Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenkába kakilás fórum

Pelenkába kakilás (beszélgetős fórum)


9. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Adry06)
2016. okt. 22. 20:29

Azert csinalja, mert ezt szokta meg. Nalunk, amikortol mar ulni tudtak, oda volt keszitve a bili, barmikor vegezhette a dolgat bele. Egy eves koruk elott mar mindketto bilibe kakalt, onszantabol. Onnan mar csak egy kis ugras a wc. Lehuzast se kellett soha titkolni, sot, maguk uritettek (a kicsi meg mindig) a bilit, es kitor a vilaghaboru, ha en huzom le, es nem ok... :D

Ugyhogy nem latom megalapozottnak a "megerest" (mellesleg errol a pszichologusok velemenye is igencsak elter).


Most mar az van, ami, nem marad mas, mint a trukkozes. Termeszetesen eroszakosan nem szabad, csakis onszantabol, ha ugy dont. A kicsinel majd probald ki a masik verziot, eleinte nyug, de kesobbre sok munkat sporolsz meg magadnak (es nem mellesleg a gyereknek is jobb, ha nem sajat maga ala urit).

2016. okt. 22. 14:54

Ma a gyerekek jóval előbb ismerkednek meg a WC használatával, minthogy megértenék és elfogadnák annak működését.

Célszerű, hogy amikor a gyerek először kakil a WC-be, hajtsuk le és csak akkor tisztítsuk, engedjük le a vizet, amikor ő már nem látja.

Van, amikor a víz erős hangja zavarja, vagy egyszerűen nem érti, hogy hova tűnt az ő kakija és elijeszti.

Ha bilibe végzi a dolgát, azt se a gyerek előtt dobjuk a WC-be, ill. tisztítsuk.

2016. okt. 22. 11:42
Szia! Az én kislányom 2,5 éves elmúlt óviba jár! Nap közben és deleléskor nincs semmi gond pisil a wcbe! Este rá kell adnom a pelust kakilni! Inkább tartogatnak egész nap! Mondom neki hogy nagy lány már meg minden de egyenlőre nem akarja az igazságot! A két nagyobbik gyerekemmel könnyen ment a dolog nem volt semmi probléma! :) nem erőszakoskodom majd magától eldobja!
2016. okt. 22. 05:57

Ketesztlányom is hasonlóan volt, de őt a pelus már zavarta, a wc még zavarta, ezért napokig visszatartotta.

Vinni akartam kirándulni őt és a bátyját másnap, ezért nem lehetett vacakolni.

Beültünk másfél órára a wc-re, elénekeltünk mindent, amit tudtunk ès a végén sikerült. Boldogan hívta föl az anyukáját, hogy milyen ügyes volt. Többé nem volt gond.


Hamarosan nálatok is megoldódik. Ügyesek a gyerekek:)

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2016. okt. 21. 21:26
Az enyém is ezt csinálta. Majd kinövi, ahogy agyilag megérik rá.
2016. okt. 21. 20:36
Általános dolog,nagyon sok gyerek így csinálja.Kapjon pelust,kész.El fogja hagyni.A gyerekpszichológusok is ezt tanácsolják.Az erőszakos leszoktatás több kárt tehet.
2016. okt. 21. 18:38

Az én kislányommal ugyanez volt 4 éves koráig. Mindig szólt, ha kakilnia kellett, ráadtam a pelust, szólt, ha végzett, levettem róla. Egy ideig hiába próbáltam trükközni, csak sírás és visszatartás lett a vége.

Végül egyszer megmondtam neki, hogy elfogyott a pelus, és hogy ő már nagylány, nem is gyártanak a méretében, így nincs több (pedig volt, csak eldugtam :) ). Nincs más választása, mint a wc. Kb 10 percig sírdogált a wc-n ülve, míg végül csak sikerült. Ezután olyan büszke volt magára, hogy soha többet nem kérte a pelust.

Ja, és ez egyáltalán nem egyedi eset, anno rengeteget olvastam a témában. Szóval csak kitartás, előbb-utóbb megérik rá.

2016. okt. 21. 18:33

Az enyem is ezt csinalta anno.

Mivel nagyon szeretett volna egy jatekot, igy megigertem neki hogy megkapja ha a tovabbiakban wc-be kakil. Meg aznap belekailt a wc-be!:))

2016. okt. 21. 18:31

Sziasztok


3 evesem csak pelenkaba hajlando kakilni,pisiles wcbe megy. Van meg valakinel ilyen?kistesó van ...ezert van otthon pelus...koszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook