Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pelenkáról leszoktatás.. fórum

Pelenkáról leszoktatás.. (beszélgetős fórum)


17. KLMárti (válaszként erre: 16. - Martin3)
2010. okt. 3. 11:15
Igen, próbálkoztunk már a vécére is ülni szűkítővel, azt is kipróbáltuk, hogy a vécé elé áll, és úgy próbál pisilni bele, de semmit nem akar. Erőltetni nem erőltetem, csak azért bennem van, hogy jó lenne, ha már "nagyfiú" lenne.
16. martin3 (válaszként erre: 14. - KLMárti)
2010. okt. 2. 22:33
az én kisfiam is pont ilyen volt, már aggódtam hogyan megyünk oviba, és az ovi előtt 2 héttel lett szobatiszta....szerintem hagyd még, ha nem jártok oviba, vagy bölcsibe, a kislányom már 1,5évesen szobatiszta volt, kisfiam mint írtam majdnem 3 volt, minden gyerek más, türelem...próbáltad már a rendes Wc-t? mármint ne a bilit erőltesd...
15. martin3 (válaszként erre: 1. - 81057d5f8a)
2010. okt. 2. 22:31
attól, hogy ovis lesz, miért kellene leszoknia az esti pelenkáról? a nappali szobatisztaság követelmény tudtommal,,,, az én kislányom és kisfiam is már fél éve oviba járt, mire estére is levettük a pelust...a kisfiam van, hogy 1 hónapig nem pisil be éjszaka, vagy hogy 1 héten 4x is..(na ezt pl nem tudom miért csinálja, de nem nagy ügy, megy a mosógépbe a cucc, kit zavar??)
2010. okt. 2. 20:52

Sziasztok!

Nekem 2,5 éves a kisfiam, de olyan hevesen, szinte sírva tiltakozik mind a bili, mind a vécé ellen, hogy eddig egyetlen egyszer sikerült bilibe pisilnie, akkor is véletlenül. Nyáron, amikor melegebb idő volt (sajnos az időjárás idén nem nagyon kedvezett nekünk) egész nap bugyiban szaladgált, és élvezte is, de nem volt hajlandó ráülni a bilire. Ezért nem is nagyon erőltettem, mert azzal csak megutáltatnám vele az egészet. De most már nagyon jó lenne, ha valahogyan rá tudnám venni, hogy elhagyhassuk a pelust. Van erre valami ötletetek?

2010. okt. 2. 20:18
köszönöm nektek a hozzászólásokat.
2010. okt. 2. 19:42
Szia ,annak idején az ikreim sem voltak éjszakára szobatiszták az óviban még sem volt gond ,ha még is előfordult egy kis baleset akkor haza vittem az ágynemüt ,kimostam a radiátoron megszáradt és másnap vittük vissza.Nem kell az orrukra kötni hogy éjszaka pelusa van a kicsinek,az enyémek is még jó félévig kérték utánna már nem.Vegyél 2db gumilepedőt egyiket az óviba (kérd meg hogy tegyék alá ,ha mégis baleset lenne :))a másikat otthonra hamár nem kéri a pelust jól jöhet !
11. 81057d5f8a (válaszként erre: 9. - Kitrákotty)
2010. okt. 2. 19:04
érdekes, a fiamnál sokkal könnyebben ment.
10. 81057d5f8a (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2010. okt. 2. 19:03
igen, november 18-tól
2010. okt. 2. 19:03

Éjszakai pelusról nem kell háromévesen leszoknia... :-O


Nem feltétel sehova (otthon alszik minden éjjel gondolom... ) :-)


a nagyobbik fiam három és fél is elmúlt, mire az éjjeli pelust elhagytuk....

8. trapiti (válaszként erre: 7. - 81057d5f8a)
2010. okt. 2. 18:46
Szerintem akkor még egy kicsit várjál, végülis az idöböl kitelik :) egyszercsak Ö maga fogja mondani, hogy már nem kell. Egyelöre a délutáni alvás a fontos, de szerintem az is menni fog novemberre - akkor kezditek az ovit, ugye?
7. 81057d5f8a (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2010. okt. 2. 18:12
és azt mondod, ne adjak rá már akkor éjszaka pelenkát? de ha bepisil, akkor teljesen átázik, és hiába veszem le róla, utána 2 percenként pisilni akar:)))))))
6. 81057d5f8a (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2010. okt. 2. 18:11

köszönöm.

nappal már nem kell a pelenka. délutáni alváshoz sem adok rá, de néha bepisil. éjszaka meg folyamatosan, pedig már alig adok neki inni...:)))

5. trapiti (válaszként erre: 3. - 81057d5f8a)
2010. okt. 2. 18:07

Szia!

Ne aggódj, részben még addig van 2 hónap, mire ovis lesz. Ha napközben nem kell pelus, akkor simán mehet oviba, és az sem szokott gond lenni ha az elején még van pár baleset. Délután szerintem semmiképp ne adj rá pelust. Az én lánykám október 30-i, és hétfön már kezdi az ovit. Délutáni alvásnál itthon nagyritkán még bepisil, de a bölcsiben sosem. Napközben vele sincs már gond.

Az éjszakával nálunk az volt, hogy Ö is mindig pisis pelussal ébredt, de egyszer elkzedett tiltakozni a pelus ellen. Végülis nem eröltettem, tettem gumilepedöt a matracára és lesz ami lesz alapon pelus nélkül hagytam. Eleinte volt baleset, és olyan heti 1-2 alkalommal még most is elöfordul, de én már nem adom vissza a pelust az tuti :) megy a cucc a mosógépbe és kész. Egyébként egyre ritkább a baleset és egyre kevesebb a mennyiség is ha mégis véletlenül becsurog. Szerintem ha már nem ragaszkodik Ö maga hozzá, hogy pelusban aludjon, akkor vedd le róla, füts be kicsit jobban éjszakára, szorítsd meg egy kicsit a délutáni-esti ivást és próváljátok meg :) De az ovit nem érdekli az sem, ha pelenkás éjjelre, aza fontos, hogy ott ne legyen rá szüksége :)

2010. okt. 2. 17:32

Hazánkban ma is él az a nevelési hagyomány, hogy korán kell bilire ültetni a gyermeket, mert később már nehéz lesz hozzászoktatni! Ne felejtsük el, hogy nem a magunk érdekeihez kell a gyereket igazítani, hanem az ő fejlődési ütemét kell alapul vennünk. Ha már ő maga megérett rá, el lehet kezdeni a bilire szoktatást.

Honnan tudjuk, hogy mikor érett már? Tapasztalatok (pszichológiai, anatómiai ismeretek) azt mutatják, hogy másfél-kétéves kor előtt erre nem kell számítani. Ekkorra jut el odáig egy gyermek, hogy megtanulja akaratlagosan szabályozni az ürítésben használt záróizmokat. A szoktatásnál fontos az is, hogy annyira érett legyen már a csemete, hogy megértse mit akarnak, mit várnak el tőle.

Sokkal korábban tehát nem érdemes elkezdeni a szoktatást, bár nem káros, hacsak nem erőszakos és fenyegető szülői magatartás kapcsolódik a biliztetéshez. Mindenképpen jó megvárni, míg a gyermek érdeklődést mutat a wc, vagy a bili iránt, és biztosítsunk lehetőséget, hogy bármikor használhassa is! Ha már megáll játék közben, elvonul, láthatóan éppen most telik a pelenka, ha már nem is tűri magán a teli csomagot, akkor gondolkodhatunk a szoktatáson. Nagyon jó, ha már rendszeressé válik a széklete, ami a nap ugyanazon szakára esik. Ha már néhány órán át is száraz marad a pelenka, az azt jelenti, hogy kezdi akaratlagosan használni az izmait.

Ha úgy látjuk, eljött az ideje a szoktatásnak, teremtsük meg ennek a feltételeit. Amíg még pelenkázzuk, mindig magyarázzuk el a gyermeknek, hogy miért nincs már nagyoknak pelenkájuk, és mennyivel kényelmesebb nélküle, hogy hogyan csinálják ezt a nagyok. Tartsunk a wc mellett, a fürdőszobában bilit, vagy szűkítőt; ne zárjuk ki a wc-ről, hadd lássa, hogy mi mit csinálunk ott!



A legkedvezőbb időszak a nyár, a meleg, a jó idő. Ez nagyon jó alkalom, hogy levegyük a pelenkát a csemeténkről. Engedjük, hadd szaladozzon kint csupasz popsival, hadd tapasztalja meg, mennyivel kellemesebb így! Azt is érezni fogja, amint végigcsurog a lábán a pisi. Lehet, hogy ettől meg is ijed először, majd elkezd tudatosodni a dolog. Mutassunk neki érdekeseket, pl. most a virághoz locsolunk, vagy azt a kavicsot célozzuk meg. Ettől még játékosabb is lesz a tanulás. Sétához vigyünk magunkkal váltásruhát, lehet nálunk bili. Ne szidjuk meg a gyermeket, ha véletlenül baleset történik! Ez egyre ritkábban fog előfordulni. Dicsérjük meg, ha ügyes volt! A ruhákat úgy válogassuk össze, hogy minél gyorsabban kibújhasson belőle a csemeténk, ha éppen szükség van rá. (A kantáros nadrágok most nem túl praktikusak!)


Ha mi nem az időjáráshoz akarjuk igazítani a szoktatás kérdését, jól szervezve természetesen sikert érhetünk el hidegebb napokon is!



Gondoljunk mindig arra, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik. Nincs ez másképp a szobatisztává válással sem. Van gyerek, aki pillanatok alatt megtanulja, van akinek hetek-hónapok kellenek ehhez a folyamathoz.

Ha úgy látjuk nem érdekli a gyereket a bili, a wc, megpróbálhatunk apró cselekhez folyamodni. Vegyünk olyan bugyit, kisnadrágot, amin a kedvenc figurája van, hátha csábítani fogja a lehetőség, hogy ő ilyet hordhat!

Kössük eseményhez a bilizést, erre hívjuk is fel a gyerek figyelmét: elmegyünk a játszótérre, de előbb pisilünk egyet. Mielőtt megitatjuk, mondhatjuk, hogy kell a hely a sok folyadéknak, ürítsünk ki egy kicsit.

...


A szobatisztaság egy központi kérdés a családok életében. Már ebben is megjelent a mai társadalmakra jellemző versenyszellem. Sokan úgy gondolják, hogy többet ér a gyerekük, ha előbb tanul meg bizonyos dolgokat a társainál (beszélni, járni) Pedig ehhez mindössze az idegrendszer bizonyos fejlettségére van szükség.

Koronként, kultúránként mások a szobatisztaság szabályai, szokásai. Egyetlen közös vonást mutatnak, hogy előbb-utóbb szobatiszta lesz minden ember! A magyar szokások a mérsékeltek közé tartoznak, ahol jellemző a direkt szoktatás, de nem a vasszigor a lényeg. Általában a 18. hónap környékén kezdődik a bilire szoktatás, és a harmadik életév végére szilárdul meg a teljes éjszakai-nappali szobatisztaság.

3. 81057d5f8a (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. okt. 2. 16:56
Novemberben született és most lesz 3 éves. azt mondják itthon, hogy én tehetek róla, mert nem tudtam leszoktatni nyáron a pelenkáról. én próbáltam nyáron is, így már csak napközben nem kell pelenka, de este mindig bepisil. most akkor adjak rá pelenkát? hogy fogják így felvenni az óvodába?
2010. okt. 2. 16:36
A szervezete még nem készült föl. Ő erről nem tehet. Ez a helyzet akár néhány hét alatt is megoldódhat egyik reggelről a másikra. Azt szokták mondani, hogy akik tél végén, kora tavasszal születtek, azok könnyebben lesznek szobatiszták, mert előttük a nyár.
2010. okt. 2. 16:02

gondban vagyok.

most lesz óvodás a kislányom, és nem tudom leszoktatni az éjszakai pelenkáról. állandóan bepisil. napközben már jó, akkor nem kell pelenka, a délutáni alváskor már csak ritkán pisil be, de éjszaka állandóan.

Ti mit csináltok ilyenkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook