Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelus-gondok fórum

Pelus-gondok (beszélgetős fórum)


2011. júl. 7. 10:20
marciusban voltak 2 evesek...
17. csiga1170 (válaszként erre: 16. - 5b315db51e)
2011. júl. 7. 07:06

milyen idős?


Egyszer az én kisfiam véletlenül fürdés közben a kádba kakilt, na és hát nálunk is volt nagy ordítás, pedig azonnal kivettem a kádból. Utána napokig sírt fürdésnél...nehezen dolgozta fel

2011. júl. 6. 23:01

En mar ugy vagyok vele hogy hagyom.Ott a bili elottuk raultetik a babat nezegetik belepisilt-e es kesz..Vagy a kisfiam a fejere rakja ugy rohangal:-))Ennyit a bili rendeltetesszeru hasznalatarol..

Viszont van valami ami nagyon aggaszt..A kislanyom imad csupaszkodni..2 perc alatt levetkozik..es kb 2 hete eszrevette hogy lyuk van a nunuson..Borzasztoan megijedt hogy valami gaz van sirva szaladt az apjahoz hogy el van torve a cunusa mert lyuk van rajta..Elmagyaraztuk neki hogy nincs semmi baj minden kislanynak ilyen,azon pisilunk..Szepen meg is nyugodott annyi volt a megjegyzese hogy ez igy nem er mert a tesojanak meg nincs lyuk a futyijen:-))

Tegnap viszont nem volt rajta pelus es jott a kaki..Ugy megijedt hogy nem sirni,de uvolteni kezdett es reszketett..hogy valami jon ki belole.Megnyugtattam raadtuk a pelust aztan 5 perc mulva szolt hogy van kaki..(mar tobbnyire szol ha kaki van,van ugy erzi cserelni kell a pelust) De attol hogy a kaki igy jon ki belole annyira megijedt hogy ma mar azt mondta mami ha kakilok ugy nem jon ki a cunusom?

Szoval most nem nagyon tudjuk mit csinaljunk vele hogyan nyugtassuk meg ez egy termeszetes folyamat.Anyosom is ovodapedagogus es O azt mondja hogy mar bizony ideje lenne elhagyni a pelust..

15. luem (válaszként erre: 8. - Mókinca)
2011. júl. 6. 13:27
Amugy,meg ovodapedagogus vagyok,es igen en is azt szoktam tancsolni a szuloknek (igaz mas temabna),hogy szinte midenre meg kell erniuk a gyermekeknek,csak hat szulokent maskent elem meg a dolgokat,...de azt hiszem ezze nem vagyok egyedul:)
14. luem (válaszként erre: 8. - Mókinca)
2011. júl. 6. 13:25
Igy volt az egyik baratnom kisfia is.Mar jocskan elmult 3 eves,tisztan,ertelmesen,mondatokban osszefuggoen beszelt,de meg mindig ott csungott a pelus,aztan elkezdett oviba jarni,es 3nap alatt teljesen szoba tiszta lett.Ebben remenykedem en is,hogy ha addig nem is,de oviba jaraskor "naggya valunk"!!:D
13. luem (válaszként erre: 9. - 5b315db51e)
2011. júl. 6. 13:22
Hat,ez volt nalunk is!Kb 1 eves kora korul tettem eloszor bilire.Masadik alkalommal mar pisilt is a bilibe,hu,volt nagy orom,meg dicseret,meg tapsolas,sok-sok jutalmazo puszi:D,aztan a kovetkezo alkalommal,rault a bilkora es 5 masodperc utan nagy boldogan felallt,tapsolt es tartotta a kis pofijat,hogy puszit kapjon.....:D,...ugyhogy ennyit a bilizesrol...Ugyhogy mar kb egy jo eve,hogy probalunk leszokni a pelusrol,...(azt hiszem ez eleg kitartasrol arulkodik:D),igaz kisebb-nagyobb szunetekkel,...volt olyan is,hogy wc-re kerezett,de smmi...igy aztan azt hiszem csak a turelemben kell kitartonak lennunk:)
12. luem (válaszként erre: 5. - Ybag)
2011. júl. 6. 13:17
Hat,..attol fugg,kinek mit jelent a kitartas!!N"alkalommal probalkoztunk,de mind hiab...nem,nem,nem es nem.....amugy meg,a eroltetes visszafelee is elsulhet,"meg csak azert sem"-re,ugyh kivarom az idot....nosulni csak nem fog pelusban:D
11. raniko
2011. júl. 5. 14:20

Nekem is iker unokáim vannak,3 évesek,kislányok.

Nagyon féltünk a bilizéstől de gond nélkül rászoktak.Biztos vagyok benne hogy egy kisgyereknek fel kell ehhez "nőnie".

Mi is azt szerettük volna ha megmutatjuk nekik a bilit és másnap már csak azt kérik.Nahát, nem így működik a dolog.Szobatiszták,de az egyik kislány olyan mélyen alszik hogy elfordul hajnalban néha egy kis baleset. Egy biztos amióta nem görcsölünk a szobatisztaság miatt mindenkinek sokkal jobb.

Ilyenkor mindenki "olyan okos"az ember olyan jó "tanácsokat" kap hogy égnek áll tőle a haja.

Attól még valaki nem rossz anya mert pelust hord 3 évesen a gyermeke.

10. csiga1170 (válaszként erre: 9. - 5b315db51e)
2011. júl. 5. 07:43
igen a rokonok, szomszédok annyira okosak tudnak lenni:) az ő gyerekeik talán már 1 évesen szobatiszták voltak... az én kisfiam 2 éves, néha pisil bilibe..örülnék ha leszokna, de nem erőltetem. Magas kisfiú, inkább 3 évesnek néz ki, mindenki csodálkozik, "Még van pelusa?" Igen, van!
9. 5b315db51e (válaszként erre: 6. - EmmaDani)
2011. júl. 4. 23:24
De jo hogy bekukkantottam!!!Bar az en ikreim kicsit fiatalabbak marciusban voltunk 2 evesek,nalunk is problemat jelent a bilizes..Konkretan nem hajlandoak raulni..a kisfiut nem is erdekli egyaltalan..A kislany tudja hogy mire valo egyszer ketszer veletlenul belepisilt de ennyi..Sirnak mindketten ha ra szeretnem ultetni oket illetve kerek perec megmondjak hogy NEM..Ok is koraszulettek voltak 6 hettel korabban szulettek..Mindenki piszkal hogy miert van rajtuk pelus..De ugy vagyok vele hogy majd szolnak ha itt lesz az ideje..Nem eroltetem.
2011. júl. 4. 22:46

A kicsi lányom most volt 3 éves. Még egy hónapja javában pelusoztunk. (Bölcsibe járunk, ott is azt mondták, hogy nem szabad erőltetni.)

Kb 4 nap alatt szobatiszta lett. :D

Gyakorlatilag egyik napról a másikra.

Patakocskát pisiltunk az udvaron, stb...

Most már éjszakára sem adok rá pelust.

Az én kislányomnak is meg volt az esze mindenre, csak arra nem hogy szóljon. Bár ez sem teljesen igaz, mert megkérdeztem tőle, hogy "miért nem szólt, hogy kakilni kell? Azt felelte, hogy: "mert nem volt kedvem".

Vicces leányzó.

2011. júl. 4. 19:59
Szerintem nem kell erőltetni, majd megérik rá. Az én fiam is 2,5 éves múlt, és egyik napról a másikra lett szobatiszta, éjjelre is. Olyat csináltam, hogy pelusban volt, de kértem, hogy szóljon, ha kell. És szólt, mert egy idő után azt hitte, nincs rajta pelus. :) Aztán elmentünk valahova, ahol csak wc volt és kikéredzkedett, pedig volt rajta pelus. És azóta is wc-be pisil, kakil. Ne aggódj, legkésőbb 3 évesen szobatiszta lesz mindenki.
2011. júl. 4. 17:32

Nekem ikreim vannak, a kisfiamnál csak a wc vált be állva, a bili nem. Amíg követeli szerintem add rá vissza, én is visszaadtam rá, pár nap után pelusban volt és megkérdezte hogy belepisilhet-e a pelusba, ez már egy jel volt tőle.Mondtam neki hogy nyugodtan. Megint pár nap után kis gatyát adtam rá, már nem vette ezt sem zokon(azelőtt nem akarta felvenni), volt egy két bepisilés(terpeszbe állt és nézte hogy folyik le a lábán, de zavarta a pisis gatya, vegyük le azt mondta) és pár nap múlva szépen el kezdett szólni, és visszatartotta a wc-ig.

Ez egy hete történt kb, két hét múlva lesznek 3 évesek.Ja koraszülöttek voltak szeptemberben lennének hivatalosan 3 évesek. És nem pisil bele se délután sem éjszaka a pelusba egyszerre lett szoba és ágy tiszta. Most érett meg rá az idegrendszere, türelem én is azt hittem sosem jön el ez a nap.Az iker hugija már egy ideje szobatiszta, a kisfiúk később érnek mindenben egy picit.

5. ybag
2011. júl. 4. 17:24
Ha mindig ráadod a pelust,nem fog leszokni róla.Vagy legalábbis nagyon nehezen.Jó időben kint a szabadban érdeklődve figyelik,hogy milyen szépen csurog a pisi. :-)Többször meg kell próbálni,és nagyon kitartónak kell lenni.
4. luem
2011. júl. 4. 17:03
Kisfiu,2 es fel eves.Nalunk a "poloban,bugyiban szladgalok"modszer nem jott be!Koveteli vissza a pelust!Amugy,mint minden masra(ovoda-erettseg.iskola-erettseg),erre is erettnek kell lennie a gyermeknek,csak hat eleg koltseges mulatsag,es raadasul mar "nagy fiu".En mar tobb mindent kiprobaltam,de eddig hasztalan....gondoltam itt hatha okosabb leszek:D
2011. júl. 4. 16:58
kisfiú vagy kislány?
2011. júl. 4. 16:57
Amikor jött a tavasz és jó idő akkor nem adtam rá csak egy pólót. Soha nem volt baleset, egyből rohant a bilire. Persze előtte már hetekkel gyakoroltunk felkelés után.
1. luem
2011. júl. 4. 16:55
Arra szeretnek praktikakat,modszereket,tanacsokat kapni,hogy ki hogyan szoktatta le a babajat a pelusrol/szoktatta bilire!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook