Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pelenka nélkül nem megy fórum

Pelenka nélkül nem megy (beszélgetős fórum)


20. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - 5e48d37001)
2010. júl. 24. 16:47
én nem ültetgettem a 7hónapost bilire olyankor jó ha ülni tud :)
19. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2010. júl. 24. 14:57
A két és fél éves most már teljesen normális.Viszont az öt éves pelenkás tuti lelki eredetű.
18. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2010. júl. 24. 13:47
Zárójelben megjegyzem,lehet normálisan is fórumozni,kultúrált hangnemben.Mi az,hogy álmodban??Miért,álmomban tanítottam a gyerekemet vagy ,mi?Én sem fogtam le,el kell olvasni jobban egy hozzászólást,nem ostobázni és álmodozni.
2010. júl. 24. 13:38
Én azt írtam,hogy mikor már ülni tud,játékosan rátenni a bilire.Náunk ez volt a kulcs,7 hónapos korában ráültettem és barátkozott vele,ezért nem üvöltözzött és nem menekült a bili és szűkítő elől,mert már addigra megszokta mire komolyabban elkezdtük a szobatisztaságra szoktatást.2 évesen lett teljesen szobatiszta és semmi gondunk,ellentétben az unokatesónkal aki 2 és fél évesen kezdte,de már 5 éves és pelusban kakál!5éves!!!Jövő ősszel iskola,de még pelusban hajlandó kakálni,állítólag kinővi,de a gyerekorvos szerint,nagyon későn kezdtél el a szobatisztaságra szoktatást,ezért van az,hogy tartogatják az oviban és otthon meg kérik a pelenlát és abba kakálnak.
16. tündér74 (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2010. júl. 24. 10:09

Ez nem új nevelési trend, hanem sajnos régebben nem tudták: ha a babát a megfelelő testi-lelki érettsége előtt szobatisztaságra kényszerítik, sokszor lehet probléma vele a későbbiekben!

Meg kell várni, amíg a baba fejlődése elérkezik addig a pontig, hogy mondani vagy jelezni tudja: kakilnia vagy pisilnie kell. Sok félelemtől és kudarctól lehet megóvni azzal, ha nem kell „elsietnie” a bilire szokást.

2010. júl. 24. 08:18
Azt nem írtam,hogy 11hónaposan kapta a bilijét,amit azóta is bőszen tologat.
14. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2010. júl. 24. 08:15
Az én lányomat se tudná senki rányomni a bilire!Neki az még csak egy játék.
13. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2010. júl. 24. 08:12
Egyetértek.Bár mi még nem tartunk ott.16 hónaposan mondja,hogy kaka(lesz )DE! Sír,ha leveszem a pelenkát! Miért kéne erőltetni? Nincs meghatározott pisi időnk sem,én sem megyek ugyanakkor pisilni.A múltkor levettük a peluskát és úgy játszott kinn.Egyszer csak nagy sírásra lettünk figyelmesek.Komolyan mondom ilyet még nem is láttam tőle!Hát egy fél perc múlva összepisilte magát. Ha neki a pelenka jelenti a biztonságot akkor miért erőltessem?!Szerintem jövő nyáron maga fog rászokni a bilire -WC-re.Én is és a tesóm is magunktól lettünk szobatiszták 40 és 30 éve.megjegyzem a mai papírpelenkák kényelme is hozzájárul ahhoz,hogy később szoknak le a gyerekek.
12. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2010. júl. 24. 07:33
álmodban! az én fiam nem volt hajlandó bilire ülni, üvöltött ha ráültettem. 2,5 évesen magától ráült és szobatiszta lett. ezt az ostobaságot 1,5 évig hallgattam a szomszédasszonytól. nem lehetett ráültetni a bilire, fogtam volna le? az nem kényszer,mi?
11. jooeva
2010. júl. 24. 06:53

Mi is itt tartunk, lánykám 2,5 éves. 1 hónapja pisil bilibe, már éjszaka sem kell pelus, viszont a kaka csak pelusba ment eddig.

Sokat beszélgettünk a dologról, hogy csak így mehet oviba, hogy mi is wc-be kakálunk stb.

Persze ő féltette és inkább nem kakált, eljutottunk odáig, hogy nem kér pelust, mert az babáknak való és 3x kakált a bilibe.

Szól, hogy kakálnia kell, de ahogy ráül sírni kezd.....de eredmény van!

Ilyenkor nagyon megdícsérjük, pl. megkapta az áhított gyűrűt. Ő önti bele a wc-be és el is köszönünk tőle.

Kakálás után nagyon happy és mindenkinek elmesélni, hogy milyen ügyi volt!

Tegnap este volt a 3. kaka a bilibe (ritkán kakál, 3-4 naponta, de nem székrekedéses!) és alig sírt, szóval úgy érzem, hogy lassan megnyerem a háborút :)!

Nagyon fontos a türelem és a beszélgetés. Szerintem is jó ötlet arra építeni, hogy ő már nagy, ügyi és esetleg valami kis ajit is kaphat.

Nálunk minden sikeres pisilés után járt egy cukorka......szép lassan elmaradt és lett helyette dícséret.

2010. júl. 24. 06:37
Nem kell erőltetni,ki fogja nőni és magától fogja elhagyni ezt a rossz szokást.Sajnos a gond ott kezdődik,hogy mindenféle új nevelési terndre hagyatkozva későn kezdik el a szülők a szobatisztaságra szoktatást,2 és másfél éves gyereknél ez már késő,sokkal korábban kell kezdeni,mikor már ülni tud akkor játékosan rátenni a bilire,hogy barátkozzon,és másfél évesen elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást,nem megvárni,mikor már saját kis öntudatuk van,hiszti és dackorszak...
2010. júl. 23. 23:11
ja és első a pisi tisztaság és csak később volt a széklet tisztaság...
2010. júl. 23. 23:10

Bocsi, de ők ugy gondolják...

ez az enyém... nem veszed el.


nekem az vált be, hogy látta hogy én is a wc-n intéztem el...


ráadásként ő székrekedős volt, úgyhogy még nehezen is ment... volt hogy a fájdalom miatt nem akart, de akkor mesével tereltem el...

2010. júl. 23. 22:49
Sziasztok!A két és fél éves kis unokám pont így van.Kb.1 hónapja próbálja a szobatisztaságot,nagyon ügyes.De kakilni csak a pelusba hajlandó.De soha nem volt erőltetve sem a bili,sem a WC.Nem tudjuk elképzelni mi lehet az oka.Kolléganőm unokájának is ez volt a gondja.Ők erőltették a bilit,és napokig nem kakilt.A végén sajna nehezen tudták "elvenni" tőle a kakit.Mi a megoldás?
2010. júl. 23. 21:46
Nálunk is ez volt. Én nem problémáztam rajta, szerencsére csak este volt kaka, így az oviban nem is tudták. Aztán egyszer csak ő mondta, hogy most bilibe kakíl, aztán én mondtam az első bili mosás után, hogy legközelebb próbáljuk meg a wc-t és azóta oda jár.
5. cel
2010. júl. 23. 21:39

Néhány napig, 1 - 2 hétig ne legyen téma a bilizés. Javasolni tudom, hogy a bilit felejtsétek is el. Amikor újra szóba kerül a pelenka mellőzése, ajánljátok fel a kicsinek a WC használatot. Fellépővel és ülés szűkítővel kényelmes használatot tudok biztosítani neki. Talán sikeres lesz a próbálkozás. Ha még sem, "komolyan" mint felnőtt a felnőttel, beszélgessezek el vele, hogy mi a kifogása a WC használata ellen (fájdalmat érez esetleg ürítéskor). Hiszen minden felnőtt használja és bizonyos szintig ő is felnőtt, hiszen egy csomó felnőtttes dolgot csinál már, pl. telefonál, kiválaszthatja a napi ruháját, segít ebben-abban. Szóval egy kicsit próbáljatok az egójára hatni.

Sok sikert!

2010. júl. 23. 21:37

Szia!

Az oviban ez,hogy működött?

2010. júl. 23. 21:32
milyen rossz élménye volt?
2. anikko (válaszként erre: 1. - Energia)
2010. júl. 23. 21:32

Szia,

Mi volt az a rossz élmény?

2010. júl. 23. 21:29

Helló!


Segítséget szeretnék kérni vagy inkább tanácsot.

Van egy 4 és fél éves kisfiam aki mai napig ha kakilnia kell pelenkát kér.

Volt rossz élménye bilivel, és azóta már szinte mindent meg próbáltam,de nem megy.

Óvodás középső csoportot kezdjük szeptembertől.

Tanácsolták hogy keresem fel az óvodai pszichológust,de gondoltam hogy itt a nyár csak sikerül,de eddig nem jártam sikerrel.:(

Aki tud az szóljon hozzá....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook