Krisz979)
2009. nov. 26. 10:35
Akkor lehet, hogy ő tényleg kisbabának érzi magát, és így tényleg nehéz lehet. Egy jó pszichológus biztos tudna segíteni átlendülni ezen a szakaszon.
14. Krisz979 (válaszként erre: 13. - C95c921ae7)
2009. nov. 25. 15:45

Hát nálunk nem ez a helyzet. Az óvónő nem díjazza, ha baleset történik az ágyban. És a gyerekem sem töri magát, hogy felkeljen időben. Ha napközben becsorran,akkor is úgy jön, hogy bepisiltem,de majd kimosod, ugye?

És volt olyan is, hogy éjszaka totál átázott, vagy délben, és amikor felkelt, csak ült az ágyban és tvzett. Nem zavarta, hogy olyan a ruhája.

Azt mondja, hogy ő még kisbaba, és azoknak lehet. Az oviban meg majd bepelusozza magát. Szóval mindent kimagyaráz.

2009. nov. 25. 14:18
Szia, az én fiam is sokszor bepisil a déli alváskor is. Jár oviba szeptembertől..Nem csinálnak gondot belőle. Persze a váltóruha mindig ott van. Az ágynemű általában nem lesz pisis,mert csak pici megy be. De ha az lenne, sem lenne gond belőle. Nem ő az egyetlen a csoportban. Átöltöztetik őket és slussz.
12. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Krisz979)
2009. nov. 25. 14:13
a leendő óvodában az óvónőkkel beszéltél már erről?mert ők lehet sokkal lazábban veszik ezt a dolgot,mint mondjuk Te.
11. Bucika06 (válaszként erre: 9. - Danama)
2009. nov. 25. 14:08
Azt írja,hogy délben is csak ritkán száraz.Akkor viszont nem szobatiszta vagy tévedek.
10. 228bb89282 (válaszként erre: 7. - Megryan)
2009. nov. 25. 14:01
Nálunk is ez van, augusztusban levettem róla a pelust, nappal full szobatiszta, de éjjelre még ráteszem. Soha nem siettettem a lányomat, majdnem 2 és fél éves volt, amikor levettem róla a nyáron. Gyakorlatilag 2 nap alatt lett nappalra szobatiszta. Ismerősünk levette a gyerekről a pelust 2 évesen, mert gondolta, most megtanítja neki, holott a kislány nem volt még érett rá, a mai napig sokszor bepisil. Nem vetted le esetleg te is túl korán le róla?! Jó tudom, ez valahol már mindegy, ha kezdődik az ovi. De szerintem is türelemmel közelíts felé, ha be is pisil, mond azt neki, nem baj, holnap biztos sikerül, nem történt semmi. Lehet igaza van az előttem szólóknak, hogy látja/érzi rajtad, mennyire parázol és ezért nem tudja visszatartani, mert annyira izgul ő is.
2009. nov. 25. 14:00
szobatisztaság és az ágytisztaság két külön dolog, nyugodtan mehet óviba
2009. nov. 25. 13:59
Szerintem is gyerek függő. Az én lányomnak is délbe nem kellett pelus először. Aztán egyszer kétszer tiszta maradt éjszaka is, és nem kapott többet. Volt aki azt tanácsolta nekem hogy rakjak az esti pelusába textil pelust. Az jó nedves és kényelmetlen lesz neki. De az oviban csak nappal kell hogy szobatiszta legyen és még akkor is elő szokott fordulni. Egyszer bepisilt az én lányom is de szokta mesélni hogy másoknak is becsúszik. Ne mond hogy még bepisil. Aztán látja hogy a többieknek nem megy be és lehet hogy figyelni fog. Ha meg néha becsúszik az a kiscsoportosoknál megengedett.
7. megryan (válaszként erre: 1. - Krisz979)
2009. nov. 25. 13:51

Nem tudsz részidős állást vállalni amíg nem alakul ki alváshoz szobatistaság?

És akkor ebéd után hazavinnéd, délelőtt 7-8-tól tudsz dolgozni 12-13 óráig. Az is valami pénzileg és minden szempontból.

Én is ezt csináltam.

Alvásnál magától lesz szobatiszta, azzal nem tudsz mit csinálni. Én is csak akkor vettem le a lányomról a délutáni pelust amikor már egy hete mindig száraz volt, és rá fél év kellett mire éjszakára is szobatiszta lett.

2009. nov. 25. 13:51

Szia!

Az enyém tavasszal lesz 3 éves. Tudom, hogy agaszt, azt viszont nem, hogy ezt mennyire látja/érzi a lánykád (szerintem látja/érzi). Talán épp ezért szorong, mert érzi, hogy sietteted. Ha megpróbálnád bevenni a lesz@rom tablettát? Tehát csinálj úgy, mintha egyáltalán nem érdekelne, hogy becsurgott-e neki vagy sem, és magaddal is próbáld ezt elhitetni, hátha észrevétlenül teljesen szobatiszta lesz. Tudom, én is volt, hogy indulatosabb voltam, és egyből visszaesett.

5. Bucika06 (válaszként erre: 1. - Krisz979)
2009. nov. 25. 13:48

Erre nincs taktika. Gyerek függő szerintem.Az én fiam 18 hónapos kora óta szobatiszta,de éjszakára még mi is használjuk,mert sajna tele van reggelre.

Ha száraz lesz csak akkor vedd le róla. 2x volt neki délbe száraz és harmadik nap már ő mondta hogy ne vegyünk fel pelust és azóta sincs probléma.Ha nagyon erőlteted visszafelé is elsülhet a dolog. Meg kell rá érnie.

4. 228bb89282 (válaszként erre: 1. - Krisz979)
2009. nov. 25. 13:46
Próbálj neki kicsit kevesebb innivalót adni lefekvés (déli alvás) előtt, talán. De semmi más okosság nem jut eszembe.
3. 7e55627956 (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2009. nov. 25. 13:45
Én is így tudom....
2. Mariann7533 (válaszként erre: 1. - Krisz979)
2009. nov. 25. 13:44
Szia.Én úgy tudom,hogyha napközben szobatiszta,akkor mehet oviba.
2009. nov. 25. 13:42

Aki tud segítsen!

A jövő hónapban 3 éves lesz a lányom, és alvás közben sajnos még bepisil. Így nem mehet oviba, és én sem tudok dolgozni. Ördögi kör.

Napközben is sokszor eljátsza az időt, de akkor legalább szól.

Alvás előtt hiába megyünk pisilni, nagy ritkán a déli pelus száraz, de reggelre van, hogy az ágy is úszik:(

Tudom, hogy a szobatisztaságra agyilag kell megérni, de ezt nem mondhatom az óvónőnek.

Szóval, aki járt már hasonló cipőben, és van valmi használható taktikája, kérem segítsen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook